Najděte nejlevnejší letenky

Řecko Kréta Matala

Ubytování Řecko Kréta Matala


Matala je příjemné řecké městečko, které leží na jižním pobřeží ostrova Kréta. Je známé svými úchvatnými plážemi a také tím, že zde žil legendární hippieský komunita v 60. a 70. letech. Matala nabízí spoustu možností na relaxaci, ale také na aktivní dovolenou. Pokud hledáte ubytování v Matala, máte na výběr z mnoha typů hotelů a apartmánů.

Když plánujete dovolenou v Matala, první věcí, na kterou je třeba se zaměřit, je místo, kde budete bydlet. Máte na výběr z řady možností, v závislosti na vašich požadavcích a financích. Můžete zvolit luxusní hotel nebo apartmán s výhledem na moře nebo si vybrat ubytování v centru města, které bude levnější. Řecké hotely jsou velmi pohodlné a nabízejí skvělé služby. Pokud máte rádi větší prostor nebo jste s velkou rodinou nebo skupinou přátel, můžete se ubytovat v apartmánech, které mají vlastní kuchyni a obývací pokoj.

Dalším faktorem, který ovlivňuje volbu ubytování, je cena. Matala nabízí širokou škálu cenových možností, a to jak pro luxusní, tak i pro střední nebo levnější hotely. Pokud chcete ušetřit na ubytování, můžete zvolit malý penzion nebo rodinný hotel. Ceny se liší v závislosti na období, ve kterém chcete do Matala cestovat. Během hlavní sezóny jsou ceny obvykle vysoké, zatímco mimo sezónu jsou levnější.

Matala má mnoho pláží, které zahrnují hlavní pláž, která se táhne podél města, a několik upravených pláží, které jsou v oblasti okolo města. Některé pláže nabízejí výborné podmínky pro vodní sporty, jako jsou windsurfing, potápění a kajak. Pokud hledáte klidnou pláž, kde se můžete plně odpočinout a užít si slunce a moře, Matala má mnoho takových pláží.

Pokud jste milovník přírody a rádi chodíte po horách, Kréta je skvělou destinací pro vás. Matala se nachází v blízkosti krásného pohoří Asteroussia, kde můžete najít spoustu stezek pro turisty. Turistické trasy vám umožní ochutnat místní kulturu a historii, když procházíte starobylými vesnicemi a zhruba po hodině chůze můžete dorazit k malým osadám, kde objevíte skryté kostely a křižovatky.

Ostrov Kréta, a zejména město Matala, nabízí mnoho možností pro nezapomenutelnou dovolenou. Toto místo je ideální pro relaxaci, ale také pro zkoumání okolní přírody a historie. Matala má spoustu možností na ubytování, takže si můžete vybrat to, co vám nejvíce vyhovuje. Bez ohledu na své preference, můžete být si jisti, že se v Matala odpočinete a užijete si svou dovolenou plnými doušky.


Počasí Řecko Kréta Matala


Kréta je největší a nejjižnější ostrov Řecka a nachází se na samém jihu Středozemního moře. Oblíbenou destinací je také malé městečko Matala, které se nachází na jižním pobřeží ostrova.

Počasí na Krétě a v Matala je celoročně velmi příjemné a teplé. Oblast je známá svým stálým slunečním svitem a nízkou vlhkostí vzduchu. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují průměrně 30 °C a více, což příznivě ovlivňuje i teplotu moře.

V letních měsících bývá na Krétě suché a horké počasí, což je ideální pro plážový život a koupání v moři. V zimě je na ostrově mírněji, ale stále je zde příjemná teplota kolem 15-18 °C. V noci se však teploty mohou výrazněji ochladit, a tak je třeba si s sebou vzít i teplejší oblečení.

Během podzimních a jarních měsíců je v oblasti více srážek, ale i přesto se jedná o období vhodné k návštěvě krásných řeckých vesniček a měst, jelikož teploty jsou stále příjemné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné jako v létě.

Oblast Matala patří k oblíbeným místům na Krétě, které si turisté oblíbili pro písečné pláže, malebná přístaviště rybářských lodí a skalnaté útvary. Kromě koupání a slunění si turisté mohou užívat také historické památky, jako je starověké město Phaistos nebo palác Knossos.

V Matala se nachází několik pláží, jako například nedaleká pláž Red Sand, kde je možné vidět vysoké pískovcové útvary a vody křišťálově čisté. Dále lze navštívit Elafonissi Beach s překrásným turkizním mořem a zdejší lagunou. V oblasti je i množství malých kamenných zátok, které se dají snadno dosáhnout pěšky.

Celkově je počasí na Krétě a v Matala dostatečně příjemné a teplé, což je ideální pro dovolenou na pláži a koupání v moři. Pokud byste chtěli provést nějakou sportovní aktivitu, jako například turistiku, je nejvhodnější jarní či podzimní období. Ať už se rozhodnete navštívit Krétu kdykoli v průběhu roku, určitě si užijete krásné kulturně i přírodně nezapomenutelné zážitky.


Letenka Řecko Kréta Matala


Pokud hledáte letenku do krásné řecké destinace, Kréta by měla být na vašem seznamu. Letecké spojení na ostrov je velmi dobře fungující a v letních měsících je mnoho přímých letů z celé Evropy. Pokud hledáte letenku do netradičního místa na Krétě, může být Matala tou správnou volbou pro vás.

Matala je turistická destinace nacházející se na jižním pobřeží Kréty a je známá především svými plážemi a jeskyněmi. Můžete zde také najít starověké ruiny a malebné taverny nabízející tradiční řecké jídlo. Tato oblast je také oblíbená mezi hippies a bohémskou komunitou, díky své nekonvenčnosti a otevřené atmosféře.

Pokud hledáte levné letenky do Mataly, doporučujeme využít internetové vyhledávače letů, které vám pomohou najít nejlevnější nabídky a různé cenové možnosti. Kromě toho, můžete také porovnat letenky z různých letišť a hledat nejlepší spojení a ceny.

Letecká doprava na Krétu je obvykle nejlevnější v květnu a červnu, kdy je počet turistů na ostrově ještě malý. Další výhodou cestování v období mimo hlavní sezónu je nižší cena ubytování i dalších aktivit.

Při plánování cesty na Krétu a do Mataly nezapomeňte vyřešit také vízové a cestovní pojištění. Vízum pro občany EU není potřebné a s ohledem na bezpečnost je vždy dobré být dobře pojištěn.

Celkově lze říci, že Matala je krásná a neobvyklá destinace na Krétě, která stojí za návštěvu. S využitím internetových vyhledávačů letů a plánováním cesty mimo hlavní sezónu můžete najít levné letenky a užít si krásy tohoto řeckého ostrova bez přílišného utrácení.


Dovolená Řecko Kréta Matala


Dovolená na Řeckém ostrově Krétě v oblasti Matala je jednou z nejkrásnějších a nezapomenutelných zkušeností, které si můžete svého života užít. Tento malebný přímořský městečko se nachází na jižním pobřeží ostrova Kréty a je obklopen překrásnou přírodou, okouzlujícími skalními útesy, azurovým mořem a nádhernými plážemi.

Matala je známá především díky své historii a množství kulturních památek, ale také pro své úžasné druhové bohatství a rozmaité geologické útvary. To vše dává návštěvníkům možnost zažít mnoho fantastických výletů, relaxovat u místních pláží, vyzkoušet si vodní sporty a ochutnat luxusní řecké pokrmy.

Pokud rádi relaxujete u pláže, v Matala jich najdete několik. Nejvíce oblíbenou a přístupnou pro turisty je pláž Matala, s bílým pískem a oceánem, který tonalitu mění podle počasí. U této pláže je také množství barů a klubů, kde si můžete vychutnat svůj oblíbený koktejl. Dalšími populárními plážemi v této oblasti jsou Red Beach, komplex křišťálově čisté vody a malých skalních útvarů, aj. Zajímavostí je i pláž Kommos, písečná pláž, která se prostírá délkou až tří kilometrů a nabízí nejen volnočasové aktivity ale i vodní sporty.

Nejvýznamnější kulturní památkou Mataly je Alexandřův palác, což byl jediný palác na Krétě v dobách starověku. Tento dobový stavitel se dobehnul a výstavbou tohoto paláce, zahrnujícího luxusní místnosti, slavnostní sály a monumentalní schodiště, přinesl neuvěřitelné mistrovství z doby, kdy byla Kréta královstvím.

Oblast Matala je také perfektním východiskem pro ty, kteří chtějí provádět nějaké výlety nebo objevovat krásy okolí. Poblíž se nachází vodopád Preveli, který představuje osvěžující zážitek při procházce v horách. Další atrakcí, kterou není třeba přehlížet, je slavný Knossos, nejvýznamnější archeologická lokalita z doby minojské kultury, ve které naleznete zbytky královského paláce, množství mlýnů, řemeslných statků a dalších zajímavých rozměrů. V okolí Mataly najdete i mnoho turistických tras a stezek, ideálních pro pěší túry, horské nebo vodní sporty.

Ostrov Kréta nabízí také vynikající kuchyni, která se vyznačuje zejména výborným olivovým olejem, rybami a mořskými plody. V Matala si můžete vychutnat luxusní grilovanou rybu nebo sladkou medovou kertu, což je místní dezert s jehož ochutnáváním si nemůžete nechat ujít.

Celkově řecký ostrov Kréta v oblasti Matala nabízí mnoho různých zážitků pro turisty a cestovatele všech druhů a věkových kategorií. Kombinace krásné přírody, historických památek, typické řecké kuchyně a spousty pláží a vodních sportů nabízí fantastickou možnost relaxace a odpočinku. Pokud již plánujete dovolenou v Řecku, určitě byste měli zahrnout Matala na seznam míst, která byste měli navštívit!


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Matala


Dotazy a odpovědi o Řecku, Krétě a Matali:

1. Jaké jsou divoké pláže v okolí Mataly?

V okolí Mataly je mnoho krásných a divokých pláží, například Red Beach, Kommos Beach, Kalamaki Beach a Kokkinos Pirgos Beach.

2. Jaké jsou nejlepší restaurace v Matali?

V Matali je mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni, mořské plody a další speciality. Mezi nejoblíbenější patří Restaurace Avra, Taverna Kri kri, Taverna Petra, Taverna Yanni a Restaurace Ilios.

3. Jaké jsou nejlepší hotely v Matali?

V Matali je mnoho skvělých hotelů, záleží na vašich preferencích a rozpočtu. Mezi nejoblíbenější patří Hotel Matala Bay, Hotel Nikos, Hotel Valley Village, Hotel Meltemi a Hotel Fragiskos.

4. Kde se dají najmout auta v Matali?

V Matali je několik půjčoven aut, jako jsou například Avra Car Rental, Matala Car Rentals, Chrissi Rent a Car a Elite Rent a Car.

5. Jaké jsou nejlepší památky v blízkosti Mataly?

V blízkosti Mataly je mnoho zajímavých památek, například Starověký palác Phaestos, Starověký palác Knossos, Gorge of Samaria a Archéologické muzeum Héraklionu.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky