Najděte nejlevnejší letenky

Řecko Kea

Počasí Řecko Kea


Kea je ostrov nacházející se v Egejském moři, patřící k Kykladským ostrovům v Řecku. Z hlediska počasí se jedná o velmi příjemné místo pro dovolenou, avšak vzhledem k tomu, že se jedná o ostrov, může být vaše cesta ovlivněna také větrem.

Kea má středomořské podnebí s teplými léty a mírnými zimami. Léto na ostrově začíná v červnu a trvá až do září s průměrnou teplotou kolem 28 °C. Teploty mohou být během dne vyšší, ale odpoledne se snižují a večer se ochlazuje. V noci se teploty pohybují kolem 20 °C. V měsíci srpnu je nejtepleji, kdy se teploty mohou pohybovat až kolem 32 °C.

V zimě teploty klesají a průměrná teplota v období od prosince do února se pohybuje kolem 15 °C. V tomto období se mohou také vyskytnout deště a některé oblasti ostrova mohou být uzavřeny kvůli nepříznivým podmínkám.

Během návštěvy ostrova může být vaše cesta ovlivněna větrem. Zvláště v létě mohou být některé pláže na větrných stranách ostrova mnohem chladnější a větrnější než pláže na opačné straně. Některé aktivity jako je například vodní sporty mohou být ovlivněny větrem a mohou být omezeny nebo zrušeny kvůli vysokým vlnám.

Nejlepší měsíce na návštěvu jsou červen a září, kdy se teploty pohybují kolem 25 °C, ale větší množství turistů se na ostrov vydává během července a srpna.

V obecnosti je počasí na ostrově Kea velmi příjemné a ideální pro dovolenou v Řecku. Většinou jsou zde jasné nebe a slunečné dny, avšak je nutné počítat s možným vlivem větru. Pokud tedy hledáte dovolenou s příjemným počasím v krásném prostředí, může být ostrov Kea tou správnou volbou.


Ubytování Řecko Kea


Kea, také známá jako Tzia, je malebný ostrov v Egejském moři, který patří do skupiny Kyklad. Ostrov je oblíbeným místem pro turisty díky svému okouzlujícímu krajinnému charakteru, bohaté historii a kulturálním atrakcím. Pokud se chystáte navštívit Kea, budete potřebovat ubytování a v tomto článku si povíme o tom, co všechno můžete očekávat.

Nejčastěji nabízeným typem ubytování na ostrově jsou hotely a apartmány. Většinou jsou zde menší rodinné hotely nebo penziony s výhledem na moře. Tyto hotely nabízejí ubytování vhodné pro páry, rodiny s dětmi nebo skupiny přátel.

Dalším typem ubytování jsou soukromé vily a domy, které lze najít v téměř každé oblasti ostrova. Tyto domy nabízejí vysokou úroveň soukromí a jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel.

Pro turisty, kteří hledají něco více romantického a klidného, jsou k dispozici poklidné horské chaty. Tyto chaty jsou obvykle v klidných oblastech ostrova, zdaleka od rušných turistických destinací. Chaty jsou ideální pro páry, kteří hledají úplné soukromí.

Kea nabízí také kempy a karavany pro turisty, kteří hledají nízký rozpočet ubytování. Tyto kempy jsou obvykle otevřené pouze během sezóny a jsou většinou v klidných oblastech ostrova.

V nabídce ubytování na ostrově Kea můžete najít také několik plážových klubů, které nabízejí luxusní ubytování vedle pláže. Tyto kluby jsou obvykle ve výhodných polohách s krásným výhledem na moře a nabízejí řadu aktivit jako jsou vodní sporty, restaurace a bary.

Celkově, Kea nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které jsou vhodné pro každého turistu a pro každý rozpočet. Pokud plánujete návštěvu ostrova, můžete si být jisti, že zde najdete ubytování, které splní vaše očekávání a potřeby.


Letenka Řecko Kea


Kea, také známá jako Tzia, je jedním z nejkrásnějších, ale zároveň nejvíc opomíjených řeckých ostrovů. Nachází se nedaleko Athén a přesto se zde turisté setkávají jen zřídka. Pokud tedy hledáte pro svou letní dovolenou místo, které Vás okouzlí svojí krásou i klidem, je ostrov Kea tím pravým místem pro Vás. Navíc díky letenkám na Keu, které jsou v současné době velmi dostupné, se na tento ostrov dostanete rychle a bez zbytečných nákladů.

Přestože se na této částí Egejského moře mohou vyskytnout srážky, většinou zde panují velmi příznivé podmínky pro dovolenou. Poletíte-li na Keu letenkou, dostanete se do příjemného subtropického klimatu, kde slunce svítí v průměru dvacet až pětadvacet dní v měsíci, což Vám umožní naplno si užít vaši dovolenou na plážích a v krásném okolí. Na ostrově Kea se nachází mnoho pěkných pláží - od malých úzkých pláží až po mnohakilometrové úseky písku. Kromě plážování se zde můžete vypořádat se skvělými vodními sporty, jako je windsurfing a kitesurfing nebo si prohlédnout podvodní ostrovy a vraky v rámci potápění.

Pro ty, co hledají historii a památky, je na Keuvumnožství míst k návštěvě. Nejkvalitnější archeologická místa na ostrově jsou však slavný chrám Apolona a antický přístav Karhaia. Zajímavé jsou i „rytířské domy“, kde žili rytíři řádu sv. Jana v období křížových výprav.

Již při přistání na letišti na Keu si uvědomíte, že ostrov je nádherným místem na dovolenou. Během svého pobytu se budete cítit jako místní obyvatelé, kteří jsou přátelští a ochotní. Místní lidé zde jsou hrdý na svůj ostrov a jejich laskavost a pohostinnost pobyt na ostrově zpříjemní.

Viz náš web a objednejte si svou letenku na Kea již dnes. S propagací, kterou aktuálně nabízíme, si můžete užít krásné pláže a mistrovsky propracovanou kulturu výrazně zvýhodněným a cenově dostupným způsobem - bez ohledu na to, zda hledáte romantiku, adrenalin a nebo prostě jen chcete odpočinout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kea


1. Jak se dostanu na ostrov Kea?
- Ostrov Kea je přístupný trajektem nebo loďkou z Pirea, hlavního přístavu v Aténách. Plavba trvá přibližně 1,5 hodiny.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu ostrova Kea?
- Nejlepší čas na návštěvu ostrova je od května do října, kdy je počasí nejvhodnější pro plážové aktivity a prozkoumávání ostrova.

3. Kde se dá na ostrově ubytovat?
- Na ostrově Kea jsou k dispozici hotely, apartmány, vily a pokoje k pronájmu. Můžete si vybrat v závislosti na vašich preferencích a rozpočtu.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Kea?
- Mezi nejlepší pláže na ostrově patří Koundouros, Otzias, Spathi a Gialiskari. Všechny tyto pláže jsou vhodné pro koupání, potápění a vodní sporty.

5. Je na ostrově Kea dostupné veřejné dopravní spojení?
- Na ostrově je k dispozici veřejná doprava v podobě autobusů a taxi služeb. Můžete také pronajmout auto nebo skútr pro snazší pohyb na ostrově.

6. Co stojí za návštěvu na ostrově Kea?
- Na ostrově Kea je mnoho historických a kulturních památek, jako například Akropolis Karthea a ruin římského akvaduktu. Turisté mohou také navštívit tradiční vesnice, jako je Ioulida, a ochutnat místní kuchyni v restauracích a tavernách.

7. Jaké jsou místní speciality ostrova Kea?
- Na ostrově Kea se podávají místní speciality, jako je zeleninový základ pro musaku (kolokithopita), zvláštní druh pečeného králíka (stifado me kouneli), čerstvé ryby a mořské plody. Mnoho restaurací také nabízí domácí vína a likéry.

8. Jaká je místní kultura na ostrově Kea?
- Na ostrově Kea se zachovávají tradiční řecké zvyky a festivaly, jako například oslava svatby v létě. Mnoho lidí se také živí tradičními řemesly, jako je textilní výroba a keramika.


Dovolená Řecko Kea


Dovolená na řeckém ostrově Kea je jedním z nejlepších způsobů, jak strávit léto v Řecku. Ostrov Kea se nachází v Kýkladském souostroví a nabízí krásné pláže, malebná města a kulinářské speciality.

Kea je malý a klidný ostrov, který není tak turisticky zatížen jako jiné řecké ostrovy. Na Kea se můžete těšit na čirou vodu, úžasné krásné pláže, zelené kopcovité scenérie a klidný život.

Pláže na Kea jsou nádherné a nabízejí mnoho možností. Na severu ostrova se můžete těšit na velké písečné pláže, jako je například pláž Spathi s čirou modrou vodou. Pláže na jižní straně ostrova jsou většinou menší a mohou být kamenné, ale nabízejí krajiny s krásnými výhledy.

Malebná města na Kea jsou plná řecké kultury a historie. V hlavním městě ostrova, Ioulida, se můžete projít malebnými uličkami a ochutnat tradiční řecká jídla. V blízkosti města se nachází i staré venkovské sídlo Kastro, které je více než 400 let staré.

Kea nabízí také různé venkovské stezky a turistické trasy pro ty, kteří chtějí prozkoumat přírodu a krásy ostrova. Turistické stezky vedou do horských oblastí a nabízejí nádherné pohledy na celý ostrov.

Kromě krásných pláží, historických památek a turistických stezek se na Kea můžete těšit i na vynikající řeckou kuchyni. Místní trhy a restaurace nabízejí různá jídla, jako jsou ryby, čerstvé zeleniny a ovoce, olivový olej a speciální sýry.

Za zmínku stojí i místní vinařství, které nabízí vynikající řecké víno, jako je například víno z odrůdy Agiorgitiko.

Závěrem, dovolená na Kea je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a krásné pláže, ale zároveň chtějí zažít řeckou kulturu a tradiční kuchyni. Pokud plánujete dovolenou v Řecku, neváhejte a zvažte návštěvu tohoto krásného ostrova.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky