Najděte nejlevnejší letenky

Itálie Řím

Dovolená Itálie Řím


Řím je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů nejen v Itálii, ale i celé Evropě. Tento krásný historický město nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavostí a památek, které si můžete prohlédnout během Vaší dovolené. Pokud tedy plánujete nějakou dovolenou a nevíte kam vyrazit, Řím by mohl být nádhernou volbou.

Řím je hlavním městem Itálie a nachází se na řece Tevere. Město je plné umění, kultury, historie a má nádhernou architekturu. Ve městě se nachází mnoho památek z římské doby jako je Koleseum, Fórum Romanum, Kapitol a mnoho dalších. Kromě antických památek zde najdete i spoustu uměleckých galerií, muzeí, paláců a malebných uliček.

Jednou z nejnavštěvovanějších památek Říma je svatopetrské náměstí. Nachází se zde nejen mnoho kostelů a soch, ale také Vatikán s papežským palácem, Sixtinskou kaplí a bazilikou svatého Petra. Při návštěvě Vatikánu si můžete pronajmout i sluchátka s komentářem v češtině.

Jinou památkou, která je pro turisty velice zajímavá, je Koleseum. Tohoto amfiteátru se nachází ve středu Říma a bylo postaveno během římského impéria. Koloseum bylo původně určeno pro pořádání gladiátorských her a zápasů s divokými zvířaty. Dnes se zde konají pouze prohlídky pro turisty, ale je to stále velmi poutavá památka.

Další památkou, na kterou byste při své návštěvě Říma neměli zapomenout, je Fórum Romanum. Toto místo bylo během římského impéria centrem politiky, obchodu a ceremonií. Nachází se zde mnoho antických ruin, které však i přesto dodnes svou velikostí působí velmi mocně a majestátně.

Řím je také velmi dobrým místem pro milovníky italské kuchyně. Postavil se na ní také nejslavnější hotel z celého Říma a nepochybně jedním z nejlepších na celém světě - Hotel Excelsior. Nachází se v historické části Říma, vedle exklusivních obchodů, galerií a restaurací. Můžete si zde vychutnat plnými doušky lahodné italské speciality a víno.

Pokud tedy plánujete návštěvu Říma, určitě nebudete zklamaní. Tohle historické město bude jedním z nejlepších zážitků, jaké v Itálii můžete mít. Navíc, když se rozhodnete změnit místo, kde jedete na dovolenou, Řím vám nabízí mnoho sportovních aktivit, takže tu můžete trávit nejen dovolenou pro relaxaci, ale i dovolenou pro zdraví a kondici. Tak se neváhejte vydat do tohoto úžasného města a nechte se pohltit jeho energií a historií.


Ubytování Itálie Řím


Itálie, konkrétně její hlavní město Řím, patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Evropě. Přinášíme vám přehled nejlepších možností ubytování v Římě.

Hotely

V Římě najdete širokou nabídku hotelů všech kategorií. Pokud chcete zůstat v centru města, vybírejte mezi hotelem Hassler Roma, Palazzo Manfredi - Relais & Chateaux nebo The First Roma Arte. Pokud preferujete moderní a designový styl, zaměřte se na hotel Boscolo Exedra Roma nebo The Tribune Hotel. Pokud hledáte ubytování pro rodinu či skupinu přátel, mohou být pro vás vhodné pokoje v hotelu Grand Hotel de la Minerve, který se nachází v historické budově, nebo luxusní apartmány v hotelu Portrait Roma.

Airbnb

Pokud raději poznáváte italský životní styl mimo turistické zóny a plánujete delší pobyt, může být Airbnb skvělou volbou. V Římě najdete velké množství nabídek od soukromých osob, které pronajímají své byty nebo pokoje. Můžete si tak užít pocit soukromí a domácího prostředí v některé z elegantních vil s bazénem nebo apartmánů v historické čtvrti Trastevere.

Hostely

Pro milovníky backpackingu a bydlení v kolektivu jsou v Římě ideálním řešením hostely. Klasické hostelové síně a společné pokoje mají například hostely Generator Rome, YellowSquare Rome či Alessandro Palace Hostel.

Náhradou za některé nedostatky hostelského ubytování bývají zahrnuty nejen snídaně, ale i piva a večerní párty, čímž hostely lákají především mladého publika.

Kempy a caravan parks

Pro vyznavače outdoorových aktivit a ubytování v kontaktu s přírodou jsou ideálním řešením kempy nebo caravan parks. V Římě najdete kempy v okolí města, které nabízejí ubytování v chatkách nebo stanování. Mezi nejlepší patří kanadský kemping Village Flaminio, který leží v těsné blízkosti města a má bazén či wifi. Dalším známějším kempem je Green Village Roma.

Po vybrání správného typu ubytování záleží už jen na vás, jak si pobyt v Římě užijete. Buďte si však současně jisti, že bez ohledu na to, pro jaký druh ubytování se rozhodnete, užijete si nádherný pobyt v jednom z nejkrásnějších evropských měst.


Letenka Itálie Řím


Řím je hlavním městem Itálie a jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Evropě. Město má bohatou historii, umělecké dědictví a vynikající kuchyni, a proto se stalo oblíbeným místem pro turisty i foodies z celého světa. Pokud plánujete cestu do Itálie a chcete navštívit Řím, neváhejte a pořiďte si letenku ještě dnes.

Letenky do Říma jsou k dispozici z mnoha destinací po celém světě. Nejlepší způsob, jak najít levné letenky, je být pružný v termínu cesty a sledovat nabídky od různých leteckých společností. Většina nízkonákladových leteckých společností nabízí lety do Říma za ceny pod 50 eur (1200 Kč) z mnoha evropských měst. Také lze najít cenově dostupné letenky z Ameriky a Asie, ale ty bývají zpravidla dražší.

Po příletu na letiště v Římě, budete potřebovat dopravu do centra města. Nejlepší způsob, jak se dostat do centra je vlakem Leonardi express, který jezdí z letiště do hlavního nádraží "Termini" každých 15 minut. Cesta trvá zhruba 30 minut a cena jízdenky je kolem 14 eur (350 Kč). Alternativně lze použít také taxi nebo autobus, ale ty jsou mnohem dražší a méně pohodlné.

Jakmile dorazíte do centra města, máte před sebou spoustu možností, co vidět a kam jít. Startem může být procházka kolem římských ruin jako jsou Koloseum, Forum Romanum nebo Pantheon. Oblíbeným místem pro turisty je také Vatikán, který je sídlem papeže a také domovem některých nejkrásnějších uměleckých a kulturních památek v Itálii. Nezapomeňte ochutnat místní kuchyni, která je jedním z hlavních důvodů, proč turisté přijíždějí do Říma.

Věřte nám, že návštěva Říma stojí za to a že si z ní odvezete spoustu krásných vzpomínek a zážitků. Proto neváhejte a pořiďte si letenku ještě dnes a začněte plánovat svou dovolenou v Itálii.


Počasí Itálie Řím


Italské město Řím patří mezi nejoblíbenější turistické destinace na světě. Toto město zbožňují milovníci kultury, historie, ale také gastronomie. Protože Řím leží na jihu země, čeká na návštěvníky středomořské podnebí, které přináší horká léta a mírné zimy.

Léto v Římě začíná v červnu a trvá do září. V tuto dobu teploty dosahují až 30 °C. Kromě vysokých teplot také dochází k vysoké vlhkosti vzduchu, proto se návštěvníci často ocení chátrající podél římských fontán a chladných arcád. V létě jsou méně časté srážky, ale přesto se občas mohou vyskytnout krátké přeháňky.

Podzim přináší do Říma mírné teploty a bývá zde menší počet turistů. Průměrné teploty jsou kolem 20 °C a v říjnu a listopadu dochází ke zvýšenému počtu srážek. Může se stát, že podzim v Římě nemusí být tak slunečný a teplý, ale pro lidi, kteří mají rádi mírnější počasí, je to ideální období pro návštěvu tohoto města.

Zima v Římě, která trvá od prosince do února, bývá chladná a vlhká. Průměrná teplota bývá kolem 13 °C a v noci může klesat až k nule. Světelný den je v zimě poměrně krátký, slunce zapadá kolem 17. hodiny. V zimě se v Římě neobjevují silné mrazy ani sněhové bouře, ale deštivými dny lze počítat.

Jaro v Římě, které trvá od března do května, je pro mnoho lidí ideální období pro návštěvu. Průměrné teploty jsou okolo 18 °C, a to může být pro návštěvníky příjemná změna po zimě. V květnu se také konají různé festivaly a slavnosti, při kterých je město krásně ozdobeno květinami.

Když plánujete cestu do Říma, měli byste věnovat pozornost počasí. Většinou je nutné se připravit na vysoké teploty a slunce, proto je důležité mít sebou ochranný krém, klobouk či sluneční brýle. Pokud se vydáte do města v zimě, nezapomeňte na větší kousky oblečení a deštník. Nicméně nezáleží na počasí, Řím nabízí návštěvníkům mnoho krás a kouzel, které stojí za to vidět.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Řím


Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Říma?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště Fiumicino do centra Říma, je vlakem Leonardo Express, který jezdí každých 15 minut až do stanice Termini, která se nachází v centru města. Cesta trvá zhruba 30 minut a cena za jízdenku je kolem 14 eur.

Dotaz: Jakou měnu používají v Itálii?

Odpověď: V Itálii se používá euro.

Dotaz: Kde se nachází Vatikán a jak se tam dostat?

Odpověď: Vatikán se nachází v centru Říma, na pravém břehu řeky Tiber. Nejlépe se tam dostanete metrem – linkou A, stanice Ottaviano/San Pietro, nebo Cipro – nebo také autobusem, například linkou 49.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší památky, které bych měl navštívit v Římě?

Odpověď: V Římě je mnoho krásných památek a atrakcí, jako je například Koloseum, Panteon, Fontána di Trevi, Vatikánská muzea, Sixtinská kaple a mnoho dalších.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Říma?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Říma je na jaře (březen-květen) nebo na podzim (září-listopad), kdy nejsou tak velké hordy turistů a počasí je příjemné. V letních měsících (červenec-srpen) mohou být teploty velmi vysoké, a proto může být návštěva poněkud náročná.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky