Najděte nejlevnejší letenky

Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)

Dovolená Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt je neuvěřitelně fascinující zemí, která láká turisty z celého světa. Jedním z nejzajímavějších míst je nepochybně Dendera, město na břehu Nilu, vzdálené přibližně 60 kilometrů od města Luxor.

Dendera je známá především díky svému impozantnímu chrámu Hathor, který se nachází na okraji moderního města. Tento chrám je věnován bohyni Hathor, bohyni krásy, lásky a radosti. Byl postaven v pozdním období starověku, pravděpodobně v době Ptolemaiovců. Chrám se vyznačuje nádhernou architekturou a uměleckými díly. Na stěnách se nacházejí reliéfy s bohy a symboly, které mají mystický význam.

Hlavní brána chrámu, ozdobená mnoha sochami a malbami, vás uvítá vstupem do dalších úžasných prostor. Chrám Hathor je jedním z nejzachovalejších chrámů v egyptském stylu s důležitými atributy místní bohyně. Chrám má také mnoho vnějších věží, oltářů a dalších menších chrámů.

Zvláště zajímavá je Denderaova zrcadlová kaple, která je rovněž součástí chrámu, kde byla uchovávána socha bohyně Hathor. Kaple je osvětlená pouze malým otvorem vysoko v klenbě, který umožňuje vnikání světla vzácných epoch slunce.

Když se projdete okolím chrámu Hathor, uvidíte další menší chrámy, které byly postaveny na počest dalších egyptských bohů. Mezi nimi jsou například chrám Abydose, který byl věnován bohu Osirisovi a chrám Isis, který byl věnován bohyni plodnosti a moře Isis.

V Denderu je také muzeum, které vystavuje mnoho cenných artefaktů z oblasti chrámu Hathor a dalších chrámů v okolí. Muzeum by však mohlo být lepší spravováno a především lepší zaměřeno na místní archeologii.

Celkově řečeno, Dendera je fascinujícím místem, ve kterém se budete cítit jako v jiné době. Chrám Hathor a další areály jsou jedním z nejzajímavějších míst v Egyptě, které nesmí chybět v jakékoliv době vaší návštěvy.


Letenka Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt je jednou z nejkrásnějších zemí na světě s neuvěřitelnou historií a kulturou. Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Egyptě je město Dendera a zejména jeho chrám Hathor. Pokud hledáte nevšední zážitky a chcete se přenést do doby starověkých Egypťanů, letenka do Dendery se vám bude skvěle hodit.

Dendera je starobylé město v horním Egyptě, které bylo kdysi hlavním městem 6. nomu. Jeho nejvýznamnější památkou je chrám Hathor, který byl postaven během vlády Ptolemaiovců na místě dřívějšího chrámu.

Chrám Hathor je nádherným příkladem ptolemaiovské architektury a jeho uchovává mnoho uměleckých děl. Mezi další významné památky patří také chrámový přístřešek, komora, zvonice a mnoho dalších.

Původně byl chrám určený pro kult bohyně Hathor, která byla bohyní lásky, krásy a radosti. Později byl však využíván i pro kult dalších bohů včetně Horuse. Zvláštní pozornost zaslouží kruhová kaple, která je jediným zbývajícím místem svého druhu v Egyptě a věnuje se kultu Rá a démonů stanovujících rok.

V chrámu je také možné spatřit mnoho uměleckých děl včetně reliéfů, soch a nápisů. Kromě toho jsou zde také důležité astronomické výpočty a kalendáře.

Pro cestu do Dendery je důležité získat letenku, nejlépe přímo do Káhiry, hlavního města Egypta. Dále pak cesta autobusem nebo taxíkem přibližně dvě hodiny k Dendere. Pokud se rozhodnete pro svépokojenější cestu, můžete si najmout soukromý automobil nebo přiblížit se k místu přijetím masky na zachování nedostatku pamětní skvrny.

Takže, pokud plánujete navštívit Egypt, neváhejte a zarezervujte si letenku do Dendery, abyste zažili unikátní oživení starověkého Egyntu a vychutnali si úžasnou atmosféru chrámu Hathor. Toto místo s historickou a kulturní hodnotou, které je tak velmi nádherné a pozoruhodné, zaručeně vtiskne nezapomenutelné zážitky a pocit zázračné krásy.


Ubytování Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt je známý po celém světě jako země s mnoha památkami a místy, která stojí za návštěvu. Mezi mnohými těmito místy je i Dendera, starověké město v horním Egyptě, které se může pyšnit nádherným chrámem Hathor, jedním z nejvýznamnějších chrámů v regionu.

Pokud plánujete návštěvu této krásné oblasti, měli byste zvážit možnosti ubytování. Existuje mnoho možností, jak si užít váš pobyt v Dendere, ale jedna věc je jistá - budete chtít zůstat na místě, které vám poskytne maximální pohodlí a pohodlí.

Mezi té nejlepší možnosti ubytování v Dendere patří místní hotely a penziony. Tyto ubytování jsou ideálním výchozím bodem pro návštěvu Dendery a okolních pamětihodností, některé z nich dokonce nabízejí výhled na chrám Hathor.

V Denderej naleznete také mnoho tradičních káhirských chat a domečků. Tyto pobyty vám nabídnou pravou atmosféru starověkého Egypta a umožní vám prožít autentickou zkušenost během své návštěvy této oblasti. Mnohé z těchto ubytování jsou vybaveny všemi moderními pohodlími, jako jsou klimatizace a Wi-Fi připojení k internetu, takže se budete cítit jako doma.

Samotný chrám Hathor, který se nachází v Dendere, je jedním z největších a nejvýznamnějších chrámů v Egyptě. Mnoho turistů se na tento krásný komplex sjíždí ze všech koutů světa, aby obdivovali řadu nádherných soch, reliéfů a stavebních památek z různých období egyptské historie. Chrám Hathor se pyšní mnoha věžemi, sloupy a nástěnnými malbami, které jsou příkladem mistrovského zpracování v období Antického Egypta.

Při pobytu v Dendere byste si neměli nechat ujít ani okolní památky a zajímavosti. V blízkosti chrámu Hathor se nachází mnoho dalších historických míst, jako například chrám Osirise v Abydu, chrám Horuse v Edfu a chrám Karnak v Luxoru. Tyto památky přitahují tisíce turistů z celého světa ročně.

Krátká zastávka v Dendere a oblasti v okolí během vaší cesty Egyptem se bude jistě pyšnit jedním z největších zážitků vašeho putování. Vyberte si to ubytování, které je nejvíce přizpůsobeno vašim potřebám a vychutnejte si krásu a historii této oblasti jako nikdy předtím.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


1. Jak se dostat do Dendery?
Odpověď: Dendera se nachází asi 60 km severně od Luxoru. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je najmout si taxi nebo využít organizovanou turistickou exkurzi.

2. Jaká je nejlepší doba návštěvy chrámu Hathor?
Odpověď: Nejlepší čas návštěvy chrámu Hathor je brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy se slunce nedostane příliš vysoko a chrám je v příjemném stínu.

3. Jaké jsou vstupné poplatky do chrámu Hathor?
Odpověď: Vstupné do chrámu Hathor zahrnuje vstup do samotného chrámu a do dalších méně známých míst v Dendere. Cena vstupenky je kolem 120 egyptských liber (asi 7 USD) pro dospělého a poloviční cena pro děti.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce chrámu Hathor?
Odpověď: Chrám Hathor je známý pro své dekorativní sloupy a reliéfy, které ukazují boha Hora a jeho mýtus o vytvoření světa. Další významnou atrakcí je astronomická deska, která ukazuje hvězdné konstelace a kalendářní cykly.

5. Je možné se fotografovat uvnitř chrámu Hathor?
Odpověď: Ano, turisté smějí fotografovat uvnitř chrámu Hathor. Nicméně, mnoho turistů si neuvědomuje, že blesk z fotoaparátu může poškodit starobylé kameny. V takovém případě doporučujeme použít bezbleskový režim.

6. Je bezpečné cestovat do Dendery?
Odpověď: Bezpečnost v Egyptě se v posledních letech zlepšila, ale stále existuje určitá úroveň rizika. Turisté by měli být opatrní a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je například cestování v malých skupinách a používání oficiálních taxi.

7. Jaká je historie chrámu Hathor?
Odpověď: Chrám Hathor byl postaven v období Ptolemaiovského Egypta (332-30 př. n. l.), ale jeho základy jsou mnohem starší. V jeho blízkosti byly nalezeny stopy po starobylé osadě, která existovala již v době predynastického Egypta.

8. Co znamená jméno Hathor?
Odpověď: Hathor je v egyptské mytologii bohyní plodnosti, lásky a krásy. Je považována za ochránkyni žen a matek a byla velmi populární během období Ptolemovců. Její jméno znamená doslova "Dům Hora", což odkazuje na svatyni v Dendere, kde byla uctívána.

9. Jsou v Dendere k dispozici restaurace a obchody?
Odpověď: V samotné oblasti chrámu Hathor se nenachází mnoho míst, kde by si turisté mohli koupit jídlo nebo pití. Nicméně, v nedalekém městě Dendera je možné nalézt několik restaurací a obchodů.

10. Jak dlouho trvá návštěva chrámu Hathor?
Odpověď: Návštěva chrámu Hathor může trvat mezi jednou a dvěma hodinami, v závislosti na tom, jak důkladně si turista prohlédne všechny atrakce v chrámu i v okolním areálu.


Počasí Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt Dendera je místo, které se nachází v centrálním Egyptě a je známý především díky svému chrámu Hathor, který je považován za jeden z nejkrásnějších starověkých egyptských chrámů.

Když se podíváme na počasí v této oblasti, musíme si uvědomit, že se nacházíme v pouštní oblasti, což znamená velmi horké léto a mírně chladné zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 40 stupňů Celsia, zatímco v zimě může klesnout až na 10 stupňů Celsia.

V oblasti Dendery je obvykle velmi malé množství srážek a většina dešťů padá během zimních měsíců. To znamená, že většinou je oblast velmi suchá a pouštní. Pokud sem plánujete cestu, připravte se na to, že budete potřebovat hydrataci a opalovací krém.

Pro návštěvu chrámu Hathor je nejlepší návštěva brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy slunce není tak intenzivní. Kromě chrámu Hathor je v této oblasti mnoho dalších památek a atrakcí, jako jsou například starobylé hrobky, chrámy a pyramidy.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pouštní oblast, záleží na vaší osobní preferenci, jaké roční období zvolíte pro vaši návštěvu. Pokud preferujete teplejší počasí, bude pro vás léto nejlepší volbou. Pokud se vám líbí mírnější teploty, zimní měsíce budou pravděpodobně vhodnější. V každém případě byste si měli připravit dostatečné množství vody a chránit se před sluncem.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky