Najděte nejlevnejší letenky

Džibutsko Lac Assal

Ubytování Džibutsko Lac Assal


Ubytování v Džibutsku Lac Assal může být pro návštěvníky velmi zajímavým zážitkem. Toto slané jezero, které se nachází v nejníže položené depresi na světě, je jedním z nejznámějších turistických cílů v Džibutsku. Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas u Lac Assal, existuje několik možností, jak zde najít ubytování.

Za prvé, můžete zůstat v hlavním městě Džibutsko, které je vzdáleno asi 120 kilometrů od Lac Assal. V Džibutsku najdete řadu hotelů a ubytování, které vám umožní snadný přístup k mnoha turistickým atrakcím v regionu, včetně Lac Assal. Mezi nejznámější hotely v Džibutsku patří Kempinski Hotel, Djibouti Palace Kempinski a Djibouti Palace Kempinski.

Pokud hledáte více autentické zážitky, můžete se rozhodnout ubytovat se v menších vesnicích poblíž Lac Assal. Tyto vesnice nabízejí tradičním způsobem života a nabízejí návštěvníkům příležitost prozkoumat místní kulturu a tradice. Mezi vesnice, které stojí za to navštívit, patří Goubetto, Assamo a Tadjourah.

Další možností, jak najít ubytování v blízkosti Lac Assal, je odpočinout si na pláži. Existuje několik plážových letovisek, které leží v blízkosti jezera a nabízejí komfortní a soukromé ubytování pro návštěvníky. Mezi oblíbené pláže patří Khor Ambado Beach, Arta Beach a Doraleh Beach.

Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, je důležité si uvědomit, že tato oblast je velmi suchá a má aridní klima. Proto je nutné si s sebou vzít dostatečnou zásobu vody a jídla. Pokud plánujete strávit více než několik dní v této oblasti, doporučuje se také zainvestovat do dobrého oděvu a vybavení pro chránění před sluncem a vysokými teplotami.

Celkově lze říci, že Lac Assal v Džibutsku nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek a je skvělým místem pro objevování místní kultury a přírodních krás. Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, můžete se těšit na nezapomenutelnou dovolenou v této fascinující části světa.


Letenka Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal: Neuvěřitelná cesta pustou a slanou pouští

Nemusíte být milovníky dobrodružství, abyste si užili neuvěřitelný zážitek z návštěvy Džibutska a jeho nejikoničtější turistické atrakce - Lac Assal. Lac Assal se nachází v srdeční části území Džibutsko-afrického rohu, zemi, která se stala jednou z nejvíce hledaných a unikátních turistických destinací.

Proč je Lac Assal tak speciální? Je to nejníže položené místo v Africe a také jeden z nejslanějších vodních útvarů na světě. Nachází se na dně téměř 155 metrů pod úrovní moře a jeho slanost dosahuje úrovně 35 %, což je téměř 10x více slanosti než v mořské vodě.

Přestože je Lac Assal velmi slaný, jeho vodní útvar je tvořen krásnou modrou barvou, která kontrastuje s okolní pustou krajinou. Cesta z Džibutska do Lac Assal přesahuje 100 km a je to nádherná cesta plná krásné krajiny a unikátní fauny a flory. Podél silnice se nacházejí četné sopečné formace, malé obce a drsné pohoří, které přispívají k nádhernému kulturnímu zážitku.

Turistické plavby po Lac Assal jsou dostupné pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat toto jedinečné místo. Můžete si domluvit organizovanou exkurzi se skupinou, aby jste si lepší úhel pohledu na tohoto krásného jezera. Existuje také možnost jít na vlastní pěst, ale buďte opatrní při procházení slaných pláží, neboť některé jsou velmi křehké a mohou se vám pod nohama prolomit.

Pokud si chcete vychutnat malebné scenérie a proslulou slanost Džibutsko Lac Assal s přáteli a rodinou, nečekejte a zajistěte si letenky do této unikátní destinace. Můžete si být jistí, že to bude nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat po celý zbytek svého života.


Počasí Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal je jedním z nejteplejších a nejsušších míst na Zemi a zároveň domovem nejhlubšího bodu Afriky a třetího nejslanějšího jezera na světě. Nachází se v západní Afiice, v zemi Džibutsko, na břehu slaného jezera Lac Assal.

Počasí v této oblasti se liší v závislosti na ročním období. V létě, tedy od červ Dubna do června, je zde velmi horko a suché klima, s teplotami kolem 40 až 50 stupňů Celsia. V noci se teploty mohou snížit na 30 stupňů, ale i tak je stále velmi horko. Proto jsou tyto měsíce obdobím turistické sezóny, kdy lidé přijíždějí ke koupání a opalování na pobřeží jezera.

Naopak v zimě, tedy v listopadu až únoru, je situace opačná a nastupuje období dešťů. I když se jedná o suchozemské území, přesto jsou zde zimy poměrně chladné a deštivé. Průměrné teploty se nacházejí kolem 21 až 27 stupňů Celsia ve dne a 15 až 20 stupňů Celsia v noci. Zimy jsou zde vyhledávány turisty, kteří chtějí pozorovat kvetoucí poušť, ale také proto, že je méně turistů než v létě.

Dalším specifikem tohoto regionu je vysoká slanost jezera Lac Assal. Tento faktor má velký vliv na počasí v této oblasti. Velká slanost v jezeře ovlivňuje vlhkost vzduchu a tím pádem i teplotu, což způsobuje, že jsou noci většinou chladné a stinné.

Celkově lze říci, že Džibutsko Lac Assal má specifické počasí a je oblastí s prvky krajiny, kde se střetává suchá a vlhká klima a může být zajímavou destinací pro cestovatele, kteří hledají netradiční zážitky a bádají nad tím, jak by takový region mohl vypadat z ptačí perspektivy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lac Assal


Dotaz: Co je Džibutsko Lac Assal?
Odpověď: Džibutsko Lac Assal je slané jezero nacházející se v Džibutsku, východní Africe. Je to jedno z nejslanějších jezer na světě.

Dotaz: Jaká je hloubka Džibutsko Lac Assal?
Odpověď: Hloubka jezera se pohybuje od 20 do 50 metrů.

Dotaz: Proč je Džibutsko Lac Assal slané?
Odpověď: Jezero se nachází v oblasti s minimálními srážkami a s velmi vysokými teplotami, což způsobuje vypařování vody a koncentrování solí.

Dotaz: Jaké organizované aktivity mohu na jezeře vykonávat?
Odpověď: Na jezeře lze podnikat různé aktivity, jako například plavání, potápění, kajak, šnorchlování a další outdoorové aktivity.

Dotaz: Jak se dostanu k Džibutsko Lac Assal?
Odpověď: Dostat se k jezeru můžete s průvodcem po silnici z hlavního města Džibutsk.

Dotaz: Jaké jsou nejbližší atrakce, které mohu navštívit?
Odpověď: V blízkosti Džibutsko Lac Assal se nachází mnoho dalších atrakcí, jako například sopečný kráter Ardoukoba, historické město Tadjoura, archeologické naleziště Arta alebo národní park Day Forest.


Dovolená Džibutsko Lac Assal


Džibutsko je malá, ale malebná země v Africe, která je ohraničena Eritreou, Etiopií a Somálskem. Džibutsko může být malé, ale skrývá opravdu úžasné věci, jako je například velký průliv v Chalifu, který spojuje Rudé moře s Adenským zálivem. Mezi největší turistické atrakce Džibutska patří Lac Assal - velmi slané jezero a přírodní krásu.

Lac Assal se nachází zhruba 120 kilometrů od hlavního města Džibuti a je považováno za třetí největší slané jezero na světě. Má rozlohu přibližně 600 km² a jeho hladina je asi 155 metrů pod úrovní moře. Vzhledem k tomu, že jezero nemá žádné ústí, slaným minerálům a soli, které se v něm nacházejí, neunikají a to je přesně důvod, proč je tak extrémně slaný.

Návštěvníci často porovnávají Lac Assal s Salton Seou v Kalifornii nebo s Mrtvým mořem v Izraeli, ale Lac Assal má své vlastní kouzlo a krásu. Voda v jezeře je tak slaná, že dokáže rozpustit lidskou kůži a proto je zakázáno plavat v samotném jezeře. Mnozí turisté proto pouze stojí u jeho břehu a obdivují ho z dálky.

Okolí Lac Assal je neuvěřitelně působivé a krásné, což přitahuje mnoho návštěvníků. Návštěvníci si mohou prohlédnout nekonečné pláně soli, které jsou obklopeny sopkami a horskými masivy. V okolí se také nacházejí klasická přímořská města, jako jsou například Tadjoura a Obock, které nabízejí nejen možnost ubytování, ale také řadu kulturních a historických míst k návštěvě.

Výlety ke Lac Assal z Džibuti jsou velmi oblíbené, ale turisté by měli být připraveni na velmi horké a suché klima, s teplotami až 50 ° C v době největšího horka. Navíc je v této oblasti obvykle velmi silný vítr, který přináší sopečný prach, takže je nutné se na návštěvu připravit a vzít si vhodné oblečení a ochranné brýle.

V současné době se Džibutsko snaží zvýšit svou návštěvnost a turistický průmysl, přičemž Lac Assal je jedním z hlavních taháků této země. Při návštěvě jezera Lac Assal se můžete těšit na naprosto úžasnou a nevšední přírodní scenérii, která nabízí jedinečné zážitky a zážitky, které si budete pamatovat po celý život.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky