Najděte nejlevnejší letenky

Portugalsko Faro (Algarve)

Letenka Portugalsko Faro (Algarve)


Portugalské město Faro se nachází na jižním pobřeží země a je hlavní město regionu Algarve. Pro svoji malebnou atmosféru, historické centrum a pohodové pláže se Faro stává stále populárnější destinací pro turisty z celého světa. Pokud se také přemýšlíte nad cestou do této krásné části Portugalska, zde je pár informací o letenkách do Faro.

Nejlepší čas pro návštěvu Faro

Faro má velmi příznivé podnebí, takže se tam můžete vydat prakticky kdykoliv v roce, ideální čas je však od května do října. V tomto období je teplota příjemná a můžete si užít slunce a pláže Algarve. V létě se můžete připravit na vysoké teploty, ale i to může být příjemné pro ty, kteří touží po slunci a koupání.

Kolik stojí letenky do Faro

Cena letenek do Faro závisí na mnoha faktorech, jako je sezóna, způsob cestování (s přestupem na jiném letišti či přímý let), dobu nákupu letenky apod. Současná cena se pohybuje kolem 200 - 300 eur za návratovou letenku. V některých obdobích může cena letenek být také výrazně nižší, takže se vyplatí sledovat aktuální nabídky.

Kde koupit letenky do Faro

Letenky do Faro lze zakoupit buď u leteckých společností přímo, nebo prostřednictvím online cestovních kanceláří, které nabízejí výhodnější ceny. Mezi oblíbené aerolinky, které létají do Faro, patří Ryanair, EasyJet, TAP Air Portugal apod.

Co se dá dělat v Faro

Faro nabízí mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. V historickém centru si můžete prohlédnout katedrálu Sé, nádherný bílý oblouk Arco da Vila, městské hradby apod. Můžete také navštívit Capela dos Ossos (kapli kostí), kde se nachází neuvěřitelný interiér zhotovený ze tisíců lidských kostí. Pokud máte rádi přírodu, určitě nesmíte vynechat návštěvu přírodní rezervace Ria Formosa, kde můžete pozorovat množství druhů ptáků a rostlin.

Algarve je také proslulé svými plážemi, takže si můžete užít slunce a koupání na pláži Praia de Faro, Praia do Vau, Praia da Rocha, nebo na mnoha dalších. Kromě toho lze v okolí Faro podniknout mnoho výletů, například do města Lagos a jeho krásných útesů, nebo si pronajmout auto a projet se po celé oblasti Algarve.

Závěr

Faro je krásné město s mnoha zajímavými místy a plážemi, ideální pro milovníky přírody a historie. Pokud byste chtěli navštívit tuto krásnou část Portugalska, stačí si zakoupit letenky do Faro, a užít si nádherné atmosféry Algarve.


Ubytování Portugalsko Faro (Algarve)


Portugalsko a jeho region Algarve jsou oblíbenými turistickými cíli po celý rok. Faro, hlavní město Algarve, nabízí návštěvníkům bohatou paletu historických památek, krásné pláže a pestré kulturní akce. Pokud plánujete návštěvu tohoto regionu, zde je několik možností ubytování.

1. Hotel Eva

Jeden z nejlepších hotelů v oblasti se nachází přímo v centru města, jen pár minut od historické čtvrti. Hotel Eva nabízí moderní pokoje s výhledem na moře a výjimečné služby včetně bazénu a wellness centra. Pro milovníky dobrého jídla je zde také restaurace s výhledem na přístav.

2. Hotel Faro

Pokud hledáte stylové a moderní prostředí, Hotel Faro je pro vás tou správnou volbou. Nachází se v centru města a nabízí výhled na Ria Formosa. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené, včetně ochlazovacího baru. Hotel také nabízí střešní terasu s bazénem, kde se můžete osvěžit při výhledu na záliv.

3. Hotel Vila Galé

Hotel Vila Galé se nachází v oblasti Santa Eulalia, poblíž pláže a přírodní rezervace Ria Formosa. Nabízí moderní a vkusné pokoje, venkovní a vnitřní bazén, dětské hřiště a wellness centrum. Pro ty, kteří chtějí aktivní dovolenou, jsou zde také tenisové kurty a golfový klub.

4. Apartmán Vitoria

Pro ty, kteří chtějí více soukromí a nezávislosti, je zde možnost ubytování v apartmánech. Apartmán Vitoria se nachází v historické čtvrti, jen pár minut od moře, obchodů a restaurací. Apartmány jsou vkusně zařízené a vybavené kuchyní, včetně klimatizace a Wi-Fi.

5. Penzion Santa Maria

Pro ty, kteří hledají tradiční portugalskou atmosféru, je penzion Santa Maria tou správnou volbou. Nachází se v historické čtvrti a nabízí útulné pokoje s tradičním dekorem. Penzion také má vlastní zahradu, kde si můžete odpočinout a užívat si pohodu.

Byť je Faro malé město, nabízí širokou škálu ubytování pro každého návštěvníka. Ať už hledáte luxusní či cenově dostupné ubytování, Faro vám určitě něco nabídne.


Počasí Portugalsko Faro (Algarve)


Portugalsko Faro (Algarve) je krásná oblast na jihu Portugalska, která nabízí návštěvníkům krásné pláže, turistické atrakce, bohatou historii a tradiční portugalskou kuchyni. Jedním z faktorů, které přitahují turisty do tohoto regionu, je jeho příjemné klima.

Portugalsko Faro (Algarve) má středomořské klima s mírnými zimami a horkými lety. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 28 stupňů Celsia a v zimě je to kolem 16 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 35 stupňů Celsia. Nejchladnější měsíc je leden, kdy průměrná teplota dosahuje pouze 12 stupňů Celsia.

Jako většina oblastí s klimatem středozemního typu, i v Portugalsko Faro (Algarve) jsou sezónní výkyvy srážek. Nejvíce srážek padá v zimním období a v létě je oblast poměrně suchá. Průměrný roční úhrn srážek je kolem 500 mm.

Léto v Portugalsko Faro (Algarve) je ideální čas pro návštěvu, pokud hledáte slunečné počasí, horké teploty a krásné pláže. Nejlepší čas na koupání je od června do září, kdy jsou teploty nejteplejší a voda má příjemnou teplotu kolem 20-22 stupňů Celsia.

Zimní období v Portugalsko Faro (Algarve) je stále poměrně mírné, ale návštěvníci se mohou setkat s deštivými dny a chladnějšími teplotami v noci. Nicméně, zimní měsíce mohou být ideální pro turisty, kteří hledají klidnější dovolenou a chtějí si užít místní kulturní akce a festivaly.

Vzhledem k tomu, že Portugalsko Faro (Algarve) je oblíbenou turistickou destinací, návštěvníci by měli být opatrní na horké podnebí a zůstat hydratovaní celý den. Je také doporučeno nosit lehké oblečení a ochranné krémy proti slunci.

Celkově lze tedy říci, že Portugalsko Faro (Algarve) nabízí ideální klima pro návštěvu po celý rok, s horkými teplotami a slunečním počasím v letních měsících, a mírnými zimami a častými kulturními akcemi v zimních měsících. Výběr je tedy pouze na vás, zda si zvolíte návštěvu v letní nebo zimní sezoně.


Dovolená Portugalsko Faro (Algarve)


Pokud hledáte slunečné a relaxační místo pro svou další dovolenou, pak máme pro vás na výběr zcela jasně – Portugalsko, Faro na pobřeží Algarve. Toto krásné a zářivé město nabízí nádherné pláže, slunečné počasí a bohatou historii.

V první řadě je tu nádherná příroda. Algarve je plná nekonečných bílých pláží s azurovými vodami, kde se můžete odpočinout a opalovat během dne a podívat se na úžasný západ slunce odpoledne. Nejoblíbenější pláže jsou Praia da Rocha, Praia do Vau a Praia do Amado, ale existuje mnoho dalších méně znavených a klidných pláží, které stojí za návštěvu.

Kromě toho Faro nabízí historické centrum města, které je v plné výšce popularizace. Procházka úzkými uličkami se stinnými kavárnami a různými trhy je zážitek, který si jistě nebudete chtít nechat ujít. Navštivte Katedrálu de Faro, ze které je úchvatný výhled do celého města.

Pokud jste nadšeni pro sport, Faro je právě pro vás. Zde můžete vyzkoušet Kyvadlový tenis, vodní lyžování a zbytek různých vodních sportů. Pro milovníky golfu je Algarve považováno za golfový ráj a nabízí mnoho golfových hřišť.

A nakonec, lahodná portugalská kuchyně. Existuje mnoho typických jídel, která bychom vám určitě doporučili ochutnat. Bucho, sušenky z uzených klobás a různé druhy ryb a mořských plodů jsou stěžejní v nabídce regionu.

Portugalsko, Faro v Algarve Vám nabízí vše, co byste si mohli na dovolené přát – krásné pláže, bohatou historii, sportovní aktivity a skvělou kuchyni! Určitě se nebojte vyrazit a užít si slunce a relaxaci v této krásné části světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Faro (Algarve)


1. Jaké jsou nejkrásnější pláže v okolí Faro?
Nejkrásnější pláže v okolí Faro jsou Praia da Rocha, Praia do Vau, Praia da Oura, Praia do Barril a Praia do Amado.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity na dovolené v Faro?
V Faro můžete podniknout výlet do přírodní rezervace Ria Formosa, navštívit starobylé římské město Faro, projít se historickým centrem města nebo si užít nádherné pláže.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Faro?
Nejlepší doba na návštěvu Faro je v období od června do září, kdy jsou teploty nejvyšší a průměrná teplota moře dosahuje až 22 °C.

4. Jaké jsou nejlepší hotely v okolí Faro?
Mezi nejlepší hotely v okolí Faro patří Hotel Eva, Hotel Faro & Beach Club, Quinta do Lago Hotel, Vilalara Thalassa Resort a Vila Galé Collection Praia.

5. Jak se dostat z letiště do centra Faro?
Z letiště do centra Faro se lze dostat autobusem, taxíkem nebo pronajatým vozidlem. Cesta trvá přibližně 20 minut.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky