Najděte nejlevnejší letenky

Francie Annecy

Dovolená Francie Annecy


Pokud hledáte ten správný cíl pro svou dovolenou, můžete se inspirovat nádherným městem Annecy v jihozápadní části Francie. Toto malebné městečko se často označuje jako Perla francouzských Alp. Annecy je ideální pro ty, kteří hledají relaxaci ale rádi by poznali něco nového. Má spoustu krásných zákoutí, historických památek a mnoho přírodních krás. Podívejme se blíže na Annecy a co tuto lokalitu dělá tak úžasnou.

Pokud hledáte ubytování, můžete si vybrat z mnoha možností. Najdete zde kempy, hostely a penziony, ale také několik luxusních hotelů. Pokud si chcete užít nádherný panoramatický výhled na město, zvolte ubytování v lokalitách, jako je například Semnoz nebo Mont Veyrier. Tyto hory nabízejí fascinující výhledy na město a nádhernou přírodu.

Jedním z nejkrásnějších míst, které v Annecy určitě nesmíte minout, je místní zámek. Dříve sloužil jako sídlo Annecy hraběte, ale v současné době zde najdete muzeum Alpinské archeologie. Pro milovníky historie a archeologie bude toto místo naprosto neodolatelné a fascinující.

Pro ty, kteří chtějí ochutnat místní speciality, je tu hned několik možností. Vyzkoušet můžete například tartiflette, nízkotučnou směs zmrzlého bramborového pudinku, sýra, uzených špeků a cibule. Ochutnat můžete také raclette nebo bezinky s krémem na dezert.

Možností, jak se v Annecy zabavit, je mnoho. V létě můžete využít množství vodních aktivit včetně vodních kajaků, wakeboardingu, jachtingu, plachtění a mnoho dalšího. V zimě si můžete zalyžovat nebo jít na běžky. Pro milovníky turistiky jsou v okolí Annecy k dispozici vynikající turistické stezky. Všechny tyto aktivity jsou skvělé pro celou rodinu.

Návštěva Annecy je zcela bezvadným způsobem, jak prožít svou dovolenou. Město nabízí něco pro každého, od romantiků až po dobrodruhy. S tak mnoha možnostmi na dosah ruky určitě není důvod přemejšlet. Zamluvte si letenku, vybalte své kufry a vydejte se na svou vysněnou dovolenou v Annecy.


Letenka Francie Annecy


Letenka do Francie – Annecy: Proč tento kousek země okouzluje tolik turistů?

Annecy je město, které se nachází v jihozápadní Francii, asi 35 kilometrů jižně od Ženevy. Ačkoliv se jedná o menší město, každoročně přitahuje tisíce turistů z celého světa, a to především díky své jedinečné architektuře, krásné přírodě a mnoha historickým památkám a atrakcím.

Jedním z největších lákadel tohoto okouzlujícího města je jeho historické centrum, které je plné křivolakých uliček, starých kamenných domů a malých kaváren a restaurací. Tento malebný soubor ulic se nazývá "Venice of Savoy", tj. "Benátky Savojska", a zahrnuje mnoho památek a muzeí, jako například Hrad Annecy, Katedrála Saint-Pierre a Palác Isle.

Dalším oblíbeným místem mezi návštěvníky je Lac d'Annecy, což je nejčistší jezero v Evropě, obklopené nádhernou alpskou krajinou. Okolí jezera nabízí spoustu aktivit a zajímavostí pro turisty všeho druhu, od pěších túr a cyklistických výletů až po vodní sporty a milovníky přírody.

V neposlední řadě je Annecy také dobře známo pro své gastronomické speciality, zejména různé druhy sýrů, jako je například Reblochon, který je v místní kuchyni velkou lahůdkou.

Pokud tedy hledáte malebné evropské město s mnoha historickými památkami, úchvatnou přírodou a kulinárními specialitami, Annecy je pro vás to pravé místo. A co nejrychlejší způsob, jak se tam dostat, je pochopitelně letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které létají do Ženevy, a odtud je to pak jen krátká cesta autom nebo vlakem do Annecy. Takže pokud máte příležitost navštívit tuto malebnou část Francie, určitě ji nevynechejte.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Annecy


Dotaz: Kdy je nejlepší čas jet do Annecy?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Annecy je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a je spousta slunečných dnů. V létě se může město stát turisticky velmi rušným.

Dotaz: Jak se dostanu do Annecy?
Odpověď: Annecy má vlastní letiště, ale většina návštěvníků přijíždí vlakem nebo autobusem. Můžete také dorazit autem a zaparkovat na jednom z parkovišť ve městě.

Dotaz: Jak dlouho bych si měl/a rezervovat na pobyt v Annecy?
Odpověď: Doporučujeme si rezervovat alespoň 3-4 dny v Annecy, aby bylo dostatek času na prozkoumání města a okolí.

Dotaz: Co bych neměl/a minout v Annecy?
Odpověď: Určitě byste neměli minout procházku podél jezera Annecy nebo návštěvu historického města, kde najdete mnoho krásných budov a památek. Také byste měli vyzkoušet místní speciality, jako je tartiflette nebo raclette.

Dotaz: Kde najdu ubytování v Annecy?
Odpověď: V Annecy najdete mnoho hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, zejména v letních měsících.

Dotaz: Jaký je jazyk mluvený v Annecy?
Odpověď: Oficiálním jazykem ve Francii je francouzština. V Annecy se většina obyvatel domluví také anglicky, ale doporučujeme se naučit alespoň základy francouzštiny.

Dotaz: Je Annecy bezpečné místo k návštěvě?
Odpověď: Ano, Annecy je bezpečným místem k návštěvě, s nízkou mírou kriminality. Doporučujeme však stále zůstat ostražití a pečlivě sledovat své cennosti.


Ubytování Francie Annecy


Annecy je krásné historické město nacházející se na jihu Francie, poblíž úpatí Alp. Město je spojováno s romantikou a krásnou krajinou, kterou můžete obdivovat všude kolem sebe. Když se vydáte na výlet do Annecy, tak si určitě užijete opravdu nezapomenutelný zážitek. V této překrásné lokalitě je samozřejmě nutné najít ubytování. Proto vám přinášíme několik tipů, jak najít skvělé ubytování v Annecy.

Jedním z nejlepších způsobů, jak najít ubytování v Annecy, je použití online rezervací. Nejpopulárnějšími webovými stránkami pro rezervace ubytování jsou Booking.com a Airbnb. Tyto stránky nabízejí mnoho ubytování v Annecy, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a dalších možností.

Dalším dobrým způsobem, jak najít ubytování, je prostřednictvím cestovní kanceláře. Ty nabízejí širokou škálu ubytování a cestovních balíčků, ať už hledáte luxusní hotel nebo levné hostely. Cestovní kanceláře často nabízejí i další výhody, jako jsou slevy, doprava a další bonusy.

Průvodce městem Annecy také může nabídnout tipy na ubytování ve městě. Mnoho z nich vám pomůže s hledáním nejlepšího hotelu, aby vaše cesta byla ještě příjemnější.

A nakonec, nejlepší je vybrat si na základě recenzí a hodnocení ostatních lidí, kteří již v Annecy byli. Průvodce městem může nabídnout přehled míst, která doporučují ostatní cestovatelé. Uvědomte si však, že každý má jiné preference a tak se určitě nebojte experimentovat a najít to nejlepší řešení právě pro vás.

A nezapomeňte, že nejlepší je hledat ubytování s dostatečným předstihem, aby se vám podařilo najít to nejlepší za nižší cenu. Tak si užijte svou cestu do Annecy, kde vás čeká spousta krás a neuvěřitelných zážitků.


Počasí Francie Annecy


Francie Annecy je město, které se nachází východně od Francie, mezi úbočími francouzských Alp a největším jezerem ve Francii, které má stejný název. Toto město je proslulé svou krásnou přírodou, ale také pro množství historických památek. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, určitě vás zajímá, jaké zde panuje počasí.

Klima v Annecy

Annecy má oceánské podnebí s mírnými zimami a příjemnými léty. Průměrná teplota v létě je kolem 25 stupňů Celsia a v zimě klesá teplota na -3 stupně. Většinu srážek přinášejí horské oblasti v okolí, ale déšť může přijít kdykoliv během roku. Nejvíce srážek je zaznamenáno v průběhu jara a podzimu.

Jaro

Jaro v Annecy začíná v březnu a trvá až do května. V tomto období se počasí pomalu zahřívá a obloha se často mění z oblačné na polojasné. Město vykazuje celkovou mírnou teplotu, která se pohybuje okolo 12-15 °C během dne a 5-8 °C v noci.

Léto

Léto v Annecy, jak již bylo zmíněno výše, je poměrně příjemné, s průměrnou teplotou kolem 25-28 stupňů Celsia. V červenci a srpnu může být velmi teplé, ale díky přítomnosti jezera se v noci brzy ochlazuje a snižuje tak vysoké teploty.

Podzim

Podzim v Annecy trvá zhruba od září do listopadu. Je to období, kdy se návštěvníci mohou těšit na snížení turistů a hezké počasí pro pěší túry. Průměrné teploty jsou o něco nižší než v létě, ale stále příjemné, s teplotou kolem 15-18 °C během dne a 5-10 °C v noci.

Zima

Zima v Annecy může být poměrně chladná, ale ne nepřekonatelná. Teplota klesne na -3 °C a sněžení není nic neobvyklého. Okolní hory poskytují nádhernou kulisu pro zimní sporty, jako jsou lyžování, snowboarding a další.

Závěr

Annecy je krásné město se spoustou přírodních atrakcí a historických památek. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, je důležité si uvědomit, že počasí může být nestabilní a že se v zimě můžete setkat s větším množstvím sněhu. Většinou však můžete očekávat příjemné počasí a krásné scenérie, které si užijete nejvíce z pohledu lodí na jezeře.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky