Najděte nejlevnejší letenky

Slovinsko Logarská dolina

Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Logarská dolina


1) Jak se dostat do Logarské doliny?
- Nejlepší je jet autem, avšak je možné také cestovat autobusem a poté pěšky. Autobusy jezdí z Celje a Solčavy.

2) Je nutné platit vstupné do Logarské doliny?
- Ano, je zde vstupné. Cena se liší v závislosti na ročním období a to od 3 do 7 Euro.

3) Jaké aktivity mohu dělat v Logarské dolině?
- Oblíbeným způsobem, jak trávit čas v Logarské dolině, je turistika, cykloturistika, horolezectví a sjezdové lyžování.

4) Kdy je optimální čas k návštěvě Logarské doliny?
- Logarská dolina má svou krásu v každém ročním období. Nejoblíbenějšími měsíci jsou však květen, červen a říjen.

5) Kde si mohu pronajmout ubytování v Logarské dolině?
- V Logarské dolině najdete mnoho penzionů, hotelů a horských chat. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících a o vánočních svátcích.


Letenka Slovinsko Logarská dolina


Logarská dolina je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Slovinsku. Je to údolí, které se nachází v severovýchodní části země, v blízkosti hranic s Rakouskem. Je to nádherné a překrásné místo plné přírodní krásy. Jediný způsob, jak se dostat do Logarské doliny, je leteckou cestou.

Lety do Logarské doliny jsou k dispozici z několika větších letišť v celé Evropě. Letiště ve Slovinsku se nachází v Ljubljani. Zde můžete najít lety s nízkými náklady společností Ryanair nebo EasyJet. Tyto lety jsou velmi populární mezi turisty, kteří hledají levnou a snadnou cestu, jak se dostat do Slovinska.

Slovinsko a letenka do Logarské doliny jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít krásy přírody a zároveň si užít místní pohostinnost. Logarská dolina nabízí nádherné výhledy na alpské hory, čistou vodu potoků, krásné lesy a pastviny. Je to místo, kde si můžete odpočinout od každodenního hluku a stresu a zažít klid a ticho.

Kromě přírodních krás je Logarská dolina také bohatá na historii a kulturu. Je to místo, kde můžete vidět tradiční slovinské domy a kostely, které jsou plné umění a krásy. Turisté mohou také navštívit Muzeum Logarské doliny, kde se dozvědí více o historii a kulturních tradicích této oblasti.

Pokud hledáte dovolenou v přírodě, je Slovinsko a letenka do Logarské doliny tou správnou volbou. Je to místo, kde se můžete plně vychutnat krásu alpských hor a užít si klid a ticho v přírodě. Pokud si chcete užít turistickou trasu, dobré jídlo a kulturu, zájezd do Logarské doliny je pro Vás tou správnou volbou.


Počasí Slovinsko Logarská dolina


Slovinsko je malou zemí ležící na jihu střední Evropy. Vzhledem k tomu, že se rozkládá v nadmořské výšce mezi 55 a 2864 metry, záleží na místě, které navštívíte, jaké počasí očekávat. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi je Logarská dolina, takže se podíváme na počasí, které v tomto regionu očekávat.

Logarská dolina se nachází na severu Slovinska ve vzdálenosti asi 30 kilometrů od města Celje. Dolina je v divočině Kamnických Alp, která je chráněna jako Národní park. Oblast je velmi oblíbená mezi turisty díky svým nádherným vodopádům, horským jezerům, ledovcovým dolinám a širokému spektru turistických tras.

Co se týče počasí, Logarská dolina má podobné klimatické podmínky jako velká část střední Evropy. Léto, tj. červenec a srpen, jsou nejteplejší měsíce v roce a to je také nejlepší čas na turistiku. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje okolo 23 °C, ale může dosáhnout až na 30–35 °C. V noci mohou být teploty chladnější, obvykle okolo 10 až 15 +°C.

Podzim, tj. září a říjen, jsou také velmi pěkné a klidné měsíce pro turistiku. Teploty se pohybují okolo 15–20 °C během dne a mohou klesnout na 5–10 °C v noci. V této době roku se také konají tradiční oslavy sklizně vína a hrušek.

Zima, tj. listopad až únor, je v Logarské dolině velmi chladná. Teploty mohou klesnout až na -10 až -15 °C. Nadmořská výška této oblasti přispívá ke vzniku sněhové pokrývky. V oblasti je také několik sjezdovek pro lyžaře.

Jaro, tj. březen a duben, je mnohem teplejší než zima, ale je příliš brzy na to, aby byla návštěva oblasti vhodná pro turistiku. Teploty se pohybují okolo 5-10 °C během dne a mohou klesnout na -5 až 0 °C v noci. Toto období ročního období je vhodné pro milovníky geocachingu a přírodovědných procházek.

Celkově lze říci, že Logarská dolina nabízí celoroční turistickou sezonu a počasí záleží na ročním období. Pokud chcete navštívit tuto oblast, berte v úvahu počasí a zvolte si vhodné oblečení. Příroda zde je nádherná celý rok, takže se nebojte prozkoumat krásy tohoto slovinského koutu přírody.


Dovolená Slovinsko Logarská dolina


Logarská dolina je národní park, který se nachází v srdci Slovinska. Tento krásný kout Evropy je ideálním místem pro ty, kteří touží po krásné a klidné dovolené. Dolina se rozprostírá mezi masivy Kamnicko-Savinjské Alpy a Pohorje, což jsou pohoří, které jsou obklopeny impozantními vrcholy. Krajina zde je plná vodopádů, lesů a skal.

Logarská dolina je vhodná pro ty, kteří hledají klid, ticho a přírodu. Park nabízí mnoho turistických tras, které mohou být jednodenní nebo vícedenní. Trasy vedou do nejkrásnějších koutů národního parku. V parku se nachází řada horských chat, kde mohou návštěvníci strávit noc a užít si okolní přírodu. Pokud se chcete v parku projít, procházky zde jsou ideální, protože terén je velmi kopcovitý.

Logarská dolina je nejznámější svým vodopádem Rinka. Vodopád můžete vidět po přibližně třicetiminutové procházce. Pokud raději zůstanete v dolině, existuje zde možnost půjčit si kolo nebo projížďky v kočáru.

Další místo, ke kterému se návštěvníci rádi vrací, je horský vrchol Šmarna gora. Tento vrchol nabízí spektakulární výhled na okolní krajinu.

V parku se nacházejí také různé odpočinkové zóny, kde můžete uvažovat nad tím, jakou turistickou trasu zvolit. Pro děti je zde dětský koutek a na rozmanité restaurace s nabídkou místních specialit nezapomeňte.

Dovolená v Logarské dolině je skvělou volbou pro ty, kteří touží po klidu v nádherném prostředí. Kdykoli si můžete pronajmout chalupu nebo apartmán v okolních vesnicích a užít si netradiční dovolenou ve Slovinsku.


Ubytování Slovinsko Logarská dolina


Logarská dolina je nádhernou turistickou oblastí v srdci Slovinska, která je obklopena národním parkem Kamnicko-Savinjské Alpy. Tento údolí nabízí širokou škálu outdoorových aktivit a je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít krásné přírody, aktivní dovolenou i klid. Pokud hledáte pohodlné a kvalitní ubytování, připravili jsme pro vás náš nejlepší tip.

Hotel Plesnik

Hotel Plesnik je rodinný hotel v Logarské dolině, který:

- nabízí stylové a moderní pokoje a apartmány, které jsou vybaveny pohodlnou postelí, Wi-Fi připojením, TV, koupelnou a balkonem s výhledem na hory,

- má wellness centrum s finskou a bio saunou, tureckou lázní, relaxačním pokojem a jacuzzi,

- má bistro a restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční slovinské jídlo i kulinářské speciality,

- organizuje různé aktivity v okolí, jako jsou horské túry, sjezdové lyžování, běžky, rafting, jízda na koni a další.

Hotel Plesnik je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít přírodou, odpočinout si a zároveň se nechat rozmazlovat. Jeho klidná atmosféra a familiární prostředí zaručují skvělý pobyt a nezapomenutelné zážitky.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v Logarské dolině, ubytování v Hotelu Plesnik vám rozhodně nedoporučujeme nechat ujít. Pokoje jsou komfortní a prostorné, personál vstřícný a ochotný a prostředí v hotelu velmi příjemné. Tak neváhejte a vydejte se do srdce Kamnicko-Savinjských Alp a užijte si krásnou dovolenou.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky