Najděte nejlevnejší letenky

Kambodža Koh Rong

Ubytování Kambodža Koh Rong


Koh Rong je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Kambodži, který se nachází v Thajském zálivu. Tento malebný ostrov je velký přibližně 78 kilometrů čtverečních a je domovem pro mnoho bílých písečných pláží, z nichž každá vypadá jako z pohlednice. Usadit se zde může být nádherným zážitkem, nicméně je potřeba si najít vhodné ubytování, které bude nejen akceptovatelné cenově, ale také bude příjemným místem k zůstání.

Luxusní ubytování

Pokud hledáte luxusní ubytování na Koh Rong, máte na výběr z mnoha exkluzivních resortů a hotelů. Tyto zařízení se nacházejí převážně na západní straně ostrova, což jim umožňuje nabídnout nádherný výhled na oceán. Resorty nabízejí řadu služeb, jako jsou spa centra, restaurace, bary, bazény a mnoho dalšího.

Ubytování s výhledem na pláž

Pokud vám z nejrůznějších důvodů nevyhovuje luxus, můžete se rozhodnout pro útulnější dovolenou. Na ostrově najdete spoustu ubytování s výhledem na pláž. Tyto kategorie ubytování najdete především v oblasti Saracen Bay, kde se nachází největší pláž ostrova. Tyto hotely nejsou tolik drahé, ale přesto nabízejí krásný pohled na zbytek ostrova, pláže a průzračnou vodu.

Tradiční ubytování v bungalovech

Koh Rong lze navštívit také při cestě na vlastní pěst a zvolit si tradiční ubytování v bungalovech. Tyto bungalovy jsou postaveny hlavně na plážích a v mangrovech, nabízejí vám pocit, že jste u moře a kvalitní cenu za ubytování. Tyto bungalovy jsou zpravidla levnější, ale stále velmi čisté a pohodlné.

Celkově platí, že Koh Rong je destinací vhodnou pro každého. Pokud hledáte luxusní pobyt s veškerými možnostmi, nebo jen malý bungalov na pláži, ostrov Koh Rong nabízí skvělé ubytování pro všechny typy cestovatelů. Přijměte pozvání, ochutnejte tradiční jídla a relaxujte na jedné z bílých písečných pláží...a nezapomeňte si vzpomenout na ty krásné chvíle, které jste trávili v jednom z nejkrásnějších míst na světě!


Dovolená Kambodža Koh Rong


Kambodža je země, kterou by si měli turisté určitě přidat na svoji cestovní mapu. A mezi nejlepší místa, která stojí za návštěvu, patří ostrov Koh Rong.

Koh Rong se nachází na jižním pobřeží Kambodži a je jedním z největších ostrovů v zemi. Je to vážně malebné místo s nádhernými plážemi, zeleným vnitrozemím a úchvatnou přírodou, což z něj činí ideální destinaci pro ty, kteří se chtějí ztratit v kráse přírody.

Ostrov Koh Rong je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou tropičtí ptáci, želvy a opice. Pláže jsou krásné a čisté, což dělá Koh Rong skvělým místem k potápění a šnorchlování.

Dovolená na Koh Rong může být pro každého turistu velmi zábavná. Ostrov nabízí různé typy ubytování na pláži. Od plážových chat, k ubytování v bungalovech až po moderní hotely a resorty. Ceny za ubytování jsou velmi přístupné a všechny tyto možnosti nabízejí klimatizaci, sprchu a toalety.

Nejlepším způsobem, jak strávit den na Koh Rong, je prozkoumání krásné pláže a zábava v moři. Pláže jsou ideální pro opalování a odpočinek, ale voda nabízí i adrenalinové zážitky, jako jsou vodní sporty jako je kitesurfing a windsurfing.

Po celodenních aktivitách můžete ochutnat místní kuchyni. Místní restaurace nabízí mnoho pokrmů na bázi čerstvých ryb a mořských plodů, kromě tradiční kambodžské kuchyně.

Celkově lze říci, že Koh Rong je bezesporu jedním z nejdůležitějších turistických cílů v Kambodži. Pěkné pláže, příroda a skvělá zábava činí Koh Rong zcela jedinečným místem, kam byste se neměli bát vyrazit.


Letenka Kambodža Koh Rong


Koh Rong je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Kambodži a turisti sem jezdí ze všech koutů světa. Pokud chcete navštívit Koh Rong, nejlépe je vyrazit letadlem do Kambodže.

Existuje několik možností, jak se dostat z letiště v Kambodži na Koh Rong. Nejbližší letiště je v Sihanoukvillu, odkud se dá rychlým katamaránem dostat přímo na Koh Rong. Obvykle můžete získat letenku do Sihanoukvilly za rozumnou cenu, ale je třeba mít na paměti, že Sihanoukville je v poslední době celkem turisticky přeplněné město, kde se vyskytuje velké množství kriminality.

Další možností je let do hlavního města Phnom Penh a poté se dopravit do Sihanoukvilly. Z Phnom Penhu se můžete dostat na autobusové nádraží, odkud jezdí spousta autobusů do Sihanoukvilly (trvá to asi pět hodin). Pokud nechcete cestovat autobusem, můžete si najmout soukromý převoz, ale to je samozřejmě dražší.

Jestliže letíte do Kambodže z Evropy nebo Severní Ameriky, neexistuje žádný přímý let do Sihanoukvilly nebo Phnom Penh, takže budete muset přestupovat (většinou v Asii), což může mít negativní vliv na cenu letu. Zvažte proto i další možnosti jako například let na ostrov Bali (Indonézie) nebo na Phuket (Thajsko) a pak odtud přelet na letiště v Kambodži.

Jakékoli rozhodnutí závisí na tom, co chcete vidět a zažít v Kambodži. Pokud se chcete plácat na pláži nebo se potápět v korálových rích, Koh Rong je pro vás nejlepší volbou. Pokud ale chcete shlédnout kulturní i přírodní zákoutí této země, je lepší zůstat několik dní ve městě, navštívit Phnom Penh a následně se vypravit na sever do Siem Reapu, ke královskému městu Angkor Thom.

Kambodža nabízí krásné zážitky a Koh Rong jistě patří mezi ně. Pokud se rozhodnete pro letenku do Kambodže, nezapomeňte nejenom na tradiční turistické atrakce, ale i na menší oblasti, kde se snaží obyvatelé zachovávat svoji kulturu a tradice.


Počasí Kambodža Koh Rong


Kambodža Koh Rong se nachází v jihovýchodní Asii a je známá svými bílými plážemi, tyrkysovými vodami a úchvatným ostrovním prostředím. Všechny tyto prvky vytváří jedinečnou atmosféru, která přitahuje turisty ze všech koutů světa. Jedním z faktorů, který ovlivňuje návštěvnost ostrova, je počasí.

Kambodža Koh Rong má horké a vlhké tropické klima s dvěma hlavními ročními období. Období sucha trvá od listopadu do dubna a období dešťů od května do října. Během období sucha se turisté mohou těšit na slunečné a horké dny, které jsou doprovázeny méně vlhkým vzduchem. Tato doba je ideální pro vodní sporty, jako je potápění a šnorchlování, protože viditelnost je obvykle nejlepší.

V období dešťů může být počasí nestálé, ale obvykle se setkáte se slunečnými obdobími s krátkými přeháňkami během dne. Tyto přeháňky mohou být silné a bleskavé, ale obvykle nezastaví žádnou z aktivity, kterou turisté plánují. Pokud plánujete návštěvu v tomto období, je vhodné si vzít pláštěnku a obuv vhodnou pro mokré podmínky.

Teploty se pohybují od 25 °C do 35 °C celý rok, ale během období sucha mohou dosáhnout až 40 °C v nejteplejších hodinách. Doporučuje se pít hodně vody a nosit světlé a volné oblečení, aby se minimalizovalo riziko úžehu.

Celkově lze říci, že počasí na Kambodža Koh Rong je příznivé v každém ročním období a nabízí neuvěřitelné zážitky v nádherném ostrovním prostředí. Vzhledem k tomu, že letecké spojení s Koh Rongem je omezené, doporučuje se plánovat návštěvu v předstihu a být připraven na jakékoliv změny počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Koh Rong


1. Jak se dostat na ostrov Koh Rong v Kambodži?
Na ostrov Koh Rong můžete být převezeni trajektem z města Sihanoukville. Existují různé společnosti, které nabízejí trajektovou dopravu na ostrov Koh Rong.

2. Je na ostrově Koh Rong internetové připojení?
Ano, mnoho hotelů a restaurací nabízí bezplatné Wi-Fi.

3. Můžete na ostrově Koh Rong platit kartou?
Některé hotely a restaurace přijímají kreditní a debetní karty, ale většina obchodů přijímá pouze hotovost.

4. Je na ostrově Koh Rong možné se koupat?
Ano, na ostrově Koh Rong jsou nádherné pláže, kde můžete plavat a slunit se.

5. Jaké aktivity jsou na ostrově Koh Rong k dispozici?
Na ostrově Koh Rong je mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, rybolov, vodní sporty a trekking v tropickém lesu.

6. Jaké jsou cenové rozpětí ubytování na ostrově Koh Rong?
Ceny ubytování na ostrově Koh Rong se pohybují v závislosti na kvalitě a polohy ubytování. Často se pohybují od 20 USD za noc až po 200 USD za noc za luxusní ubytování.

7. Existují na ostrově Koh Rong restaurace?
Ano, na ostrově Koh Rong je několik restaurací, které nabízejí místní kuchyni, ale také mezinárodní kuchyni.

8. Je nutné pro cestu na ostrov Koh Rong očkování?
Zdravotní rizika na ostrově Koh Rong jsou stejná jako v celém Kambodži a obecně se doporučuje očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B a dalším nemocem.

9. Jak dlouho se na ostrově Koh Rong udržet?
Většina lidí stráví na ostrově Koh Rong dva až tři dny.

10. Jaká je nejlepší doba k návštěvě ostrova Koh Rong?
Nejlepší období k návštěvě ostrova Koh Rong jsou suché měsíce od listopadu do května. V této době jsou podmínky pro plavání a potápění nejlepší.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky