Najděte nejlevnejší letenky

Belgie Bruggy

Dovolená Belgie Bruggy


Belgie je krásná země plná historie, kultury a skvělé gastronomie. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Bruggy. Je to malebné město, které je považováno za jedno z nejlépe zachovaných středověkých měst v Belgii a v Evropě obecně. Bruggy je hlavním městem regionu Flanders, který je známý svými pivovary, muzei s výtvarnými uměními, uměleckými galeriemi a fantazijní architekturou.

Svůj pobyt v Bruggách lze začít procházkou historickým centrem. Můžete procházet kolem kanálů, kamenných mostů a památek, které zahrnují gotické kostely, neuvěřitelné náměstí Grote Markt a sochu Belfort. Belfort je výškovou věží, která je považována za jednu z nejznámějších památek v Bruggách. Na vrcholu věže se nachází zvonice a klávesnice, která je každou hodinu skvělým poslechem pro návštěvníky.

Pro sňatkové fotografy je Bruggy neuvěřitelným místem, protože nabízí mnoho nádherných fotogenicích míst, jako například: historické náměstí Burg, branskou věž Gent Poort a na západě města například sídlo společnosti Brouwerij. Tato pivovarská společnost, která byla založena v roce 1856, produkuje širokou škálu piv, včetně tradičních belgických plzeňských piv. Najdete zde také malé muzeum s ukázkou historie výroby piva, které rozhodně nestojí za přehlédnutí.

Jestli máte rádi romatiku, měli byste zajít na procházku na místních mostech. Můžete se projít po moste Dijver, který vás zavede k nejstarší čtvrti Brugg. Rovněž můžete trávit čas v parku Minnewater, který se nachází na venkově u kanálu a je místem, kde se lidé podle pověsti zamilují.

Pokud máte chuť na nakupování, můžete si užít návštěvu historického centra, kde najdete mnoho místních obchodů, které prodávají šperky, oblečení, zlaté a stříbrné předměty i suvenýry. Pokud se chcete potěšit skutečným belgickým zážitkem, můžete si užít nějaké místní jídlo a pivo ve výborných restauracích, které se nacházejí v celém městě.

Celkově je Bruggy skvělým místem pro dovolenou. Můžete se tu odpočinout, poznat krásnou kulturu a tuto nádhernou oblast Flandersé vidět z jiného úhlu pohledu. Neváhejte a využijte toho, co Bruggy nabízejí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Bruggy


1. Jak se dostanu do Brugg?

Bruggy jsou snadno dostupné vlakem, autobusem nebo autem z různých evropských měst. Některé z nejpopulárnějších tras zahrnují vlak z Bruselu (cca 1 hodina jízdy) a autobus z Amsterdamu (cca 3 hodiny jízdy).

2. Jaké jsou nejvýznamnější památky v Bruggách?

Mezi nejvýznamnější památky v Bruggách patří historické centrum města, s nádherou architekturou z 17. století, náměstí Grote Markt, gotický kostel Notre-Dame a Belfort, most kanálů St. Bonifacius a řada muzeí a galerií.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Bruggy?

Nejlepší čas k návštěvě Brugg je v období od dubna do října, když je počasí nejstabilnější a mnoho historických atrakcí a muzeí je otevřených. V letních měsících je však také nejvíce turistů.

4. Jaké jsou cenové relace v Bruggách?

Ceny v Bruggách jsou obecně vysoké, zejména v restauracích a na turistických atrakcích. Nicméně, existují také levnější možnosti stravování a ubytování, jako například hostely nebo menší kavárny a bistrotů.

5. Jaké jsou možnosti dopravy v Bruggách?

Bruggy jsou menší město, ale nabízí vynikající dopravní možnosti, včetně tramvaje, autobusu a vlaku, které spojují město s okolními oblastmi. Výlety po městě jsou také snadné díky dostupnosti cyklistických stezek a lodních kanálů.

6. Co navštívit v okolí Brugge?

V okolí Brugg je mnoho dalších turistických míst, mezi nimiž jsou nejpopulárnější Gent, Antverpy a Brusel. Ty jsou snadno dostupné vlakem a nabízejí další historické a kulturní atrakce.


Počasí Belgie Bruggy


Belgie je malá země s bohatou historií a je považována za jednu z nejkrásnějších evropských zemí. Jedno z hlavních měst Belgie, Bruggy, se nachází na severozápadě země a je známé svými malebnými kanály, gotickou architekturou a bohatou kulturou. Avšak, jaké počasí můžete očekávat v této krásné belgické oblasti?

Klima v Bruggách má oceánský charakter, což znamená, že má mírné zimy a mírná léta. Vegetace je bohatá a s příchodem jara se město rozhoří barevnými květinami a stromy.

Léto v Bruggách bývá docela mírné a průměrná teplota se pohybuje kolem 20 °C. Občas mohou návštěvníci zažít horké a slunečné dny, ale mohou se také setkat s bouřlivými mořskými vlnami, větrem a deštěm. Proto se při plánování cesty do města doporučuje si vzít s sebou vhodné oblečení, čímž minimalizujete riziko, že vás deštivé počasí překvapí.

Podzim může být velmi krásný a v Bruggách se můžete těšit na pestré zbarvení krajiny, ale během podzimu se tam také může vyskytovat občasné zamračené počasí a deštivé dny. Průměrné teploty v říjnu a listopadu se pohybují mezi 10 °C a 15 °C a je nutné si zabalit dobrodružné oblečení, pokud chcete vychutnat procházky na drsnějších místech.

Zima v Bruggách je mnohem chladnější než léto a podzim a teploty se mohou pohybovat od 3 až do 8 °C. Mnoho turistů v zimě navštěvuje Bruggy pasážemi a obchody, kde mohou nakupovat vánoční dárky nebo se najíst tradiční belgické kuchyně. Počasí v zimě se obvykle vyznačuje zasněženými krajinkami, slunečnými dny a mrazem.

Jaro v Bruggách je plné kvetoucích květin, zelených luk a sluncem zalité krajiny. Mnoho návštěvníků se rozhodne navštívit město v tomto měsíci, protože je zde větší šance na příjemné počasí. Teploty se pohybují od 11 až do 15 °C a je tedy nutné si s sebou vzít lehčí oblečení, ale nezapomeňte si také přibalit bundu na případné masitné podzimní deště.

Na závěr lze říci, že Bruggy jsou velmi krásné město v každé roční době. Pro správné plánování své cesty se však doporučuje sledovat předpověď počasí, aby se nenechali turisté překvapit nepříjemným počasím, které by mohlo narušit jejich zážitky z cesty.


Letenka Belgie Bruggy


Belgie je malá země v srdci Evropy, ale nabízí mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Belgii je město Bruggy, které je známé svými kanály, historickými památkami a úchvatnou architekturou. Pokud se chystáte do Belgie a chcete navštívit Bruggy, neváhejte a pořiďte si letenku do tohoto nádherného města.

Bruggy je historické město v západním Flanders, které se pyšní krásnými kanály a neuvěřitelně dobře zachovalou architekturou. Turisté z celého světa sem přijíždějí nejen kvůli historickým památkám, ale také kvůli zdejšímu dobře udržovanému centru města a možnosti projížďek po kanálech. Mezi nejvýznamnější atrakce patří například Sint-Salvatorskathedraal, Bazilika Holy Blood, Grote Markt a Belfort.

Ale jak si pořídit letenku do Brugg? První možností bude určitě přímý let z vašeho domova do Bruselu, který se nachází asi 100 km od Bruggy. Několik aerolinií provozuje přímé lety z různých částí světa - například z Londýna, Paříže nebo Amsterodamu - což znamená, že se můžete snadno dostat do Bruselu a poté pokračovat do Bruggy vlakem, autobusem nebo taxíkem.

Pokud se rozhodnete pro let z České republiky, máte několik možností. První možností je let z Prahy do Bruselu s následným přestupem na vlak nebo autobus. Druhou možností je let z Vídně do Bruselu, který dává více flexibility během cesty, ale může být také dražší.

Výběr aerolinek je také důležitým faktorem při nákupu letenky. Několik aerolinek provozuje lety z Prahy do Bruselu, včetně Ryanair, Czech Airlines a Brussels Airlines. Ryanair obvykle nabízí nejnižší ceny, zatímco Brussels Airlines nabízí více pohodlí a lepší služby.

V posledních letech se ceny letenek do Belgie snížily, což znamená, že si můžete pořídit letenku za velmi rozumnou cenu. Pokud chcete ušetřit ještě více, můžete sledovat akce a slevy na letenky a plánovat svou cestu podle toho.

V každém případě stojí za to navštívit Belgie a zejména Bruggy - jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst v Evropě. Pokud jste fanoušky historické architektury, malebných uliček a kanálů nebo jen hledáte nezapomenutelnou evropskou dovolenou, Bruggy jsou tou správnou volbou pro vás. Stačí si jen pořídit letenku a užít si nevšední zážitky.


Ubytování Belgie Bruggy


Belgie a její krásné město Bruggy jsou oblíbeným turistickým cílem. Pokud přemýšlíte, kam se po cestě ubytovat, přinášíme vám několik tipů, jak si zvolit to nejlepší ubytování.

Bruggy jsou známé především svými historickými budovami, kanály a romantickou atmosférou. Pokud chcete mít všechny tyto památky doslova před nosem, zvolte ubytování v centru města. Berte však v potaz, že tyto lokality mohou být dražší a hlučnější. Pokud vám být přímo v centru nevadí, vyzkoušejte například Dijver Apartments nebo The Townhouse Bed & Breakfast.

Pokud si chcete užívat ticho a klid za městem, zvolte ubytování v okolí. Mnoho hotelů a penzionů je umístěno v okrajových částech Brugg, v příjemném venkovském prostředí. Zvolte třeba B&B Pronkenburg nebo B&B 't Zand.

Při výběru ubytování je důležité také zvážit, zda chcete strávit v Bruggách jen několik dní, nebo zde zůstat na delší dobu. Pokud plánujete delší pobyt, zvučí pro vás nejlepší kempování. V okolí Brugg se nachází mnoho kempů s různou úrovní běžného i luxusního standardu. Vhodné jsou například Camping Memling nebo Klein Strand.

Pro zajímavou alternativu k hotelům a penzionům zvažte ubytování přes Airbnb nebo Booking.com. Najdete zde nejen byty a apartmány, ale také stylové a originální ubytování, jako jsou například loďky v přístavu nebo luxusní stany.

Dalším důležitým faktorem je cena. Možnosti ubytování v Bruggách jsou různorodé a cenové relacemi se velmi liší. Využijte srovnávačů cen a vybírejte z mnoha nabídek.

Bruggy nabízejí širokou škálu ubytování pro různé návštěvníky. Vybírejte si podle svých preferencí a užijte si nezapomenutelný pobyt ve městě s bohatou historií a romantickou atmosférou.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky