Najděte nejlevnejší letenky

Slovinsko Piran Peninsula

Ubytování Slovinsko Piran Peninsula


Slovinsko je jednou z nejkrásnějších zemí střední Evropy a jeho pobřeží na jihu je obzvláště krásné. Piranský poloostrov, nacházející se na Slovinském pobřeží, je jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů v této oblasti.

Piran je nejkrásnějším městem na Piranském poloostrově. Nachází se na pobřeží Jaderského moře a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné výhledy na moře a zátoky. Piranský poloostrov je také velmi romantický a výborně se hodí pro páry, kteří chtějí užít si nádhernou dovolenou na pláži.

Piran nabízí širokou škálu ubytování, které se liší jak co do ceny, tak i co do stylu a nabízených služeb. Pokud hledáte romantické a pohodlné ubytování, můžete si vybrat z mnoha hotelů a luxusních apartmánů s výhledem na moře. Tyto hotely nabízejí různé služby, jako je wellness, bazén, fitness centrum a další. Ceny se pohybují od cca 1000 Kč za noc.

Pokud chcete ubytování s pečlivou starostlivostí a osobním přístupem, můžete se ubytovat v jedné z mnoha penzionů a apartmánů v centru Piranu. Tyto apartmány mají vysokou úroveň a nabízejí nádherný výhled na moře a starobylou architekturu. Ceny se pohybují okolo cca 500 Kč až 800 Kč za noc.

Pokud hledáte levnější variantu, můžete se ubytovat v jednom z mnoha kempů, které se nacházejí na piranském poloostrově. Tyto kempy nabízejí základní vybavení jako je sprcha, WC a elektrická přípojka. Ceny se pohybují od cca 100 Kč za noc.

V Piranu je také mnoho možností pro trávení volného času. Turisté mohou navštívit mnoho památek, muzeí, galerií, přístavů a pláží, kde si mohou užít sluníčka a koupání v moři. Piran je také vhodný pro sportovní aktivity jako je potápění, šnorchlování, windsurfing atd.

Piran je nádherným městem na Slovinském pobřeží. Nabízí širokou škálu ubytování a zážitků pro návštěvníky všech věkových kategorií. Piranský poloostrov vám poskytne nezapomenutelnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat ještě dlouho po odjezdu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Piran Peninsula


1. Jak se dostanu na Piranski poloostrov?
Odpověď: Do Piranu se lze dostat autem, autobusem, vlakem nebo lodí. Nejbližší letiště jsou v Terstu (Itálie) a v Lublani (Slovinsko).

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Piranski poloostrovu?
Odpověď: Nejpopulárnější a nejkrásnější pláže na Piranski poloostrovu jsou Pláž Fiesa, Pláž Mesečev Zaliv, Pláž Bernardin a Pláž Portorož.

3. Jaké jsou nejlepší restaurace a kavárny v Piranu?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace a kavárny patří Restaurace Pirat, Restaurace Pavel, Kavárna Tartini a Kavárna San Giusto.

4. Co stojí za návštěvu v Piranu?
Odpověď: Piran je známý svým historickým centrem, kostely, výhledy na moře a romantickým prostředím. Doporučujeme navštívit St. George's Church, Tartinijev trg a Akvarium Piran.

5. Kde se dá ubytovat na Piranski poloostrovu?
Odpověď: V Piranu a okolí se nachází mnoho hotelů, apartmánů a penzionů. Doporučujeme si vybrat ubytování předem, protože bývá v létě velmi vytížené.


Počasí Slovinsko Piran Peninsula


Piran Peninsula, ležící na pobřeží Jaderského moře, je jedním z nejkrásnějších míst v zemi. Toto malé město má nejen historické památky a úzké uličky plné obchůdků a kaváren, ale také fantastické počasí, které přitahuje návštěvníky z celého světa.

Klima Piranu je středomořské, což znamená, že se zde nacházejí horká léta a mírné zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 25-30°C, zatímco v zimních měsících to je kolem 5-10°C. Nejnižší teplota v průběhu zimy může být okolo -2°C, ale takové teploty jsou poměrně vzácné.

Začátek léta, zejména červenec a srpen, jsou nejteplejší měsíce v roce. Teploty mohou dosáhnout 35°C, ale díky mořskému vánku není příliš dusno. Vodní teploty jsou v těchto měsících také velmi příjemné, často kolem 24-26°C.

Piran Peninsula má i krásnou podzimní a jarní sezónu, která ztělesňuje přechodné počasí s mírnými dešti a teplotami kolem 15-20°C. Tato dvě roční období jsou ideální pro procházky po okolní krajině a objevování skrytých zákoutí krásného území.

Za pozornost stojí i fakt, že Piran Peninsula má méně srážek než většina dalších oblastí v zemi. Průměrná roční srážka zde činí kolem 1000 mm, což je výrazně nižší než v některých jiných oblastech Slovinska.

Vzhledem k těmto klimatickým podmínkám se Piran Peninsula stává populární destinací pro návštěvníky po celý rok. Nejenže zde najdete příjemné počasí, ale také krásné pláže, kulturní památky a jedinečné zážitky, které si zde můžete užít.

Za krásnými památkami se zde můžete vydat například do kostela svatého Jiří, který vystavěli na konci 12. století. Neméně zajímavá je také osmiboká katedrála sv. Jiří a klášter dominikánského řádu, který zde byl založen v 13. století. Kromě toho si také užijete výlety na kole nebo pěší po okolí města.

Je tedy jasné, že Piran Peninsula nabízí nejen své krásné počasí, ale také mnoho zajímavých aktivit, které z něj činí ideální turistickou destinaci. Pokud se chystáte na návštěvu Slovinska, rozhodně byste si neměli nechat ujít tuto krásnou oblast.


Dovolená Slovinsko Piran Peninsula


Slovinsko je země s krásnou přírodou, pohostinnými lidmi a atraktivními turistickými místy. Jedním z nejnavštěvovanějších míst je Piran Peninsula, která se nachází na pobřeží Jaderského moře.

Piran Peninsula je malebné městečko s bohatou historií, kde se setkávají italský a slovinský kulturní vliv. Ulice jsou úzké a propletené, připomínají velká města Itálie. Město se rozkládá na kopci a z něj je krásný výhled na Jaderské moře a přístavy.

Historie Piranu sahá až do starověkého Říma, kdy bylo město strategickým bodem na cestě z italské Benátky do Balkánu. V průběhu staletí se město stalo cílem mnoha cestovatelů, kteří se sem přijeli podívat na krásné pláže a slavný kostel svatého Jiří.

Jedním z největších lákadel Piranu jsou jeho pláže. Piran má celkem tři hlavní pláže: Fiesa, San Simon a Bernardin. Fiesa se nachází na konci Piranu a nabízí písečnou pláž, San Simon je velká pláž poblíž centra města a Bernardin je největší pláž v Piranu s písečným pobřežím.

Další lákadlem Piranu je kostel svatého Jiří, který se nachází v centru města. Kostel byl postaven v 17. století a sloužil jako důležitý náboženský center pro Piran. V kostele můžete vidět mnoho krásných maleb a soch a také můžete shlédnout rozsáhlou sbírku stříbrného nádobí, které si město Piran jako symbol své prosperity v průběhu staletí vybudovalo.

Pokud jste fanoušky ostrosti, určitě byste si neměli nechat ujít ochutnávku místního jídla. Piran nabízí mnoho skvělých restaurací, kde můžete ochutnat místní speciality, jako je například tržiště.

V Piranu si můžete užít klidného a uvolňujícího pobytu, kde se můžete odpočinout a užít si krásu přírody. Tento klenot v srdci Jaderského moře nabízí mnoho možností pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce.

Piran Peninsula je krásné místo s bohatou historií, malebnými ulicemi a úžasnými plážemi. Pokud se chystáte na dovolenou v Slovinsku, Piran by měl být vaším cílem. Jedná se o skvělou volbu pro ty, kteří hledají klid a krásu přírody a také pro ty, kteří by chtěli zažít kus historie a kultury.


Letenka Slovinsko Piran Peninsula


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou krásné přírody a horských vrcholků, rozhodně zvažte návštěvu Slovinska a to konkrétně Piranského poloostrova.

Letenky do Slovinska jsou v této době velmi dostupné a mnoho leteckých společností nabízí tyto služby v přijatelných cenových hladinách.

Po příletu na letiště v Lublani se můžete vydat do Piranu pomocí mnoha způsobů. Autobusová doprava je nejen levná, ale i spolehlivá, jelikož se tady dopravní prostředky řídí velmi precizním rozvrhem. Alternativně vám nabízíme pronájem auta či taxík, které vás dopraví přímo do Piranu.

Piran je malebné přístavní město na Piranském poloostrově, který se nachází na jihozápadě Slovinska. Tento poloostrov je velmi oblíbený mezi turisty díky svým klidným plážím, které jsou doslova ukryté mezi horskými vrchy a křišťálově čistým mořem.

Turisté sem přichází za krásnými romantickými západy slunce, romantickými procházkami podél pobřeží a výjimečným rybím a mořským jídlům.

V Piranu najdete mnoho restaurací, které nabízejí rybí a mořské speciality připravované ze svěžích surovin. Návštěva místních trhů je tedy pro každého milovníka gastronomie povinností.

Avšak Piran neponúka jen výjimečné mořské kulinářské zážitky a brilantní přírodní scenérie. Toto místo se také pyšní mnoha kulturními skvosty. Můžete navštívit místní muzeum, které vám představí historii tohoto malebného městečka a jeho kulturní podněty. Kromě muzea můžete také navštívit kostel sv. Jiří, který se nachází na nejvyšším bodě města, kde se nachází také nádherná vyhlídka na celý Piranský poloostrov.

Piran je pro turisty výjimečné místo, které nabízí dokonalou kombinaci příjemného pobytu a krásy přírodní scenérie. Jen si dejte pozor na turistický ruch, který může začínat již brzy od rána. Pokud chcete načerpat energii a prozkoumat krásu tohoto místa opravdu zblízka, nechte se unést s myšlenkou alespoň týden zde pobýt, určitě nebudete litovat.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky