Najděte nejlevnejší letenky

Kambodža Kampot

Počasí Kambodža Kampot


Kambodža je rozmanitá země se svými tropickými lesy, národními parky a úžasnými plážemi. Stejně tak různorodé je také počasí v různých oblastech Kambodže. Jednou z nejkrásnějších oblastí Kambodže je město Kampot. Pokud hledáte klidné a idylické místo pro odpočinek, Kampot je to pravé. Jaké je ale počasí v Kampotu?

Kampot leží v jižní části Kambodže a má subtropické podnebí. Průměrná denní teplota se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia a noční teploty se snižují na příjemných 22 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou březen a duben, kdy teploty mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia. Tyto měsíce jsou také obdobím sucha, kdy padá jen minimální množství srážek. Na druhou stranu, nejdeštivější měsíce jsou červen a září, kdy může spadnout až 300 mm srážek.

Nejlepší období pro návštěvu Kampotu je v listopadu až únoru, kdy teploty jsou nižší a srážky relativně nízké. V této době můžete užívat perfektní počasí pro návštěvu okolních národních parků a historických památek.

Kampot také leží blízko pobřeží a to znamená, že se může vyskytovat občasné monzunové počasí. V období monzunů je klima poměrně vlhké a teploty kolísají mezi 25 a 30 stupni Celsia. Monzunové období v Kampotu začíná v květnu a končí v říjnu.

Pokud se chystáte do Kampotu, je dobré se snažit plánovat podle ročního období, abyste mohli užít přímočaré počasí a aktivitě vhodné aktivity.

V Kampotu se rozkládá množství hotelů, restaurací a aktivit, které zajistí, že se u vás nebudete nudit. Okolí oblasti je plné přírodní krásy a těší se velké turistické oblibě. Se správnou přípravou, plánování a s využitím informací k místním klimatickým podmínkám, můžete užít dokonalou dovolenou v jednom z nejkrásnějších míst Kambodže, Kampot.


Letenka Kambodža Kampot


Letenka Kambodža - Kampot: Přímý let do tropického ráje
Pokud hledáte unikátní a exotickou destinaci, kterou si můžete užít bez davů turistů, určitě byste se měli podívat na letenky do Kambodži. Tato země nabízí nádhernou přírodu, výjimečnou kuchyni a bohatou historii. V následujícím článku se podíváme blíže na destinaci Kampot, která se nachází na jihu Kambodže a je známá svými krásnými plážemi, zvláštními skalními útvary a mnoha dalšími turistickými atrakcemi.

Lety do Kampotu jsou lehké a přímé, takže se nemusíte bát složitých přestupů. Z evropských letišť vám bude trvat asi 12 hodin, abyste se dostali do hlavního města Kambodži, Phnom Penhu. Zde můžete strávit několik dní prozkoumáváním starobylých chrámů, jako je Angkor Wat, a ochutnáváním skvělých místních jídel. Poté se můžete vydat do Kampotu, což je vzdáleno asi 150 km.

Kampot se nachází v blízkosti hranic s Vietnamem, v nadmořské výšce přibližně 5 metrů nad mořem. Toto místo je úžasně krásné a je plné památek a aktivit, které vás určitě upoutají. Zde najdete nádhernou přírodu, tropickou zeleň a malebné pláže. Především je ale Kampot známý díky svým skalnatým útvarům a jeskyním, kde si můžete prohlédnout mnoho zajímavostí.

V Kampotu se můžete procházet kolem nábřeží řeky, kde najdete mnoho zajímavých místa. Existuje mnoho nabídek k výletům po Kampotu, včetně výletu do jeskyní Phnom Chhngok. Zábava však není jen venku. Tentokrát to vezmeme ještě více do hloubky s výlety do továren na zpracování pepře a soli, kterých je mnoho v regionu. Tímhle způsobem ucítíte celou škálu zážitků, které kambodžský život nabízí.

Co se ubytování týče, v Kampotu najdete obrovskou škálu možností. Můžete zde najít nejen klimatizované pokoje s koupelnou, ale i ubytování pro batoháče. V centru města se také nachází výborné restaurace, kde si můžete dát tradiční kambodžské jídlo - lanek khmer. Pokrm na bázi rýže a masového umakartu si určitě užijete.

Kampot rozhodně stojí za to navštívit - poskytuje vám úžasnou přírodní krásu, klidnou atmosféru, vynikající ubytování a skvělé jídlo. Tak co ještě čekáte? Objednejte si letenku do Kambodži a přijďte si užít krásy Kampotu.


Ubytování Kambodža Kampot


Pokud plánujete cestu do Kambodže, určitě byste neměli vynechat město Kampot. Leží na jižním pobřeží země a nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek. Pokud hledáte ubytování v Kampotu, máte na výběr z mnoha možností.

Luxusní hotely:

Pokud chcete zažít skutečnou luxusní dovolenou v Kambodži, připravte se na James Enclave Resort. Nachází se v těsné blízkosti řeky a má vynikající výhled na horu Bokor. Existuje jen několik pokojů, takže si určitě můžete užít klidné a osobní prostředí. Každý pokoj je krásně zařízen a vybaven moderními vybaveními.

Kempy a stany:

Pokud vás zajímá kempování a pobyt v přírodě, můžete si pronajmout stan na různých místech v Kampotu. Jednou z nejslavnějších možností je Pepper Tree. Toto kempingové místo leží na břehu řeky a nabízí spoustu zábavy pro návštěvníky. Existuje spousta různých stanů, které můžete si vybrat podle vašich představ. Mezi možnosti, které Pepper Tree nabízí, patří například rafting, rybaření nebo projížďka na kajaku.

Levné hotely:

Pokud hledáte něco za rozumnou cenu, můžete se podívat na Bokor Mountain Lodge. Tento hotel se nachází v blízkosti parku Bokor a nabízí pohodlné ubytování za dobrou cenu. K dispozici jsou různé typy pokojů, takže si můžete vybrat podle vašich potřeb.

Apartmány a penziony:

Pokud hledáte někdejší koloniální atmosféru, podívejte se na The Columns. Tento penzion se nachází v historické části města a nabízí jedinečné a krásné pokoje. Výhoda této možnosti je, že máte vlastní prostor a můžete si vařit své jídlo. Existují také různé zahrady a venkovní oblasti, kde můžete posedět a relaxovat.

Kampot nabízí mnoho různých možností ubytování, takže si můžete vybírat podle svých potřeb a představ. Pamatujte však na to, že ideální místo pro ubytování by mělo být v blízkosti míst, která si chcete v Kampotu prohlédnout.


Dovolená Kambodža Kampot


Kambodža je nádherná země s bohatou historií a kulturou. Pokud se chystáte na dovolenou, určitě byste si neměli nechat ujít jedno z nejkrásnějších míst této země - Kampot. Tento město leží v jižní části Kambodže, nedaleko hranice s Vietnamem. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí uniknout z rušných měst a potěšit se klidem, vodopády a nádherným přírodním prostředím.

Kampot je známý především svými pepřovými plantážemi, které se staly jedním z hlavních zdrojů příjmů místního obyvatelstva. V posledních letech se však tento malý, ale krásný kout Kambodže stal stále populárnějším cílem pro turisty, kteří chtějí objevovat nová místa a poznávat nové kultury.

Pro milovníky přírody je Kampot naprostým rájem. Výlety po okolí nabízejí úchvatné scenérie a jedny z nejlepších vodopádů v Kambodže. Jde o malé zátočiny na řece s jedinečným přírodním kouzlem, které vás okouzlí svými krásnými kaskádami. Existuje spousta vodních aktivit, kterými si můžete užít svůj pobyt v Kampotu, od raftingu po kajakářství.

Přes den se můžete projít po proslulé pepřové trase, která vede kolem nejlepších pepřových plantáží v oblasti. Pro milovníky a znalce dobrého jídla je to příležitost ochutnat některý z nejlepších kambodžských pepřů.

Pro ty, kteří chtějí poznat více o historii a kultuře Kambodže, jsou k dispozici různé památky a chrámy. Například v okolí se nacházejí některé z nejvýznamnějších chrámů v Kambodže, jako je Phnom Chhnork, s prehistorickými jeskyněmi a svědectvím o bohaté historii regionu.

Po aktivitách přes den, vás večer čeká skvělé kulinarické zážitky. Kambodža je známa pro své lahodné pokrmy, a Kampot není výjimkou. Chutné a čerstvé plody moře, steaky z hovězího masa, rýže a zelenina jsou nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí ochutnat skutečnou kambodžskou kuchyni.

Kampot je ideální destinací pro ty, kteří chtějí odpočinout, načerpat síly a rozhlédnout se po krásném prostředí. Nabízí to nejlepší z Kambodže, od historie a kultury po přírodní krásy a lákavé možnosti relaxace. Pokud ještě váháte, kam na dovolenou vyrazit, rozhodně zvažte Kampot jako ideální a jedinečné místo, kde si užijete krásnou a pestrou dovolenou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Kampot


1) Jak se dostat z Phnom Penhu do Kampotu?
Odpověď: Nejpohodlnější způsob, jak se z Phnom Penhu dostat do Kampotu, je autobusem. Cesta trvá přibližně 3 hodiny. Můžete také jet taxíkem, ale je to dražší.

2) Kolik stojí ubytování v Kampotu?
Odpověď: Cena ubytování se liší v závislosti na typu a kvalitě ubytování. Standardní hotelové pokoje stojí od 15-25 USD za noc, zatímco levnější hostely a ubytování u místních stojí od 5-10 USD za noc.

3) Jaká je nejlepší doba k návštěvě Kampotu?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Kampotu je v období sucha, od listopadu do dubna. V tomto období je méně deště a teploty jsou mírnější. V období dešťů, které trvá od května do října, je mnoho cest a turistických atrakcí zatopených.

4) Jaké turistické atrakce jsou v Kampotu?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Kampotu patří Bokor Hill Station, Kep National Park, Phnom Chhnork, grotta Kbal Spean, Krom River a Kampot Pepper Plantations.

5) Jak se dostat k plantážím pepře v Kampotu?
Odpověď: Plantáže pepře jsou rozptýleny v okolí města a nejjednodušší způsob, jak se dostat tam, je motocyklem nebo tuk-tukem. Mnoho turistických agentur nabízí také zájezdy na plantáže.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky