Najděte nejlevnejší letenky

Srí Lanka Ella

Ubytování Srí Lanka Ella


Srí Lanka je krásná země plná zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Srí Lance je město Ella, které se nachází v horách na jihovýchodě země. Město Ella je ideálním místem pro turisty, kteří si chtějí užít přírodu a relaxovat v klidném a okouzlujícím prostředí. V tomto článku se zaměříme na ubytování v městě Ella.

V Ella máte na výběr mnoho různých typů ubytování, od luxusních hotelů až po ubytování v hostelech a privátních pokojích. Jednou z nejoblíbenějších možností je ubytování v horských chatách, které se nacházejí v překrásné přírodě. Horské chaty jsou obvykle postaveny v tradičním srílanském stylu, a nabízejí krásné výhledy na okolní hory a údolí.

Další možností ubytování v městě Ella je ubytování v hotelových resortech, které jsou často vybaveny moderním zařízením jako jsou například bazény, wellnes centra a restaurace. Tyto hotely i resorty jsou ideální pro turisty, kteří hledají komfort a luxus.

Pro turisty, kteří hledají spíše levnější ubytování, má Ella mnoho hostelských zařízení. Hostely se nacházejí převážně v centru města, a nabízejí jednoduché a útulné pokoje za velmi přijatelné ceny. Hostely jsou ideálním místem pro turisty, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování a více prozkoumat město a jeho okolí.

Pokud hledáte ubytování, které nabízí více soukromí a klidu, můžete si pronajmout privátní apartmány a pokoje. Tyto ubytování se často nacházejí mimo centrum města, ale nabízejí mnoho výhod jako například krásné výhledy na okolní krajinu a ticho.

Celkově lze říci, že Ella nabízí široké spektrum různých typů ubytování, a je tak vhodná pro každého turistu bez ohledu na to, jaký typ ubytování preferuje. Bez ohledu na to, pro jaké ubytování se rozhodnete, můžete se těšit na krásné pohledy na horství a romantické procházky. Pokud tedy plánujete cestu na Srí Lanku, doporučujeme věnovat návštěvě města Ella a prožít několik dní ve splendoru této krásné hor krajiny.


Dovolená Srí Lanka Ella


Srí Lanka je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, plná krásné přírody, kultury a půvabných lidí. Pokud se chystáte na dovolenou, pak byste si měli určitě zvolit tento nádherný ostrov v Indickém oceánu. Nejlepším způsobem, jak objevit krásy Srí Lanky, je strávit několik dní v malebném městečku Ella, ležícím v pohoří Centrálních hor, které je proslulé svými malebnými kopci a nádhernými scenériemi.

Pokud máte rádi turistiku, pak je Ella pro vás to pravé místo. V této oblasti se nachází několik horských stezek, které vás provedou úchvatnou scenérií hor a ryze srílanské přírody. Nejznámějšími turistickými stezkami jsou Little Adam’s Peak a Ella Rock. Little Adam’s Peak se nachází nedaleko centra města a je snadno dostupný. Cesta na vrchol hory vám zabere asi 30-40 minut a odměnou vám bude krásný výhled na okolní kopce a údolí.

Na druhé straně je zde Ella Rock, což je náročnější trek, který vám zabere celý den, ale stojí za to. Trek začíná v centru města a vede vám po malebných cestách a říčkách. Po přibližně dvouhodinovém pochodu se dostanete do větších kopců a poslední kilometr je skutečná výzva, kdy se budete muset prát s kopcem a vysokými travinami. Ale jakmile dorazíte na vrchol, budete odměněni nádherným výhledem na horské kopce a změť zeleně.

Ella je také proslulá díky svému vlaku, který je považován za jedno z nejkrásnějších vlakových spojení na světě. Tato vlaková trať spojuje města Ella a Kandy a nabízí nádherné výhledy na horské scenérie, čajové plantáže a malebná vesnička lokomotivy, kteréjdou po kolejích. Pokud se rozhodnete, že chcete tuto cestu absolvovat, připravte se na časný ráno, protože vlak je velmi oblíbený a může být rychle plný.

Pokud hledáte odpočinek, pak se můžete ubytovat v jednom z malebných hotelů s krásnými výhledy. Tyto hotely nabízejí vynikající služby, skvělou srílanskou kuchyni a v neposlední řadě i klidné a pohodlné ubytování. Navštivte Ella a uvidíte, že toto kouzelné městečko vám přinese spoustu nevšedních zážitků a zanechá vám vzpomínky na celý život!


Počasí Srí Lanka Ella


Srí Lanka Ella - Neskutečně krásný srí lanský koutek s vodopádem

Srí Lanka je země, která se pyšní neuvěřitelnou přírodou, plážemi a krásnou krajinou. Mezi mnoha turistickými atrakcemi rozhodně nemůže chybět město Ella, které se nachází v centrální části ostrova v horských oblastech. Jedním z nejoblíbenějších míst, které si turisté v oblasti rádi prohlédnou, je zdejší vodopád Srí Lanka Ella, což je nádherný výtvor, který už několik let láká milovníky přírody z celého světa.

Samotný vodopád Ella se nachází v blízkosti vlakové stanice téhož jména a leží v údolí, do kterého se tato neuvěřitelně krásná škála vlévá. Kromě samotného vodopádu můžeme v oblasti vidět i mnoho dalších zajímavých a atraktivních míst, jako jsou památky z dob dávno minulých, kopců a hor, fauna a flóra a mnoho dalšího.

Jedním z největších lákadel pro turisty jsou především nádherné okolní krajiny, které přímo vybízejí k procházkám a pěší turistice. V zimě, když se srí lanským horským vrcholkům koncem října a začátkem listopadu sněhové vločky, jsou doslova kouzelné. Pokud se chcete setkat s nádhernou, čistou a studenou vodou, pak se určitě vydejte k Srí Lanka Ella.

Pokud se chcete k vodopádu dostat pěšky, musíte se vydat na asi 30-40minutovou túru, kterou si budete moci naplno vychutnat nádhernou krajinou. Z oblasti vlakové stanice je to cesta lehce kilometr dlouhá a vede po několika zatáčkách a prostorách, kde můžete zahlédnout neuvěřitelné scenic portréty celé oblasti. Cesta k vodopádu není nijak náročná a je tudíž vhodná i pro rodiny s dětmi.

Samotný Srí Lanka Ella je působivým výtvorem a je neuvěřitelně impozantní. Voda z něj padá z výšky asi 25m a dopadá na malé jezírko, do kterého se lze v letních měsících i koupat. Z vodopádu pak pokračuje potok dál v údolí. V okolí vodopádu jsou mnohé vodní plochy, kde se můžete kochat krásami přírodního prostředí.

Celkově je oblast Srí Lanka Ella neodolatelně krásná a rozhodně stojí za návštěvu. Pokud se chystáte na Srí Lanku, neváhejte se voblasti zdržet a oblast Srí Lanka Ella nesmíte minout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Ella


Zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Srí Lanky a města Ella:

1. Jak se dostat z letiště na Ella?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat z letiště na Ella, je cesta autem. Ubytování v Ellu obvykle nabízí přenosové služby za poplatek. Také lze využít místní taxislužby nebo pronajmout si vlastní auto.

2. Jak dlouho člověk potřebuje na prohlídku Ellských vodopádů?
- Prohlídka Ellských vodopádů a okolních atrakcí obvykle trvá 4-5 hodin.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ellských vodopádů a Srí Lanky obecně?
- Nejlepší čas na návštěvu Srí Lanky je v období od prosince do března, kdy je počasí suché a příjemné. Ellské vodopády lze navštívit po celý rok.

4. Co je nejlepší místo k ubytování v Ellu?
- Ella nabízí širokou škálu ubytování od levných hostelů a penzionů po luxusní hotely. Nejlepší volbou záleží na osobních preferencích a rozpočtu.

5. Jaký je tradiční pokrm Srí Lanky?
- Tradičním jídlem Srí Lanky je například curry rýže, což je směs rýže s kuřetem, rybou nebo zeleninou, doplněná kořením a omáčkou.

6. Jak se dostat z Ellu na Adamův vrch?
- Nejjednodušší způsob je jet vlakem z Ellu do města Hatton a odtud pokračovat taxíkem nebo tuk-tukem na vrchol Adamova vrchu.

7. Měl bych si najmout průvodce na prohlídku Srí Lanky?
- Průvodce může být užitečný při návštěvě méně známých míst a při komunikaci s místními, ale není nutný. Je možné si najmout průvodce v místě nebo se spolehnout na turistické mapy a průvodce.

8. Potřebuji na Srí Lanku vízum?
- Ano, pro vstup na Srí Lanku je potřebné vízum. Lze si jej samostatně zařídit přes internet nebo použít služeb cestovní kanceláře.

9. Jsou na Srí Lance bezpečné veřejné dopravní prostředky?
- Veřejná doprava na Srí Lance může být přeplněná a zpožděná, ale obecně se považuje za bezpečnou. Doporučuje se však mít na paměti základní bezpečnostní opatření, jako jsou například uchovávání cenností na bezpečném místě a dodržování pravidel silničního provozu.

10. Jaké jsou oblíbené turistické aktivity v Ellu?
- Oblíbené turistické aktivity v Ellu zahrnují prohlídku Ellských vodopádů, výlet na Adamův vrch, túry a pěší výlety po okolí, ochutnávání místní kuchyně a návštěva místních trhů.


Letenka Srí Lanka Ella


Srí Lanka je krásná země, která má co nabídnout. Má bohatou historii, exotickou přírodu a úchvatné pláže. Pokud se rozhodnete navštívit Srí Lanku, neměli byste minout městečko Ella.

Ella, ležící v horské oblasti centrálního Srí Lanky, je nejlepší cestou, jak se dobře nádechnout a užívat si klid. Město je obklopeno exotickou přírodou a ze všech stran ohraničeno horami, skvělým výhledem a neuvěřitelnými scenériemi.

Cesta do města Ella je snadná a rychlá. Mezinárodní letiště v Kolombu má vynikající spojení s různými lokalitami Srí Lanky, a tak není problém najít levnou letenku do města Ella.

Letenka z Kolomba do Ella trvá přibližně 1 a půl hodiny a přistát lze na letišti Nuwara Eliya. Z letiště lze využít různé způsoby dopravy, včetně autobusů, taxíků a pronájmu auta.

Ubytování v Ellě je cenově dostupné a jednoduché. Mnoho hotelů a apartmánů nabízí krásný výhled na okolní hory a scenérie.

Ellou se pyšní několika turistickými atrakcemi, včetně světoznámé roverské trasy, kde máte příležitost se projít po úchvatné přírodě. Můžete navštívit Nine Arch Bridge, který byl postaven na konci 18. století, a je považován za jednu z architektonických perel v Srí Lance. Hora Ella je také populárním místem pro turisty, kde se můžete podívat do hloubky údolí a užít si krásné scenérie.

To vše jsou jen malé náznaky toho, co Ella může travele přinést. Pro lidi, kteří mají rádi klidné a krásné místo, je Ella ideální turistickou lokalitou. A s nedalekým letištěm, je letenka do města Ella levná a snadno dostupná. Pokud tedy hledáte dovolenou, která vás bude stát málo peněz, ale poskytne vám úžasné zážitky, Srí Lanka a město Ella je tím pravým místem pro vás.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky