Najděte nejlevnejší letenky

Itálie Kalábrie Pizzo

Ubytování Itálie Kalábrie Pizzo


Kalábrie, jedna z nejjižnějších regionů Itálie, se pyšní krásnými plážemi, úchvatným panoramatem a oslňujícím sluncem. Pokud se chystáte na dovolenou do této italské oblasti, měli byste zvážit ubytování v přímořském městečku Pizzo.

Pizzo je historické pobřežní město ležící v Janovském zálivu na Tyrhénském moři. Jeho malebné uličky, barevné domy a úchvatné výhledy na moře vás okouzlí hned při příjezdu. Kromě toho Pizzo nabízí návštěvníkům širokou nabídku ubytování – od levnějších soukromých pokojů a apartmánů po luxusní hotely a elegantní rezorty.

Pokud hledáte klid a soukromí, budete se chtít ubytovat v jednom z mnoha apartmánů, které jsou k dispozici v Pizzu. Ty jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří si chtějí užít svou dovolenou v klidném prostředí. Většina bytů má výhled na moře a pláž je v docházkové vzdálenosti.

Při hledání cenově dostupného ubytování v Pizzu se můžete zaměřit na soukromé pokoje. Ty najdete v malebných italských domech a budete si moci užívat autentickou atmosféru Pizzu. Ceny za takové ubytování jsou obvykle příznivé a pokoje jsou čisté a útulné.

Pro návštěvníky, kteří chtějí mít na dovolené luxusní zážitek, jsou k dispozici elegantní hotely a turistické komplexy. Ty se nacházejí v blízkosti pláže a nabízejí úchvatné výhledy na moře. Většina z nich disponuje bazény, lázněmi a wellness centry pro dokonalou relaxaci. Tento typ ubytování je obvykle dražší, ale budete si moci užít unikátní zážitek z pobytu v Pizzu.

Není pochyb o tom, že Pizzo je destinací s mnoha možnostmi ubytování, které se přizpůsobí vašim potřebám a představám. Bez ohledu na to, zda hledáte levnější nebo luxusní možnosti, v Pizzu užijete jedinečnou dovolenou jako nikde jinde. Přijedete-li sem, nenechte si ujít návštěvu hradu Aragonese, procházku městečkem, kde můžete ochutnat „tartufo di Pizzo“, slavnou zmrzlinu v Pizzu, nebo prozkoumat okolí na kole nebo v kajaku. V Pizzu se budete cítit jako vysněné italské letovisko v podobě, jakou znáte z filmů.


Dovolená Itálie Kalábrie Pizzo


Dovolená v italské Kalábrii je zážitek pro všechny milovníky slunce, moře, historie a chutného jídla. Kalábrie je region ležící v jižní Itálii, který je proslulý svými krásnými plážemi a historickými památkami. Mezi nejpopulárnější turistické destinace v Kalábrii patří Pizzo, což je malebné přístavní město ležící na pobřeží Tyrhénského moře.

Pizzo je malebným městem s úzkými uličkami a starobylými budovami. Na náměstí v centru města se nachází kostel sv. Jiří, který stojí na pozůstatcích antického chrámu. Uprostřed náměstí se také nachází fontána, která slouží jako oblíbené místo pro turisty i místní obyvatele.

Ale největším lákadlem Pizza jsou dokonalé pláže s tyrkysovým mořem. Pláže jsou čisté a dobře udržované a nabízejí širokou škálu aktivit, jako jsou vodní sporty, potápění a slunění. Mezi nejnavštěvovanější pláže patří La Gabella, Michelino a Tropea.

Pokud jde o gastronomii, Pizzo je nejvíce známé pro svůj lahodný dezert – tartufo di Pizzo. Tento druh sladkosti je zmrzlina s jemnou kávovou příchutí a čokoládovým jádrem. Tento dezert si získal renomé nejen v Pizzu, ale po celém světě. Kromě tartufa můžete v Pizzu ochutnat také národní specialitu Nduja, což je druh šišky s vysokým obsahem papriky.

Aby byl váš pobyt v Kalábrii co nejpříjemnější, doporučuje se ubytovat v hotelu přímo na pláži nebo v blízkosti ní. Některé hotely nabízejí také širokou škálu aktivit a výletů v regionu.

Výlet do Kalábrie a Pizze je určitě skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, ale také pro ty, kteří chtějí poznat nová místa a kultury. Tady si člověk může užít jako ten největší sluníčkář, ale také se může potápět do historie středověkého města Pizzu. Tak neváhejte a vydajte se za krásou a gastronomií italské Kalábrie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Kalábrie Pizzo


1. Jak se dostanu z letiště Lamezia Terme do města Pizzo?

Nejlépe je použít dopravní prostředek s cestujícími, jako jsou např. taxi nebo autobus. Cesta z letiště Lamezia Terme do Pizzo trvá přibližně 30 až 40 minut.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kalábrie a Pizza?

Nejlepší čas na návštěvu Kalábrie a Pizzo je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a moře vytváří dokonalé podmínky pro koupání. V červenci a srpnu však může být pláže přecpány turisty.

3. Co jsou nejlepší pláže v okolí města Pizzo?

Nejlepší pláže v okolí města Pizzo jsou La Playa, Marina di Pizzo, Baia di Ezio a U’Furnu Beach. La Playa je největší z nich a nabízí širokou škálu aktivit, jako jsou např. vodní sporty.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Pizzu?

Nejlepší restaurace v Pizzu jsou Il Riccio, Antico Borgo, Trattoria La Lampara a La Nuova Pineta. Tyto restaurace nabízejí kvalitní místní jídla a pizzy.

5. Kam zavítat v Kalábrii mimo Pizzo?

V Kalábrii se určitě vyplatí navštívit města Tropea, Reggio Calabria a Cosenza. Tyto města nabízejí fantastická historická centra, kulturní akce a lokální speciality. Také se vyplatí navštívit Národní park Sila, který je obklopen krásnými horami a jezerami.

6. Jaké jsou zajímavé atrakce v okolí Pizzu?

Zajímavé atrakce v okolí Pizzu jsou například zámek města Pizzo, hrad Murat, klášter S. Maria di Piedigrotta, piedigrotta Church a Casa della Cultura. Také si můžete užít pěší túru na Monte Poro, který je okouzlující ve svých lesích a horských vrcholech.


Počasí Itálie Kalábrie Pizzo


Kalábrie je oblast na jihu Itálie, která má bohatou historii, krásnou přírodu a slavné pláže. Město Pizzo se nachází na pobřeží Tyrhénského moře a je jedno z nejkrásnějších měst v celé Kalábrii. Když se ale podíváme na počasí v této oblasti, vidíme, že to není vždy dokonalé.

Pizzo se nachází v oblasti, která je charakteristická horkým a suchým počasím v létě, s průměrnou teplotou 30°C nebo více. To ale také znamená, že vysoká vlhkost a žár mohou být pro mnohé lidi nepříjemné. Pokud se však rozhodnete navštívit Pizzo v jarním nebo podzimním období, můžete se těšit na příjemné teploty kolem 20°C a možnost užívat si krásy přírody. V zimě může být chladně a vlhko, s teplotami v oblasti okolo 10°C.

Začátek léta, tedy do konce června, je nejvhodnějším obdobím pro milovníky slunce a pláží. V tomto období se zde také koná slavnost svatého Rocha, která je pro místní velmi důležitá. Letní měsíce, tedy červenec a srpen, jsou nejteplejší a nejsušší v regionu, což může být pro turisty příjemné, ale zároveň bývá velmi rušno a plné turistů. Pokud se rozhodnete navštívit Pizzo v podzimním období, můžete se těšit na klidnější atmosféru a možnost ochutnat nejlepší z hledánu kalábrijských specialit – čerstvý syr Tartufo.

Při plánování návštěvy Pizzu byste měli zvažovat i vaše plány a zájmy. Pokud hledáte příležitost pro koupání a opalování, léto bude nejlepší volbou. Pokud vám však nevadí chladnější počasí a rádi si prohlížíte město a jeho zajímavosti, podzim nebo jaro budou mnohem vhodnějším obdobím. Dávejte si pozor na turistické sezóny, aby vaše návštěva nebyla přetížená množstvím turistů a nadměrným turistickým ruchem.

Celkově lze říct, že počasí v Kalábrii, a zejména v Pizzu, je podmíněno ročními obdobími. Podle vašich zájmů a potřeb můžete vybrat období, které bude pro vás nejvhodnější. Ať už si vyberete jakékoliv období, zážitek z návštěvy Pizzu a Kalábrie bude nezapomenutelný a krásný.


Letenka Itálie Kalábrie Pizzo


Kalábrie je jednou z nejpůsobivějších oblastí Itálie, která leží na jihozápadě země. Studenou zimou netrpí, protože Kalábrie se nachází na konci přímořské části Apeninského poloostrova. Svým návštěvníkům nabízí krásné pláže a historická města. Pokud tedy hledáte místo na dovolenou, pak by mohla být Kalábrie tou správnou volbou. A získat se tam může díky letenkám za velmi rozumné ceny.

Pokud hledáte letenku do Kalábrie, pak byste měli zvážit město Pizzo, které leží na východě Kalábrie. Letenka do Pizza nemusí být drahá, a to zejména v době mimo sezónu, kdy jsou ceny letenek nižší a můžete si užívat klidné pláže a historická města bez velkého množství turistů.

Kromě toho, můžete se těšit na řadu atrakcí v Pizzu, zejména na zámek Aragona. Zámek byl postaven na skále nad pláží a nabízí nádherný výhled na moře. Dále ve městě najdete nekonečnou řadu kafiček a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční italskou kuchyni. A pokud jste na dovolené s rodinou, určitě nevynechejte zmrzlinárnu Tartufo, která nabízí jedny z nejlepších zmrzlin v celé Itálii.

Takže pokud chcete prožít nezapomenutelnou dovolenou v Itálii, zvažte návštěvu Pizzu v Kalábrii. Nyní je ideální čas na zajištění levných letenek a připravit se na skvělou dovolenou plnou slunce, pláží a historických památek!


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky