Najděte nejlevnejší letenky

Irsko Wicklow Mountains

Ubytování Irsko Wicklow Mountains


Wicklow Mountains jsou pro turisty z celého světa oblíbeným cílem při návštěvě Irska. Tato oblast nabízí nejen překrásné přírodní scenérie, ale také mnoho kulturních památek. Pokud budete Wicklow Mountains navštěvovat, budete samozřejmě potřebovat ubytování.

V této oblasti naleznete mnoho typů ubytování. Můžete si vybrat z hotelů, bed and breakfast, hostelů, nebo kempů. Záleží jen na vašem vkusu a rozpočtu, jaký typ ubytování zvolíte.

Jeden z nejlepších způsobů, jak si užít pobyt v oblasti Wicklow Mountains, je pobyt v nevšedním hotelu. Tento typ ubytování nabízí prostorné pokoje s mnoha dalšími pohodlnými funkcemi. Součástí hotelu jsou například i bary a restaurace s vynikajícími možnostmi stravování.

Další možností je být ubytován v bed and breakfast. Tyto malé rodinné hotely se nacházejí převážně v historických budovách. Vyskytují se zde několik izby se spol. sociálními zařízeními a ubytování tohoto typu nabízí zákazníkům příležitost poznat místní obyvatele a zjistit více o tradicích a zvycích oblasti.

Hostely jsou další možností. Většinou se jedná o jednodušší ubytování, které je k dispozici v mládežnickém stylu. Hostels nabízejí společné pokoje, kde je možné si odpočinout v klidu po dlouhém dni plném aktivit. Hostely jsou také velmi cenově dostupné a mohou být skvělou volbou pro ty, kteří cestují na určitou dobu.

Pokud vás zajímají dobrodružné dovolené, pak byste měli zvážit kempování jako vaše ubytování během návštěvy Wicklow Mountains. V okolí najdete mnoho kempů, které nabízejí útulné stany a pohodlné chatky. Kempování v této oblasti je skvělý způsob, jak prožít přírodu a užít si přírodní scenérie.

Vzhledem k množství možností ubytování v oblasti Wicklow Mountains, můžete vybrat takovou možnost, která nejen splní vaše potřeby, ale také zlepší návštěvu této oblasti. Ať už si vyberete jakékoliv ubytování, zůstanete nadšeni z krás této oblasti a nezapomenutelných zážitků, které si ze své dovolené odvezete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Wicklow Mountains


Jak vypadají Wicklow Mountains v Irsku?

Wicklow Mountains jsou pohoří nacházející se na východě Irska, které se vyznačuje nádhernou krajinou plnou zeleně, skal a jezer. Najdete zde také horské kopce a údolí.

Jak se dostanu do Wicklow Mountains?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Wicklow Mountains, je půjčit si auto a jet tam z Dublinu. Existují také autobusové spoje a turistické zájezdy, které jezdí z Dublinu.

Kolik stojí vstup do Wicklow Mountains?

Vstup do Wicklow Mountains je zdarma, protože se jedná o veřejně přístupnou oblast.

Můžu v Wicklow Mountains kempovat?

Ano, je možné v Wicklow Mountains kempovat. Existuje několik kempů a stanových táborů, které jsou vybaveny vším potřebným a umožňují přístup k nádherné přírodě.

Jaké jsou nejlepší trasy pro turisty v Wicklow Mountains?

Existuje mnoho turistických tras v Wicklow Mountains, a tak se vám bude líbit každá z nich. Mezi nejoblíbenější trasy patří Glendalough, Poulanass Waterfall, Lough Dan a Sugarloaf Mountain.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Wicklow Mountains?

Nejlepší čas na návštěvu Wicklow Mountains je od května do září, kdy jsou teploty mírné a příroda kvete. V zimě může být v pohoří velká kosa a sněhové srážky.

Jaký je nejlepší způsob, jak si užít přírodu v Wicklow Mountains?

Nejlepší způsob, jak si užít přírodu v Wicklow Mountains, je pěšky nebo na kole. Existují zde nádherné turistické trasy, které vám umožní vychutnat si všechny přírodní krásy. Kromě toho můžete také navštívit jezera, vodopády a historické památky.


Dovolená Irsko Wicklow Mountains


Úchvatné přírodní scenérie a přátelští lidé jsou hlavními lákadly Irského regionu Wicklow Mountains, který se nachází na jihu země. Pokud jste příznivcem aktivní dovolené s hory, lesy, rybníky a pozoruhodnou vodním pádem, pak je pro vás Wicklow Mountains ideální volbou pro vaši dovolenou.

Wicklow Mountains zahrnuje nejvyšší horu v Irsku, Carrauntoohil, ale také mnoho jiných nádherných lokalit, jako jsou Powerscourt Waterfall a Glenmacnass Waterfall, které jsou jedny z nejoblíbenějších turistických atrakcí v této oblasti.

Tato oblast je ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí vcítit do přírody a užít si nádherné výhledy a procházky. S jeho nádhernými horskými masivy a hlubokými údolími, jeho nekonečnou řadou jasně modrých jezer a nejstarším lesostepním pozemkem v Evropě, má Wicklow vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.

Existuje mnoho možností, jak si můžete užít svůj pobyt v Wicklow Mountains. Pro milovníky turistiky jsou k dispozici stovky kilometrů značených turistických tras, kde můžete užít si krásy krajiny, pěší turistiku a horskou cyklistiku.

Pokud vám skutečně záleží na ochraně okolní přírody, můžete navštívit i některou z chráněných oblastí v parku Wicklow Mountains National Park, jako je například třeba Long Hill a Roundwood Hill.

Wicklow je také ideální destinací pro milovníky vody. V této oblasti nalézáte mnoho krásných jezer a rybníků, jako voda Lough Ouler a Lough Dan, která jsou ideálním místem pro kajakování, potápění a rybaření.

Nakonec, ale ne méně důležité, Wicklow je domov pro nesčetné muzea, umělecké galerie a kulturní památky, kde se můžete dozvědět více o historii této úchvatné oblasti. Například ruiny kláštera Glendalough, které jsou součástí památek UNESCO, jsou ideálním místem pro kulturní návštěvu.

Když jste úplně unaveni a hladoví, je na čase ochutnat místní kuchyni. Irská kuchyně je plná tradičních jídel, jako jsou národní jídlo Fish and Chips nebo Irský guláš. A pokud máte rádi pivo, nemůžete si nechat ujít ochutnat pivo z místních pivařů.

V závěru bych mohl říct, že Wicklow Mountains jsou nádhernou destinací pro ty, kteří chtějí strávit aktivní a zároveň relaxační dovolenou v srdci Irska. S tak mnoho věcmi na početním seznamu a místní přátelskostí, určitě nebudete chtít nikdy odejít!


Počasí Irsko Wicklow Mountains


Ireland's Wicklow Mountains: there's nothing quite like them. Dreamy meandering landscapes tinted with endless shades of green, and the ever-changing weather mixing up the skies with big, billowing clouds and bright sunshine that pours down upon the lush valleys and rolling hills. And while these mountains might not be the highest in the world, they're certainly a top spot for hikers, explorers and nature lovers seeking an escape from the hustle and bustle of city life. Here we take a closer look at the weather in Ireland's Wicklow Mountains.

The Wicklow Mountains, located in County Wicklow in the east of Ireland, are a stunning stretch of wilderness that spans almost 500 square miles. The weather in the region is typically oceanic, meaning it's mild and moist throughout the year. That said, due to the mountainous terrain, the microclimate can change rapidly and unexpectedly with high winds and the possibility of sudden downpours. As well as this, the temperature can be quite different to the surrounding lowland areas, although it's usually quite mild all year round. From March to May, the Wicklow Mountains is usually covered in lush vegetation and flowers. However, from June to September, the sun can shine for a day or two at a time, which reveals the beauty of the wilderness.

Winter snow is a real treat in the Wicklow Mountains, and it's also the quietest time, with hardly any tourists and fewer locals visiting the area. During this time, the mountains can be covered in a blanket of snow, making it perfect for winter sports such as cross-country skiing or snowshoeing. However, as noted, the weather tends to be unpredictable, so visitors should always be prepared by wearing appropriate clothing and having a good understanding of the trail conditions.

Overall, the weather in the Wicklow Mountains can be changeable, so visitors should always be prepared for it. It's important to bring good, waterproof clothing and hiking boots, as well as considering when the optimal time of year to visit may be. However, no matter the weather, the Wicklow Mountains will always impress and leave a lasting impression on those who venture out to explore them.


Letenka Irsko Wicklow Mountains


Irsko je nádherná země plná zelených polí a horských oblastí. Jednou z nejkrásnějších oblastí je bezesporu Wicklow Mountains, kde si milovníci přírody a turisté přijdou na své. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, nezapomeňte si rezervovat letenku do Irska.

Letiště v Dublinu je nejblíže k Wicklow Mountains, a proto se nejvíce doporučuje letět do hlavního města. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně, proto se vyplatí hledat letenky s několika měsíčním předstihem. Ze severu České republiky do Dublinu létá několik společností, jako jsou Ryanair, Wizz Air nebo Aer Lingus.

Když už budete mít letenku v kapse, čeká vás neuvěřitelně malebné a krásné území. Wicklow Mountains se nacházejí asi 50 kilometrů jihozápadně od Dublinu a oblast je složena z vysokých hor, jezer a horských potoků. Turisté a návštěvníci se mohou těšit na krásné výhledy a nádhernou přírodu.

Jedním z nejznámějších míst pro turisty je Glendalough, což je údolí ležící v horách. V této oblasti je mnoho historických památek a rušných turistických tras, což z ní dělá velmi zajímavé místo pro všechny turisty.

Dalším populárním místem v Wicklow Mountains je Sally Gap, který se nachází mezi dvěma vysokými vrcholy. Návštěvníci zde mohou obdivovat krásné výhledy a projíždět spoustou zajímavých míst.

Tato oblast je ideální jak pro jednodenní výlety, tak pro delší výlety, protože její krása je třeba vidět na vlastní oči. Pokud plánujete výlet do Irska, nezapomeňte si zarezervovat letenku a navštívit úchvatnou oblast Wicklow Mountains, která se stane nezapomenutelným zážitkem.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky