Najděte nejlevnejší letenky

Spojené státy americké New York City, New York

Dovolená Spojené státy americké New York City, New York


New York City, New York - považované za město, které nikdy nespí a nemůže být už nikdy přehlédnuto. Metropole na východě Spojených států amerických, která je známá nejen svou ikonickou architekturou, ale také jako kulturní centrum světa nabízí vše, co si na dovolené můžete přát.

Co vidět v New Yorku?

Začněme samozřejmě nejikoničtější budovou na světě - Empire State Building. Vydejte se na jeho vrchol, abyste měli exkluzivní rozhled na město. Pokud se zajímáte o historii města, zastavte se na Liberty Island, abyste viděli nejznámější sochu světa - sochu Svobody. Neotřelý a zábavný zážitek můžete zažít i na Times Square. Navštivte desítky divadel, restaurací a obchodů, které zde najdete. Pokud máte rádi moderní umění, doporučujeme navštívit Muzeum moderního umění (MoMA), které dominuje i díky slavným dílům, které zde můžete vidět.

Kam jíst v New Yorku?

Za pravou americkou kuchyní se vydejte na derbi kousek od Empire State Building, do Shake Shack, kde si můžete dát nejlepší burger v okolí. Pokud máte rádi tradiční pizzu, zastavte se v Lombardi's Pizza. Pro milovníky sushi doporučujeme zastavit se v nakupním centru Time Warner Center a navštívit sushi restauraci Masa. Zkrátka, New York nabízí desítky a stovky restaurací, každý si tam určitě najde něco, co ho zaujme.

Kde se ubytovat v New Yorku?

V našich očích je nejlepší ubytování v centru. V současné době otevřel svoje brány The Times Square EDITION. Tento moderní a luxusní hotel se nachází hned vedle Times Square, nabízí fitness centrum, plavecký bazén, restauraci, kavárnu a bary s nádherným výhledem na město.

Jak se přepravovat po New Yorku?

New York je obrovské město, ale je naštěstí vybaveno velmi dobrou veřejnou hromadnou dopravou. Nejlepší možností pro turisty je nákup karty MetroCard, díky níž se budete moci přepravovat metrem a autobusem po celém městě.

Tak na co ještě čekáte? Vydajte se za neuvěřitelnými zážitky do New Yorku a objevte, jak město na východě Spojených států amerických neustále rezonuje s fenomenální energií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké New York City, New York


1. Jaké jsou nejpopulárnější památky v New Yorku?

Nejpopulárnějšími památkami jsou Empire State Building, Socha Svobody, Central Park, Times Square, Broadway, Rockefeller Center, Muzeum přírodní historie a mnoho dalších.

2. Jak se pohybovat po New Yorku?

V New Yorku se dopravujete metrem, autobusem, taxíkem nebo letecky. Město je velmi dobře spojeno, a proto je to velmi pohodlné.

3. Kde se v New Yorku můžete najíst?

V New Yorku najdete velké množství restaurací, kaváren a stánků s jídlem, nabízejících vše od rychlého občerstvení až po haute cuisine. Můžete ochutnat autentickou italskou pizzu, bagely, hamburgery, hot dogy a mnoho dalšího.

4. Kde v New Yorku nakupovat?

Známé nákupní oblasti jsou Fifth Avenue, Times Square, Herald Square a SoHo. Tam najdete největší obchody s oblečením, kosmetikou a značkovými předměty.

5. Jaké jsou počasí v New Yorku?

Počasí v New Yorku se může velmi lišit v závislosti na ročním období. V létě může být horko a vlhko, zatímco v zimě hrozí velké množství sněhu a nízké teploty. Většinou je však klima mírné a příjemné pro většinu lidí.


Počasí Spojené státy americké New York City, New York


New York City je jedno z největších měst na světě a nachází se ve východní části Spojených států amerických. Toto město je také známé jako "Velké jablko" a je plné života a energie. V New Yorku můžete zažít různá počasí, od horkých letních dnů k mrazivému zimnímu počasí.

Letní počasí v New Yorku bývá horké a vlhké, s maximálními teplotami v průměru okolo 30°C. V některých dnech mohou teploty přesáhnout i 35°C. Tohle počasí většina turistů využívá k návštěvě populárních turistických atrakcí, jako jsou Central Park, Empire State Building nebo Socha Svobody. Mnoho Newyorčanů se však snaží tuto horkou dobu přežít (obzvláště když je také velmi vlhké) v klimatizovaných interiérech.

Podzim a jaro v New Yorku jsou obdobími příjemného počasí, teploty se drží kolem 20°C a na obloze se objevují krásné sluneční paprsky. Tyto dva roční období jsou skvělým časem k procházkám po městě a prohlížení si jeho krás, ale také k návštěvě obchodů a restaurací.

Zima v New Yorku bývá velmi mrazivá, s minimálními teplotami v noci v řádu minusových čísel. Nejvyšší teploty se pohybují okolo 5°C. Sníh v New Yorku bývá spíše vyjímka než pravidlo, ale když zapadne, město se změní v útulný zimní ráj. Návštěva Rockefeller Centeru s největším vánočním stromem na světě a korzování na pouti na Bryantově parku jsou zimními aktivitami, na které by se každý turista v New Yorku měl podívat.

Celkově vzato, počasí v New Yorku bývá velmi rozmanité a každé roční období nabízí své kouzlo a charm. Proto byste měli mít na paměti, jaké počasí momentálně panuje, aby vás to nepřekvapilo některou z nepříznivých povětrnostních podmínek.


Ubytování Spojené státy americké New York City, New York


New York City je jednou z nejnavštěvovanějších destinací na světě a najít zde ubytování může být náročný úkol. Protože se jedná o jedno z největších měst na světě a turistické centrum, nabízí New York City obrovské množství ubytovacích možností.

Jedním z nejpopulárnějších typů ubytování v New Yorku je hotel. Město disponuje širokou škálou hotelů, od malých a příjemných boutique hotelů až po velké hotelové resorty. Nejlepší hotely jsou obvykle v nejžádanějších lokalitách, jako je Manhattan, který nabízí velké množství luxusních hotelů a levnějších možností pro ty, kteří hledají stylizované ubytování.

Pro ty, kteří nepotřebují tolik luxusu, jsou na Manhattanu k dispozici také levné hotely a hostely. Hostely jsou obvykle nejlevnější možností ubytování v New Yorku, ale nabízejí stále slušné podmínky a některé z nich dokonce poskytují snídani a jiné výhody, jako je bezplatné Wi-Fi a společenské místnosti pro hosty.

Pokud hledáte více soukromí a nechcete utrácet tolik peněz, můžete zvolit ubytování v bytě. Díky Airbnb a podobným službám je možné si pronajmout byt na několik dní, týdnů nebo dokonce měsíců. Tato volba se nejen hodí pro rodiny nebo skupiny přátel, ale také pro cestovatele, kteří chtějí zažít město jako místní a získat větší flexibilitu a pohodlí.

Další možností je ubytování v místním hostelu. Tyto hostely jsou rozšířené po celém městě a poskytují přijatelné ceny za ubytování v sdílené místnosti nebo dokonce v soukromém pokoji. Většina těchto hostelů je v centru města, což znamená, že jsou v dosahu všech turistických atrakcí a památek.

Nakonec se dá najít ubytování i na okraji města. V těchto částech města jsou nejlevnější hotely a Airbnb nabídky. Tyto části města mohou být klidnější, ale i tak zůstávají dobře napojené na veřejnou dopravu a hlavní turistické atrakce.

Nemáte-li ještě vybráno, neváhejte s plánováním a hledáním ubytování v New York City, protože je to klíčový faktor pro váš příjemný a komfortní pobyt. Díky diverzifikovanému nabídce ubytování-bytu, hotelu, hostelu či soukromému pronájmu, si můžete vybrat takovou variantu, která bude vyhovovat vašemu stylu cestování.


Letenka Spojené státy americké New York City, New York


Letenka do New Yorku: Vítejte v srdci Spojených států amerických

New York City je jedno z nejikoničtějších měst na světě a navštívit ho patří mezi snad každou cestovatelskou představu. Nejenže je to jedno z největších měst v Americe, New York City je také domovem některých z nejslavnějších symbolů západní kultury, jako jsou Times Square, Soho, Central Park, nebo zvláštní koncept města, které nikdy nespí. Proč se tedy nevydat na dobrodružství do města, kde nikdy není nuda?

Letenky do New Yorku

Může být obtížné najít levné letenky do New Yorku během hlavní turistické sezóny. Nicméně, pokud chcete uspořit peníze, můžete se pokusit vyhledat letenky mimo hlavní sezónu. Nejlepší čas k cestování do New Yorku je na podzim a na jaře, kdy je počasí příjemnější a také méně turistů, kteří vás nebudou tlačit na chodnících.

Ceny do New Yorku se také liší podle toho, z jakého města budete letět. Nejbližší letiště do New Yorku jsou JFK (John F. Kennedy), LaGuardia a Newark. Tyto letiště nabízí mnoho různých letů z mnoha měst po celé Americe a celém světě. Proto je důležité si před koupí letenky zjistit, z jakého letiště letíte a na kolik peněz můžete počítat.

Co vidět v New Yorku

New York City nabízí mnoho zajímavých památek a míst, kde si můžete užívat zábavu. Chcete-li zanechat dojem, navštivte následující atrakce:

- Times Square - To je jedno z nejrušnějších a nejikoničtějších míst v New Yorku. Zde můžete vidět Times Square Billboard a vychutnat si mnoho různých jídelních stánků a restaurací.
- Empire State Building - Empire State Building je nezapomenutelným symbolem New Yorku City, zde si můžete vychutnat nádherný výhled z 86. patra.
- Central Park - To je největší park v New Yorku, který se rozprostírá na 840 akrů zeleně a písečných pláží.
- Soho - V Soho se nacházejí některé z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších obchodů na světě.
- Freiheitsstatue - Zde se nachází proslulá socha svobody, která je symbolem svobody pro celou Ameriku.

New York je také znám jako „město, které nikdy nespí“. Je plné života po celý den a noc, takže můžete strávit celý den procházkou a sledováním místních obyvatel, jak procházejí městem.

Nákupy v New Yorku

New York City není jen kulturní město, ale také místo, kde můžete nakupovat jako nikde jinde. V New Yorku najdete několik společností, které mají obchody po celém městě, největší z nich je Macy's. Můžete také navštívit známé ulice jako Madison Avenue a Broadway, kde najdete mnoho módních butiků a obchodů se suvenýry.

Hledat letenky do New Yorku může být frustrující, ale když najdete levnou letenku, stojí to za to. New York City nabízí tolik zábavy a zážitků, že si jistě užijete nezapomenutelný pobyt. Pokud toužíte po navštívení některých z nejznámějších míst na světě, neváhejte a vydejte se na cestu do New Yorku.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky