Najděte nejlevnejší letenky

Maroko Jardin Majorelle

Ubytování Maroko Jardin Majorelle


Maroko je krajina bohatá na kouzlo, živoucí kulturu a inspirativní prostředí. V srdci města Marrákeš se skrývá jedno z nejkrásnějších míst k odpočinku a relaxaci - Jardin Majorelle. Pokud chcete zažít krásu Maroka a spojit ji s pobytovým zážitkem v nezapomenutelném stylu, ubytování v blízkosti Jardin Majorelle je ideální volbou.

Jardin Majorelle je nádherná zahrada, která se nachází v Marrákeši, druhém největším městě Maroka. Byla vytvořena francouzským umělcem Jacquesem Majorellem na začátku 20. století a v současné době je to turistická atrakce pro milovníky umění a přírody. Jardin Majorelle je také známá svými zářivými modrými budovami a výstavou islámského umění.

Pokud chcete pobyt v Marrákeši spojit s návštěvou této nádherné zahrady, je zde mnoho možností ubytování. Nejlepší místo k ubytování je v blízkosti zahrady, kde najdete klid a atmosféru. Ubytování Maroko Jardin Majorelle nabízí několik zajímavých možností.

Jedním z nejoblíbenějších hotelů v okolí Jardin Majorelle je La Sultana Marrakech. Je to luxusní palác, který nabízí exotický zážitek pro návštěvníky. Pokoje jsou řízeny individuálně a nabízejí několik stylů, včetně marockého a andaluského stylu. Výhodou tohoto hotelu je jeho poloha v centru Marrákeše, což umožňuje snadný přístup k mnoha dalším turistickým atrakcím.

Dalším možným ubytováním, které je rovněž v blízkosti zahrady, je L'Hôtel Marrakech. Je to stylový hotel komponovaný do marockého stylu, který nabízí skvělé pokoje, včetně tradičních marockých stanů. Populární je také pro své prostorné zahrady a lázeňské centrum, které je otevřeno pro hosty.

Další výbornou volbou je Riad Kaiss. Je to elegantní hotel, dekorovaný v tradičním stylu v okolí Jardin Majorelle a historického mediny. Zahrnuje několik pokojů a suite, které nabízejí vynikající ubytování pro návštěvníky. Tento hotel je populární pro své elegantní a exotické prostředí.

Pokud hledáte něco menšího a klidnějšího v blízkosti zahrady, Riad Dar Bounouar může být tou nejlepší volbou. Je to tradiční marocký dům, který se nachází v historické části Marrákeše a nabízí několik moderně vybavených prostorů. Tento hotel je také oblíbený pro své klidné a pohodlné prostředí.

Všechny tyto ubytování nabízejí výjimečný pobyt v blízkosti Jardin Majorelle. Bez ohledu na to, který z nich si vyberete, každý z nich nabízí vynikající služby a uspokojí vaše potřeby během vašeho pobytu v Marrákeši. Pokud si chcete užít nádhernou přírodu, umění a kulturu Maroka, ubytování v Maroku Jardin Majorelle je bezpochyby tou nejlepší volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maroko Jardin Majorelle


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkající se Majorelle Gardens v Maroku:

1. Jaké jsou otevírací hodiny Majorelle Gardens v Maroku?
Otevírací doba se může lišit v závislosti na ročním období. Obecně jsou otevřeny denně od 8:00 do 18:00.

2. Kolik stojí vstupenky do Majorelle Gardens v Maroku?
Cena vstupenky se může také lišit v závislosti na ročním období. V roce 2021 byly ceny následující: pro dospělého 70 MAD a pro děti do 12 let 30 MAD.

3. Jak se dostat do Majorelle Gardens v Maroku?
Majorelle Gardens se nacházejí v Marrákeši. Můžete se sem dostat taxíkem,ám množstvím automobilů s řidičem, veřejnou dopravou nebo pěšky.

4. Jaké jsou hlavní atrakce v Majorelle Gardens v Maroku?
Hlavními atrakcemi jsou okouzlující zahrada, modrá budova, kaktusová zahrada a muzeum berberské kultury.

5. Kolik času potřebuji k návštěvě Majorelle Gardens v Maroku?
Celkový čas návštěvy závisí na tom, jak dlouho plánujete zůstat v zahradách. Obvykle lze strávit až 2 až 3 hodiny.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Majorelle Gardens v Maroku?
Nejlepší čas na návštěvu Majorelle Gardens v Maroku je během jara a podzimu, kdy jsou teploty mírné a zahrada je v plném květu.

7. Je nutné si s sebou vzít jídlo a pití, když navštěvujete Majorelle Gardens?
V Majorelle Gardens jsou k dispozici stánky s různými druhy nápojů a občerstvení, ale můžete si také vzít vlastní jídlo a pití.

8. Je nutné mít na paměti nějaká speciální pravidla návštěvy Majorelle Gardens v Maroku?
Je důležité si uvědomit, že se jedná o historickou památku a návštěvníci by měli být ohleduplní a dodržovat pravidla. Například se nedoporučuje jíst v zahradách, na řeckých sochách a používat selfie tyčky.


Dovolená Maroko Jardin Majorelle


Maroko je země plná barevných trhů, vůní koření, hory Atlas a také krásné zahrady. Nejznámější a nejvíce navštěvovanou zahradou je zahrada Jardin Majorelle, kterou v roce 1923 zakoupil francouzský malíř Jacques Majorelle.

Zahrada se rozprostírá na ploše 9 000 metrů čtverečních a je rozdělena do několika částí. První oblastí je zahrada s rostlinami, které Jacques Majorelle sbíral na svých cestách po celé Africe. Najdete zde různé druhy kaktusů, agáve, oleandrů a mnoho dalších. Zahrada je smíchána s moderními architektonickými prvky, které nejenže dodávají jedinečný vzhled, ale také slouží k ochraně rostlin před extrémními podmínkami v poušti.

Druhou částí zahrady je muzeum islámského umění, které bylo k zahradě připojeno v roce 1997. Muzeum obsahuje rozsáhlou sbírku uměleckých děl, jako jsou dlaždice, gobelíny, lampy a další předměty.

Jardin Majorelle se stal populárním místem pro turisty díky modrému a žlutému paláci, který se nachází v průmyslové části Marrákeše. Palác nyní slouží jako muzeum Yves Saint Laurenta. Francouzský módní návrhář a jeho partner Pierre Bergé si zakoupili zahradu v roce 1980 a rozhodli se zachovat její krásu a udržovat ji tak, aby byla otevřena pro veřejnost.

V roce 2019 navštívilo Jardin Majorelle téměř 900 000 turistů, což dokazuje, jak velké je to místo. Ať už jste milovníkem zahrad nebo ne, Jardin Majorelle stojí za návštěvu a nabídne vám skvělou příležitost kdy se můžete naučit něco nového a užít si krásný okamžik uprostřed hektického města Marrákeše.


Počasí Maroko Jardin Majorelle


Maroko je země, která se může pochlubit celoročně teplým a slunečným počasím. V oblasti Marrákeše, kde se nachází slavné Jardin Majorelle, je klima středomořské, s horkými lety a mírnými zimami.

Léto v Marrákeši trvá od června do září a průměrná teplota se pohybuje kolem 37 stupňů Celsia. V červenci a srpnu mohou být teploty až kolem 40 stupňů, takže je důležité se při návštěvě Jardin Majorelle chránit před sluncem a hydratovat se průběžně. V noci teploty klesají na příjemných 20 až 25 stupňů, takže je dobré si vzít s sebou lehké oblečení včetně několika dlouhých rukávů na večery.

Podzim v Marrákeši je nejlepší čas pro návštěvu Jardin Majorelle, když jsou teploty trochu nižší a okolí zahrad je krásně zbarvené. Průměrné denní teploty jsou kolem 28 stupňů a večery jsou příjemně chladné, kolem 15 až 20 stupňů.

Zima v Marrákeši bývá mírná, s průměrnými teplotami okolo 20 až 23 stupňů. Noci mohou být chladnější, kolem 10 až 15 stupňů, takže je dobré si vzít s sebou lehký kabát či bundu.

Jaro v Marrákeši je obdobím, kdy se příroda probouzí k životu. Průměrné teploty jsou okolo 25 až 28 stupňů a večery se oteplovají na kolem 15 až 20 stupňů.

Celkově lze říct, že Marrákeš a jeho okolí jsou skvělým místem pro návštěvu celoročně. Pokud toužíte po slunečných dnech a suchém počasí, léto je ideální, ale pokud preferujete mírnější teploty a krásné zbarvení okolní přírody, podzim a jaro jsou tou pravou volbou pro vás. A návštěva Jardin Majorelle, kde můžete obdivovat nejen květiny a rostliny, ale i umělecká díla, je vždy krásným zážitkem.


Letenka Maroko Jardin Majorelle


Pokud hledáte nevšední dovolenou a rádi poznáváte nová místa a kultury, Maroko by mohl být tou pravou destinací pro vás. Tento africký stát nabízí nekonečné množství krásných památek, překvapivě pestrou gastronomii a samozřejmě také krásné pláže u Atlantického oceánu.

Jednou z největších turistických atrakcí Marrákeše je bezpochyby Jardin Majorelle. Tento botanický zahradní komplex se nachází ve čtvrti Gueliz, jen několik minut pěšky od mediny. Jardin Majorelle byl vytvořen francouzským umělcem Jacquem Majorellem v roce 1920 a svůj název získal až v roce 1931.

Zahrada se rozkládá na ploše 9000 m2 a nabízí návštěvníkům skutečný vizuální zážitek. Kromě exotických rostlin a květů zde nalezneme i mnoho soch, fontán a dalších dekorativních prvků. Zvláštní pozornost si zaslouží i modrá fasáda budovy, která s kontrastem živých barev zahrady tvoří velmi krásný pohled.

Okouzlující zahrada se stala v roce 1980 majetkem módního návrháře Yves Saint Laurenta a jeho partnera Pierra Bergého, kteří ji později darovali nadaci Jardin Majorelle Foundation. Dnes je zahrada přístupná veřejnosti a nabízí rovněž restauraci, která je ideální pro odpočinek po procházce.

Chcete-li Jardin Majorelle navštívit, doporučujeme letět do Marrákeše, kde se nachází jeho vstupní brána. Letenky do Marrákeše jsou běžně dostupné z celé Evropy a záleží jen na vašich preferencích, který letiště si vyberete.

Nemusíte se bát ani o cenu. Letenky z Evropy do Marrákeše se dají pořídit za velmi přijatelné ceny a díky dobré dopravní infrastruktuře není problém se po Maroku pohybovat i vlastními silami a neomezeně cestovat.

Jediné, co vám tak může při cestě do Maroka připadat těžké, je rozhodnutí, jaký úžasný cíl navštívíte jako první. Jardin Majorelle určitě patří mezi ně a pokud jste milovníkem přírody a umění, určitě ho musíte vidět na vlastní oči.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky