Najděte nejlevnejší letenky

Srí Lanka Mihintale

Letenka Srí Lanka Mihintale


Srí Lanka je krásnou krajinou, která se nachází v Indickém oceánu. A jedním z nejlepších způsobů, jak se k této malebné zemi dostat, je cestovat letadlem. Pokud se chystáte navštívit Srí Lanku, určitě byste se měli podívat na letenky do Mihintale.

Mihintale je malebné a klidné město, které se nachází v blízkosti hlavního města Srí Lanky, Colombo. Pokud jste zamilovaní do historie a kultury, určitě se vám zde bude líbit. Město je plné starobylých chrámů, ruin a jiných historických památek, které odkazují na dávnou buddhistickou éru a mnoho tradičních zvyklostí Srí Lanty.

V posledních letech se ceny letenek do Srí Lanky značně snížily a nyní se dá najít řada cenově dostupných nabídek. Existuje mnoho různých dopravců, kteří létají do srílanského hlavního města Colombo, včetně největšího dopravce Emirates. Letenky do Mihintale jsou k dispozici na internetu, v cestovních kancelářích nebo můžete rezervovat přímo u leteckých společností.

Je třeba poznamenat, že Srí Lanka je v poslední době v turistickém ruchu a stává se velmi populárním cílem. Proto je důležité si dopředu zarezervovat letenky do Mihintale - čím dříve, tím lépe. Stejně tak platí, že si můžete ušetřit peníze, pokud letenky rezervujete v předstihu.

V Mihintale si můžete užít krásnou přírodu, nádherné historické památky a kulturu Srí Lanky. Určitě se tady nebudete nudit a budete mít co objevovat. Letenky do Mihintale jsou ideální pro ty, kteří hledají exotické dobrodružství a lákají je nové kultury a zvyklosti.

V článku jsme se zaměřili na letenky do Mihintale, ale Srí Lanku má mnoho dalších skvostů, které stojí za prozkoumání. Pokud vás tedy zajímají další místa a památky, můžete si najít let zpět až po několika týdnech a naplánovat si tak delší pobyt. Procestování Srí Lanky vám určitě poskytne nezapomenutelné zážitky, které nebudete nikdy litovat.


Ubytování Srí Lanka Mihintale


Srí Lanka je nádherná země s bohatou historií a impozantními přírodními krásami. Jedním z míst, které byste při návštěvě Srí Lanky určitě neměli vynechat, je Mihintale. Tohle místo je považováno za nejposvátnější buddhistické místo na Srí Lance a láká turisty z celého světa. Pokud se rozhodnete navštívit Mihintale, určitě budete potřebovat i ubytování. V tomto článku vám představíme několik možností, jak se na tomto místě ubytovat.

1. Mihintale Green Park Hotel

Jedním z nejlepších ubytovacích zařízení na Mihintale je určitě Mihintale Green Park Hotel. Tento hotel se nachází necelých 10 minut chůze od Mihintale, takže je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí být blízko posvátných míst. Hotel má celkem 14 pokojů, které jsou zařízeny vkusně a moderně. Každý pokoj má vlastní koupelnu a balkón s výhledem na zahradu. Kromě toho hotel nabízí restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční srílanské jídlo.

2. Jetwing Hotel

Dalším skvělým ubytováním v této oblasti je Jetwing Hotel. Tento luxusní hotel se nachází v nedaleké oblasti Anuradhapura a nabízí nádherné pokoje s výhledem na okolní krajinu. Každý pokoj má klimatizaci, vlastní koupelnu a balkón nebo terasu. Hotel má také krásnou zahradu, bazén a restauraci, kde si můžete vychutnat nejen srílanské jídlo, ale i mezinárodní speciality.

3. Back of Beyond Dehigahalanda

Back of Beyond Dehigahalanda je další možnost pro ubytování v této oblasti. Tento hotel se nachází v klidném a krásném prostředí, asi 20 minut chůze od Mihintale. Nabízí pokoje s vlastní koupelnou a terasou s výhledem na jezero Kala Wewa. Hotel má také bazén, restauraci a společné prostory, kde se můžete seznámit s ostatními hosty a sdílet své cestovatelské zážitky.

4. Rajarata Lodge

Poslední volbou pro ubytování na Mihintale, kterou vám představíme, je Rajarata Lodge. Tento hotel se nachází nedaleko od Mihintale a má pokoje s vlastní koupelnou a balkónem s výhledem na zahradu. Majitelé tohoto hotelu se snaží o udržitelný cestovní ruch a proto nabízejí tradiční srílanské jídlo, které je připravováno z místních surovin.

Tyto čtyři možnosti pro ubytování na Mihintale vám pomohou vybrat si ten nejvhodnější hotel pro vaši cestu. Ať už se rozhodnete pro luksusní hotel nebo pro ubytování s nižší cenou, budete mít zaručeně nezapomenutelný pobyt.


Počasí Srí Lanka Mihintale


Srí Lanka je krásná země, která má mnoho míst, která stojí za návštěvu. Jedným z těchto míst je Mihintale, město ležící na svahu kopce, který se vypíná do výšky 333 metrů. Ve městě je velmi příjemné klima a počasí, které je ideální pro turisty, kteří si chtějí užít přírodu a historii.

V Mihintale jsou dvě sezóny, monzunová a suchá. Sezóna monzuny trvá od května do srpna a od října do prosince. Během této doby je počasí velmi vlhké a deštivé. Suchá sezóna trvá od ledna do dubna a je charakterizována sluncem a teplým počasím.

Většina turistů navštěvuje Mihintale během suché sezóny, protože to je nejlepší čas pro prohlídku starověkých chrámů a buddhistických svatyní, které jsou zde umístěny. Během této doby je také možné si užít krásné výhledy z vrcholu kopce.

Teploty v Mihintale se pohybují od 25 do 30 stupňů Celsia během celého roku. V noci se teploty mohou mírně snižovat, takže je dobré si vzít s sebou teplejší oblečení.

Během návštěvy Mihintale je důležité si vzít nějakou ochranu před sluncem, jako jsou sluneční brýle a opalovací krém. Také byste měli být připraveni na občasný déšť, pokud navštívíte město během monzunové sezóny.

Celkově vzato, počasí v Mihintale je ideální pro turisty, kteří si chtějí užít přírodu a historii. Během celého roku je zde teplé a vlhké klima, ale během suché sezóny je počasí nejvhodnější pro prohlídku starověkých chrámů a svatyní. Takže neváhejte a jděte si užít Mihintale a jeho krásné počasí!


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Mihintale


Dotazy:

1. Co je Mihintale?
2. Jak se dostat do Mihintale?
3. Kdy je nejlepší čas navštívit Mihintale?
4. Kolik stojí vstupenka do Mihintale?
5. Jaké jsou hlavní památky v Mihintale?
6. Je nutné se obléci nějak speciálně na návštěvu Mihintale?
7. Jaký typ jídla si mohu v Mihintale vychutnat?
8. Existuje nějaké ubytování v Mihintale?
9. Jaký je výhled z vrcholu Mihintale?
10. Jaká je historie Mihintale?

Odpovědi:

1. Mihintale je svaté místo buddhismu a důležitá archeologická lokalita nacházející se v Sri Lance.
2. Mihintale se nachází asi 8 km od města Anuradhapura a lze se tam dostat na motocyklu, skútru nebo autem.
3. Nejlepší čas na návštěvu Mihintale je od listopadu do března, kdy je počasí sušší a méně horké.
4. Cena vstupenky do Mihintale se liší v závislosti na státní příslušnosti, ale obvykle se pohybuje kolem 1000 rupií (přibližně 180 Kč).
5. Mezi hlavní památky v Mihintale patří Mandirigmala (hlavní posvátné místo), Buddhagayä (bodhi strom), Kantaka Cetiya (sto sloupů) a Ambasthala Dagoba (strom stínu).
6. Je vhodné se obléct slušně a pokrýt ramena a kolena. Návštěvníci by měli také vyzout boty při vstupu do chrámů.
7. Ve stravování jsou obvykle nabízena typická srílanská jídla, jako je například rizoto nebo curry.
8. V Mihintale nejsou žádné velké hotely, ale v okolí se nachází mnoho ubytovacích možností.
9. Z vrcholu Mihintale se naskýtá úchvatný výhled na okolní krajinu a Anuradhapuru.
10. Historie Mihintale sahá až do 3. století před naším letopočtem, kdy sem byl poslán buddhistický mnich Mahinda, aby šířil náboženství na Srí Lance. Místo se stalo velmi významným pro buddhismus a bylo vybudováno mnoho klášterů a svatyní.


Dovolená Srí Lanka Mihintale


Srí Lanka je úchvatná země plná exotické krásy, historie a kultury. Mnoho turistů se přichází na tuto krásnou zemi dívat, a řada z nich vybírá právě místo Mihintale pro svou dovolenou.

Mihintale je malé městečko v srílanských horách, které se nachází asi 13 kilometrů na sever od Anuradhapura. Je to posvátné místo, kde se podle tradice v roce 247 před Kristem setkal král Devanampiyatissa s buddhistickým misionářem Mihintou, a stal se prvním buddhistickým králem. Proto je toto místo považováno za první buddhistické svatyně Srí Lanky.

Hlavním lákadlem pro turisty jsou ale nádherné panoramata, která se nabízejí z vrcholku hory. Mihintale je totiž položeno na vysoké skále, a tak se odtud nabízí úžasný výhled na krajinu. Pokud se rozhodnete vystoupat na vrchol hory, musíte projít svatyní Thuparama, kamenným mostem a mnoha schodišti. Cestou nahoru potkáte bohatou historii, zejména ruiny starověkých buddhistických chrámů, z nichž nejvýznamnější je Mahaseya.

Turisté si sem také často přijedou odpočinout a zotavit se od denního shonu, jelikož Mihintale nabízí velmi klidné a tiché prostředí. Pozoruhodné jsou také sady, které tady najdete - jsou plné banánovníků, ananasů, palmy a jiné exotické zeleniny.

Kromě toho je Mihintale ideálním místem pro turisty chtějící poznat místní kulturu a obyčeje. Ubytování se zde najde na rozdíl od velkých turistických center jako jsou Colombo nebo Galle, většinou v malých rodinných penzionech.

Zkrátka, Mihintale je skvělým místem pro ty, kteří hledají klid a ticho, historii, kulturu a nádhernou přírodu Srí Lanky. Během dovolené si zde můžete zahřát své tělo na slunci, obraťte si kokosový ořech plný exotické šťávy, navštivte starověké chrámy a snažte se porozumět způsobu života místních obyvatel. Pokud chcete poznat něco zcela jiného než to, co nabízejí velká města Srí Lanky, jděte rozhodně Mihintale.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky