Najděte nejlevnejší letenky

Gabon Ile Mandji

Počasí Gabon Ile Mandji


Gabon je země ležící v jihozápadní Africe, kde se nachází nádherný přírodní park Ile Mandji. Tato lokalita je známá pro svoji exotickou faunu a flóru, ale také pro své specifické klima a počasí.

Ile Mandji patří mezi oblasti tropického deštného lesa, což znamená, že se zde vyskytují prudké deště, vlhkost vzduchu je vysoká a teploty jsou celoročně skoro stejné. Průměrná teplota se pohybuje okolo 27-28°C, avšak mohou vystoupit až na 34°C. Teplotní amplituda je tedy velmi malá a ovlivnění ročního období je neznatelné.

Období sucha přichází v zimě, která trvá od listopadu do března, kdy se objevuje méně srážek. Naopak v létě, od dubna do října, se vyskytuje období dešťů. V tuto dobu zde naprší kolem 3000 mm srážek, což je téměř 10x více než průměr v ČR.

Přestože jsou celoročně teploty vysoké, nejlepší období na návštěvu Ile Mandji je v zimě, kdy jsou nižší srážky a tedy lepší podmínky pro turisty. Protože je Ile Mandji relativně odlehlé místo, je dobré si na cestu připravit nezbytnou výbavu na cestu (repelenty, voděodolné boty, léky proti nemocem atd.).

V případě návštěvy Ile Mandji se nezajišťuje žádné pojištění proti počasí. Proto je důležité pečlivě sledovat předpověď počasí a být na cestě opatrný, hlavně v období dešťů, kdy mohou být povodně.

Celkově lze říct, že počasí na Ile Mandji je velmi specifické, ale zároveň dokáže být velmi krásné a působivé. Záleží na tom, zda chcete navštívit období sucha nebo období dešťů. Nicméně, varování před silnými dešti a případně následnými povodněmi musí být bráno v potaz.


Letenka Gabon Ile Mandji


Gabon je země v západní Africe, která se pyšní bohatou flórou a faunou. Jedním z nejmenších parků v Gabonu je národní park Ile Mandji, který se nachází na stejnojmenném ostrově v deltě řeky Komo. Tento národní park je velmi oblíbený mezi turisty, kteří sem přijíždějí ze všech koutů světa. Letenka Gabon Ile Mandji patří k těm nejvyhledávanějším a nabízí každému návštěvníkovi neopakovatelný zážitek.

Ile Mandji je jedním z nejtajemnějších ostrovů v Gabonu. Má rozlohu pouhých 25 km² a obývají ho pouze dvě vesnice – Mandji a Ndougou. Symboly Mandji jsou rybářství a výroba palmového oleje. Toto místo je jedinečné tím, že je zde zachován původní stav přírody bez zásahu člověka. Klima v oblasti je teplé a vlhké, se dvěma ročními obdobími – suchým a deštivým. Od prosince do března je období dešťů a od června do září je sucho.

Návštěvníci Ile Mandji mohou pozorovat řadu zvířat, jako jsou gorily, opice, krokodýli, hadi, antilopy a mnoho dalších. Největší atrakcí však je zdejší pobřeží. Můžete být v přímém kontaktu s velkými karetami, želvami, delfíny a množstvím exotických ryb. Pláže na ostrově jsou idylické a velmi romantické, což je skvělé pro ty, kteří chtějí utéct před civilizací a užít si klidu a ticha.

Letenka na ostrov Ile Mandji se dá rezervovat prakticky celý rok. V létě jsou ceny letenek poněkud vyšší, v zimě jsou naopak slevy. Je proto vhodné si vybrat správnou dobu a naplánovat si svou cestu. Doporučuje se také zajistit si ubytování předem, aby se nevyskytly problémy s prázdnými pokoji.

Když si pořídíte letenku na ostrov Ile Mandji, můžete se připravit na několik nepřekonatelných zážitků. Navštivte národní park Ile Mandji a objevte krásu přírody a divokých zvířat, které tady žijí. Užívejte si pláže a pohled na moře. Pojďte si odpočinout na jedno z nejkrásnějších míst v Gabonu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Ile Mandji


Dotaz: Jaký je hlavní jazyk v Gabonu?
Odpověď: Hlavním jazykem v Gabonu je francouzština.

Dotaz: Jaká je měna v Gabonu?
Odpověď: Měna v Gabonu je CFA frank.

Dotaz: Jaké jsou turistické atrakce v Gabonu?
Odpověď: Mezi turistické atrakce v Gabonu patří například národní park Loango, který je domovem goril, slonů a dalších divokých zvířat, nebo národní park Pongara, který se nachází na pobřeží a je známý svou překrásnou pláží.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší města k návštěvě v Gabonu?
Odpověď: Mezi nejlepší města k návštěvě v Gabonu patří hlavní město Libreville, Port-Gentil a Franceville.

Dotaz: Je v Gabonu bezpečno cestovat?
Odpověď: Gabon je obecně považován za bezpečnou zemi, ale jako všude jinde na světě existují určitá rizika týkající se bezpečnosti. Je nutné dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je pozornost k okolí a zamykání dveří a oken. Doporučuje se cestovat s místním průvodcem.


Ubytování Gabon Ile Mandji


Gabon je krásná země, plná přírodních krás a divokých zvířat. Jednou z nejkrásnějších oblastí, která stojí za návštěvu, je ostrov Ile Mandji. Tento ostrov je situován na západě Gabonu a nabízí návštěvníkům nejen nádhernou přírodu, ale také skvělé ubytování.

Ile Mandji je bohatý na přírodní krásy a divokou zvěř. Kromě toho, že je to domov mnoha druhů ryb, můžete zde také pozorovat různé druhy ptáků, opic a dalších zvířat. Pro milovníky přírody je to tedy nutná zastávka na vaší cestě po Gabonu.

Kam se ubytovat na Ile Mandji?

Pokud si chcete vychutnat Ile Mandji a jeho krásy na maximum, je důležité si dobře vybrat ubytování. Na ostrově najdete několik možností, jak si pobyt na Ile Mandji užít naplno.

Le Relais de l’île Mandji

Le Relais de l’île Mandji je ideální volbou pro ty, kteří si chtějí užít relaxaci a klid. Toto zařízení nabízí návštěvníkům luxusní ubytování a výbornou kuchyni. Kromě toho zde najdete i bazén, fitness centrum a restauraci.

La Menoua Lodge

La Menoua Lodge je další možnost pro vaše ubytování na Ile Mandji. Nachází se na břehu místní řeky a je zcela obklopen nádhernou krajinou. La Menoua Lodge nabízí návštěvníkům více než jen výborné ubytování. K dispozici je zde i restaurace, bar, bazén a masáže.

Les Gîtes de l’estuaire

Les Gîtes de l’estuaire jsou další zařízení na Ile Mandji, které nabízí skvělé ubytování a vybavení. Své hosty přivítají v bungalovech, které jsou zcela obklopeny přírodou. Kromě toho zde najdete i restauraci, bazén a masážní služby.

Jak si užít Ile Mandji?

Ile Mandji je ideální destinací pro ty, kteří se chtějí uvolnit a užít si přírody. Zde jsou některé věci, které byste měli zahrnout do svého plánu, když budete na ostrově.

Safari

Jedním z nejoblíbenějších aktivit na Ile Mandji je safari. Můžete se podívat na různá místa ostrova, kde najdete mnoho druhů zvířat, jako jsou opice, antilopy nebo sloni.

Rybaření

Pro všechny rybáře je Ile Mandji ideální destinací. Ostrov je bohatý na ryby a můžete si tady užít kaprování, nebo si najmout loď, která vás zavede na místo, kde jsou ryby obzvláště hojně zastoupeny.

Pláže

Pokud máte rádi slunce a moře, Ile Mandji má pro vás mnoho krásných pláží. Pláže jsou krásné a čisté, takže si můžete užít klidný den v přírodě.

Celkově je Ile Mandji ideálním místem pro ty, kteří chtějí relaxovat v přírodě, kde mohou užít klid. A s takovou řadou skvělých zařízení pro ubytování, nemůžete na tom nic ztratit. Dobrodružná cesta do Gabonu a naostrov Ile Mandji bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Gabon Ile Mandji


Gabonský ostrov Ile Mandji se nachází ve stejnojmenné flotile a tvoří součást národního parku Loango. Vzdálený od pevninského Gabonu přibližně 1,5 km je obklopen tichou lagunou a plážemi nádherných bílých písků. Ostrov nabízí nádhernou přírodu, vyhlídky na podmořský svět a spoustu dalších zážitků, hraničících s nezapomenutelným dobrodružstvím.

Jen sotva se dostanete na pobřeží, uvidíte panoramatický výhled na tyto neuvěřitelné pláže. Pláže na ostrově Ile Mandji jsou skryté a tiché, s přístupem jen pro hosty resortu. To znamená, že nikdy nebudete sdílet pláž s množstvím turistů nebo místních lidí. Pláže jsou pohodlné a velké, s teplým a klidným mořem.

Pokud se obáváte nudy na ostrově Ile Mandji, pak se nebojte, protože na vás čeká plno aktivit a zábavy. Můžete se vydat na snorkeling a prozkoumat podmořský svět s množstvím živých a barevných ryb. Pro ty odvážnější nabízí ostrov Ile Mandji plnojetý potápěčský kurz, kde si můžete vyzkoušet své námořní dovednosti a vychutnat si zážitek, který si budete pamatovat navždy.

Pokud není moře vaše nejsilnější stránkou, můžete využít turistických cest a spatřit zajímavou faunu a flóru Gabonu. Na ostrově Ile Mandji můžete spatřit různé druhy želv, ale také slavnou zvířecí říši Afrického savanového pralesa, kde žijí sloni, leopardi a gorily. Populární aktivitou mezi turisty je i rybaření, kde si můžete vyzkoušet lovit místní druhy ryb.

Po celý den uvidíte mnoho krás, ale ani to neznamená, že večer ztratíte kouzlo. Vzhůru nad slunce zapadajícího nad Atlantským oceánem se můžete kochat neuvěřitelným výhledem a na závěr si můžete dopřát plavání v oceánu pod hvězdami.

Gabon je ukrytým pokladem v Africe, a na ostrově Ile Mandji můžete najít útočiště před každodenním shonem a stresy. Na ostrově můžete najít vše, co si můžete přát od plážových aktivit po horskou turistiku. Pokud hledáte dovolenou, která vás odpojí od každodenního shonu a štěstí, tento ostrov Ile Mandji v Gabonu vás jistě nezklame.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky