Najděte nejlevnejší letenky

Bhútán Ura Valley

Dovolená Bhútán Ura Valley


Bhútán, země v Himalájích, je jedním z nejzajímavějších míst na světě, když hledáte dovolenou mimo běžné turistické cesty. Ura Valley, přístupná z hlavního města Thimphu, se ukazuje jako ideální místo pro ty, kteří hledají klid a pohodu.

Ura Valley se nachází v oblasti Bumthang a je jedním z nejkrásnějších míst v Bhútánu. Je to zemědělsky založená oblast, kde místní obyvatelé pěstují ječmen, pohanku a řepu. Návštěvníci zde najdou velký počet treků a turistických tras, které vás zavedou do nejkrásnějších koutů této oblasti.

Ura Valley je známá svým tradičním způsobem života a řemesel, například tkalcovství, které je jedním z hlavních zdrojů obživy místních obyvatel. Mnoho turistů navštěvuje místní tkalcovské obchody, kde si mohou zakoupit místní ručně tkané kusy látek nebo koberců. V Ura Valley se také nachází impozantní klášter, který přitahuje návštěvníky z celého světa.

Bhútán je navíc jedinou zemí na světě, která uplatňuje Gross National Happiness Index, což je míra štěstí obyvatel země. Proto se návštěva této země může stát obohacujícím a zcela jiným zážitkem, než v jakékoliv jiné zemi.

V Ura Valley můžete spát v jednom z místních hostinců, kde můžete ochutnat tradiční jídla a užít si klidnou atmosféru. Navštívit můžete také místní farmy, kde se můžete seznámit s místní agrokulturou a ochutnat čerstvé potraviny, které se zde pěstují.

Celkově lze tedy říct, že návštěva Ura Valley je jedním z nejlepších způsobů, jak se seznámit s kulturou Bhútánu a užít si klid uvnitř posvátných hor Himalájí.


Ubytování Bhútán Ura Valley


Bhútán, země plná překvapení a neotřelých zážitků, se pyšní nádhernými krajinami, jedinečnou kulturou a měnící se ekonomikou. Pokud hledáte místo, kde byste se mohli oddat svým myšlenkám, relaxovat a užít si klidu, Ura Valley v Bhútánu by mohla být tou správnou volbou.

Ura Valley se nachází v centrální části Bhútánu a je hlavní oblastí pro pěší turistiku a podmanivé procházky po horách. Tento půvabný kout světa je korunován malými vesničkami, stezkami lemovanými fialovými břečťany a zelenými zapomenutými údolími. Ura Valley vyzařuje pohodu a klid, což je ideální pro ty, kteří se chtějí na chvíli odpojit od všedního shonu a najít si místo pro rekreační odpočinek.

V Ura Valley si můžete vybrat z různých typů ubytování. Pokud hledáte více luxusu, máte k dispozici několik malých hotelů s nadýchanými postelemi, teplou vodou a skvělým jídlem. Na druhé straně, pokud hledáte autentický zážitek a chcete poznat místní lidi a kulturu, můžete si pronajmout tradiční domy s místnostmi v podkroví, které nabízejí základní ubytování, ale s bohatým kulturním zážitkem a teplým přijetím od místních obyvatel.

Místní obyvatelé se také rádi podělí o své zvyky a tradice s návštěvníky a nabízejí jim skvělé gastronomické zážitky. Pokrmy jsou připravovány z místních surovin a jsou většinou zdravé a chutné. Mezi speciality patří místní jogurt smíchaný s pohankovou kaší, rýžový pudink a několik druhů čaje.

Ura Valley je také významné místem pro pěší turistiku. Nabízí mnoho treků, které vedou přes nádherné louky, údolí a horská vrcholky. Mezi nejoblíbenější cesty patří trekové túry na vrcholky hory Gangkhar Puensum a podél přítoku řeky Mangde. Výstupa na vrcholky jsou plné nádherných výhledů na vrcholky hor a na západ slunce.

V Ura Valley nemusíte být připraveni na rušné noční život nebo množství zábavních možností. Namísto toho zde najdete pitoreskní klid, kde se budete moci krásně relaxovat, vykládat si příběhy pod hvězdným nebem a objevovat krásy tohoto nádherného koutu světa.

Pokud tedy hledáte místo pro odpočinek od každodenních starostí, Ura Valley v Bhútánu může být ideální volbou. Nabízí krásné ubytování, skvělé gastronomické speciality a nádherné procházky a výhledy na vrcholky hor. Přijďte a prozkoumejte toto unikátní místo, které vám nabídne úplně jiný zážitek, než jaký vidíte v každodenním životě.


Letenka Bhútán Ura Valley


Bhútán - krásné země podobné životu v jiném světě, je země, plná přírodní krásy a kultury, která zůstala nezměněná po staletí. Jedním z nejkrásnějších cílů pro turisty v Bhútánu je údolí Ura, které se nachází v centrální části země.

Bývalé obyvatelé údolí Ura vládli v Bhútánu od počátku 16. století až do 18. století, než se přemístili do jiné části země. Dnes je údolí Ura domovem tradičních zemědělských komunit, které udržují svou kulturu a tradice.

Existuje několik způsobů, jak se dostat do údolí Ura. Nejlepší způsob je letecky, a to z letiště v Paro, které je snadno dostupné ze všech hlavních měst v Asii.

Letenky do Bhútánu jsou většinou rezervovány přes místní letecké společnosti nebo turistické agentury. Je třeba mít na paměti, že cena letenky je poměrně vysoká, ale stojí za to. Bhútán je unikátní země, a návštěva údolí Ura je jedním z nejkrásnějších zážitků.

Po příletu na letiště v Paro si můžete pronajmout auto a vyrazit na cestu do údolí Ura. Cesta trvá asi 4 - 5 hodin a je náročná, ale plná krásného výhledu na okolní hory a údolí. Druhým způsobem, jak se dostat do údolí Ura, je jet autobusem, což je o něco levnější, ale trvá déle.

Ubytování v údolí Ura není problematické. Existuje více možností ubytování, včetně malých hotelů a penzionů. Některé ubytování jsou tradiční domy s krytými střechami a dřevěnými podlahami, což přispívá k autentičnosti zážitku.

V údolí Ura se můžete těšit na mnoho aktivit, včetně návštěvy místních trhů, návštěvu tradičních vesnic, pěší tůry a výstup na vrcholky okolních hor. Turisté si mohou prohlédnout také místní kostel nebo seznámit se s jedinečnou místní kulturou a tradicemi.

Celkově lze říci, že návštěva údolí Ura v Bhútánu je zážitek, který nelze popsat slovy. Unikátní kultura, tradiční zemědělství a překrásná příroda dělají z tohoto místa jedno z nejkrásnějších v Bhútánu a ve světě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Ura Valley


1. Jaké je klima v Bhútánu?
Bhútán má různorodé klima kvůli svému horskému reliéfu. V oblastech v nižších polohách jsou teploty v průměru kolem 30 °C, zatímco na vyšších vrcholcích jsou v noci teploty pod bodem mrazu. Nejlepší období pro návštěvu Bhútánu je od září do listopadu, kdy jsou teploty příjemné.

2. Jaký je hlavní město Bhútánu?
Hlavním městem Bhútánu je Thimphu.

3. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Bhútánu?
Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Bhútánu patří klášter Tiger's Nest, Národní muzeum Bhútánu a klášter Punakha Dzong.

4. Jaký je oficiální jazyk v Bhútánu?
Oficiálním jazykem v Bhútánu je dzongkha, avšak většina obyvatel mluví anglicky.

5. Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v Bhútánu?
V Bhútánu je k dispozici doprava taxíkem, autobusy a soukromými vozidly. Většina turistů volí soukromou dopravu, aby si mohli užít větší svobodu při plánování svých vlastních výletů.

6. Jaké jsou náklady na cestování do Bhútánu?
Náklady na cestování do Bhútánu se liší v závislosti na sezóně a typu cesty. Obecně však platí, že náklady jsou vyšší než v jiných zemích v regionu. Kromě vízových poplatků se budete muset připravit na vysoké náklady na ubytování, jídlo a dopravu.

7. Potřebuji vízum pro cestování do Bhútánu?
Ano, potřebujete vízum pro cestování do Bhútánu. Vízum lze získat pouze při koupi turistického balíčku od cestovní kanceláře v Bhútánu.

8. Jsou potraviny v Bhútánu bezpečné?
Ano, potraviny v Bhútánu jsou obecně bezpečné k jídlu. Avšak je třeba si dávat pozor, kde si jídlo kupujete, pouze ze spolehlivých zdrojů.

9. Jaké jsou požadavky na očkování pro cestování do Bhútánu?
Pro cestování do Bhútánu nejsou očkování povinná pro turisty. Avšak by měli turisté mít doporučené očkování pro ochranu před některými nemocemi jako je hepatitida A a B a tyfus.

10. Jaké jsou náboženství v Bhútánu?
Buddhismus je hlavním náboženstvím v Bhútánu. V zemi je však také několik menších křesťanských, hinduistických a animistických komunit.


Počasí Bhútán Ura Valley


Bhútán s velkou pravděpodobností není pro mnohé cestovatele první volbou na seznamu navštívených míst, ale to se snad změní. Ura Valley je jednou z krásných oblastí Bhútánu, která je stále málo turisticky prozkoumaná. A co se týče počasí, Bhútán vám přinese překvapení.

Lokace

Ura Valley leží ve vnitrozemí Bhútánu a je pro cestovatele jedním z nejdivočejších míst země. Nachází se asi 50 kilometrů od hlavního města Thimphu, a cesta sem je stejně tak zábavná jako oblast samotná. Ura Valley je obklopena horami, které jsou pokryty nádhernými lesy, řekami a pastvinami.

Podnebí

Bhútán má poměrně jedinečné podnebí, což se ukáže hned po příjezdu k Ura Valley. Vzhledem k poloze v centrální oblasti Himalájí a nadmořské výšce, počasí zde je velmi proměnlivé. V průběhu dne se můžete setkat s různými klimatickými podmínkami - teploty se liší od 5 do 25 ° C a je zde obvykle jasno nebo zataženo. Nevyhnete se ani dešti, sněhu a mlze, ale je to právě tato variabilita, kterou cestovatelé hledají.

Nejlepší čas na návštěvu

Nejlepší období pro návštěvu Ura Valley je od dubna do října, kdy teploty jsou mírné a deště jsou řidší. V zimě, od listopadu do března, se může stát, že vás zde přivítá kouzelný sněžný pokrývka. Mějte ale na paměti, že chladnější počasí v zimě může být příliš náročné pro turisty, kteří si nejsou jisti svou schopností přizpůsobit se různým podmínkám a teplotám.

Co s sebou

Rozhodujícím faktorem pro správnou přípravu na návštěvu Ura Valley a celého Bhútánu v zásadě, je správný výběr oblečení a vybavení. Bude nutné si přinést nepromokavá oblečení, lehké boty, ale také teplé nepromokavé bundy a kalhoty. Doporučuje se také, aby jste měli s sebou dostatek náhradního oblečení, ať už jste podmínkám přizpůsobiví jakkoliv.

Závěr

Pokud hledáte dobrodružství, nové zážitky, jedinečné zážitky, a zároveň se chcete dotknout přírody a krása jeho krajiny, Bhútán a především Ura Valley jsou pro vás to pravé místo. Ještě větší je to, že rozmanitost počasí přidává svůj podíl na této romantice a činí z Bhútánu nezapomenutelnou destinaci pro turisty i milovníky přírody.Ať už jste v Ura Valley během letních dní, nebo začínajícího zimního období, zástupy turistů vám nebudou brát dech, ale naopak vám umožní vidět nádhernou oblast v celé jeho slávě.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky