Najděte nejlevnejší letenky

Bhútán Wangdue Phodrang

Počasí Bhútán Wangdue Phodrang


Bhútán je malá země v jihovýchodní Asii, která se nachází na východním úpatí Himálaje. Wangdue Phodrang je jedním z 20 okresů v této zemi. Nachází se na západě Bhútánu a je známý svými krásnými krajinami, množstvím klášterů a příjemným podnebím.

V Wangdue Phodrang panuje subtropické podnebí, což znamená, že je zde celoročně vlhko a teplé. Průměrné teploty se pohybují od 15°C v zimě do 25°C v létě s vysokou vlhkostí. Nejteplejší měsíc je červen, kdy teploty dosahují až 30°C. Nejchladnější měsíce jsou prosinec, leden a únor, kdy se teploty mohou snížit až na 5°C. V letních měsících dochází k častým dešťům a občas i k silným bouřím.

Bhútán má čtyři roční období, ale díky polohové východně od Himálaje je počasí v Wangdue Phodrang poměrně stabilní. Od října do května je zde suché období s minimálními srážkami. V letních měsících od června do září se srážky zvyšují a může docházet k povodním. Nejlepší období pro návštěvu Wangdue Phodrang je od října do března, kdy je suché a slunečné počasí.

Díky své poloze Wangdue Phodrang nabízí krásné pohledy na Himálaj a nádherné roklinky. Návštěvníci mohou navštívit mnoho klášterů a chrámů, jako je například klášter Gangtey Monastery, významné poutní místo v Bhútánu. Tento klášter je známý především díky ohrožené druhu netopýrů, kteří tam během zimy hibernují.

Celkově lze říci, že Wangdue Phodrang nabízí příjemné podnebí v celoročním období. Ty, kteří chtějí navštívit tuto oblast, by měli být připraveni na vlhké a teplé podmínky v létě a chladnější podmínky v zimě. Avšak v každém období roku zde panuje nádherná atmosféra a krásné pohledy, takže je to skvělé místo pro odpočinek a prozkoumání krás Bhútánu.


Letenka Bhútán Wangdue Phodrang


Letenky do Bhútánu jsou poměrně obtížné získat kvůli omezenému počtu přistávacích míst na tamních letištích. Pokud hledáte spojení s Wangdue Phodrang, budete s největší pravděpodobností startovat v hlavním městě Thimphu.

Wangdue Phodrang je město nacházející se v západní části Bhútánu, které se často nazývá "země Žijících draků". Je to jedno z nejvýznamnějších kulturních center v oblasti a nabízí mnoho historických památek, jako je Wangdue Phodrang Dzong, královský palác Wangdue Phodrang a soubor dorteníků z 9. století. Kromě toho zde panuje malebné prostředí připomínající gotickou architekturu, a také lze vidět řadu vodopádů a hor.

Pokud chcete navštívit Wangdue Phodrang, je třeba se připravit na delší cestování. Z města Paro, kam mnoho zahraničních turistů přilétá, musíte jet autem po dobu přibližně 5 hodin. Alternativou může být přistání na letišti v Bagdogra, které se nachází v sousedním státě Západní Bengálsko v Indii, a cesta odtud trvá asi 4 hodiny autobusem nebo autem.

Na letenky do Bhútánu se během turistické sezóny může těžko dostat - převážná většina cestujících rezervuje své letenky v předstihu. Kromě toho se do Bhútánu dostanete pouze s omezeným počtem leteckých společností a ty vyžadují podání speciální žádosti o vízum. Pokud plánujete cestu do Wangdue Phodrang, je vhodné kontaktovat odborníka na cestování, který vám pomůže s plánováním vaší cesty a získáním víz.

Celkově platí, že cesta do Bhútánu a Wangdue Phodrang je velmi dobrá volba pro ty, kteří chtějí zažít něco zcela odlišného od klasického turistického zážitku. Pokud se rozhodnete pro návštěvu této části světa, ujistěte se, že si vyřídíte všechny potřebné dokumenty předem, protože v Bhútánu je poměrně složité je získat na poslední chvíli.


Ubytování Bhútán Wangdue Phodrang


Bhútán je jednou z nejzajímavějších destinací, které můžete navštívit, pokud chcete poznat kulturu a tradice tohoto krásného země. Mezi mnoha městy, která stojí za návštěvu, se nachází i město Wangdue Phodrang, které nabízí mnoho tradičních aktivit, jako je meditace, kreslení, řemesla a jiné kulturní vyžití. Pokud se rozhodnete navštívit Wangdue Phodrang, musíte řešit otázku ubytování. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších a nejkrásnějších míst na ubytování ve Wangdue Phodrang.

1. Jakar Village Lodge

Jakar Village Lodge se nachází v blízkosti města Wangdue Phodrang a nabízí jedinečné ubytování na venkově. Lodge se nachází mezi kopci a přírodou, což z něj dělá skvělé místo, kde si můžete odpočinout od rušného města. V lodge najdete tradiční pokoje, kde budete mít pocit, že jste se ocitli v historickém království. Pokoje jsou vybaveny vším potřebným, včetně sprchy a WC. V lodge se nachází kavárna a restaurace, kde si můžete vychutnat jídlo z místních surovin. Jakar Village Lodge také nabízí tradiční tance a pěvecké vystoupení, což vám pomůže lépe pochopit bhútánskou kulturu.

2. Kichu Resort

Kichu Resort se nachází v nádherné scenérii nedaleko města Wangdue Phodrang. Resort je postaven v tradičním bhútánském stylu a nabízí jedinečné ubytování, které má vysokou kvalitu. Pokoje jsou prostorné a vybavené pohodlnou postelí, koupelnou a balkónem, odkud si můžete vychutnat krásný výhled na krajinu. Kichu Resort nabízí mnoho různých aktivit, jako je turistika, procházky, golf a mnoho dalšího. V resortu najdete také restauraci, kde si můžete vychutnat jídlo z místních surovin.

3. Tashi Namgay Resort

Tashi Namgay Resort je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci během jejich pobytu ve Wangdue Phodrang. Resort se nachází v krásné scenérii a nabízí luxusní ubytování, které má vysokou kvalitu. Každý pokoj má vlastní koupelnu, balkón s nádherným výhledem a nejmodernější vybavení pro pohodlný pobyt. V resortu najdete také restauraci, kde si můžete vychutnat autentická jídla z místních surovin.

Celkově, ubytování ve Wangdue Phodrang nabízí jedinečné a tradiční zážitky, které mohou cestovatelé ocenit. Pokud hledáte klid a relaxaci, nebojte se vybrat jedno z ubytování uvedených v tomto článku a vychutnejte si krásu tohoto úžasného města.


Dovolená Bhútán Wangdue Phodrang


Bhútán je země obklopená vysokými horami a vysokým nadmořským výškou. Nachází se v jižní Asii mezi Indií a Tibetem. Bhútán je známý pod tím, že je to jedna z nejšťastnějších zemí na světě a má také jednu z nejnižších ekonomik na světě. Přestože je Bhútán malá země, nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí, z nichž jednou z nejnavštěvovanějších je Wangdue Phodrang.

Wangdue Phodrang je jedno z 20 krajských měst Bhútánu a nachází se přibližně 70 kilometrů západně od thimphuského hlavního města. Město se nachází uprostřed údolí a je jedním z největších obchodních center v této části země. Město je známo svými pevnostmi a kláštery, které se nacházejí v okolí.

Jedním z hlavních turistických míst je právě pevnost Wangdue Phodrang. Pevnost byla zničena požárem v roce 2012, ale nyní je zcela obnovena a zpřístupněna veřejnosti. Tato pevnost byla v minulosti důležitým obranným prvkem a dnes slouží jako muzeum, které připomíná minulost Bhútánu. Je to skvělé místo pro turisty, kteří se zajímají o historii a kulturu země.

Dalším zajímavým místem je klášter Gangtey. Tento klášter se nachází v údolí Phobjikha a je domovem pro mnoho redemptoristů. Klášter je obklopený svými vlastními zahradami a je velmi oblíbeným místem pro turisty, kteří tento klášter chtějí navštívit.

Wangdue Phodrang má také spoustu krásných přírodních scenérií a turistických stezek, které by měli turisté navštívit. Můžete si užít krásné výhledy na okolní hory a také si vyzkoušet různé aktivity jako např. trekking, rafting a jiné outdoorové aktivity.

Pokud máte plány navštívit Bhútán, určitě byste neměli vynechat Wangdue Phodrang. Je to krásné místo plné historie, kultury a přírody, které nabízí turistům nezapomenutelné zážitky. Je to místo, které zcela určitě stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Wangdue Phodrang


1. Jak se v Bhútánu cestuje?

V Bhútánu se nejčastěji cestuje autobusem, speciálními mikrobusy nebo soukromými automobily. Dále je možné cestovat pěšky, avšak většina turistů využívá dopravy doporučené svým cestovním agentem.

2. Jaký je vhodný oblečení pro návštěvu Bhútánu?

Vhodné oblečení jsou v Bhútánu teplé vrstvy oblečení, neboť bývá chladněji než v jiných asijských zemích. Dále se doporučuje výběr pohodlného a praktického oblečení, vhodného pro turistické výlety v horách.

3. Jak se mohu dostat z letiště do Wangdue Phodrang?

Z letiště v Paro můžete do Wangdue Phodrang cestovat buďto autobusem, mikrobusem nebo soukromým automobilem. Vše záleží na vašich požadavcích a finančním rozpočtu.

4. Můžu se v Bhútánu bezpečně pohybovat?

Bhútán je bezpečnou zemí s nízkou úrovní kriminality. Návštěvníci se mohou pohybovat a cestovat v bezpečí.

5. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak využít svůj čas v Wangdue Phodrang?

V Wangdue Phodrang je mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Mezi nejpopulárnější patří tradiční pěstování rýže, staré kláštery, trhy s místními produkty a vodopády. Dále je možné využít nabídku turistických aktivit, jako je například turistika v horách, rybaření nebo rafting.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky