Najděte nejlevnejší letenky

Jamajka Rocklands Bird Sanctuary

Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


1. Jaké ptáky mohu vidět v Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
- Můžete vidět různé druhy kolibříků, pěnkav, chřástalů a dalších druhů tropických ptáků.

2. Kolik stojí vstupné do Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
- Vstupné na prohlídku parku stojí 20 USD na osobu.

3. Jak dlouho trvá prohlídka parku?
- Prohlídka parku obvykle trvá asi 1 až 1,5 hodiny.

4. Je nutné mít průvodce při návštěvě Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
- Ano, každý návštěvník je povinen požádat si průvodce, který bude vědět, kde se nejčastěji vyskytují různé druhy ptáků a pomůže vám je najít.

5. Je možné fotografovat ptáky v parku?
- Ano, návštěvníci mohou fotografovat ptáky v parku, ale není dovoleno používat blesk nebo jiná oslnění, což může rušit nebo stresovat ptáky.

6. Můžu si s sebou vzít mazlíčka do Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
- V parku nejsou povoleny domácí zvířata kvůli ochraně ptačího života v parku.

7. Jaké jsou otevírací hodiny parku?
- Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je otevřen každý den od 9:00 do 16:00.

8. Kde se nachází Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
- Park se nachází v obci Hopewell, asi 25 km od Montego Bay na západě Jamajky.

9. Jak mohu rezervovat prohlídku parku?
- Návštěvu parku lze rezervovat buď e-mailem nebo telefonicky. Adresa e-mailu a telefonní číslo jsou uvedeny na oficiálních stránkách parku.

10. Je nutné něco speciálního s sebou vzít na návštěvu Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?
- Doporučuje se obléct pohodlné a vhodné oblečení na turistiku v parku a také si s sebou vzít dostatek vody.


Počasí Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Jamajka je známá pro své krásné pláže a tropické klima, ale turisté by měli také brát v úvahu počasí v kraji, kde se nacházejí.

Rocklands Bird Sanctuary se nachází v západní části ostrova, poblíž města Montego Bay. Zdejší počasí je velmi příznivé pro návštěvu a pozorování ptáků.

Podle klimatických záznamů, oblast Rocklands má mírnější podnebí než ostatní části ostrova. Teploty jsou v průměru kolem 26 stupňů Celsia během celého roku. Nejteplejší měsíce jsou červen a srpen s průměrnými teplotami okolo 29 stupňů Celsia, ale nedostatek vlhkosti udržuje počasí relativně příjemné.

Deště v oblasti Rocklands jsou rozloženy rovnoměrně po celý rok, ale většina srážek se vyskytuje během babího léta a podzimu. Průměrné množství srážek v oblasti Rocklands se pohybuje kolem 1000 mm za rok.

Fanoušci ptáků si mohou vychutnat pozorování ptáků v oblasti během celého roku. Nicméně, nejlepší období pro pozorování ptáků jsou zimní měsíce, kdy jsou ptáci v oblasti více aktivní.

Kvůli jejich krásnému podnebí a celkovému klimatu, je Rocklands Bird Sanctuary oblíbeným turistickým cílem pro návštěvníky, kteří chtějí zažít krásu a rozmanitost Jamajky. Zásadní je ale zkontrolovat a připravit se na přírodní podmínky, aby vaše cesta byla co možná nejvíce bezpečná.


Letenka Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Cestovatelé, kteří se vydávají na Jamajku, by neměli vynechat návštěvu Rocklands Bird Sanctuary, což je ideální místo pro pozorování ptáků.

Rocklands Bird Sanctuary, který se nachází jen pár kilometrů od Montego Bay, je jedním z nejvýznamnějších turistických míst Jamajky pro milovníky zvířat, a to díky jeho exotickému ptactvu, jako jsou kolibříci, květiny, papoušci a další krásní ptáci.

Vstup do Sanctuary je za symbolickou poplatek, po zaplacení dostanete láhev cukerné vody, kterou následně můžete použít k nákrmu ptáků. Experti na ptáky, kteří pracují v Sanctuary, vás provedou za ptáky a pomohou vám je najít. Kromě toho vám nabídnou zajímavé informace o každém jednotlivém druhu ptáků, které obývají tento přírodní ráj.

Kromě pozorování ptáků zde můžete také objevovat okolní krajinu a krásné různobarevné květiny, které se zde nacházejí. Dá se říct, že pro ty, kteří hledají místo k relaxaci a odpočinku, je Rocklands jeden z nejlepších míst na Jamajce.

Pro turisty, kteří si chtějí užít pecky opravdového Jamajského života, doporučujeme navštívit Sanctuary již brzy ráno nebo pozdě večer, kdy se ptáci nejlépe brouzdají a jejich tajemné písně vás uchvátí. Závěrem, Rocklands Bird Sanctuary je opravdu báječné místo, které by nemělo být opomenuto při cestování po Jamajce. Pokud tedy můžete, bez váhání se tam vydejte a užijte si tento úžasný zážitek.


Ubytování Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je jedním z nejlepších míst na Jamajce, kde si můžete vychutnat pohled na mnoho zázračných druhů ptáků. Toto útočiště, které se rozkládá na celkové ploše cca 2 hektarů, se nachází ve vzdálenosti cca 30 minut jízdy od Montego Bay.

V tomto svět uznaném typickém rodném domě, můžete najít více než 15 druhů kolibríků, kteří přilétají na krmení. Rocklands Bird Sanctuary je také domovem pro mnoho spěvavců, dravců a vrabčáků a mnoho dalších druhů ptáků. Toto útočiště poskytuje úžasnou možnost k ochutnání krajiny a ptáků na Jamajce.

Ubytování v Jamajka Rocklands Bird Sanctuary není možné. Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je místem, které lze navštívit na celodenní výlet, kde si turisté mohou získat cenné zkušenosti s hornatou krajinou, pozorováním ptáků a ochutnávat připravené jídlo z místních ingrediencí. Tato turistická atrakce je také populární pro svou jedinečnou kulturní a historickou hodnotu, kterou má na Jamajce.

Cesta z Montego Bay do Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je velmi malebná a rychlá. Během cesty si můžete vychutnat krásnou přírodu a pozorování zpomalujícího se tempa života Jamaiky. Ve vstupním centru navštěvovatelé dostanou informace o všech druzích ptáků, které jsou zde k vidění.

Vstup do Jamajka Rocklands Bird Sanctuary stojí cca 20 amerických dolarů za osobu a zahrnuje návštěvu a krmení ptáků. Pokud si přejete, můžete si zaplatit i mimořádné služby v podobě soukromého průvodce, který vám ukáže a popíše všechny druhy ptáků, které se zde vyskytují.

Celkově řečeno, Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je velmi speciálním místem a musí se navštívit, pokud hledáte zážitky, které se liší od běžného turistického ruchu Jamajky. Toto útočiště nabízí návštěvníkům mnoho cenných zkušeností, od pozorování ptáků až po ochutnávání místních jídel, které si určitě musíte vychutnat. Ujistěte se, že si toto útočiště zahrneme do plánu při návštěvě Jamajky a uvidíme se tam!


Dovolená Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Jamajka je krásná destinace, kde najdete mnoho písečných pláží, turistických atrakcí a překrásných národních parků. Dnes Vám představíme nevšední zážitek, který můžete zažít během Vaší návštěvy na Jamajce - Rocklands Bird Sanctuary.

Rocklands Bird Sanctuary se nachází nedaleko Montego Bay, asi 10 minut jízdy od letiště. Zahrnuje malý park s tropickými rostlinami a nacházejí se zde stovky druhů papoušků, kolibříků a jiných pestrých druhů ptáků.

Po příchodu na toto malé, ale úchvatné místo, Vás přivítají místní průvodci, kteří jsou vynikajícími znalci místních druhů ptáků. Průvodci Vám poskytnout informace o každém druhu ptáků a doprovodí Vás na prohlídku celého areálu.

Hlavní atrakcí Rocklands Bird Sanctuary jsou kolibříci. Tyto malé, pestré ptáčky můžete vidět i na dosah ruky, zatímco si o nich posloucháte informace od průvodce. Průvodci Vám nabídnou sladkou směs, kterou si budete moci dát na dlaně a kolibříci si na Vás poleví.

Když se potom projdete nejkrásnějšími místy parku, můžete vyslechnout fascinující doporučení týkající se toho, jak se mají ptáci krmit a jak s nimi zacházet.

Návštěva Rocklands Bird Sanctuary je skutečně jedinečný zážitek, kde se můžete přiblížit k zobáčkům, kolibříkům, a dalším druhům ptáků a podívat se na jejich spletitou a úchvatnou síť barev a zvuků.

Jelikož jsou ptáci zvyklí na lidi, není třeba obávat se zranění či ohrožení. Je možné, že během Vaší návštěvy se ptáčci krátce posadí na Vaše rameno, což bude pro Vás nezapomenutelná zkušenost.

Celkově řečeno, Rocklands Bird Sanctuary je místem, kde můžete prožít úžasný zážitek, který Vám zůstane navždy v paměti. Pokud se rozhodnete navštívit Jamajku, je toto místo skutečně něco, co byste určitě neměli minout.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky