Najděte nejlevnejší letenky

Island Hornstrandir Nature Reserve

Dovolená Island Hornstrandir Nature Reserve


Island Hornstrandir Nature Reserve je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších míst v Evropě. Nachází se na severozápadě Islandu a tvoří neobyčejně krásnou oblast, která je dosud zcela nedotčená člověkem. Toto území je ideálním cílem pro turisty, kteří ocení krásy přírody, a hledají klid a pohodu.

Hornstrandir leží v blízkosti města Ísafjörður a může být dosaženo pouze lodí z této oblasti. Celá oblast byla zřízena v roce 1975 jako chráněná oblast a od té doby byla pod ochranou. Návštěvníci se zde setkají se stovkami druhů ptáků, orly a ledními medvědy, kteří zde obývají tyto neobyčejné kraje. Navíc si zde návštěvníci mohou vychutnat divokou a nekonečně dlouhou pláž.

Ten, kdo sem přijede, bude určitě chtít pořídit si fotografie a zanechat takové vzpomínky, které budou jeho srdce hřát po mnoho let. Návštěvníci si zde mohou užít dlouhé procházky po lesích a rákosových bažinách, pozorovat zdivočelou řeku Tednuna, vydat se do tajemného kaňonu Hesteyri, který je obklopen vysokými skalami, nebo navštívit jiné krásné a tajemné místa, jakými jsou například Krossneslaug nebo Veiðileysufjörður.

Island Hornstrandir Nature Reserve je bezesporu jedním z nejexotičtějších a nejzajímavějších míst, které může turista navštívit, když se touží dostat do náruče nevyčerpatelně krásné přírody. Pro ty, kdo chtějí strávit dovolenou v soukromí a s klidem, se jedná o nejideálnější volbu. V Hornstrandir si návštěvníci mohou užít dokonalou relaxaci, ponořit se do klidných vod a užívat si neobyčejné krásy této nenadálé a nezbytné dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hornstrandir Nature Reserve


1. Jak se dostat do Hornstrandir Nature Reserve?
- Hornstrandir je přístupný pouze lodí z Ísafjörðuru nebo z města Bolungarvíku.

2. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Hornstrandir?
- Nejlepší dobou k návštěvě je období mezi červencem a zářím, kdy jsou teploty mírné a místa jsou přístupná.

3. Kde spát během návštěvy Hornstrandir?
- V Hornstrandir není žádné ubytování, takže musíte si s sebou vzít stan a další vybavení.

4. Mohu v Hornstrandir rybařit?
- Ano, rybaření je povolené, ale je třeba mít platnou rybářskou licenci.

5. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Hornstrandir?
- Nejpopulárnější turistické trasy jsou Kviar, Hornvík, Hesteyri a Veiðileysufjörður.

6. Jaká zvířata mohu v Hornstrandir vidět?
- V Hornstrandir můžete vidět soby, tuleňe, lišky a mnoho druhů ptáků.

7. Je nutné si s sebou vzít potraviny do Hornstrandir?
- Ano, musíte si s sebou vzít potraviny a další zásoby, protože v Hornstrandir není žádný obchod nebo restaurace.

8. Je nutné si s sebou vzít nějaké speciální vybavení?
- Je třeba si s sebou vzít stan, kvalitní turistické boty, teplé oblečení a základní turistické vybavení jako je svítilna, mapa atd.

9. Jaké jsou nejčastější povětrnostní podmínky v Hornstrandir?
- Přestože v létě jsou teploty v Hornstrandir mírné, počasí může být nevyzpytatelné a mohou se vyskytnout bouřky, větry a silný déšť.

10. Existují nějaká omezení, která bych měl v Hornstrandir respektovat?
- Ano, je důležité respektovat přírodu a divokou zvěř a dodržovat pravidla týkající se ohně, aby nedošlo k požáru. Také je důležité nenechávat po sobě žádné stopy.


Letenka Island Hornstrandir Nature Reserve


Island Hornstrandir Nature Reserve: Nezapomenutelný zážitek pro milovníky přírody

Island je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, jejíž krása a přírodní scenérie lákají každoročně tisíce turistů. Jedním z nejkrásnějších míst na Islandu je jistě Hornstrandir Nature Reserve, který leží na severu země, poblíž městečka Isafjordur.

Hornstrandir je národní přírodní rezervace, kterou tvoří velká část poloostrova, který se rozkládá na okraji Grónského moře. Tento poloostrov je jednou z nejdivočejších a nejméně obydlených oblastí Islandu. Je zde k vidění úchvatné fjordy s vysokými skalnatými útesy, horizontální západ slunce, záchytné oblasti volně žijících zvířat, jako jsou sobi, a mnoho dalších druhů divoké zvěře.

Existuje mnoho způsobů, jak si tuto krásu užít, ale jedním z nejlepších způsobů je navštívit tuto oblast za pomoci letenky.

Po vzletu v Reykjavíku byste měli cestovat asi hodinu a půl na sever do Isafjorduru. Odtud se můžete dostat do Hornstrandiru lodí nebo vrtulníkem. Let je určitě zážitkem samo o sobě, protože během letu budete moci obdivovat úchvatné výhledy na fjordy, hory a nekonečná zasněžená pole.

Po příletu na letiště se zdejší průvodci postarají o vaše pohodlí a zabezpečení pro celý pobyt. Budete ubytováni v místních stanech nebo chatkách a můžete si užít tradiční islandskou kuchyni a pitnou vodu z nedotčených zdrojů.

Během pobytu zde můžete prozkoumat mnoho okolních oblastí. Mezi nejpopulárnější patří trekkingy po divoké přírodě na vyhlídková místa, rybolov nebo vodáctví. Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, mohou vyzkoušet třeba skály místních mořských útesů. Místní turistické služby také nabízejí organizované výlety na sledování volně žijících zvířat a ornitologické výlety.

Hornstrandir Nature Reserve je jedním z nejvíce přírodně krásných míst v Islandu a s jeho půvabem se těžko mohou měřit i jiná místa, a to jak v množství, tak v kvalitě zážitků. Pokud máte rádi přírodu, tento národní park určitě nesmí chybět na vašem seznamu destinací k návštěvě. Isolandské letenky vám umožní snadno a rychle si tuto krásu užít.


Ubytování Island Hornstrandir Nature Reserve


Island hornstrandir Nature Reserve se nachází na samém západě Islandu, nedaleko od města ísafjörður. Tato přírodní rezervace je obklopena nádhernými horami, útesy a fjordy a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně tulení, tuleňů, lachtanů, ryb a mnoha dalších.

Pokud plánujete návštěvu této nádherné oblasti, můžete si vybrat z několika možností ubytování. První možností jsou malé chaty, které se nacházejí přímo v rezervaci. Tyto chaty jsou velmi jednoduché, ale poskytují základní pohodlí, včetně vaření a topení, což je velmi důležité, protože na této odlehlé lokalitě může být velmi chladno.

Další možností je táboření. Některé oblasti rezervace jsou vyhrazené pro táboření a turisté obvykle spí ve svých vlastních stanech. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří chtějí zažít více přírody a zároveň ušetřit nějaké peníze na ubytování.

Poslední možností ubytování ve v Hornstrandir Nature Reserve jsou soukromé chaty, které se nacházejí v oblasti mimo rezervaci. Tyto chaty jsou často mnohem větší a luxusnější než ty, které se nacházejí přímo v rezervaci. Mají silnější topení, vlastní koupelnu a plně vybavenou kuchyň.

Řada firem nabízí ubytování v této oblasti, včetně lístků na trajekt, jídelníčků a dalších služeb. Je důležité si však zjistit, zda jsou tyto nabídky dostupné pro vaše cestovní plány.

Návštěva Hornstrandir Nature Reserve je bez pochyby zážitek, který si vás při pozorování krás zítří jistě navždy zapamatujete. Bez ohledu na to, které ubytování si zvolíte, bude vám tato místo poskytovat nádherné okamžiky a nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Island Hornstrandir Nature Reserve


Island je proslulý svým drsným a nepředvídatelným počasím. Tato vlastnost se projevuje i v oblasti Hornstrandir Nature Reserve na severozápadě Islandu. Toto území je oblíbené mezi turisty, kteří touží po autentických zážitcích a přírodě na Islandu.

Hornstrandir Nature Reserve leží na poloostrově Hornstrandir a tvoří ho rozsáhlé ledovcové údolí a skalnaté pobřeží s četnými zátokami a zálivy. Nachází se zde také mnoho ledovců, které ovlivňují místní klima.

V létě se na poloostrově dají očekávat vrtochy počasí - slunce může svítit celý den, ale mohou přijít i prudké bouře s větry dosahujícími rychlosti více než 100 km/h. Na druhou stranu zimní období přináší vysoké sněhové závěje a mrazy, které mohou být nebezpečné pro zájemce o turistické aktivity.

Vzhledem k drsnému počasí je na poloostrově brán velmi zřídka a turisté musí být opatrní, aby si zajistili bezpečnost. Například vysoké vlny na pobřeží mohou být velmi nebezpečné pro kajaky a lodě.

Přesto však může být Hornstrandir báječným místem pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat divokou a nezkrocenou přírodu Islandu. Vědět, jak se přizpůsobit a připravit se na nepředvídatelné počasí je klíčové pro bezpečnou a příjemnou návštěvu.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky