Najděte nejlevnejší letenky

Portugalsko Madeira Islands

Dovolená Portugalsko Madeira Islands


Portugalsko Madeira Islands jsou jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších turistických cílů v Evropě. Madeira je vulkanické ostrovní soustředí, které se nachází přibližně 970 km jihozápadně od pevninského Portugalska. Ostrovy Madeiry jsou také velmi oblíbené mezi turisty kvůli svému příjemnému subtropickému podnebí, které umožňuje návštěvníkům užít si mnoho slunečných dnů.

Madeira je ostrov se strmými útesy, zelenými údolími a krásnými zahradami, které díky podnebí nabízejí neuvěřitelnou různorodost květin a okrasných rostlin. Díky své úchvatné přírodě a krásnému klimatu se Madeira stala oblíbeným místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, ale také pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou. Mezi nejoblíbenější aktivity na ostrově patří turistika, cyklistika, golf, potápění a surfování.

Madeira je také známá pro své lahodné a typické pokrmy. Mezi nejoblíbenější patří krevetové a rybí speciality, stejně jako sladkosti, jako jsou tradiční medové dorty a zvláštní míchané nápoje z Madeiry. Kromě toho Madeira nabízí také nejlepší portské víno, takže není divu, že se tento nápoj stal symbolem ostrova.

Dalšími turistickými atrakcemi jsou krásné pláže a písečné útesy, které jsou ideální pro koupání, opalování a potápění. Mezi nejoblíbenější pláže patří Ribeira Brava, Calheta a Machico. Navíc se na Madeiře nachází mnoho historických památek, které byly postaveny v době kolonizace ostrova Portugalskem. Mezi nejznámější patří katedrála Sé, kostel Santa Clara a klášter Santa Cruz.

Celkově lze říci, že Portugalsko Madeira Islands jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, klid a relaxaci, ale také pro ty, kteří touží po dobrodružství a aktivitách na čerstvém vzduchu. Madeira je jedinečný a nezapomenutelný zážitek, který stojí za to si užít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Madeira Islands


1. Jaké je počasí na Madeira?
Madeira má subtropické klima, které nabízí příjemné teploty po celý rok. Teploty se pohybují v průměru mezi 16 a 25 stupni.

2. Jak lze na Madeira cestovat?
Na Madeiru se lze dostat letadlem nebo lodí. Letiště je situováno na jihu ostrova, v blízkosti města Funchal. Z pevninského Portugalska se na Madeiru létá několikrát denně.

3. Kde na Madeiře se dá nejlépe ubytovat?
Madeira nabízí širokou škálu ubytování – od hotelů až po soukromé apartmány. Nejoblíbenější oblastmi pro turisty jsou Funchal, Canico de Baixo a Porto Santo.

4. Co se na Madeiře dá vidět a dělat?
Na Madeiře je mnoho turistických atrakcí, jako jsou například návštěva botanické zahrady, výlety do horských oblastí, rekreační plavby, ochutnávky místních specialit a samozřejmě koupání v místních přírodních bazénech.

5. Musím mluvit portugalsky, než navštívím Madeiru?
Zatímco portugalština je úřední jazyk Portugalska, většina místních lidí mluví anglicky a turistické služby jsou většinou v angličtině. Pokud umíte anglicky, nebudete mít problémy s komunikací.


Počasí Portugalsko Madeira Islands


Portugalsko, konkrétně Madeira Islands, jsou skrytým pokladem středomořské oblasti s vynikajícím počasím a krásnou přírodou. Tento apartní archipelag se nachází asi 1000 kilometrů od pevninského Portugalska a přitahuje turisty po celém světě svými horskými vrcholy, úchvatnými výhledy na oceán a především přívětivým a slunečným klimatem. A co víc, Madeira je turistickým rájem po celý rok a nabízí řadu aktivit pro všechny typy cestovatelů.

Klima Madeiry je subtropické, což znamená, že zde zeměpisné šířky vstřebávají převážně oceánské proudy. Místní klima je mírnější než na kontinentální části Portugalska, což umožňuje návštěvníkům užít si celoročně teplého počasí a mírných teplot bez extrémních výkyvů.

Od června až do října se na Madeiře můžete těšit na nejvíce slunečných dnů v roce, s teplotami kolem 25 až 30 stupňů Celsia. Tyto měsíce se také vyznačují malým množstvím srážek, což poskytuje příležitosti k mnoha venkovním aktivitám v krásném přírodním prostředí.

Nicméně, pro ty, kteří chtějí uniknout letnímu horku, mohou navštívit Madeiru během zimy, kdy teploty klesají na kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Zimní měsíce jsou také zvláště krásné díky rašícím pupenům a květům, takže návštěva v této době zaručuje zážitek plný barvy a krásy.

S ohledem na počasí na Madeirě, můžeme říci, že každá doba roku nabízí něco speciálního pro turisty, ať už cestujete sami, s rodinou nebo s přáteli. Ať už máte zájem o turistiku, vodní sporty, cyklistiku, nebo jen relaxaci na pláži, Madeira je ideálním místem pro vaši dovolenou.

V zimě i v létě si vychutnejete krásné přírodní scenérie a budete součástí místní kultury a atmosféry. Navštivte Madeiru a objevte jedinečnost tohoto krásného ostrovního ráje v Atlantiku!


Letenka Portugalsko Madeira Islands


Portugalsko Madeira Islands jsou jednou z nejkrásnějších turistických destinací v Evropě. Nacházejí se v Atlantském oceánu asi 750 kilometrů jižně od Portugalska. Madeira je největší a nejnavštěvovanější ostrov tohoto souostroví.

Madeira je známá svým subtropickým podnebím, nádhernou přírodou a pohostinnými lidmi. Stezky po horách, útesy a vyhlídky nabízejí návštěvníkům neuvěřitelné výhledy na moře a okolní ostrovy, a zavedou je do neuvěřitelných scenérií plných květin, zeleně a vodopádů.

Největším městem na ostrově Madeira je Funchal. Starým městem a katedrálou Sé se nabízí procházka po historické promenádě s řadou restaurací, kaváren a barů. Město je hlavním přístavem ostrova a je zde mnoho možností pro vodní sporty.

Jiným zajímavým místem na ostrově je Cabo Girão, nejvyšší útes v Evropě, který nabízí nádherný výhled a kde můžete také vyzkoušet skluzavku připevněnou k lince. Návštěvníci Madeiry by neměli vynechat ani Monte Palace Tropical Garden, Botanickou zahradu nebo nadýchané cukroví žemle, tradiční místní pochoutku.

Mezi turisty je Madeira populární i jako místo pro slavnosti a festivaly. Nejvýznamnějšími jsou karneval v únoru a Flower Festival v dubnu.

Dobrým způsobem, jak se na Madeiru dostat, je letadlem. Letenky jsou k dostání jak z Lisabonu, tak i z mnoha dalších evropských měst. Díky rostoucímu počtu turistů se letenky na Madeiru stávají stále dostupnějšími a levnějšími.

Při plánování cesty na Madeiru se doporučuje, aby návštěvníci měli výbavu vhodnou na různé aktivity, jako jsou turistika, potápění a vodní sporty. Ať už hledáte relaxaci na pláži nebo adrenalinové zážitky, Madeira určitě nezklame.

Věřte mi, že Madeira je skvělým místem pro každého, kdo hledá krásu přírody, adrenalinové zážitky a zároveň moci prožít nějakou tu kulturní část. Takže neváhejte a vydejte se brzy tam.


Ubytování Portugalsko Madeira Islands


Madeira Islands jsou portugalský ostrovní souostroví, ležící v Atlantském oceánu. Tyto „Kvetoucí ostrovy“, jak se Madeira často nazývají, jsou pro své návštěvníky nejen plné exoticismu a krásné přírody, ale také nabízejí širokou škálu kvalitního ubytování.

Pro turisty je na Madeiře k dispozici velký výběr hotelů, kde si mohou zvolit podle svých potřeb a přání. Hotely zahrnují všechny kategorie od jednoduchých hostinců až po vysoce luxusní hotely. Luxusní hotely na Madeiře nabízejí nádherné výhledy na oceán a širokou škálu služeb jako bazény, sauny, které nabízejí relaxace pro tělo a duši.

Mezi nejlepší hotely patří především Belmond Reid's Palace, považován za jedno z nejexkluzivnějších hotelů celého Portugalska. Tento hotel se pyšní bohatou historií a luxusním prostředím. Hotel nabízí nádherný výhled na Atlantský oceán, zároveň je obklopen zahradami, kde můžete relaxovat a užívat si nečekané krásy Madeiry.

Dále stojí za zmínku The Cliff Bay Hotel, první pětihvězdičkový hotel, který byl postaven na Madeiře. Nachází se blízko historického centra Funchal a nabízí nádherné výhledy na oceán a město. Hotel je slavný svou fantastickou gastronomickou nabídkou, kterou si můžete vychutnat v hotelových restauracích.

Pro ty, kteří preferují ubytování v malých hotelech, mohou zvolit Casa Velha do Palheiro, hotel nedaleko Funchalu, který nabízí dokonalé soukromí a klidné prostředí. Hotel se nachází v krásném palírném komplexu, který je obklopen rozsáhlými zahradami a 18-ti jamkovým golfovým hřištěm.

Pokud vám více vyhovuje možnost vlastního stravování, můžete si zvolit pronájem apartmánu nebo vily. Tyto možnosti nabízejí maximální soukromí a volnost během vašeho pobytu. Veškeré ubytování na Madeiře nabízí dokonalý prostor pro relaxaci a vychutnávání si krás místní přírody.

Madeira Islands jsou dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci a díky několika různým typům ubytování je zaručeno uspokojení potřeb všech návštěvníků a zároveň dokonalý zážitek ze souostroví, které je známé svým exotickým prostředím a uměleckou atmosférou.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky