Najděte nejlevnejší letenky

Portugalsko Madeira

Letenka Portugalsko Madeira


Madeira je portugalský ostrov nacházející se v severním Atlantiku, který je známý svým krásným počasím, úchvatnými výhledy a bohatou historií. Mnoho turistů navštěvuje Madeiru každý rok, ať už kvůli slavnému karnevalu nebo kvůli přírodním krásám, které ostrov nabízí.

Pokud se rozhodnete pro cestu na Madeiru, můžete si zajistit letenku z mnoha různých míst a leteckých společností. Mezi nejlepší volby patří Portugalsko nebo další evropské země. Ceny letenek se pohybují od 150 do 350 EUR v závislosti na období, ve kterém cestujete, a na tom, kterou leteckou společností se rozhodnete letět.

Nejlevnější letenky získáte během těch měsíců, kdy nejsou prázdniny a letadla nejsou plná. Prázdniny jsou samozřejmě drahé období, kdy ceny letenek mohou být více než dvojnásobné. Proto je důležité plánovat vaši cestu dopředu a zajistit si levnou letenku na čas.

Letenka na Madeiru bývá spojena s lety na hlavní město, Funchal. Letiště Funchal se nachází na jihu ostrova a většina letů sem přilétá ze západní Evropy, jako jsou Londýn, Amsterdam, Frankfurt, nebo Lisabon. Pokud jste již na Madeiře a chtěli byste cestovat na další ostrovy, pak se vyplatí zvážit levné letenky do Porto Santo nebo na Kanárské ostrovy, které také nabízejí mnoho krás.

Vzhledem k tomu, že Madeira je turistický ostrov, letecké společnosti poskytují různé nabídky pro cestující. Některé nabídky zahrnují levné letenky, ubytování a transfer na letišti v ceně. Takové nabídky jsou velmi výhodné pro cestující, kteří chtějí ušetřit peníze na své dovolené.

Vzhledem ke své poloze v Atlantském oceánu, letenka na Madeiru se může zdát drahou, ale je to stále velmi populární destinace a stojí za to investovat peníze do krásných výhledů, úchvatné přírody a slunečného počasí. Určitě si nechat ujít pěší turistiku nabízející výhledy přímo do oceánu, či procházky po staré lince po straně ve skalách.

Pokud uvažujete o cestě na Madeiru, určitě si zajistěte letenku s dostatečným předstihem, abyste získali nejlepší cenu. Vzhledem k tomu, že se jedná o oblíbenou destinaci, letenky mohou být rychle vyprodány. Tak se tedy velmi brzy vydávejte na Madeiru a těšte se na vše, co ostrov nabízí!


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Madeira


1. Jaké jsou nejlepší pláže na Madeiře?

Na Madeiře máte na výběr z mnoha pláží, ale některé z nejlepších jsou Praia do Porto Santo, Praia Formosa, Praia da Calheta a Praia da Ribeira Brava.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Madeiry?

Nejlepší doba na návštěvu Madeiry je od května do října, kdy je nejlepší počasí a teploty jsou vysoké. Pokud chcete vidět kvetoucí květiny, navštivte Madeiru na jaře.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Madeiru?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Madeiru, je letadlem z Lisabonu nebo z Porto. Můžete také letět z některých měst ve Španělsku nebo Francii.

4. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce na Madeiře?

Některé z nejlepších turistických atrakcí na Madeiře jsou Jardim Tropical Monte Palace, Pico Ruivo, Cabo Girão, jeskyně São Vicente a levády.

5. Jaké jsou nejlepší turistické aktivity na Madeiře?

Mezi nejlepší turistické aktivity na Madeiře patří procházky po levádách, kajakářství, potápění, paragliding a jízda na horském kole.

6. Jaká je místní kuchyně na Madeiře?

Místní kuchyně na Madeiře zahrnuje čerstvé ryby a mořské plody, jako jsou čerstvé tuňáky a barbuni, a také tradiční pokrmy, jako je Espetada (kousky hovězího masa na špízu) a Bolo do Caco (místní chléb). Můžete také ochutnat známé místní nápoje jako Madeira víno a Poncha.

7. Jak se mohu dostat z letiště do mého ubytování?

Na Madeiře se můžete dopravit z letiště do vašeho ubytování pomocí taxislužby, veřejné dopravy nebo si můžete pronajmout auto. Pokud plánujete strávit více času na Madeiře, doporučujeme si pronajmout auto, aby bylo snazší prozkoumat ostrov.


Ubytování Portugalsko Madeira


Madeira je planinský ostrov, který se nachází asi 950 km jihozápadně od Portugalska a 700 km západně od Maroka. Ostrov je známý pro jeho zahradní krajinu, hory, subtropické lesy, vodopády, pláže a přátelské obyvatele. Madeira je oblíbenou turistickou destinací a nabízí širokou škálu ubytování, které splňuje požadavky různých typů cestovatelů.

Hotelové pokoje

Madeira nabízí širokou škálu hotelových pokojů, které se liší podle rozpočtu a požadavků hostů. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů s plnou obsluhou a bazény až po méně drahé bungalovy a penziony v pohodové atmosféře rodinného prostředí. Vyberte si pokoj s výhledem na pláž nebo ostrov a užijte si pozdní snídani a poté relaxujte u bazénu nebo u moradla.

Apartmány

Madeira má mnoho možností pro ubytování v apartmánech a apartmánových domech. Tyto typy ubytování jsou velmi výhodné pro cestovatele, kteří se vydávají na delší dobu a chtějí si uvařit vlastní jídlo. Tyto apartmány nabízejí plně vybavené kuchyně, žehličky, knihy a jiné vybavení, které vám zpříjemní pobyt na ostrově.

Penziony

Penziony jsou ideálním typem ubytování pro ty, kteří chtějí cestovat s menším rozpočtem. Tyto ubytovací zařízení mají jednoduché pokoje a některé z nich nemusí nabízet mnoho po výbavě, ale je to dobrá volba pro ty, kteří chtějí ušetřit na ubytování a více utratit za zážitky a zábavu na ostrově. Penziony jsou často v centru města a tak zaručují snadný přístup k restauracím a obchodům.

Hostely

Hostely jsou dostupné pro ty, kteří chtějí prožít svůj pobyt v Madeira s dalšími turisty a za cenově dostupnou cenu. Tyto ubytování mají obyčejně sdílené pokoje, ale to neznamená, že nemají kvalitní vybavení. Hostely v Madeira nabízejí také další zařízení, jako jsou ledničky, prostorné sociální zařízení a snídani na ranních plovácích.

Pokud se chystáte na dovolenou na Madeira, máte širokou škálu ubytování, které vás čeká. Od luxusních hotelů a apartmánů až po méně drahé penziony a hostely, Madeira má něco pro každého typu cestovatele. Ať už hledáte uklidňující pobyt v klidném prostředí nebo aktivity plné dobrodružství, Madeira má pro vás mnoho možností.


Počasí Portugalsko Madeira


Portugalsko je slavný turistický cíl, který láká miliony turistů z celého světa svým krásným pobřežním prázdninám, historickým památkám a úžasným vinným sklípkům. Jedním z nejatraktivnějších míst Portugalska je ostrov Madeira, který nabízí dokonalou kombinaci tropického klimatu a bohaté kultury.

Madeira, ležící západně od portugalské pevniny, je vulkanický ostrov omývaný Atlantickým oceánem. Díky své poloze a geologii, nabízí Madeira velmi specifické klima, které bývá označováno jako mírné subtropické. To znamená, že průměrná teplota celoročně se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia a létě o něco déle trvá.

V letních měsících, tedy od června do září, je Madeira přímo ideálním místem pro dovolenou. Slunce si na ostrově určitě nechá užít a průměrná denní teplota je kolem 28 stupňů Celsia. Večer sice klesne na příjemných 18 stupňů, není ale nutné nosit doušky. Užít si můžete také dlouhé letní večery, kdy se teplota nijak neklesne, a proto můžete vychutnávat krásy ostrova i po západu slunce.

Na podzim se teploty mírně snižují a celkově jsou stabilnější po celý den. Průměrná denní teplotav říjnu je tak kolem 23 stupňů Celsia, a i v listopadu se může vyšplhat na příjemných 20 stupňů. V zimě pak můžeme očekávat klasické zimní počasí s vícero záchvěvy: deštěm, větrem a občasným slunečním svitem. Zima neznamená výrazný úbytek turistů, takže stále najdete produkty a služby, které lákají turisty skrz rok. Především od ledna do března je ale třeba počítat s poměrně častými dešti.

Pokud máte v plánu navštívit Madeiru, doporučujeme vyzkoušet turistické body v jejím okolí. Mezi nejzajímavější patří vodopády Ribeiro Frio, pohoří Pico Ruivo s nejvyšším vrcholem, národní park Madeira, krásné botanické zahrady, promenády a města Funchal a Machico.

Madeira nabízí ideální podmínky pro turisty, kteří chtějí vychutnat krásy subtropického ostrova bez potřeby cestovat příliš daleko od domova. Všímejte si svého pobytu v blízké budoucnosti a přejeme Vám krásnou dovolenou v celé kráse Portugalska a ostrova Madeira.


Dovolená Portugalsko Madeira


Portugalsko je krásná země, kde si určitě užijete nezapomenutelnou dovolenou. Pokud vás zajímá místo, kde se můžete těšit na klid, relaxaci a nezapomenutelné zážitky, můžete zvažovat Madeiru.

Madeira je portugalský ostrov nacházející se v Atlantském oceánu, který je také znám jako „Květinový ostrov“. Oblast Madeiry je vysoce udržovaná a sklízí vysoké hodnocení za své krásné pláže, přírodu a pro historické památky.

Rezervujte si ubytování v některém z luxusních hotelů v oblasti Funchal nebo Ponta do Sol. Tyto oblasti jsou ideální pro tuto dovolenou, protože nabízejí malé a přátelské pláže, starobylé městečka, kde se můžete těšit na místní kuchyni, přinejmenším jeden výlet do vnitrozemí a navštivte některou z místních vinic, kde můžete ochutnat některé z nejlepších vín v regionu.

Madeira je dobře známá svými zahrady a parky, proto byste si neměli nechat ujít návštěvu botanické zahrady v Monte nad Funchalem nebo zahrad v Quinjal, kde se můžete těšit na panoramatické výhledy na okolní krajinu. Dále byste měli navštívit i národní park Laurel, který nabízí úžasné pohledy do přírody, stejně jako mnoho možností turistiky a prozkoumávání.

Pokud hledáte dobrodružství, můžete si pronajmout vodní skútry, kajaky nebo katamarány a prohlédnout si pobřeží ostrova z moře. Můžete se také rozhodnout pro výlet do hlubin oceánu a zúčastnit se potápění a pozorování místních ryb.

Nabízí se také možnost prozkoumat mnoho místních chrámů a kostelů, jako například katedrála v Funchalu nebo kostel São Pedro, kde se můžete těšit na atmosféru z jiného století.

Celkově je Madeira skvělým místem pro tuto dovolenou a bude určitě uspokojit vaše touhy po pobytu v krásné krajině, odpočinku a získávání nezapomenutelných zážitků. Můžete si určitě být jistí, že si z této dovolené odvezete mnoho vzpomínek a zážitků, které přetrvají po celý život.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky