Najděte nejlevnejší letenky

Norsko Geirangerfjord

Ubytování Norsko Geirangerfjord


Geirangerfjord se nachází na západním pobřeží Norska a patří mezi nejkrásnější fjordy na světě. Když se rozhodnete navštívit tento nádherný kraj, měli byste si vybrat ubytování, které vám umožní vychutnat si přírodní krásy a klid fjordu. V této oblasti nejsou problémy s ubytováním; najdete zde jak hotely, tak i kempy.

Nejlepší volbou bude ubytování v blízkosti samotného fjordu, kde si budete moci vychutnat krásné výhledy na hory a vodu. Množství hotelů nabízí výhled na fjord a umožňují vám si užívat malebnou krajinu přímo z vašeho pokoje. Většina z těchto hotelů disponuje vybavenými wellness centry a bazény, které jsou orientovány právě na krásy okolí. Hotel Union Geiranger je jedním z nejlepších hotelů v této oblasti a nabízí luxusní pokoje, výbornou gastronomii a úžasné výhledy na fjord.

Pokud sháníte levnější ubytování, můžete se ubytovat v kempu. Do této oblasti přijíždí mnoho turistů s karavany a stany, proto najdete mnoho kempů s místy pro stanování či s karavany a s příslušenstvím, jako jsou kuchyňky a záchody. Kemp Nibbevegen Camping nabízí rozličné druhy ubytování, od stánků až po luxusní chatky, postavené z přírodních materiálů.

Ubytování v blízkosti Geirangerfjordu je vždy vzácné, protože toto místo patří mezi nejnavštěvovanější zóny v Norsku. Pokud si tedy chcete užít této krásné oblasti na maximum, určitě si zamluvte ubytování včas. Ať už se rozhodnete pro hotel nebo kemp, přírodní krása Geirangerfjordu je něco, co nezapomenete nikdy.


Dovolená Norsko Geirangerfjord


Geirangerfjord - udivující přírodní krása norského pobřeží

Když řekneme Norsko, pravděpodobně si mnozí představíchrdavé fjordy, ledovce a úchvatnou krajinu. A jedním z nejkrásnějších příkladů takové krásy je Geirangerfjord.

Geirangerfjord se nachází na západním pobřeží Norska, v kraji Møre og Romsdal. Měří zhruba 15 kilometrů až do svého toku a kolem něj se vine řada turistických atrakcí. Patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle v Norsku a těší se oblibě mezi turisty z celého světa.

Dovolená v oblasti Geirangerfjord nabízí mnoho možností, jak si užít tuto úchvatnou krajinu. Turistické zájezdy, cyklovýlety, kajakování či jízda na lodích jsou jen některé z aktivit, které si můžete zvolit.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit je bezpochyby jízda na lodi. Je možné si pronajmout lodní jízdu, která vás zaveze až ke konci fjordu, kde se nachází malé městečko Geiranger. Během cesty uvidíte nádherné vodopády, překrásné skály a přírodní scenérie, která je plná divokých zvířat. Tuto cestu si určitě nenechte ujít.

Další zajímavou možností je projet si fjord na kajaku. Pokud si přejete být v kontaktu s přírodou, rozhodně tuto variantu zvažte. Máte tak možnost vidět krajinu a její krásy z trochu jiné perspektivy. Pro začátečníky jsou k dispozici kurzy a instruktoři.

Pro ty, kteří si chtějí oblast Geirangerfjord prohlédnout z blízka, je určen turistický zájezd, který se vydává po fjordu a případně se vrací po stejné cestě zpět. Během cesty si užijete úžasnou přírodu a nezapomenutelné výhledy.

Cyklisté se mohou vydat po překrásných cyklostezkách, které nabízí oblasti Geirangerfjord. Tuto aktivitu si mohou užít po celý rok, ať už je zima či léto.

Součástí cesty do oblasti Geirangerfjord by určitě měl být i návštěva města Geiranger. Toto malé městečko nabízí mnoho možností, jak si užít pobyt v této oblasti. Zde je možnost se vydat na túru či projížďku po okolí, navštívit muzeum a poznat zdejší historii, nebo ochutnat ty nejlepší místní speciality.

Geirangerfjord je bez pochyby jedním z nejkrásnějších fjordů v Norsku a cesta sem by měla být na seznamu každého milovníka přírody. Úchvatné scenérie, krásná krajina a mnoho možností aktivit vám zaručeně zajistí nezapomenutelnou dovolenou plnou nevšedních zážitků a krás.


Počasí Norsko Geirangerfjord


Geirangerfjord je jeden z nejkrásnějších fjordů v Norsku. Místní obyvatelé nazývají tento přístav "ženou fjordů" kvůli svému úzkému tvaru s vysokými horami, které se zdají téměř jako ochranná zástěna. Turisté z celého světa přijíždějí do Geirangeru, aby se podívali na toto úžasné místo a užili si zde nezapomenutelnou dovolenou.

Jednou z největších zvláštností Geirangeru je jeho počasí. Vzhledem k jeho poloze uprostřed norského pohoří je počasí velmi nestabilní a může se změnit během několika minut. V jednu chvíli může být slunečno a bezvětří a za pár minut může pršet a foukat silný vítr.

V létě je v Geirangeru nejtepleji, průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C. V létě je zde nejvíce návštěvníků a velké množství lodí připlouvá k pobřeží. V zimě však může být velmi chladno, teploty se pohybují kolem -5 až 5 °C. V zimních měsících je Geirangerfjord mnohdy pokrytý sněhem a namrzlou kůrou ledu, což dělá z této oblasti ráj pro lyžaře a sněžné fanoušky.

Také srážky jsou v Geirangeru nejvíce v létě. V létě může být na místě až 3000 milimetrů srážek, což znamená, že deštivé dny jsou zde běžné. Může však dojít k překvapení, když návštěvníci přijedou a zjistí, že jsou zde suché a slunečné podmínky.

Navzdory změnlivému počasí v Geirangeru je to krásné a magické místo, které stojí za to vidět. Návštěvníci mohou zažít nádherné scenérie a zážitky, jako jsou vodopády, výlety lodí a horské túry. Takže se nechte unést krásou Geirangeru, ať bude počasí jakékoliv.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Geirangerfjord


1) Jaký je nejlepší čas k návštěvě Geirangerfjordu?
Nejlepší čas k návštěvě Geirangerfjordu je mezi květnem a zářím, kdy jsou teploty příjemné a lodní doprava v provozu. Nejoblíbenější měsíce jsou červenec a srpen.

2) Jak se dostat do Geirangerfjordu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Geirangerfjordu, je autem nebo autobusem. Zároveň můžete využít lodní dopravu, například z města Ålesund.

3) Kde se dá ubytovat v Geirangerfjordu?
V Geirangerfjordu najdete mnoho hotelů, apartmánů a kempů. Doporučujeme vyhledat ubytování předem, zejména v letních měsících.

4) Jsou v Geirangerfjordu restaurace a obchody?
Ano, v Geirangerfjordu najdete mnoho restaurací, kaváren a obchodů se suvenýry. Doporučujeme si však dopředu rezervovat stůl v restauraci, zejména při plánování návštěvy během letní sezóny.

5) Jaké jsou nejpopulárnější atrakce v Geirangerfjordu?
Nejpopulárnější atrakcí v Geirangerfjordu je jízda lodí po úzkých fjordových zátokách a návštěva vyhlídkových plošin, jako je například dvoukilometrová Røisheim turistická cesta. Také jsou zde vodopády Seven Sisters a Štítného lodička.


Letenka Norsko Geirangerfjord


Norsko je jednou z nejkrásnějších destinací pro milovníky přírody a krásy norských fjordů. Mezi nejkrásnější fjordy patří bezesporu i Geirangerfjord. Pokud chcete navštívit tuto kouzelnou oblast, máte několik možností, jak se tam dostat.

Jednou z nejlepších možností, jak se dostat do Geirangerfjordu je pomocí letenky. Let s přestupem z Prahy do letiště v Oslo trvá přibližně tři hodiny. Z letiště v Oslu se pak musíte dostat do města Ålesund, které je asi 250 km od Geirangeru. Let z Osla do Ålesundu trvá přibližně hodinu a půl. Poté se můžete rozhodnout, zda se vydáte na cestu po souši, po moři nebo vyrazíte rovnou do Geirangeru.

Po souši se dostanete do Geirangeru za pomocí pronájmu auta. Cesta trvá přibližně 4 hodiny a biedná Vám nádherné výhledy na norskou přírodu a fjordy. Pokud nechcete řídit, můžete si nechat zajistit transfery přímo z letiště v Ålesundu do Geirangeru. Další možností je vyrazit do Geirangeru trajektem, který Vás přepraví po fjordech a nabídne nádherné výhledy na okolní krajinu.

V každém případě je letenka do Norska a výlet do Geirangerfjordu nezapomenutelným zážitkem. Můžete si užít krásné výhledy a fascinující přírodu, projít se po pobřeží fjordu, navštívit vesnici Geiranger, nebo si vyzkoušet různé outdoorové aktivity v oblasti. Navštívte Geirangerfjord a nechte se okouzlit přírodním kouzlem norských fjordů - jedním z nejkrásnějších míst na světě.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky