Najděte nejlevnejší letenky

Namibie Ongava Game Reserve

Počasí Namibie Ongava Game Reserve


Namibie je země v jihozápadní Africe a obecně se vyznačuje horkým suchým podnebím. Ongava Game Reserve, situovaná v severní Namibii, je populární oblastí pro safari a má specifické klimatické podmínky.

Období sucha trvá v Ongava Game Reserve od května do října, kdy jsou teploty neskutečně vysoké, až 40°C. Horké větry a slunce vysušují krajinu, a to způsobuje, že řeky a vodopády vysychají. Zvířata, kteří zde žijí, se přizpůsobily těmto podmínkám, některá z nich dokonce umí přežít beze vody po dobu týdnů. Během těchto měsíců je Ongava Game Reserve krásná, ale i velmi drsná a nehostinná.

Od listopadu do dubna, který je obdobím dešťů, se podnebí mění. Země se stává zelenější a řeky a vodopády jsou plné vody. Teploty klesají na příjemnější 20 až 30°C a pouště se promění v trávníky, plné zvířat. Toto období je nejlepší pro pozorování zvěře, kvůli hojnému rozmnožování a vysoké potravinové dostupnosti.

Většina turistů navštěvuje Ongava Game Reserve od prosince do března, nejen kvůli lepšímu počasí, ale také kvůli migraci zvířat. Během tohoto období putují zvířata na sever Namibie, kde mají větší šanci najít potravu a vodu.

Klimatické podmínky Namibie Ongava Game Reserve jsou důležité pro to, aby se turisté mohli připravit na své safari. Je důležité dodržovat správnou výstroj a ochranné prostředky při vysokých teplotách, stejně jako se připravit na dešťové období. Při pozorování zvěře, turisté by měli pamatovat na to, že životní cyklus zvířat výrazně ovlivňuje počasí, a tak je třeba pečlivě plánovat svůj pobyt.

Závěrem info o Namibii Ongava Game Reserve bychom rádi zdůraznili, že kromě počasí by měli turisté pamatovat na to, že se nacházejí na území divokých zvířat, které si zaslouží úctu a respekt. Při pozorování zvířat by měli být turisté velmi opatrní a řídit se pravidly stanovenými pro jejich ochranu.


Letenka Namibie Ongava Game Reserve


Nádherná a neuvěřitelně rozmanitá Namibie přiláká ročně stovky turistů ze všech koutů světa. Toto africké území nabízí úchvatné scenérie, fascinující zvířectvo, nepopsatelné kulturní bohatství a samozřejmě také nespočet adrenalinových zážitků. Pokud hledáte jedno z nejlepších míst pro safari v Namibii, pak určitě zvažte návštěvu Ongava Game Reserve.

Ongava Game Reserve je soukromá rezervace ležící na hranicích národního parku Etosha a okolních zemědělských ploch. Díky této poloze jsou zde k vidění především zvířata suchých savan a méně pralesní zvířata. Tato rezervace je domovem pro desítky druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, gepardů, nosorožců a mnoho dalších. Zde také žije navíc neuvěřitelných 340 druhů ptáků, takže milovníci ptáků si zde také užijí.

Kromě exotických zvířat zde naleznete také několik luxusních kempů a lodží, které nabízejí nejlepší zážitky z divočiny a zajímavá safari do savany. Tyto kempy a lodže zahrnují světově proslulou Little Ongava Lodge, kde si můžete vychutnat nejen safari, ale také nádhernou krajinu. Zdejší pokoje jsou velmi prostorné a vybavené všemi moderními vybaveními, včetně vlastní koupelny a terasy s krásným výhledem.

Další obdobně luxusní ubytování nabízejí např. lodžie Ongava Tented Camp a Andersson's Camp, které se skládají převážně ze stanov a nabízejí úžasný zážitek ze spaní pod nekonečným africkým oblohem.

Pokud se rozhodnete k návštěvě Ongava Game Reserve, letenka je dobrým způsobem, jak se tam dostat. Letenky do Namibie nabízí několik populárních leteckých společností včetně Emirates, Lufthansa a Qatar Airways a ceny začínají na 20 000 Kč. Hlavním letištěm je Hosea Kutako International Airport, které se nachází přibližně 45 minut jízdy od hlavního města Windhoek. Po příletu do Namibie je nutné cestu tento rezervaci zajistit dopředu v rámci organizovaných zájezdů.

Ongava Game Reserve je skvělou volbou pro každého, kdo hledá nejlepší safari v Namibii. To je ovšem pouze jedna součást tohoto krásného afrického území, o jehož kráse lze jen těžko psát slovy. Pokud hledáte jedinečnou kombinaci avanturistických zážitků, nádherné přírody a luxusního ubytování, Namibie je pro vás tou pravou destinací.


Dovolená Namibie Ongava Game Reserve


Namibie je země plná překvapení a krás, které turisté z celého světa stále častěji využívají pro svou dovolenou. Jedním z míst, které stojí za to navštívit, je Ongava Game Reserve.

Ongava Game Reserve je 30 000 hektarový soukromý přírodní rezervát s více než 30 druhy volně žijících zvířat, včetně slonů, nosorožců, levhartů, gepardů, paviánů a mnoha dalších. Můžete zde čekat nádherné výhledy na savany a mnoho úžasných zážitků.

Rezervace je umístěna v jihozápadní části Namibie, blízko hranic s Angolou. Rezervace je součástí 90 000 hektarového Ongava/Kruger vstupních bran Národního parku Etosha, jednoho z nejlepších míst pro pozorování zvířat na celém kontinentu.

Doprava do Ongava Game Reserve z hlavního města Windhoeku trvá zhruba 5 hodin, ale stojí to za to. Můžete také letět do letiště Ondangwa a poté se vydáte na krátkou jízdu na jihu.

Dnes se Ongavou spravuje stejnojmenná soukromá organizace, která se snaží ochraňovat zvířata a poskytnout turistům jedinečné zážitky. Zájemci se mohou účastnit nočních safari, pěších výletů a dokonce i vyhlídkového letu, který vám poskytne ohromující výhled z druhé strany.

Kromě pozorování zvířat se můžete ubytovat v luxusních chatkách, které jsou obklopeny krásnou přírodou. Plus, můžete si objet kolem přírodních jezer nebo podniknout procházku podél řeky.

Chcete-li navštívit Ongavu, musíte si připravit dostatek času. Mnoho cestovatelů tráví alespoň týden v této oblasti a stihnou i další okolní atrakce včetně horské cyklistiky nebo dokonce i kitesurfingu na pláži v blízkosti Swakopmundu.

Celkově lze říci, že Namibie s Ongavou Game Reserve je jedním z nejkrásnějších koutů, které si můžete pro svou dovolenou vybrat. Pro lidi, kteří milují přírodu, se nejedná pouze o zážitek, ale také o možnost prozkoumat krásu tohoto světa.


Ubytování Namibie Ongava Game Reserve


Namibie je jednou z nejúchvatnějších a nejzajímavějších zemí Afriky. Přírodní krása, bohatá fauna a flora, rozmanité krajiny a unikátní kultura lákají každoročně tisíce turistů z celého světa.

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, doporučujeme zvolit ubytování v rámci Ongava Game Reserve. Tento rezervát, nacházející se na severu Namibie, přináší návštěvníkům nevjerojatnou příležitost k setkání s ohromujícími africkými zvířaty v jejich přirozeném prostředí.

Ubytování v Ongava Game Reserve je dostupné prostřednictvím dvou luxusních lodí - Ongava Tented Camp a Little Ongava. Oba tyto hotely nabízejí komfortní a vysoce kvalitní ubytování, které je vybaveno nejmodernějším vybavením a zařízením.

Ongava Tented Camp je vystavěn uprostřed divočiny a nabízí návštěvníkům pobyt v zdobných, prostorných stanech s vlastním sociálním zařízením a vybavením. Pohodlná postel, vlastní terasa a koupelna s horkou vodou a toaletou jsou samozřejmostí.

Little Ongava je malá, exkluzivní lodge, která se nachází na kopci s výhledem na savanu a ohraničující Etoshu Game Reserve. Tento hotel nabízí hostům pouze tři vysoce kvalitní bungalovy, díky čemuž je zde zajištěn nejvyšší stupeň soukromí.

Ubytování v obou těchto hotelech poskytuje návštěvníkům úžasnou příležitost k setkání s africkými zvířaty v nejlepších možných podmínkách. Rezervát obývají například sloni, lvové, gepardi, hroši, nosorožci, zebry a mnoho dalších.

Okolí Ongava Game Reserve je úchvatné a vyzývá k průzkumu. Návštěvníci mohou absolvovat safari po savaně, pěší túru s průvodcem nebo se věnovat fotografii přírody. K dispozici jsou také výlety do nedaleké Etoshy Game Reserve nebo návštěva vesnice Himba, která přináší jedinečný pohled na kulturu a život těchto tradičních namibijských obyvatel.

Celkově lze říci, že ubytování v Ongava Game Reserve je definitivně tou nejlepší volbou pro každého, kdo hledá nezapomenutelný pobyt v Namibii. Luxusní ubytování, fascinující příroda a zvířata a množství aktivit k dispozici dávají návštěvníkům jedinečnou možnost prožít africkou zkušenost jako žádná jiná.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Ongava Game Reserve


1. Jak se dostat do Ongava Game Reserve?
Ongava Game Reserve se nachází v Namibii, asi 5 km jihozápadně od Etoshy National Park. K dispozici je několik možností dopravy, včetně pronájmu auta, letu do Windhoeku nebo Ondangwy, potom dopravou do Ongavy.

2. Jaké zvířata mohu vidět v Ongava Game Reserve?
V Ongava Game Reserve můžete vidět celou řadu afrických savců, včetně slonů, gepardů, lvů, nosorožců, zebříků a mnoha dalších. Také se zde nacházejí mnohé druhy ptáků.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ongava Game Reserve?
Nejlepší čas na návštěvu Ongava Game Reserve je v suchém období od června do října, kdy jsou zvířata snadno viditelná v okolí vodních zdrojů a zeleň je řidší.

4. Kde se dá ubytovat v Ongava Game Reserve?
Ongava Game Reserve nabízí různé druhy ubytování, od luxusních vil po safari tábořiště. V nabídce jsou také ubytování s výhledem na vodní zdroje, které poskytují skvělé pozorování zvířat.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici v Ongava Game Reserve?
Kromě safari a pozorování zvířat můžete v Ongava Game Reserve provozovat různé další aktivity, jako je pěší turistika, noční safari, sloní tráva, návštěva místní vesnice a mnoho dalšího.

6. Je vOngava Game Reserve bezpečné trávit dovolenou?
Ongava Game Reserve je bezpečnou oblastí pro turisty. Nicméně je důležité dodržovat obecná pravidla bezpečnosti, jako je nošení ochranných opatření proti moskytům, udržování vždy s sebou dostatečné zásoby vody a potravin a dodržování doporučených tras pro pěší turistiku a safari.

7. Co bych si měl vzít s sebou na safari do Ongava Game Reserve?
Je důležité si přinést vhodné oblečení a obuv pro safari, včetně pohodlných bot na pěší turistiku, slunečních brýlí, klobouků a ochranných opatření proti hmyzu. Také si vezměte dostatečné zásoby vody a potravin a fotoaparát, abyste si mohli zaznamenat své pozorování zvířat.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky