Najděte nejlevnejší letenky

Albánie Himara

Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Himara


1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Himary?
Nejlépe je cestovat autobusem nebo autem. Existují pravidelné autobusové spoje z Tirany, Vlory a Sarandy.

2) Co vidět a dělat v Himare?
Himara nabízí krásné pláže, malebné přístav a historické památky, jako je Kastro Himare a kostel sv. Marie. Můžete si také užít restaurace a bary podél pobřeží.

3) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Himary?
Nejlepší čas na návštěvu je od června do září, kdy je teplota příjemná a pláže jsou otevřené.

4) Kde se dá dobře najíst v Himare?
Existuje mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční albánskou kuchyni a čerstvé mořské plody. Některé z nejlepších možností jsou restaurace nebo bary u pláže Llamani nebo restaurace Kalaja e Drinoit nad zámkem Kastro Himare.

5) Kam se asi nejčastěji jezdí na výlet z Himary?
Mnoho turistů navštěvuje blízkou pláž Gjipe nebo se vydávají na výlet do Národního parku Butrint nebo do Gjirokastry, kde se nacházejí další historické památky.


Počasí Albánie Himara


Himara se nachází na jihu Albánie a je jedním z nejkrásnějších míst v zemi. Nádherné pláže a horské krajiny jsou ideálním místem pro turisty, kteří chtějí užít si slunce a odpočinout si od každodenního shonu. Nicméně, jako každá jiná destinace, i Himara má své charakteristické počasí.

Himara má příjemné středomořské klima s mírnými a vlhkými zimami a suchými a slunečnými léty. Průměrná teplota v Himara v létě se pohybuje okolo 30 °C, s minimálními nočními teplotami kolem 20 °C. V zimě se průměrná teplota pohybuje kolem 10-15 °C.

Nejlepší dobou k návštěvě Himary je jaro a podzim, kdy jsou teploty mnohem mírnější a pláže jsou méně přeplněné. Nicméně, pokud chcete užít si letní atmosféru a slunce, březen až říjen jsou ideální měsíce pro návštěvu.

Deště jsou obvykle krátkodobé a rychle přecházejí, což umožňuje turistům užít si slunečné dny bez přerušení. V suchých obdobích, jako je červenec a srpen, je doporučeno používat opalovací krém s vysokým ochranným faktorem a dodržovat časté přestávky v chládku.

V zimě může být v Himara vlhké, což znamená, že může být i chladnější, než by člověk čekal. Nicméně, i zde naleznete hodně příležitostí ke sportům v přírodě, jako je turistika, horská kola nebo běh.

Celkově lze říci, že počasí v Himara je příjemné po celý rok. S krásnými plážemi a krásnou přírodou, které lákají turisty z celého světa, můžete vždy najít způsob, jak si užít pobyt v Himara, bez ohledu na to, v kterém ročním období zde zavítáte.


Ubytování Albánie Himara


Albánie je stále ještě neobjevenou perlou v srdci Balkánského poloostrova. Jedním z jejích nejkrásnějších míst je město Himara, ležící na jihu Albánie, na pobřeží Jónského moře. Himara se nachází v národním parku Butrint a je obklopené kopcemi a horami, které společně vytvářejí nezapomenutelnou scenérii.

Pokud hledáte klidné místo, kde si odpočinete od ruchu velkých měst, Himara je ideální volbou. Můžete si užívat krásné pláže, klidné pobřeží a pobyt v malých, příjemných, rodinných hotelech.

V samotném centru Himary se nachází několik menších hotelů, které poskytují ubytování za velmi rozumné ceny. Pokud hledáte něco více luxusního, určitě oceníte některý z hotelů v okolí.

Přestože je Himara poměrně malá, nabízí mnoho akčních sportů, jako je například potápění, windsurfing nebo šnorchlování. Pro milovníky kultury nabízí Himara návštěvu historických památek, jako jsou kostely z 9. století nebo hrad Borz.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v Himare, určitě ochutnejte místní kuchyni, která je známá svými chutnými a plnými jídly. Albánie je mnohem cenově dostupnější než ostatní země v Evropě, takže neváhejte, a dostaňte se do této krásné země co nejdříve.

Celkově lze říci, že pobyt v Himare je dokonalou volbou pro ty, kteří hledají krásné, klidné, a příjemné místo k odpočinku. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, v nádherném koutě Evropy, je Himara tou pravou volbou.


Dovolená Albánie Himara


Albánie je zemí, kterou mnoho lidí přehlíží jako turistickou destinaci, ale to rozhodně není správné. Tato země, nacházející se na Balkáně, nabízí nádherné pláže, krásné hory a fascinující historii a kulturu. Jedno z míst, které stojí za to navštívit, je Himara.

Himara je malé pobřežní město, které se nachází v jižní Albánii. Město leží na pobřeží Jaderského moře a obklopují ho krásné kopce. Himara je malý, ale kouzelný klenot Albánie, který nabízí vynikající pláže, výbornou kuchyni a skvělou zábavu.

Pláže v Himara jsou prostě úchvatné. Jednou z nich je například pláž Potami. Je velmi čistá a voda je průzračná. Pokud si rádi zaplavete, tato pláž je pro vás to pravé místo. Pláž Livadhi je další krásnou pláží s jemným pískem, na které se můžete lenošit a užívat si slunce.

Ve městě samotném vás přivítají užasné restaurace nabízející tradiční albánskou kuchyni. Musíte ochutnat místní speciality, jako jsou čerstvé ryby z moře a zhýčkaná hovězí na grilu. Můžete si také vyzkoušet tradiční albánské víno nebo pivo.

Pokud máte rádi přírodu a turistiku, vysoké hory, které obklopují Himaru, jsou pro vás ideálním místem k nádherným výhledům. Jednou z nejlepších turistických cest v oblasti je cesta kolem hory Cika, což je vyhlídka s nádherným panoramatem. Můžete si také vyzkoušet horolezectví.

Himaru můžete také navštívit v době místních festivalů. Většinou se slaví v létě a kromě hudby a tance se můžete těšit i na tradiční albánské slavnosti.

Výhodou Himary je také její blízkost k dalším turistickým destinacím v Albánii. Můžete se vydát na výlety do národního parku Llogara nebo na historické místo Butrint.

Celkově vzato, Himara je skvělým místem pro letní dovolenou s rodinou nebo přáteli. Nabízí krásné pláže, nádhernou přírodu, vynikající kuchyni a skvělou zábavu. Pokud hledáte nové místo pro dovolenou, Himara v Albánii se určitě vyplatí navštívit.


Letenka Albánie Himara


Albánie je stále oblíbenější destinací turistů, kteří hledají krásné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou historii. A mezi všemi krásami, které Albánie nabízí, se nachází město Himara.

Himara je malebné městečko na jihu Albánie, které se nachází na břehu Jónského moře. Proslulý je především svými nádhernými plážemi, krásnou přírodou a bohatou historií. Letenka Albánie Himara vám umožní objevit jedno z nejkrásnějších míst Albánie.

Turisté se do Himary nejčastěji dostávají z letiště v Tirani, což je hlavním městem Albánie. Let trvá zhruba jednu hodinu a letenky na tuhle trasu bývají poměrně dostupné. Pokud nejste fanouškem letadel, můžete Himaru navštívit i autobusem nebo autem, ale tento způsob dopravy bývá časově náročnější.

Himara je ideálním místem pro dovolenou na pláži. Nabízí tolik krásných pláží, že si každý najde tu svoji. Nejznámější jsou pláže Gjipe, Porto Palermo, Livadhi Beach a Jale Beach. Pláže jsou čisté a ne příliš přeplněné, což umocňuje pocit relaxace a uvolnění.

Nicméně Himara nenabízí jen lenošení na pláži. Město a okolí mají bohatou historii, kterou si můžete prohlédnout při historické procházce v pevnosti Himara nebo v pevnosti Porto Palermo. Dalšími zajímavými místy jsou i archeologické naleziště Butrint a město Saranda.

Kromě toho, že je Himara ideálním místem pro dovolenou, je to i skvělé místo pro ochutnání místní kuchyně. Albánie je známá pro své lahodné speciality a v Himare najdete spoustu míst, kde si můžete pochutnat na místních delikatesách, jako jsou například bakllavë (sladkost z listového těsta s ořechy) nebo tave Kosi (tradiční jídlo z jehněčího masa).

V Himare si můžete také užít noční život. Město je plné barů a klubů, které nabízejí živou hudbu a DJ´s. Pokud máte chuť na snídani, je zde také spousta kaváren, které nabízejí skvělé kávy a čerstvé pečivo.

Vzhledem k tomu, že Albánie stále nabízí relativně levné ceny, je Himara skvělou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní dovolenou za rozumnou cenu. Letenka Albánie Himara je vstupenkou do nádherného místa, plného přírodních krás, historie, kultury a zábavy. Nečekejte a zarezervujte si letenky do Himary, abyste si užili nezapomenutelnou dovolenou.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky