Najděte nejlevnejší letenky

Švédsko Småland

Letenka Švédsko Småland


Småland je provincie na jihu Švédska, která nabízí nádhernou přírodu, malebné vesnice a mnoho turistických atrakcí. Pokud hledáte letenky do této části Švédska, můžete se rozhodnout pro několik možností.

První možností je letět do hlavního města provincie Jönköping. Jönköping je městem s bohatou historií a mnoha turistickými atrakcemi, jako je například Vättern, největší jezero ve Švédsku. Letiště v Jönköpingu leží asi 8 kilometrů jihovýchodně od centra města a provozují zde nízkonákladové aerolinky Ryanair a Wizz Air.

Další možností je letět do města växjö, kde se nachází nejenom letiště, ale také mnoho kulturních památek a muzeí. Do Växjö létají nízkonákladové aerolinky Ryanair a Wizz Air z několika evropských destinací.

Poslední možností je letět do města Kalmar na východě provincie, kde se nachází překrásný hrad a mnoho krásných pláží. Do Kalmaru létají aerolinky SAS, Ryanair a Wizz Air z několika evropských destinací.

Veškeré letenky na výše uvedené destinace naleznete v nabídce všech větších leteckých společností, jako jsou například česká aerolinie ČSA, Ryanair, Wizz Air, SAS nebo Norwegian. Ceny letenek se liší v závislosti na termínu odletu a přistání, ale většinou se pohybují v řádech od několika set do několika tisíc korun.

Pokud hledáte levné letenky do Švédska, doporučujeme sledovat nabídky leteckých společností přes sezónu a využívat akční nabídky a slevy. Více informací o letenky na další destinace můžete najít například na webu Letuška.cz.


Dovolená Švédsko Småland


Švédsko a jeho provincie Småland jsou velmi oblíbenými turistickými cíli. Småland se nachází jižně od Švédska a rozkládá se na ploše asi 29 000 km². Oblast se vyznačuje rozmanitým krajinným charakterem, malými městy, bažinami a lesy plnými zvěře. Småland také nabízí mnoho příležitostí pro aktivní dovolenou a relaxaci.

Pokud plánujete dovolenou v této části Švédska, určitě byste měli navštívit město Växjö. Město se nachází ve středu Smålandu a je obklopeno malými jezery a lesy. Växjö je výborným výchozím bodem pro procházky po přírodě nebo jízdu na kole. Město samo o sobě nabízí řadu kulturních aktivit, jako například divadelní představení, koncerty a muzea.

Dalším zajímavým místem, které byste měli navštívit, je město Kalmar. Kalmar se nachází na východě Smålandu a je známý svým gotickým hradem, který se datuje až do 12. století. Kromě hradu si můžete prohlédnout také nádhernou katedrálu, která se nachází v samotném centru města. Kalmar je také výborným výchozím bodem pro výlety po okolní přírodě.

Pokud sjíždíte severnější část Smålandu, určitě byste neměli vynechat návštěvu města Jönköping. Město se nachází na břehu jezera Vättern a nabízí mnoho aktivit pro aktivní odpočinek. Můžete si zde pronajmout kajak nebo paddleboard a projet se po jezeře. Navštívit můžete také místní muzeum, které tok seznámí se životem místních obyvatel.

Kromě měst nabízí Småland také řadu možností pro aktivní odpočinek. Oblast je plná turistických stezek a cyklostezek, které vás provedou okolní krajinou. Můžete se vydat také na rybaření nebo si pronajmout kajak pro jízdu po místních jezerech. V zimě máte k dispozici lyžařská střediska, kde si můžete užít sjezdovky i běžky.

Småland je také dobře znám díky svým sklárnám. V oblasti se nachází řada skláren, které vyrábí kvalitní sklo. Pokud se vás tato záležitost zajímá, určitě si navštivte místní sklárny.

V oblasti Småland najdete také řadu ubytování. Můžete si zde pronajmout chatu, která vám poskytne soukromí a prostor pro relaxaci. Pokud chcete mnoho aktivit, můžete se ubytovat v některém z místních hotelů nebo penzionů.

Småland je skvělým místem pro aktivní dovolenou a má k tomu všechny předpoklady. Pokud hledáte destinaci plnou přírody, kultury a aktivit, je Småland pro vás ideální volbou.


Ubytování Švédsko Småland


Švédsko je oblast bohatá na přírodu, historii a kulturu. Pro milovníky přírody a klidu je Švédsko ideálním místem pro dovolenou. Oblast Småland se nachází na jihovýchodě Švédska a nabízí mnoho krásných míst k prozkoumání. Pokud plánujete cestu do Smålandu, zde jsou některé tipy na ubytování.

1. Kempy

Na území Smålandu je mnoho kempů, které nabízejí ubytování v přírodě. Tyto kempy jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají přírodu a pohodu. Během pobytu v kempech si můžete vychutnat koupání v jezerech a řekách, turistiku a cyklistiku. Kempy nabízí různé typy ubytování, jako jsou chatky, karavany a stany, takže zde najdete ubytování v souladu se svými preferencemi.

2. Chaty

Je-li pro Vás turistika méně vhodná, ale stále chcete být blízko k přírodě, je pronájem chaty ideálním řešením. Småland nabízí širokou škálu různých chat a velikostí, takže najdete ubytování pro jednotlivce až po rodiny s více než 6 lidmi. Chaty jsou plně vybaveny, ale v některých případech si musíte přinést vlastní povlečení a ručníky. V každé chatě najdete toaletu a sprchu.

3. Hotely

Pokud nevyhledáváte pobyt v přírodě, můžete zvolit ubytování v jednom z mnoha hotelů v Smålandu. Tyto hotely nabízí pohodlné a čisté pokoje s různými službami. V každém hotelu najdete Wi-Fi připojení k internetu, televizi, parkování a často také snídani. Ve většině hotelů najdete restauraci, která nabízí další jídla.

4. Apartmány

Přemýšlíte-li o pobytu delší dobu v Smålandu, pronájem apartmánu může být nejlepší volbou. Apartmány nabízejí více prostoru a pohodlí, stejně jako vybavenou kuchyň a obývací pokoj. Ubytování v apartmánech poskytuje větší svobodu a pružnost ve srovnání s hotelem nebo chalupou.

V Smålandu je mnoho míst k prozkoumání a vaše volba ubytování bude záviset na tom, co hledáte. Od kempech a chat až po hotely a apartmány, Småland nabízí mnoho možností pro ubytování. Ať už plánujete krátkou nebo dlouhou dovolenou, můžete si být jisti, že najdete ideální ubytování, které splní Váš každý požadavek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Småland


1. Jak se dostat do Smålandu?

Småland se nachází na jihu Švédska a nejlepší způsob, jak se dostat do této oblasti, je letecky, vlakem nebo autobusem.

2. Co je typické pro Småland?

Ve Smålandu najdete husté lesy, tisíce jezer a řek a rozmanitou faunu a flóru. V této oblasti jsou také četné skleněné fabriky a řemeslnické obchody zaměřené na tradiční švédské zboží.

3. Kde se dá ubytovat ve Smålandu?

Ve Smålandu najdete různé ubytování - od hotelů a penzionů po kempy a chatky v přírodě.

4. Jaká jsou nejoblíbenější místa v Smålandu?

Mezi nejoblíbenější místa v Smålandu patří například skleněné fabriky ve městech Kosta, Orrefors a Boda, Národní park Kaledonie, město Växjö a řada dalších míst s krásnou přírodou a švédskou kulturou.

5. Co mohu jíst v Smålandu?

Ve Smålandu si můžete vychutnat tradiční švédská jídla, jako jsou různé druhy ryb, masové kuličky (köttbullar), různé druhy pečiva, jako jsou kanelbullar nebo ostkaka.

6. Jaká jsou nejlepší období na návštěvu Smålandu?

Nejlepší období na návštěvu Smålandu jsou jaro a léto, kdy se můžete těšit na krásné počasí a přírodu v plné kráse. V zimě můžete navštívit některé lyžařské střediska a vychutnat si krásné zimní scenérie.


Počasí Švédsko Småland


Švédsko je krásná země, která nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nich je i oblast Småland, kterou si určitě zamilují všichni milovníci přírody. Småland se nachází na jihu Švédska a rozprostírá se na ploše více než 30 tisíc kilometrů čtverečních. Hlavním městem této oblasti je Jönköping.

Co se týče počasí v této oblasti, tak je zde spíše chladněji než na severu Švédska. Průměrná teplota v létě se v Smålandu pohybuje okolo 20°C a v zimě okolo - 10°C. Je zde výrazná sezónnost a v létě se můžete těšit na dlouhé slunečné dny, zatímco v zimě se zde setmí již kolem 15. hodiny.

Když tedy plánujete cestu do této oblasti, je vhodné vzít s sebou jak teplé oblečení do zimy, tak i letní oblečení, protože v letních měsících může být celkem horko. V zimě můžete vyrazit na sjezdovky a v létě se projít v národním parku Četnický les (Store Mosse National Park).

Dalším zajímavým místem v této oblasti je město Växjö, kde se můžete projít po malebných uličkách s tradičními švédskými domky. Město Växjö je také zajímavé díky moderní architektuře, která je zde velmi rozšířena. Je zde například budova s názvem Glasriket (sklářská výroba), která se skládá z mnoha výstavních prostor a obchodů, které nabízejí skleněné výrobky.

Pokud se rozhodnete navštívit Švédsko a oblast Småland, nezapomeňte, že počasí je zde dosti proměnlivé, a proto si s sebou vezměte jak letní, tak i zimní oblečení. V každém případě ale můžete očekávat nádherné přírodní scenérie a mnoho zajímavých míst k návštěvě v průběhu celého roku.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky