Najděte nejlevnejší letenky

Šalamounovy ostrovy Mary Island

Ubytování Šalamounovy ostrovy Mary Island


Šalamounovy ostrovy jsou neobydleným ostrovním řetězcem v jižním Pacifiku, který se rozkládá na ploše přibližně milion kilometrů čtverečních. V této oblasti se nachází mnoho malebných ostrovů, z nichž jedním z nejznámějších je Mary Island. Tento ostrov je oblíbeným cílem cestovatelů z celého světa a nabízí svým návštěvníkům mnoho možností pro trávení volného času a relaxaci.

Jednou z největších výhod Mary Islandu je jeho blízkost k moři. Ostrov leží v tichomořském souostroví, což znamená, že se tady můžete těšit na slunečné dny, krásné pláže a čistou vodu. Ubytování na ostrově se nachází v bezprostřední blízkosti pláže, takže si můžete vychutnat výhled na moře a poslouchat zvuk vln.

Na Mary Islandu najdete několik druhů ubytování. Pokud hledáte luxusní a pohodlné ubytování, můžete si vybrat z několika hotelů a resortů, které se nacházejí na západním pobřeží ostrova. Tyto hotely nabízejí moderní pokoje a apartmány, které jsou plně vybaveny aby se našli ne nároční a nároční turisté.

Pro ty, kteří hledají něco autentičtějšího, je možné si pronajmout menší chatky či bungalovy. Tyto ubytovací možnosti jsou většinou o něco levnější a nabízejí vám pocit skutečného pobytu na ostrově. Můžete si užít volného prostoru a klidné prostředí, které vám nabídnou tyto ubytovací možnosti.

Jedna z hlavních věcí, kvůli které se turisté vypravují na Mary Island, je potápění a šnorchlování. Ostrov se nachází v oblasti bohaté na korály a exotickou mořskou faunu. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete využít k pronajmutí lodě a prozkoumat další okolní ostrovy a různé potápěčské lokality.

V případě, že více holdujete pozemním aktivitám, můžete navštívit národní Park Mary Island, kde si můžete užít krásnou přírodu a projít si oblíbené turistické stezky.

Celkově lze říci, že Mary Island je dokonalým místem pro relaxaci a odpočinek v příjemném prostředí. Pokud toužíte po dovolené na slunném místě s krásnými plážemi a fascinující podvodní říší, je ubytování na Mary Islandu správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Šalamounovy ostrovy Mary Island


Q: Kde se nachází Šalamounovy ostrovy Mary Island?
A: Šalamounovy ostrovy se nachází v jihozápadním Tichomoří, asi 1 500 kilometrů severovýchodně od Austrálie.

Q: Jaký je povrch ostrova Mary Island?
A: Povrch ostrova Mary Island je hlavně hornatý a pokrytý tropickým deštným lesem.

Q: Kdo osídlil Šalamounovy ostrovy?
A: Šalamounovy ostrovy byly osídleny Polynéskými lidmi před více než 30 tisíci lety.

Q: Může se na ostrově Mary Island vyskytovat nebezpečná zvířata?
A: Na ostrově se vyskytuje několik druhů hadů a pavouků, ale nejsou považovány za nebezpečné pro člověka.

Q: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Mary Island?
A: Nejlepší čas na návštěvu ostrova je během suchého období, které trvá od června do září.

Q: Jaká je doprava na ostrově Mary Island?
A: Doprava na ostrově je omezena, většinou se lidé pohybují pěšky nebo lodí.

Q: Jsou na ostrově Mary Island turistické atrakce?
A: Ostrov Mary Island není turistickým místem, ale může být zajímavý pro zkušené turisty a cestovatele, kteří hledají méně obvyklá místa k prozkoumání.

Q: Kterým jazykem se mluví na ostrově Mary Island?
A: Na ostrově se mluví hlavně pidginovým jazykem a angličtinou.


Počasí Šalamounovy ostrovy Mary Island


Šalamounovy ostrovy jsou takovým tajemným a neobjeveným rájem pro turisty. Jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších částí této oblasti jsou Mary Island, které se nachází na západním pobřeží ostrova Bougainville. Tento ostrov nabízí svým návštěvníkům úžasné výhledy, krásné pláže a neuvěřitelnou přírodní scenérii.

Počasí na Mary Island je celkově poměrně teplé a vlhké po celý rok, s výjimkou období sucha v červenci a srpnu. Průměrná teplota dosahuje většinou 27°C a večer pak klesá pouze na 24°C. V létě, tedy mezi listopadem a květnem, se často objevují deštivé období, kdy padá až 300 milimetrů srážek za měsíc. V zimních měsících je pak vlhkost nižší, ale teploty zůstávají stejné.

Nejlepší období pro návštěvu ostrova a vychutnání si tamních krás je v období od května do října, kdy je počasí většinou slunečné a vlhkoměr klesá. Turisté mohou využít západ slunce, které na ostrově nabízí úžasnou atmosféru - moře se zbarví do křiklavé oranžové barvy a teplo a klidná atmosféra poskytuje skvělý odpočinek.

Mary Island je také ideálním místem pro námořní aktivity, jako jsou například potápění, rybolov a plavby. Díky svým písečným plážím a průzračnému moři se vám nabízí neopakovatelné zážitky.

Celkově Šalamounovy ostrovy jsou pro návštěvu fantastickým místem s krásnou přírodou, přátelskými lidmi a příjemným klimatem. Mary Island je zkrátka ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z ruchu města a užít si idylický pobyt v ráji.


Letenka Šalamounovy ostrovy Mary Island


Pokud patříte mezi milovníky vzdálených a exotických destinací, určitě byste měli navštívit Šalamounovy ostrovy. Jedna z perel, které tento souostroví skrývá, je Mary Island. A aby bylo jasno, Šalamounovy ostrovy jsou souostroví ležící v jižním Tichomoří, ve vzdálenosti asi 2 500 kilometrů severovýchodně od Austrálie.

Mary Island je konkrétně jedním z nejmenších ostrovů v souostroví. Nachází se v Malaita Province, což je jedna z provincií Šalamounových ostrovů, a je obklopen blankytně modrou vodou Tichomořského oceánu.

Tento ostrov je ideálním místem pro milovníky přírody a pro ty, kteří hledají klidný a odlehlý únik od každodenního shonu. Mary Island je pokryt obrovskými kořenovými systémy, které vytvářejí hustý prales, vyznačující se zvuky dravců a ptačích koncertů.

Přestože se na ostrově nenachází žádné stálé obyvatelstvo, turistům to nijak nemusí vadit. Můžete se tu v klidu procházet, kochat se nádhernými scenériemi a užívat si pláže široké jako silnice v severním Queenslandu.

Pro ty, kteří touží po dobrodružství a adrenalinových zážitcích, je tu také mnoho těch druhých možností. Ostrov nabízí vynikající podmínky pro šnorchlování a potápění. Můžete objevovat korálové útesy a pozorovat neuvěřitelné mořské živočichy, jako jsou žraloci, rejnoci a ryby různých barev.

Pokud se rozhodnete navštívit Mary Island, musíte vědět, že neexistuje žádné přímé spojení z Austrálií nebo Novým Zélandem. Musíte se připojit na let do Solomonských ostrovů a pak si najmout místní let nebo lodní dopravu. Plně si tak užijete pocit, že jste objevili normálně nepřístupné místo.

Když tady vyšší kyslíkové hladiny a náročné terény zvládnou, odměňuje to každý návštěvník Mary Island nezapomenutelným zážitkem v rámci cesty životem.


Dovolená Šalamounovy ostrovy Mary Island


Šalamounovy ostrovy patří k nejkrásnějším destinacím v Tichomoří. Zdejší ostrovy nabízí návštěvníkům nejen krásné pláže, ale také jedinečnou přírodu a tradiční kulturu místních obyvatel. Mezi vakcíny pro ty, kdo cestují z ČR patří ty proti typu A a B žloutenky a také proti hepatitidě.

Jedním z nejkrásnějších ostrovů jsou Šalamounovy ostrovy Mary Island, kde si můžete užít klidné dovolené na pláži, ale také výlety do okolí a poznávání místní kultury.

Pláže na Mary Island jsou již dlouhodobě oblíbenými cíli turistů. Vody teplého Tichomoří jsou zde průzračné a čisté, takže si zde můžete užít koupání, potápění nebo šnorchlování. Okolo ostrova je mnoho útesů, na kterých se můžete potápět a pozorovat místní podvodní život. Vody kolem ostrova jsou navíc plné ryb, takže si zde můžete užít i lovu ryb.

Návštěvu Mary Island vám rozhodně doporučujeme spojit s výlety po okolních ostrovech. Okolní ostrovy jsou jedinečné svou krásnou přírodou a zajímavými místy. Například na ostrově Bougainville se nachází jedno z největších a nejkrásnějších korálových útesů na světě. Kromě toho zde najdete mnoho tradičních vesnic, kde můžete poznat místní kulturu.

Místní kultura je na Šalamounových ostrovech velmi zajímavá. Většina obyvatel ostrovů žije tradičním způsobem života a dodržuje staré zvyky. Pokud máte zájem, můžete se účastnit místních rituálů a oslav, kde se místní obyvatelé oblékají do tradičních oděvů, tancují a zpívají.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Šalamounových ostrovech, nezapomeňte si pořídit dostatek ochranných prostředků proti slunci a hmyzu. Také se ujistěte, že máte všechny potřebné vakcíny. Dovolená na Mary Island určitě stojí za to a zanechá vám nezapomenutelné zážitky.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky