Najděte nejlevnejší letenky

Řecko Kos Agios Fokas

Letenka Řecko Kos Agios Fokas


Pokud si chcete užít plážové dovolené na řeckém ostrově Kos, měli byste neuvažovat o lepším místě než Agios Fokas.

Tento krásný a malebný plážový resort vám nabízí jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově, kterou potřebujete vidět, aby jste uvěřili kráse této oblasti. Agios Fokas se rozprostírá pod horami Dikeos, ukryté v zálivu na jižním pobřeží ostrova, a nabízí čiré modré vody a bílý písek.

Abyste mohli využít krásy Agios Fokas, musíte nejprve dorazit na ostrov. Dnes je velmi snadné nakoupit letenky na Řecko, ať už bezprostředně od řeckých leteckých společností, nebo prostřednictvím evropských přepravců letového provozu.

Po příletu na letiště v Kosu si lehce najděte taxi a nechte se odvézt do vašeho ubytování v Agios Fokas. Z letiště to trvá asi 40 minut a cena by se měla pohybovat kolem € 35.

Jakmile dorazíte do vašeho ubytování, můžete zabalit své koupací náčiní a vyrazit poznávat proslulou pláž Agios Fokas. Pokud už máte hlad, nabízí se několik tavern a restaurací v blízkosti pláže, kde si můžete pochutnat na místní specialitách.

Potom se pusťte do magie této krásné pláže. Agios Fokas nabízí čistou, průzračnou vodu ideální pro šnorchlování nebo potápění a měkký písek, který si můžete prohlédnout při procházení nebo poslechu vln v příjemném okolí.

Agios Fokas je také výchozím bodem pro prohlídky okolních míst, jako jsou ruiny starověkého města, středisko Asklepion a klášter Agiou Theologou. Pokud si chcete prohlédnout ostrov Kos, můžete si udělat na vícedenní výlet s ubytováním v různých částech Kosu.

Celkově vzato, Agios Fokas nabízí nádherná plážová dovolenou s mnoha možnostmi k prozkoumání a úžasnými restauracemi, které vám umožní okusit místní kuchyni. Tak co čekáte? Sbalte své plážové zavazadla a vydajte se na Agios Fokas v Řecku hned teď!


Počasí Řecko Kos Agios Fokas


Řecko je známo po svém krásném pobřeží, úchvatných plážích a krásném modrém moři. Mezi turisty je oblíbeným místem ostrov Kos a zejména jeho část Agios Fokas, kde se nachází několik hotelů, restaurací a obchodů.

Co se týče počasí, Kos se nachází v oblasti Středozemního moře, což znamená teplé léto a mírnou zimu. V období od května do září jsou teploty v průměru mezi 25 a 30 stupni Celsia. V létě se na ostrově také často vyskytují příležitostné bouřky a teploty mohou být velmi vysoké.

V zimě jsou teploty na ostrově průměrně kolem 15 stupňů Celsia, ale mohou klesnout i pod 10 stupňů. Deštivé dny jsou v této oblasti vzácností, a tak se na ostrovní zimní období mnoho lidí rádo vydává.

Pokud tedy plánujete návštěvu Agios Fokas na Kosu, berte v úvahu to, že léto je nejlepší čas na plážové aktivity a slunění, ale také je dobré být připraveni na vyšší teploty a možné bouřky. V zimě si můžete užít klidnější dovolenou, ale očekávejte nižší teploty.

Ať už se rozhodnete kdykoliv jet, Kos a Agios Fokas jsou krásným místem, které stojí za návštěvu jakéhokoliv ročního období.


Dovolená Řecko Kos Agios Fokas


Řecko je země s krásnými plážemi a bohatou historií, kterou navštěvují ročně tisíce turistů. Mezi nejoblíbenějšími letovisky určitě najdeme i ostrov Kos, který se nachází v Egejském moři.

Jedním z míst, které lze na ostrově Kos navštívit, je malebné letovisko Agios Fokas. Agios Fokas se nachází 6 kilometrů jižně od hlavního města ostrova – města Kos. Toto místo nabízí klidnou atmosféru a úžasný výhled na Égejské moře.

Pláže v Agios Fokas jsou menší a méně rušné než například pláže v městě Kos. Zároveň jsou však velmi pěkné a čisté. Nejoblíbenější je zde pláž Kamari, která se nachází v zálivu s krásným turkozovým mořem. Pláž má oblázkový a písčitý povrch, který je velmi příjemný na nohy.

Pro milovníky vodních sportů je v Agios Fokas k dispozici řada aktivit. Můžete si například pronajmout kajak, paddleboard nebo vodní skútr. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si slunce, jsou k dispozici lehátka a slunečníky.

Večer se můžete projet na kole langs pobřeží a obdivovat krásné západy slunce. V Agios Fokas najdete také několik restaurací a barů, kde si můžete vychutnat místní speciality a osvěžující nápoje.

Pro turisty, kteří chtějí více objevovat a poznávat ostrov Kos, je výhodné si pronajmout vůz. Z Agios Fokas je to jen pár minut autem do města Kos, kde můžete navštívit historické památky, jako například pevnost, amfiteátr a starověké ruiny.

Agios Fokas je skvělým místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu během dovolené v Řecku. Krásné pláže a moře, vynikající jídlo a krásná architektura – to všechno nabízí toto místo. Pokud se tedy chystáte na dovolenou na ostrově Kos, určitě neváhejte navštívit Agios Fokas. Určitě si zde užijete nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků a krásných vzpomínek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kos Agios Fokas


1. Kde se nachází Agios Fokas na Kosu?
Agios Fokas se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Kos v Řecku.

2. Jaké jsou nejbližší letiště k Agios Fokas?
Nejbližší letiště k Agios Fokas je letiště Kos, které se nachází asi 25 km východně od oblasti.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Agios Fokas?
Agios Fokas má několik pěkných pláží, včetně hlavní pláže Agios Fokas Beach a pláže Psalidi Beach. Další oblíbenou pláží v této oblasti je Therma Beach s termálními prameny.

4. Jaká je doprava z Agios Fokas na Kos?
Doprava z Agios Fokas na Kos je k dispozici autobusy, taxislužby a pronájem automobilů a motocyklů. Také je možné si pronajmout lodě pro plavby po blízkých ostrovech.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Agios Fokas?
Agios Fokas má několik pěkných tavern a restaurací, včetně taverny Akrogiali s výhledem na moře, restaurace Argo s tradičními řeckými jídly a restaurace Kardamena s mezinárodní kuchyní.

6. Co je dobré podniknout v Agios Fokas?
V Agios Fokas si můžete užít nádherné pláže, koupání v termálních pramenech, vodní sporty a rybolov. Také je možné navštívit nedaleké městečko Kardamena s jeho historickými památkami a nočním životem.


Ubytování Řecko Kos Agios Fokas


Řecký ostrov Kos je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Řecku. Agios Fokas, místní oblast na jihu ostrova Kos, nabízí turistům krásné pláže a klidné prostředí. Pokud plánujete svou dovolenou na tomto ostrově, agios Fokas by mohla být vaší nejlepší volbou.

Pokud hledáte ubytování v Agios Fokas, můžete si vybrat z široké škály hotelů nebo apartmánů, které jsou zde k dispozici. Většina z nich se nachází přímo u pláže a nabízí ohromující výhled na modré Středozemní moře.

Pro ty, kteří hledají luxusnější pobyt, jsou zde nabízeny i luxusní hotely, které poskytují špičkové služby, jako jsou bazény, wellness centra a restaurace. Všechny hotely v Agios Fokas vám poskytnou velmi příjemnou atmosféru a pohodlná ubytování.

Pro ty, kteří hledají levnější možnosti ubytování, jsou zde také k dispozici apartmány a penziony. Ty jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo pro větší skupiny cestovatelů. Všechny tyto možnosti ubytování jsou vybaveny základními zařízeními, jako jsou klimatizace a kuchyňská linka pro vaření.

Navíc v Agios Fokas najdete také několik kempů pro ty, kteří cestují s karavanem nebo stanem. V kempu budete mít možnost využít sprchy, WC a další potřebné zařízení.

V Agios Fokas najdete také několik místních restaurací, které nabízejí tradiční řecké jídlo a příjemné posezení s výhledem na Středozemní moře. Vyzkoušejte zdejší speciality, jako jsou nedávně ulovené ryby, saláty nebo moussaka a zakončete svůj večer sklenkou dobrého vína.

Agios Fokas je nejen vynikajícím místem pro relaxaci a koupání, ale také nabízí mnoho možností pro aktivní odpočinek. Můžete si naplánovat turistiku, cykloturistiku nebo jízdu na koni. Vodní sporty jako windsurfing, kajak nebo paddleboarding jsou také oblíbené.

Kos Agios Fokas nabízí vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou v Řecku: krásné pláže, klidné prostředí, vybavené hotely a restaurace, možnosti pro aktivní dovolení a mnoho dalšího. Věříme, že vás toto místo zaujme a určitě si zde užijete nezapomenutelnou dovolenou.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky