Najděte nejlevnejší letenky

Grenada Underwater Sculpture Park

Letenka Grenada Underwater Sculpture Park


Grenada, caribský ostrov, není známý jenom svými plážemi a korálovými útesy, ale také podvodní sochařskou expozicí, kterou najdeme v zálivu Molinere Bay nedaleko hlavního města St. George. Jde o první podvodní sochařský park na světě a samozřejmě, že je toto místo oblíbené zejména mezi potápěči. Pokud nikdy předtím nebyl tento ostrov na vašem radaru jako turistická destinace, může být tato expozice ten důvod, proč si Grenadu pro svou následující dovolenou vybrat.

Expozice podvodních soch byla vytvořena britským sochařem Jasonem deCairesem Taylorem v roce 2006. V současné době se zde nachází více než 80 soch vytvořených z pH neutrálního betonu, který nepoškozuje životní prostředí v okolním moři. Sochy jsou rozmístěny na úrovni dna oceánu v hloubce mezi 2 a 8 metry a vytvářejí uměleckého katakomby, které jsou domovem pro mnoho druhů ryb a dalších mořských organismů.

Každá socha má svůj vlastní příběh a téma. Některé z nich zobrazují místní obyvatele, které Taylor poznal během svého pobytu na Grenadě, jiné symbolizují témata jako ochranu životního prostředí nebo kulturní dědictví.

Potápěči mají možnost prozkoumat exponáty, dotýkat se jich a dokonce se i fotografovat s nimi. Je to jedinečná zkušenost pro každého, kdo miluje potápění a umění zároveň. Podvodní sochy jsou obzvláště atraktivní v noci, kdy mohou být pozorovány pomocí speciálních světel a vytvářejí tak velmi neobvyklou podívání.

Vstup do podvodního sochařského parku je ovšem povolen pouze s průvodcem, což znamená, že i pokud nejste zkušený potápěč, máte stále možnost vidět tuto nevšední expozici. Několik potápěčských škol v oblasti nabízí jak základní, tak pokročilé kurzy potápění, což vám umožní prozkoumat toto podvodní umění.

Grenada Underwater Sculpture Park je skvělým příkladem toho, jak mohou umělci přispět k ochraně životního prostředí a poskytnout zároveň nové a originální zážitky pro turisty. Pokud hledáte něco více, než jen standardní turistickou destinaci, určitě byste měli zvážit Grenadu jako místo pro svou další dovolenou.


Dovolená Grenada Underwater Sculpture Park


Letos jste se rozhodli pro dovolenou na Grenadě a nevíte, kam si zajít na výlet? Co takhle zkusit návštěvu podvodního sochařského parku?

Grenada Underwater Sculpture Park, což je podvodní sochařský park, se nachází přibližně 2 km západně od města St. George's a je to unikátní místo s více než 100 sochami na dně karibského moře. Park byl založen v roce 2006 a mezi jeho tvůrci jsou například Britský sochař Jason deCaires Taylor a Grenadský sochař Troy Lewis.

Voda v okolí Grenady je průzračná, což umožňuje vidět sochy na dně moře i z velké vzdálenosti. Sochy ve parku zahrnují například sedící figurínu, jež slouží jako místo pro pěknou fotku, nebo mnoho soch zvířat, jako jsou například žraloci, ryby, nebo i krokodýli.

Tyto sochy se samozřejmě objevily jak v západních, tak i v grenadských médiích a staly se hojným cílem mnoha turistů. Přestože Grenada je oblíbeným cílem pro turisty z celého světa, sochy v parku si zachovávají svůj druh a jedinečnost jako přírodní div, který není ani tak na cestovních křižovatkách.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Grenada Underwater Sculpture Park, je dobré si najmout lodní průvodce, který vám ukaže všechny sochy a pomůže vám s prohlídkou na dně moře. Také si určitě vezměte hloubkoměr, protože sochy na dně moře jsou hluboko pod vodou.

Celý podvodní sochařský park Grenada Underwater Sculpture Park je rozhodně jedinečným místem na světě a návštěva této perly v Karibiku je jistě jednou z nejhlubších zážitků, které si přivezete z vaší dovolené.


Počasí Grenada Underwater Sculpture Park


Grenada je karibský ostrov, který nabízí spoustu aktivit pro turisty. Mezi jednu z atrakcí patří i podvodní sochařský park - Grenada Underwater Sculpture Park. Tento park je unikátní tím, že nabízí možnost vidět skulptury pod vodou, které byly umístěny speciálně pro tento účel.

Historie Grenada Underwater Sculpture Park sahá do roku 2006, kdy americký umělec Jason deCaires Taylor vytvořil první skulpturu. Od té doby se park rozrostl na více než 70 soch všech velikostí a tvarů. Skulptury jsou umístěny v hloubkách od 2 do 8 metrů, což umožňuje snadný přístup jak pro začátečníky, tak i pro profesionály.

Jednotlivé sochy mají různá témata a jsou zhotovena z materiálů, které jsou šetrné k prostředí. Mezi nejznámější patří socha Mermaid of the Reef, která zobrazuje rolnickou dívku s rybím ocasem. Další zajímavou sochou je Nutmeg Princess, která připomíná tradiční koření pěstované na Grenadě.

Podvodní sochařský park je nejenom uměleckým dílem, ale také slouží jako umělé útočiště pro mnoho druhů ryb a jiných vodních živočichů. Díky tomu je Grenada Underwater Sculpture Park oblíbeným místem pro potápěčské výlety a fotografování.

Při potápění v Grenada Underwater Sculpture Park je nutné dodržovat pravidla ochrany životního prostředí a zákazy potápění na některých místech. Na vstup do parku je potřeba mít platný potápěčský certifikát a být dostatečně zkušeným potápěčem. Pro ty, kteří se chtějí podívat na sochy, ale nechtějí potápět, existují i možnosti pro šnorchlování.

Grenada Underwater Sculpture Park je jedinečným místem, které přináší umění a ochranu životního prostředí do jednoho. Když se budete potápět mezi sochami, budete mít pocit, že jste v jiném světě, který vás bude fascinovat a uchvátit. Je to nezapomenutelný zážitek, který stojí za to absolvovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Grenada Underwater Sculpture Park


1. Co je tak zajímavého na Grenada Underwater Sculpture Park?

Grenada Underwater Sculpture Park je jedinečné místo, kde lze vidět řadu soch, které jsou umístěny pod hladinou moře. Tyto sochy byly vytvořeny jako umělecký projekt a jsou nádherným zážitkem pro potápěče i neplavce.

2. Kdo vytvořil sochy v Grenada Underwater Sculpture Park?

Sochy vytvořil britský umělec Jason deCaires Taylor, který je známý svými podvodními sochařskými instalacemi. Taylor pracoval na projektu Grenada Underwater Sculpture Park od roku 2006 a nyní má na této lokalitě více než 80 soch.

3. Jak se dostanu k Grenada Underwater Sculpture Park?

Grenada Underwater Sculpture Park se nachází v blízkosti města St. George's na západním pobřeží Grenady. Lze se k ní dostat vlastní dopravou nebo s pomocí místních turistických agentur, které nabízejí potápěčské a šnorchlovací výlety.

4. Do jaké hloubky jsou sochy umístěny?

Sochy v Grenada Underwater Sculpture Park jsou umístěny v hloubce od 5 do 10 metrů pod hladinou moře. Tuto hloubku lze snadno zvládnout při šnorchlování i při potápění na úrovni otevřené vody.

5. Kdo může navštívit Grenada Underwater Sculpture Park?

Grenada Underwater Sculpture Park mohou navštívit všichni, kdo mají zájem o šnorchlování nebo potápění. Nicméně, je důležité mít přiměřenou fyzickou kondici a být schopen plavat v otevřeném moři.

6. Co mohu vidět v Grenada Underwater Sculpture Park?

V Grenada Underwater Sculpture Park můžete vidět řadu soch a sochařských instalací, včetně soch lidí, ryb, želv a dalších mořských tvorů. Tyto sochy jsou vytvořeny z přátelských materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí a umělecky propojeny s přírodním prostředím.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Grenada Underwater Sculpture Park?

Nejlepší doba na návštěvu Grenada Underwater Sculpture Park je v období od října do května, kdy je obvykle suché a slunečné počasí. V této době můžete očekávat skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění a vynikající viditelnost. Nicméně, park je otevřen po celý rok a v každém období si můžete užít krásy tohoto podmořského světa.


Ubytování Grenada Underwater Sculpture Park


Grenada je jedním z nejmalebnějších ostrovů Karibiku a tvrdí se o něm, že má některá z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst k potápění na světě. Jedním z největších zázraků, které lze vidět pod vodou, je Grenada Underwater Sculpture Park, což je park soch, který navrhl britský sochař Jason deCaires Taylor.

Park se rozkládá na ploše více než 800 metrů čtverečních mezi městem St. George's na jihu ostrova a městem Sauteurs na severu. Byl otevřen v roce 2006 a od té doby přitahuje pozornost turistů z celého světa. Je založen na koncepci umělecké instalace pod vodou, kterou Taylor vytvořil s myšlenkou na ochranu mořského prostředí.

Park obsahuje více než 80 soch, které zahrnují lidské postavy, zvířata i kombinace zvířat a člověka. Všechny sochy byly vytvořeny z přírodních materiálů, jako je beton a jádrové břidlice, která přitahuje různé druhy korálů a mořských živočichů. To znamená, že tento park se nejenom nachází v jednom z nejhezčích zákoutí Karibiku, ale také pomáhá ochránit a obnovit mořské prostředí.

Kromě toho, že je park fascinující, nabízí i výbornou příležitost pro potápění s pozorováním korálů a živočichů. Turisté se mohou potápět a prozkoumat jedinečné umělecké kousky, které jsou téměř zapomenuté pod vodou. Park je vhodný pro všechny, od začátečníků po zkušené potápěče.

Na tomto místě potápěči také mohou zažít úžasný pocit klidu a ticha. Kvůli absenci protřepávajících motorů či jiných rušivých zvuků se pod vodou stává místo, kde můžete slyšet jen vlastní dech a korály ozývající se jako zvuková podložka ještě prohloubí zážitek z ponoření.

Celkově lze říci, že Grenada Underwater Sculpture Park nabízí nevšední zážitek pro všechny milovníky přírody a potápění. Svojí jedinečností a snahou o ochranu mořského prostředí z něj dělá evropsky výjimečné místo. Pokud se rozhodnete se na Grenadě v blízké budoucnosti nadýchnout zajímavé podmořské kultury a tradice, park soch je něco, co byste si rozhodně neměli nechat ujít.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky