Najděte nejlevnejší letenky

Gambie Bijol Island

Ubytování Gambie Bijol Island


Gambie je malá, ale krásná země, která nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí a přírodních krás. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Gambii je Bijol Island, což je malý ostrov ležící na Gambijské řece.

Bijol Island je jedním z nejklidnějších míst v Gambii, které nabízí úžasné výhledy na řeku, flora a faunu. Pokud hledáte klid a pohodu, Bijol Island je pro vás ideální destinací.

Pro turisty, kteří rádi tráví svůj čas na pláži, Bijol Island nabízí bílé písečné pláže, které často navštěvují želvy a další mořské živočichy. Tuto krásnou pláž mohou využívat návštěvníci ostrova k opalování, koupání a různým vodním aktivitám, jako jsou například windsurfing, plachtění na kajaku a rybaření.

V oblasti Bijol Island najdete také mnoho hotelů a vila, které nabízejí ubytování turistům. Všechny tyto zařízení poskytují luxusní pokoje s moderním vybavením a výhledem na řeku a okolní přírodní krásy.

Mezi nejoblíbenější hotely a vily na ostrově patří například:

- Bijol Island Lodge: Tento hotel nabízí úžasný výhled na řeku a okolní krajinu. V hotelu najdete pokoje s klimatizací, minilednicí a balkónem s výhledem na řeku. V hotelu je k dispozici bazén, restaurace, bar a Wi-Fi připojení zdarma.

- Baobolong Camp: Tento kemp se nachází v krásné přírodě a nabízí pěkné ubytování ve stanovém městečku. Kemp je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí být v přirozeném prostředí a užít si pohodu. Kemp je vybaven vlastním sociálním zařízením, restaurací a bar.

- Bijol Island Villa: Tato vila nabízí pohodlné ubytování s fantastickým výhledem na řeku. Vila má klimatizované pokoje s vlastní koupelnou, minibarem a terasou s výhledem na řeku. V hotelu je k dispozici bazén, grilování a Wi-Fi připojení zdarma.

Všechny tyto zařízení nabízejí svým hostům vynikající služby, včetně stravování, výletů a dalších aktivit.

Kromě ubytování návštěvníci Bijol Islandu mohou navštívit mnoho blízkých turistických destinací, jako jsou Niumi Nghuer, Albreda a Juffureh.

Celkově lze říci, že Bijol Island je jedním z nejlepších míst k pobytu v Gambii pro turisty, kteří chtějí uniknout od ruchu velkoměsta a užít si klid a pohodu v krásném prostředí. Pokud tedy plánujete návštěvu Gambie, nezapomeňte zajít na Bijol Island!


Počasí Gambie Bijol Island


Gambie je malá západoafrická země, která se nachází na pobřeží Atlantského oceánu. V této zemi se nachází mnoho krásných ostrovů, které přitahují turisty ze všech koutů světa. Jedním z těchto ostrovů je Bijol Island.

Bijol Island se nachází v deltě řeky Gambie, což znamená, že je obklopen vodou z všechny strany. Díky tomu panuje na tomto ostrově tropické podnebí. Teploty se zde pohybují od 25 až do 35 stupňů Celsia po celý rok.

Nejlepší období pro návštěvu tohoto ostrova je od listopadu do května, kdy je na ostrově méně vysoká vlhkost a zároveň tu není takové množství dešťových srážek. Období od června do října je nazýváno dešťovou sezónou. Během této doby se mohou vyskytnout silné dešťové přeháňky, které mohou trvat celé hodiny i dny. Pokud se chystáte na Bijol Island během této doby, je nutné si s sebou vzít vhodné oblečení a obuv a být připraven na změnu počasí.

Pokud se plánujete věnovat vodním sportům, jako je potápění a šnorchlování, doporučuje se navštívit ostrov během období od prosince do března, kdy je voda nejjasnější a teploty jsou nejlepší pro tyto aktivity.

Celkově je Bijol Island rájem pro milovníky slunce a krásné přírody. Pokud se plánujete navštívit tento ostrov, doporučujeme si předem prohlédnout předpovědi počasí a vybavit se vhodným oblečením a obuví.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Bijol Island


Osobě pohybující se v Gambii a Bijol Islandu

1) Jaké jsou nejlepší aktivity na Bijol Islandu?

Na Bijol Islandu si můžete užít mnoho aktivit, jako jsou pozorování ptáků, rybaření, procházky po pláži a exkurze do přírodní rezervace. Můžete také navštívit místní trhy a sníst tradiční gambijské jídlo.

2) Jaké jsou nejlepší hotely na Bijol Islandu?

Na Bijol Islandu najdete několik příjemných a útulných hotelů, jako je např. Lemon Creek Hotel Resort nebo Laico Atlantic Banjul Hotel.

3) Jaké jsou nejlepší restaurace na Gambii?

V Gambii najdete spoustu restaurací, ve kterých si můžete vychutnat tradiční gambijskou kuchyni. Některé z nejlepších jsou např. Clay Oven, Gambian Tapas Bar a Tendaba Camp Restaurant.

4) Jaké jsou nejlepší místa ke koupání v Gambii?

Nejlepšími místy koupání v Gambii jsou pláže na Bijol Islandu, ale také můžete navštívit pláže v Bakau nebo Kotu.

5) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Bijol Island?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Bijol Island, je lodí z přístavu v Banjulu. Můžete si také pronajmout motorovou loď na řece Gambia.

6) Jaké jsou vstupní požadavky pro cestu do Gambie?

Pro vstup do Gambie potřebujete platný pas a vízum. Vízum si můžete předem zařídit na konzulátu Gambie nebo na letišti při příletu.

7) Jaké jsou obvyklé ceny v Gambii?

Ceny v Gambii jsou obecně poměrně nízké. Například oběd v restauraci vás může vyjít kolem 200-300 dalasi (cca 50-75 Kč) a noc v hotelu od 1000 dalasi (cca 250 Kč) za pokoj.

8) Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Gambie?

Nejlepšími měsíci na návštěvu Gambie jsou prosinec až květen, kdy jezerní sezóna a teploty jsou mírné. V létě může být velmi horko a vlhkost vysoká.

9) Je Gambie bezpečná pro cestovatele?

I když jsou v Gambii určitá rizika, jako jsou např. drobné zločiny a dopravní nehody, většina turistů se zde cítí bezpečně. Je však důležité být obezřetný a dodržovat pravidla cestování.

10) Jaký je místní jazyk a měna v Gambii?

Oficiálním jazykem je angličtina, ale populace mluví také jazykem wolof a dalšími africkými jazyky. Měnou je gambijský dalasi.


Letenka Gambie Bijol Island


Pokud plánujete exotickou dovolenou na místě, kde vás čeká nezapomenutelný zážitek, zvažte jako destinaci Bijol Island v Gambii. Toto místo je plné přírodní krásy, úchvatných pláží a neopakovatelného kouzla této africké země. A jak se tam dostat? Pomůže vám letenka Gambie Bijol Island.

Bijol Island se nachází v Gambii, zemi na západním pobřeží Afriky. Gambie je relativně malý stát, ale má toho pro turisty spoustu k vidění. Kromě pláží a moře vás zde čekají velké přírodní parky, kde lze pozorovat mnoho exotických zvířat, jako jsou sloni, opice, krokodýli a mnoho dalších. Země také nabízí bohatou historii, a proto rozhodně navštivte místní muzeum, kde se mimo jiné dozvíte více o životě otroků v této oblasti.

A jak se tam dostat? Nejlepší způsob, jak se dostat na Gambii a poté na Bijol Island, je prostřednictvím letu do hlavního města Banjul. Vybírat můžete z několika spojů v závislosti na vaší volbě letecké společnosti a ceny. Nejlepší časy pro cestování jsou během zimního období, které se pohybuje od listopadu do dubna, kdy na Bijol Island panují nejlepší klimatické podmínky.

Letenky Gambie Bijol Island můžete zakoupit prostřednictvím cestovní kanceláře nebo si je můžete koupit online. Záleží na vás, jakou cestovní variantu si zvolíte a jaký typ letu chcete. Díky velkému množství dostupných nabídek můžete zvolit letenku s přestupem, nebo s přímým letem.

Jakmile dorazíte na Bijol Island, můžete se těšit na pozoruhodné výhledy, které vám nabídnou turistická střediska u pláže. Zde se můžete potápět do tyrkysových vod a slunit se na bílých plážích. Pokud hledáte více dobrodružství, můžete podniknout procházky v okolí, navštívit místní trhy s exotickými suvenýry a řemesly nebo se vydat do národního parku Kiang West, kde budete mít příležitost vidět celou řadu afrických zvířat v přirozeném prostředí.

Vzhledem k tomu, že se Gambie nachází v tzv. tropickém podnebí, je důležité nosit vhodné oblečení a doporučuje se očkování před cestou. Pokud budete tuto doporučení respektovat, můžete si být jisti, že si na Gambii užijete jedinečnou dovolenou, plnou krásných vzpomínek a zážitků. A letenka Gambie Bijol Island bude vaším vstupenkou do tohoto překrásného a exotického místa.


Dovolená Gambie Bijol Island


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou slunce, pláží, palmových stromů a teplého moře, může se vám líbit Gambie. Tato africká země se rozprostírá podél řeky Gambia a na západním pobřeží Afriky. Mezi mnoha místy, které si můžete užít během dovolené v Gambii, patří i Bijol Island.

Bijol Island, nebo také Bolong Fenyo, je malý ostrůvek v deltě řeky Gambia, který se nachází asi hodinu jízdy autem a krátkou plavbou lodí od hlavního města Banjul. Ostrůvek měří asi 4 km² a je domovem mnoha druhů ptáků, včetně pelikánů a ibisů. Okolní tropická vegetace se skládá z mangrovů a palmových stromů, což dává ostrovu typický vzhled pro tuto oblast.

Bijol Island je oblíbený turistický cíl díky svým krásným bílým plážím, které jsou ideální pro opalování a koupání. Voda je teplá a čistá, pláže nejsou přeplněné a velmi často si je můžete užít sami pro sebe. Pokud rádi šnorchlujete nebo potápíte se, můžete se těšit na rozmanité podmořské scenérie, plné ryb a korálů.

Na ostrově se nachází menší hotel se základním vybavením, ale pro ty, kteří hledají méně turistická místa, jsou k dispozici i místní ubytování, více autentická a levnější, která vám umožní prožít dovolenou s místními lidmi a doznat také toho, jak se zde žije.

Bijol Island nabízí také různé aktivity pro turisty jako výlety s lodí po řece Gambia nebo procházky v mangrovových lesích. Můžete se také vydat na rybaření, kde si můžete chytit například kaprovité ryby nebo tilápie, které jsou místní specialitou a našly si svoje místo i v nabídce mnoha místních restaurací.

Pro ty, kteří hledají dovolenou plnou relaxace a klidu, aby si nabrali novou energii do dalších dní, je Bijol Island ideální volbou. Krásná příroda a odpočinek od každodenního shonu vás rozhodně nezklamou.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky