Najděte nejlevnejší letenky

Island Þingvellir (Národní park)

Dovolená Island Þingvellir (Národní park)


Island je jedno z nejmalebnějších a nejzajímavějších míst, kam můžete na své dovolené vyrazit. A pokud si chcete vychutnat úžasnou přírodu, zajímavou historii a jedinečnou kulturu na Islandu, pak byste se určitě měli vydat do národního parku Þingvellir.

Þingvellir se nachází v jihozápadním Islandu, asi 40 km od hlavního města Reykjavíku. Je to nejvýznamnější historické místo Islandu, kde se konalo nejstarší parlament v Evropě a kde byla také podepsána nezávislostní deklarace Islandu.

Národní park se rozprostírá na ploše 230 km² a je plný úchvatných přírodních scenérií. V parku také najdete mnoho historických památek, jako jsou staré kostely, první kostel na Islandu, památníky a pozůstatky starých stavění.

Þingvellir je známý svými geologickými útvary, jako jsou tektonické pukliny, vápencové skály a krásné vodopády. Toto místo je jedinečné tím, že se nachází na rozhraní dvou tektonických desek – americké a euroasijské desky. Tato oblast je velmi aktivní a poskytuje návštěvníkům možnost vidět, jak se tyto desky pohybují a jaký vliv mají na území Islandu.

Pro turisty jsou k dispozici mnohé aktivní aktivity jako je potápění, šnorchlování nebo rybaření. A můžete se těšit i na vynikající jednodenní zájezdy, které nabízí mnoho turistických společností.

Pokud hledáte místo plné historie a nádherných přírodních scenérií, rozhodně byste měli navštívit národní park Þingvellir. Nezáleží na tom, zda máte rádi aktivní dovolenou, nebo jen klidně relaxujete a užíváte si krásné krajiny. Toto místo je pro každého, kdo miluje Island a chce objevit krásy této nádherné země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Þingvellir (Národní park)


1. Co je Island Þingvellir?
Island Þingvellir je národní park ležící v jihozápadní části Islandu, asi 40 km východně od Reykjavíku.

2. Jaká je nejlepší doba návštěvy Islandu Þingvellir?
Nejlepší doba návštěvy národního parku Island Þingvellir je v období mezi dubnem a říjnem, kdy je zde mírnější klima a delší dny. V zimě je park zasněžený a uzavřený většinu času.

3. Jak se dostanu do Islandu Þingvellir?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do národního parku Island Þingvellir, je pronajmout si auto nebo využít dopravu z Reykjavíku, kterou organizují místní turistické společnosti.

4. Co mohu očekávat od návštěvy Islandu Þingvellir?
Během návštěvy Islandu Þingvellir si můžete prohlédnout nádherné přírodní scenérie včetně vodopádů, řek, jezer a skalní útesů. Navštívit můžete také historické a kulturní památky, včetně jednoho z nejvýznamnějších míst v historii Islandu - místo, kde se konalo první islandské parlament, Althing.

5. Může se v Islandu Þingvellir kempovat?
Ano, v národním parku Island Þingvellir jsou k dispozici kempy, které jsou otevřeny v letním období. K dispozici jsou také ubytovací zařízení a restaurace.

6. Je v Islandu Þingvellir možné provádět outdoorové aktivity?
Ano, v národním parku Island Þingvellir je možné provádět různé outdoorové aktivity, jako např. turistiku, cyklistiku, rybaření, kajakářství a šnorchlování.

7. Může se v Islandu Þingvellir potápět?
Ano, v národním parku Island Þingvellir je možné potápět se v Ledovém jezeře Silfra, které je známé pro svou křišťálově čistou vodu a úžasný výhled.

8. Je v Islandu Þingvellir možné vidět polární záři?
Ano, v zimě je možné v národním parku Island Þingvellir vidět polární záři, pokud jsou k dispozici vhodné podmínky (čistá obloha, nízká oblačnost).


Počasí Island Þingvellir (Národní park)


Island je země se strmými sopečnými horami, vodopády a termálními prameny, ale také je to země s nezvykle proměnlivým a drsným počasím. Když se bavíme o počasí na Islandu, nemůžeme minout národní park Þingvellir.

Národní park Þingvellir se nachází v jihozápadní části Islandu a je jedním z nejznámějších národních parků v zemi. Park je obklopen horami Hengill a Þingvallavatn, největším jezerem na Islandu, a je populárním místem pro turisty a také pro místní obyvatelstvo.

Počasí v národním parku Þingvellir se může lišit v závislosti na ročním období. V letních měsících, tj. od května do září, je průměrná teplota kolem 10 °C a může stoupat až na 15 °C. Díky své poloze na severu je však slunce vidět po celou noc, což přináší nevšední zážitek pro turisty z celého světa.

V zimě je počasí v národním parku Þingvellir o něco drsnější. Průměrná teplota se pohybuje kolem -4 °C a může klesat až na -10 °C. Navíc bývá větrno a sněží. V zimě je toto místo obvykle méně navštěvované, ale nabízí krásné výhledy na zasněžené hory a zamrzlé jezero.

Celkově lze říci, že Þingvellir je jedním z nejkrásnějších míst na Islandu, které nabízí návštěvníkům jak v létě, tak v zimě jedinečný zážitek. Pokud se rozhodnete pro návštěvu národního parku Þingvellir, nezapomeňte se dobře obléknout a být připraveni na všechny možné druhy počasí, jelikož jakožto ostrovní stát je Island proslulý svými nečekanými a rychlými změnami počasí.


Ubytování Island Þingvellir (Národní park)


Island je krásná země s úchvatnou přírodou, kterou můžete poznat na mnoha různých místech. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst je národní park Þingvellir, který se nachází na západě Islandu. Pokud se chystáte navštívit tento park, může být užitečné si předem zjistit něco o zdejším ubytování.

Národní park Þingvellir se rozkládá na území o rozloze přibližně 1 400 km², kde se nacházejí jezera, vodopády, sopky a mnoho zajímavých geologických útvarů. Jeho historie sahá až do doby Vikingů, kdy zdejší oblast sloužila jako místo shromažďování a jednání zástupců Islandu. Dnes se zde setkávají turisté, kteří sem přicházejí kvůli krásné přírodě, ale také kvůli historii a kultuře.

Co se týče ubytování v národním parku Þingvellir, nabízí se několik možností. Pokud máte rádi kempování, v parku se nachází několik kempů, kde si můžete zapůjčit stan, spacák a další vybavení. Kromě toho zde můžete najít několik chat a turistických ubytoven, které jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají především základní a levné ubytování.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, nabízí se vám několik možností v okolí národního parku Þingvellir. V blízkosti se nachází několik hotelů, kde si můžete užít komfortní pobyt v příjemném prostředí. Pokud hledáte něco neobvyklého, můžete se ubytovat v některé z místních farmařských usedlostí, kde se můžete seznámit s tradičním islandským způsobem života.

Při hledání ubytování v národním parku Þingvellir si je třeba uvědomit, že se jedná o oblíbenou turistickou destinaci, a tudíž je lepší si rezervovat ubytování předem. Pokud máte jasnou představu o tom, jaký typ ubytování vám vyhovuje, neváhejte a svoji rezervaci si zarezervujte s předstihem.

V každém případě vám ubytování v národním parku Þingvellir zajistí pohodlný a příjemný pobyt v jednom z nejkrásnějších míst na Islandu. S nádhernou přírodou a bohatou historií se budete cítit jako na pokraji světa.


Letenka Island Þingvellir (Národní park)


Island je jednou z nejkrásnějších a nejneuvěřitelnějších zemí na světě a nabízí mnoho turistických atrakcí a přírodních krás. Jedním z nejzajímavějších míst je národní park Þingvellir, který se nachází v blízkosti hlavního města Reykjavíku. Tento krásný park je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst na Islandu a nabízí mnoho aktivit a zážitků pro návštěvníky.

Národní park Þingvellir se nachází na rozhraní dvou tektonických desek, evropské a severoamerické, což z něj činí unikátní přírodní památku. Park je také místem, kde byl v roce 930 založen islandský parlament (Alþingi) a kde se až do roku 1798 konaly všechny parlamentní zasedání. Tato historická událost si zaslouží pozornost a četné turisty, kteří sem každý rok přijíždějí, aby se s ní seznámili.

Na území parku se nachází množství jezer, řek a vodopádů, které jsou velmi působivé a krásné. Návštěvníci si mohou prohlédnout nejen tyto přírodní krásy, ale také mnoho dalších zajímavých památek, jako například chrámy a kostely postavené v tradičním islandském stylu.

Jezero Þingvallavatn je největším jezerem v parku a nabízí mnoho možností pro vodní sporty a další aktivity. Můžete si například pronajmout kajak a projet se po jezeře, plavat nebo se jen tak procházet po jeho břehu a obdivovat krásu přírody okolo.

Další jedinečnou přírodní krásou v parku jsou rozeklané skalní formace, které jsou výsledkem síly tektonických sil, působících v oblasti. Tyto skalní útvary se nazývají "The Silfra Fissure" a jsou velmi oblíbené mezi potápěči z celého světa.

Na návštěvu národního parku Þingvellir se můžete nejlépe vydat v létě, kdy jsou dny velmi dlouhé a slunce nikdy nezapadá. Pokud se rozhodnete navštívit tento park, určitě si vezměte s sebou dostatek pitné vody, vhodné oblečení, turistické boty a aparat na focení, abyste mohli domů odvézt krásné vzpomínky.

Aby byla vaše návštěva pohodlnější a méně stresující, můžete si koupit letenku na Island s cestovní kanceláří. Některé z cestovních kanceláří nabízejí speciální balíčky, které zahrnují vstupenky do parku, ubytování a další služby, takže nemusíte řešit přesné plánování vaší cesty.

Islandský národní park Þingvellir je nezapomenutelným místem, které stojí za návštěvu. Přírodní krása a historické důvody pro návštěvu tohoto místa nabízejí opravdu jedinečný zážitek a skvělou příležitost pro poznání kultury a historie Islandu.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky