Najděte nejlevnejší letenky

Mauritánie Ben Amera

Nejčastější dotazy a odpovědi Mauritánie Ben Amera


Dotaz: Kde se nachází Mauritánie Ben Amera?
Odpověď: Mauritánie Ben Amera se nachází v jižní části Algerie, poblíž hranice s Marokem.

Dotaz: Co je Mauritánie Ben Amera?
Odpověď: Mauritánie Ben Amera je písečná oblast s neuvěřitelnými skalami a dramatickým přírodním prostředím, které se táhne na délku téměř 100 km.

Dotaz: Jak se dostanu do Mauritánie Ben Amera?
Odpověď: Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Mauritánie Ben Amera, je pronajmout si terénní vůz (4x4) s řidičem ze Sahary Tours nebo Atlas Excursions, které odjíždějí z Merzougy nebo Erfoudu.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Mauritánie Ben Amera?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Mauritánie Ben Amera je na jaře (březen až květen) nebo na podzim (září až listopad), kdy jsou teploty příjemné a zeměkvět začíná kvést.

Dotaz: Je nutné mít pro návštěvu Mauritánie Ben Amera průvodce?
Odpověď: Ano, je nutné mít místního průvodce, protože oblast je velmi rozlehlá a komplikovaná a navigace po písečných dunách může být nebezpečná pro lidi, kteří tam nejsou obeznámeni.

Dotaz: Jaké aktivity mohu v Mauritánii Ben Amera dělat?
Odpověď: V Mauritánii Ben Amera můžete dělat různé aktivity, jako například písečné duny a skalní útvary, jízdu na velbloudovi, písečné surfování, kempování nebo sledování hvězd nocí.

Dotaz: Jaký je rozpočet potřebný k návštěvě Mauritánie Ben Amera?
Odpověď: Rozpočet se liší v závislosti na tom, jaký druh cesty zvolíte a kolik dní hodláte zůstat. Nicméně, začíná to zhruba na 2000,- Kč na noc, když se rozhodnete pro pronajmutí auta a spolujezdce pro vaši cestu.

Dotaz: Jaká je infrastruktura v Mauritánii Ben Amera?
Odpověď: V Mauritánii Ben Amera nejsou žádné hotely ani restaurace, nicméně většina průvodců má s sebou veškeré základní vybavení pro kempování a vaření. Proto je nutné, abyste si s sebou vzali dostatek zásob vody, jídla a paliva. Také by bylo vhodné si zkontrolovat baterky telefonu a GPS navigace.

Dotaz: Jaký je život v okolí Mauritánie Ben Amera?
Odpověď: V okolí Mauritánie Ben Amera žije převážně nomádský lid – Tuaregové – kteří stále podnikají tradiční obchod se zbožím v poušti. Je to nesmírně zajímavé místo a určitě to stojí za návštěvu!


Dovolená Mauritánie Ben Amera


Mauritánie je unikátní a neobvyklá země, kterou překvapí nejen svým rozmanitým krajinným rázem, ale také exotickou kulturou a nástupnickými tradicemi z dob stále existujících pouštních emirátů. Z celé řady atrakcí, které Mauritánie nabízí, si podrobněji představíme jednu z nich. Jedná se o návštěvu města Ben Amera.

Ben Amera je pouštní město v jižní části Mauritánie. Na první pohled se nezdá být nic výjimečného. Dominuje mu zcela prázdná krajina, nekonečné pouště a všudypřítomný písek. Ale co naopak překvapí, jsou velké a promyšlené stavby města, které se vynořují ze stínu a písku. Tyto stavby jsou základem pro aktivitu, která dává městu svou jedinečnost - skalní lezení.

Ben Amera se nachází v oblasti, kde se střetávají tři pouštní oblasti: Adrar, Tagant a Hodh. Město je obklopeno fantastickými pískovcovými věžemi, které se vypínají do výšek 50 až 80 metrů. Tyto věže jsou ideální pro lezení na skalách, jelikož jsou ze zpevněného písku, který umožňuje držení a lepší skladnost. Věže nabízejí různé stupně obtížnosti, tudíž si určitě každý najde svůj oblíbený styl lezení.

Stavby v Ben Amera nebyly postaveny lidmi, ale jsou výsledkem eroze a přírodních procesů. Věže jsou vlastně výsledkem eroze pískovcových skal, které vypadají jen jako pevný kámen, ale jsou ve skutečnosti velmi křehké a náchylné k degradaci. Tyto kulaté formace jsou také známy jako "saramula" a jsou jedinečné pouze pro tuto oblast Maurtitánie. Ve městě najdete nejenom věže, ale i velké skalní bloky a klenby, které tvoří nádherné přírodní scenérie.

Kromě toho je Ben Amera také významným místem kulturního dědictví. Město leží na starožitné karavanní cestě, kterou kdysi procházela kamenná sůl, zlato a koření. Proces přepravy těchto výrobků byl kromě velbloudů také založen na řetězových systémech, postavených kvůli překonávání skalnatých a úzkých údolí. Tyto řetězové systémy na skalách stále existují a hrají důležitou roli v historii a kulturním dědictví této oblasti.

Ben Amera je tedy nejen skvělou destinací pro skalní lezení, ale také pro ty, kteří hledají návštěvu unikátního, historického a kulturního dědictví. Město je trochu daleko od turistických center, ale když si vezmete čas, určitě budete překvapeni nádhernou krajinou a jedinečnou atmosférou, kterou může Ben Amera nabídnout.


Počasí Mauritánie Ben Amera


Mauritánie je africká země, která se nachází na západním pobřeží kontinentu. Jedním ze zvláštností této země je pouštní oblast Ben Amera, kde panují extrémní klimatické podmínky.

Ben Amera je největší písečná duna na světě a je součástí oblasti Sahara. Tato oblast se vyznačuje extrémně suchým klimatem, vysokými teplotami a minimem srážek. Průměrné teploty se pohybují kolem 35 až 40 stupňů Celsia v letních měsících (červen až srpen) a okolo 20 až 25 stupňů Celsia v zimě (leden až březen).

V období od června do září může teplota přesáhnout i 50 stupňů Celsia, což je velmi nebezpečné pro plánování výletů a turistických aktivit. V zimních měsících se noci v této oblasti mohou stát velmi chladnými a teploty klesnou až na 5 stupňů Celsia.

Mauritánie má velmi nízké množství srážek a v Ben Amera je tento deficit ještě výraznější. Na rok zde spadne průměrně jen okolo 5 mm srážek, což je velmi málo. Většina srážek padá v období mezi červnem a říjnem, ale i tyto srážky jsou velmi řídké a nepravidelné.

Dalším faktorem, který ovlivňuje klimatické podmínky v oblasti Ben Amera, je silný vítr. Větry, které foukají přes Sahara, mohou dosahovat rychlosti až 130 km/h, což může zhoršit již tak nepříjemné podmínky pro pobyt v této oblasti.

Přestože jsou klimatické podmínky v oblasti Ben Amera extrémní, přitahují mnoho turistů, kteří chtějí zažít intenzivní a autentickou pouštní atmosféru. Je však velmi důležité si být vědom rizik a připravit se na pobyt v této oblasti dobře. Doporučuje se vzít dostatek vody, ochranný krém proti slunci a ochranný oděv, který chrání před pocením a úpalem. Turisté by měli také dbát na to, aby se k žádnému úrazu nedošlo, protože daleko od civilizace by mohl být nouzový zásah velmi náročný.

V každém případě, pokud máte zájem o to, navštívit tuto velmi specifickou oblast, měli byste si nejprve ověřit informace o aktuálních podmínkách. Přestože je Ben Amera velmi krásnou a jedinečnou destinací, je také velmi nepříjemnou a nebezpečnou oblastí, kde musíte být velmi opatrní.


Letenka Mauritánie Ben Amera


Mauritánie je africká země, která se nachází na západě kontinentu. Když si chcete pronajmout letenku do této země, budete mít možnost navštívit některá z nejkrásnějších míst v celé Mauritanii - jako například město Ben Amera.

Ben Amera je úžasná krajina, která se nachází uprostřed Mauritanie. Tento krásný skalnatý útvar je jedním z nejživějších míst v této zemi a nabízí turistům úchvatné výhledy.

Pokud si chcete užít nějaký ten adrenalin, můžete si pronajmout suv, projíždět místní pískové duny a podívat se na zajímavosti v okolí. Vynikající možností pro dobrodružství je také jízda na velbloudech, kterou si můžete v tomto regionu užít.

Pokud se vám bude chtít zůstat v této oblasti, můžete si pronajmout některou z místních chat nebo stanů a užít si tu několik dní. Zdejší obyvatelé Vám rádi ukáží, jak si v této oblasti vychutnáte plně mauritánskou kulturu a tradice.

Jedno však není k zapomenutí - Pokud se chystáte na cestu do Ben Amera, budete potřebovat platnou vízum a také se ujistěte, že máte dostatečný počet prostředků na svůj pobyt.

Takže pokud hledáte jedinečné místo, kde můžete zažít něco nového, Mauritánie a především skutečné krásy v oblasti Ben Amera Vám určitě nezklamou. Odvážíte se do této oblasti?


Ubytování Mauritánie Ben Amera


Mauritánie je nejzápadnější zemí v Africe. Leží mezi Alžírskem na severu, Mali na východě a Senegalem na jihozápadě. Tato země nabízí návštěvníkům tolik jedinečných zážitků, že si ji turisté postupně začínají všímávat stále více. Jedním z největších okouzlení Mauritánie je obrovská poušť Sahara, kterou můžete navštívit v městečku Ben Amera, přímo uprostřed této rozsáhlé písečné pustiny.

Ubytování v Ben Amera můžete najít přímo v poušti, nebo v městečku, které mini poušť obklopuje. Ubytování v poušti obvykle zahrnuje stan a místo k přespání. Tato možnost vám umožní cítit se jako skutečný Beduíni. Pokud ale nejste velký nadšenec exkurzí do divočiny, městečko Ben Amera nabízí několik možností pro vás.

Jedním z nejznámějších „penzionů“ v této oblasti je Pensión Pueblo. Tento penzion se nachází přímo v centru městečka a nabízí osm pokojů s vlastní koupelnou. Pokoje jsou prostorné a dobře vybavené, disponují stropními ventilátory, čistými prostěradly a ručníky. Penzion také zahrnuje venkovní posezení a bazén.

Další možností v Ben Amera je pensión Auberge Sahara. Tento hotel se nachází mimo město a nabízí návštěvníkům romantický a klidný pobyt v poušti. Tento pensión disponuje 18 pokoji, které jsou velké a komfortní, s vlastní koupelnou, stropním ventilátorem a pohodlnými postelemi. K dispozici je také venkovní posezení a bazén.

Poslední možnost, kterou uvádíme, je Hotel Berbere. Nachází se přímo v centru města a nabízí 45 pokojů. Hotel Berbere je ideálním místem k pobytu pro ty, kteří chtějí město prozkoumat víc než poušť. Pokoje jsou prostorné a dobře vybavené. K dispozici je také venkovní posezení a bazén.

Všechny zmíněné hotely běžně nabízí snídaně a večeře, což vám umožní vychutnat si výbornou místní kuchyni. Pokud se rozhodnete zůstat v pensiónu v poušti, je nezbytné mít jídlo a pití s sebou, a proto Vám doporučujeme s sebou vzít něco na zasytnutí.

Ben Amera je fascinujícím zážitkem pro všechny, kteří chtějí zažít něco neuvěřitelného. Pokud se rozhodnete pro návštěvu této oblasti, určitě si vyberte některé z výše uvedených ubytovacích zařízení. A v neposlední řadě nezapomeňte na ochranu proti slunci!


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky