Najděte nejlevnejší letenky

Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)

Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Odpovědi jsou následující:

1. Jak se dostat na Rottnest Island?
- Na ostrov se dá dostat lodí z Perthu nebo Fremantle. Lodě odjíždějí každý den a cesta trvá přibližně 25-35 minut.

2. Kam se mohu ubytovat na ostrově?
- Na ostrově se nachází několik ubytovacích možností. Mezi nejpopulárnější patří hotely, kempy a ubytování v pronajatých bungalovech.

3. Co musím vidět na ostrově?
- Na ostrově se nachází mnoho krásných pláží, včetně nejpopulárnější pláže, která se nazývá "The Basin". Dále se na ostrově nachází řada historických památek, jako je například maják nebo staré vězení pro válečné zajatce.

4. Jak mohu vidět Quokkas (endemická zvířata na ostrově)?
- Quokku můžete vidět prakticky všude na ostrově, jsou velmi přátelští a nebojí se lidí. Nicméně, musíte se s nimi zacházet opatrně a nesmíte je krmit lidmi potravinami.

5. Mohu na ostrově půjčit kolo?
- Ano, na ostrově je možné si půjčit kolo a projet se po něm celý ostrov. Půjčovny kol se nacházejí přímo v hlavním přístavu ostrova.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity na Rottnest Island?
- Na ostrově si můžete užít mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, jízda na kajaku, rybaření nebo navštěvování historických památek. Nicméně, nejlépe si na ostrově užijete prostě jen relaxování na pláži a užívání si slunce a krásného prostředí ostrova.


Dovolená Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Austrálie je nejspíše snem mnoha z nás. Přírodní parky, koalové, kenguruové, obří krokodýli, fantastické pláže...Je to krásná země, kde lze zažít řadu nezapomenutelných zážitků. Pokud toužíte po dovolené na ostrově, neváhejte navštívit Rottnest Island v Západní Austrálii.

Rottnest Island se nachází 18 kilometrů od města Fremantle a je dostupný pouze lodí. Tento malý ostrov (pouze 11 km na délku a 4,5 km na šířku) vyniká svými turisticky zajímavými místy a přírodou.

Původně Rottnest Island pojmenovaný ředkvičkový ostrov Austrálie, vznikl před více než 7 000 lety. Původními obyvateli byli aboriginové, kteří zde lovovali a rybařili. Od 19. století byl ostrov používán jako útočiště pro tisíce aboriginských mužů a chlapců, kteří byli odsouzeni k nucené práci. V letech 1903 a 1931 byl ostrov využíván i jako zajatecký tábor.

V roce 1917 byla na ostrově založena malá osada, která se stala základem dnešního turistického centra. V současné době se Rottnest Island pyšní téměř 300 000 návštěvníky za rok. Vytváří se zde 42 km dlouhá síť cyklostezek, přes 63 krásných pláží a mnoho turistických možností např. potápění, windsurfing, šnorchlování nebo jízda na koni.

Úžasnou atrakcí tohoto ostrova jsou leguáni zvaní Quokkas, kteří jsou přátelští a nebojácní, dokonce i turisté na ně mohou bez problémů sahat. Nejpopulárnější turistickou atrakcí je Leuchtturm Wadjemup (Fyrsstasjon) s úžasným výhledem na celý ostrov a okolní oceán.

Důvodem návštěvy nejen turistů, ale i místních, jsou pláže, které mohou být nazývány nejčistšími a nejkrásnějšími na světě. Průzračná voda, jemný písek a kamenné útvary tvoří neuvěřitelně krásné scenérie, které se staly oblíbeným místem pro rodinnou dovolenou, koupání a potápění.

Cyklostezky a pěší trasy vám pomohou objevovat ostrov a naplánovat si výlet. Na ostrově najdete kavárny, restaurace, obchůdky a penziony. Rottnest Island je třeba navštívit a zažít všechno co ostrov nabízí.

Rottnest Island je velmi populární turistický cíl, takže je důležité si včas zajistit ubytování a plánovat návštěvu. Pokuste se zde strávit alespoň týden, abyste mohli naplno zažít všechny krásy tohoto zvláštního místa. Rottnest Island je něco, co vás zcela jistě dostane svou nádhernou přírodou, pohodou a spokojeností.


Počasí Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Rottnest Island je malý ostrov, který se nachází v blízkosti západního pobřeží Austrálie. Je to oblíbená turistická destinace díky svému jedinečnému přírodnímu prostředí a krásnému pobřeží. Pokud sem zamíříte, můžete se těšit na nádherné pláže, fascinující živočišnou říši a také zajímavou historii ostrova.

Pokud se chystáte navštívit Rottnest Island, musíte počítat s tím, že počasí zde může být velmi nepředvídatelné. Ostrov se nachází v oblasti, kde se stýkají studené vody Jižního oceánu a teplejší vody Indického oceánu. Tento faktor má na ostrov velký vliv a může způsobovat nestálost počasí.

V létě, které zde trvá od prosince do února, jsou teploty poměrně vysoké, a to až kolem 30 stupňů Celsia. Nicméně, na ostrově foukají silné větry, a proto je zapotřebí si vzít s sebou nějaké lehčí oblečení, než byste si běžně oblékli v horkém létě. V zimě jsou teploty mnohem chladnější. Teploty se pohybují kolem 17 stupňů Celsia během dne a v noci mohou klesnout i na 8 stupňů Celsia. V zimě je také velmi často slyšet déšť.

Jediněčnou vlastností Rottnest Island je silný a trvalý proud, který obklopuje ostrov a je znám jako Rottnest Channel. Tento proud může být velmi nebezpečný pro plavce a místní obyvatelé důrazně varují turisty před koupáním v něm.

Pokud jste věrnými milovníky pláží, může Rottnest Island být ideální destinací pro váš letní dovolený. Ostrov má celkem 63 pláží, kde si můžete užít slunce a moře. Nejznámější a nejvíce navštěvovanou pláží je The Basin. Další prozkoumatelné pláže jsou např. Pinky Beach, Longreach Bay a Geordie Bay.

Rottnest Island nabízí i skvělé podmínky k pěší turistice a prohlížení místních památek. Na ostrově je pět historických pevností, které byly postaveny v 19. století, aby chránily místní pobřeží před nepřátelskými útoky. Hlavním zdrojem dopravy na ostrově jsou kola, a výborné cyklistické trasy vás dovedou na všechny hlavní turistické atrakce na ostrově.

Závěrem lze tedy říci, že Rottnest Island je unikátní destinací s nestálým a nepředvídatelným počasím. Přesto zde naleznete spoustu zajímavých aktivit a pamětihodností, které stojí za to prozkoumat. Dá se zde plavat, surfovat, jezdit na kole a kochat se nádherným výhledem na pobřeží. Určitě stojí za návštěvu!


Ubytování Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie) je krásný ostrov, který se nachází nedaleko Perthu. Ostrov je známý pro svou fantastickou přírodu a nádherné pláže.

Co se týče ubytování, na ostrově Rottnest Island jsou k dispozici různé možnosti. Nejpopulárnější jsou bungalovy, které poskytují pohodlné a moderní ubytování přímo na pláži. Tyto bungalovy mají obvykle jeden nebo dva pokoje, koupelnu, plně vybavenou kuchyň a terasu s výhledem na oceán.

Další možností jsou apartmány, které se nacházejí blíže k centru ostrova. Tyto apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem, obývacím pokojem, koupelnou a terasou. Některé z apartmánů poskytují také krásný výhled na oceán.

Pokud hledáte ubytování s větším soukromím a klidem, můžete si pronajmout vilu nebo dům. Tyto domy jsou obvykle větší a nabízejí vyšší stupeň soukromí. Většina z nich má také bazén a soukromou zahradu.

Na ostrově Rottnest Island jsou také kempy, které nabízejí klasické stany nebo karavany. Kempy jsou rozmístěny po celém ostrově a poskytují základní vybavení, jako jsou sprchy a toalety. Toto ubytování je skvělou volbou pro milovníky přírody a pro ty, kteří chtějí zažít ostrov Rottnest Island z blízka.

Kromě toho jsou na ostrově k dispozici i další ubytovací možnosti, jako jsou hostely nebo hotely. Tyto ubytování jsou obvykle levnější, ale také méně pohodlná.

Všechny výše zmíněné typy ubytování na ostrově Rottnest Island poskytují jedinečný zážitek, kdy si můžete vychutnat krásy ostrova přímo z vašeho ubytování. To vše dělá z Rottnest Island skvělé místo pro dovolenou.


Letenka Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Rottnest Island leží nedaleko pobřeží Západní Austrálie, v Indiánském oceánu. Tento malebný, ostrovní ráj je jedním z nejnavštěvovanějších míst v celé Austrálii. S jeho nádhernými plážemi, korálovými útesy a fascinující flórou a faunou, Rottnest Island přitahuje návštěvníky z celého světa.

Hlavním městem Rottnest Islandu je Thomson Bay, které má vše, co si můžete na dovolené přát. Návštěvníci mohou užívat nádherné písečné pláže, které ostrov nabízí. Oblíbené jsou zejména zátoky, jako je Salmon Bay, Little Armstrong Bay a Pinky Beach s úchvatným výhledem na západ slunce. Zákonem je, že na ostrově nesmí být automobily, takže turisté si mohou pronajmout kolo nebo si prohlédnout ostrov pěšky.

Ostrov je také známý svými květinami a živočichy, z nichž nejznámější jsou "quokka". Tyto malé, přátelské zvířátka jsou na ostrově doma a jsou připravena na společenskou interakci se zvědavými turisty. Pokud přemýšlíte o návštěvě Rottnest Islandu, nejdělejte si hlavu o tom, že byste si nemohli s quokkou vyfotit.

Přes všechny tyto krásy, Rottnest Island se může zdát jako velmi odlehlé místo. Naštěstí lze ostrov snadno dosáhnout pomocí letu z Perthu. Z interního letiště Perthu (Perth Airport), trvá let na Rottnest Island pouze asi 25 minut.

Závěrem, Rottnest Island je skvělým cílem pro dovolenou plnou odpočinku a zábavy. Můžete si pronajmout kolo a prozkoumat ostrov, pozorovat podmořský život, navštívit pláž nebo se setkat s domácím quokkou. Určitě není pochyb o tom, že návštěva Rottnest Islandu bude nezapomenutelným zážitkem!


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky