Najděte nejlevnejší letenky

Švýcarsko Curych

Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Curych


1) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Curychu?
Nejlepší doba na návštěvu je mezi květnem a zářím, kdy je nejtepleji a nejméně pravděpodobné, že bude pršet.

2) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Curychu?
Mezi nejlepší turistické atrakce v Curychu patří mimo jiné historické centrum, Curyšské jezero, Národní muzeum, Grossmünster, Fraumünster a Bahnhofstrasse.

3) Kolik stojí veřejná doprava v Curychu?
Cena závisí na délce trasy, kterou chcete jet. Většina turistů však využívá denní lístek, který stojí 8,80 CHF a platí celý den na všechny druhy veřejné dopravy v Curychu a okolí.

4) Je v Curychu možné platit kartou?
Ano, většina obchodů, restaurací a hotelů v Curychu přijímá platby kartou, včetně Visa a Mastercard.

5) Je v Curychu bezpečno?
Ano, Curych je velmi bezpečné město a kriminalita je zde nízká. Nicméně je vždy důležité být obezřetní a udržovat si bezpečnostní opatření.

6) Jaké jsou ceny potravin v Curychu?
Ceny potravin v Curychu jsou obecně vysoké, zejména v restauracích a kavárnách. Pokud chcete ušetřit, můžete nakoupit v supermarketech jako Migros nebo Coop.

7) Kde si mohu v Curychu vyměnit peníze?
Většina bank a směnáren v Curychu nabízí služby směny měn a většina z nich je otevřena od pondělí do pátku.

8) Jaký je nejlepší způsob, jak cestovat v Curychu?
Nejlepší způsob, jak cestovat v Curychu, je použití veřejné dopravy, která je velmi spolehlivá a snadno dostupná. Můžete využít autobusy, tramvaje, metra nebo lodě na Curyšském jezeře.


Dovolená Švýcarsko Curych


Švýcarsko je krásná země s kouzelnými horskými krajinami, podmanivými jezery a historickými městy. Mezi těmito městy patří i metropole Curych, která je nejen finančním centrem země, ale také turistickou destinací. Pokud tedy razíte na dovolenou do Švýcarska, určitě nevynechejte návštěvu tohoto města.

Curych je jedním z největších měst v zemi a nabízí nejen krásné památky, ale také bohatou kulturu a gastronomii. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v tomto městě, můžete se těšit na mnoho zajímavých aktivit a památek.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí města je tzv. „Altstadt“, což je historické centrum města s malebnými uličkami, starými domy a úzkými uličkami. Tady najdete mnoho historických památek, jako je například gotický kostel Fraumünster, který je známý pro své skleněné vitráže od umělkyně Marc Chagalla. Další památkou, kterou rozhodně stojí za návštěvu, je Grossmünster, impozantní kostel s velkou historií. Kromě toho tu najdete také Národní muzeum, které vás bude seznamovat s historií Švýcarska. Pokud se chcete podívat na město z výšky, nezapomeňte na Rigi Mountain, odkud se můžete těšit na krásný výhled na město a okolní krajinu.

Kromě bohaté historie nabízí Curych také skvělé možnosti pro nákupy a gastronomii. Nezapomeňte navštívit největší nákupní centrum v Evropě, kde najdete řadu obchodů, restaurací a kaváren. Pokud je pro vás důležité ochutnat místní kuchyni, v centru města najdete mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční speciality jako je fondue nebo různé druhy sýrů.

Pokud jste příznivcem sportu, můžete v okolí města vyzkoušet mnoho aktivit jako například cyklistiku, běhání, pěší turistiku a v zimě lyžování. Curych se také může pochlubit množstvím parků a zelených ploch, kde si můžete odpočinout a načerpat novou energii.

Celkově je Curych skvělým místem pro dovolenou v Švýcarsku, kde se můžete těšit na krásné památky, bohatou kulturu a gastronomii a také na mnoho sportovních aktivit a relaxace. Tuto metropoli určitě nevynechejte na své cestě po Švýcarsku!


Letenka Švýcarsko Curych


Letenka Švýcarsko Curych

Pokud hledáte destinaci pro své další dovolenou nebo pracovní cestu, Švýcarsko je určitě jedním z nejlepších míst, které byste mohli zvolit. A pokud hledáte letenku do Švýcarska, pak neexistuje lepší místo k odletu než Curych.

Letenky do Curychu jsou k dispozici z mnoha měst po celém světě. Curych je domovem jednoho z největších mezinárodních letišť ve Švýcarsku, což znamená, že letenky jsou často cenově dostupné a snadno k dispozici.

Při návštěvě Curychu se určitě nebudete nudit. Tento kosmopolitní město nabízí mnoho zajímavostí a aktivit jak pro turisty, tak pro obyvatele. Návštěvníci si mohou prohlédnout mnoho muzeí, galerií a historických památek. Zahrát si golf, projít se malebnými uličkami nebo si dát sklenku vína v jednom z mnoha barů nebo kaváren je také možné.

Curych je také ideální výchozí bod pro objevování ostatních krás Švýcarska. Pokud máte rádi horskou turistiku, můžete navštívit jedno z mnoha lyžařských středisek, které jsou snadno dostupné z Curychu. Pro ty, kteří se zajímají o historii Evropy, Lucern je vzdálen jen krátkou jízdou vlakem.

Pokud hledáte letenku do Švýcarska, není nic lepšího než Curych. Nejen, že je letiště výborně spojeno s mnoha městy po celém světě, ale také je to skvělé místo, odkud můžete začít svou návštěvu tohoto nádherného alpského státu.

Nebuďte váhaví a prozkoumejte letenky do Curychu ještě dnes. A až se tam jednou dostanete, budete moci zažít něco, co si budete pamatovat po celý život.


Počasí Švýcarsko Curych


Švýcarsko je zemí, která se pyšní nejen svými alpskými scenériemi, ale také bohatými historickými kořeny a kulturním bogatstvím. V samotném srdci země leží Curych, který je nejen jedním z největších měst Švýcarska, ale také v němž žije nejvíce lidí a je sídlem nejen vlády, ale také několika mezinárodních organizací.

Město Curych se nachází převážně v nížinách, které ho obklopují z každé strany. Díky tomu je město chráněno proti mnoha extrémům počasí, které mohou přinést mořské vlny či horské erupce.

Počasí ve Švýcarsku a v Curychu zvláště podléhá typickým místním vlivům. Průměrná teplota se pohybuje okolo 3 °C v lednu a dosahuje přibližně 20 °C v srpnu. Je tedy nutné být připraven na různé extrémy počasí – od sněhu a mrazů v zimě až po vysoké letní teploty.

V letních měsících se můžete těšit na množství příležitostí pro vycházky a procházky po městě i přilehlých kopcích. V zimních měsících si zase užijete lyžování a další zimní sporty. Pokud by vás v Curychu překvapil silný déšť, nezoufejte – v centru města najdete spousty kulturních institucí a památek, které je možno navštívit i za deštivého počasí.

Curych je městem obklopeným kopcemi a v průběhu roku se proto můžete setkat s různými meteorologickými situacemi. V zimě vás může potkat silná sněhová bouře, která ovlivní dopravu po městě, zatímco v létě je možno mít teploty kolem 30 °C, což pro mnoho turistů může být příliš horké.

V posledních letech byla také častější přítomnost silných bouří sintenzivním větrem a následnými povodněmi. Je důležité vždy sledovat aktuální informace na území města a vyhnout se rizikovým oblastem.

Celkově lze tedy říct, že počasí ve Švýcarsku a v Curychu je většinou velmi příjemné a stabilní, zklamání ale může přinést především nečekané bouře a silné deště. Proto je vždy dobré být otevřený různým možnostem a měnit plány v případě potřeby.


Ubytování Švýcarsko Curych


Švýcarsko je malá země s nádhernou krajinou, hory a mimořádnou historií. Mnoho turistů z celého světa přichází navštívit toto krásné místo a využít jeho nádherné krajiny a měst jako Curych. Pokud plánujete do svého seznamu cestování zařadit Švýcarsko a máte zájem o ubytování v Curychu, je zde několik doporučení na místa, která stojí za to navštívit.

Curych je největší město v Švýcarsku a je plné různých možností pro turisty, kteří hledají ubytování. Tyto možnosti zahrnují kubistické hotely, stylové boutique hotely, tradiční švýcarské apartmány a další možnosti.

Jedno z těchto míst, kde můžete zůstat, je hotel Savoy Baur en Ville. Tento hotel stojí v centru města a je v dosahu několika atrakcí jako jsou například Muzeum spisovatelů, Opera a koncertní síň, kostel Fraumünster a další. Hotel byl zrekonstruovaný v roce 2019 a nabízí pokoje s klasickým nábytkem a moderními prvky.

Další možností je Baur au Lac, které bylo postaveno v 19. století. Hotel se nachází v blízkosti Zurichhornu, jednoho z největších parků v Curychu, a nabízí nádherný výhled na město. Pokoje jsou elegantně zařízené a nabízejí vlastní koupelnu, satelitní TV a Wi-Fi. Hotel má vynikající restaurace a bary pro hosty.

V neposlední řadě jsou zde také plnohodnotné luxusní apartmány, jako jsou například Hirschgarten Apartments, nacházející se kousek od centra města. Tyto apartmány nabízí svobodu pobytu v samostatných apartmánech, ale s přidanou hodnotou služeb a vybavení hotelu. Jedná se o ideální volbu pro rodiny nebo větší skupiny.

Curych nabízí také mnoho dalších možností ubytování, jako jsou například hostely a apartmány. Důležitější než volba ubytování je to, abyste si pobyt dokázali užít. Pokud si tedy plánujete návštěvu tohoto krásného města, nezapomeňte objevit jeho nejlepší atrakce, zatímco pobýváte v jednom z míst, které byly zmíněny. Stoletími Švýcarsko přilákalo mnoho turistů svými alpskými scenériemi a velkým množstvím historických a kulturních památek. Postarajte se o to, abyste si užili svůj pobyt v Curychu, a to bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete!


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky