Najděte nejlevnejší letenky

Švýcarsko La Chaux-de-Fonds

Letenka Švýcarsko La Chaux-de-Fonds


Letenky do La Chaux-de-Fonds, malebného města na severozápadě Švýcarska, jsou stále více žádané. Tato oblast je skvělým místem pro všechny, kdo si chtějí užít přírodu, kulturu a historii, kterou nabízí Švýcarsko.

La Chaux-de-Fonds je městem hodin, a tak především hodinářství tvoří jeho historii. Město je dnes na seznamu UNESCO a je považováno za kulturní dědictví. Pokud tedy letíte do La Chaux-de-Fonds, určitě nevynechejte návštěvu muzea hodin v Maison L'Élysée.

Nechybí ale ani pro milovníky přírody, ať už na turistiku v nevšední kopcích hor Jura, nebo na lyžování v horách nedaleko La Chaux-de-Fonds. Můžete si také zajet do nedalekého Besançonu v sousední Francii.

V La Chaux-de-Fonds se nachází také velké množství parků, zahrádek a zelených náměstí. Město je známé svými elegantními budovami, které byly postaveny především v 19. století pro potřeby prosperujícího hodinářského průmyslu. Vrcholí jezuitská kaple, která je považována za nejkrásnější historickou stavbu ve městě.

La Chaux-de-Fonds je také městem umění, kde se nachází mnoho galerií a muzeí. Například Musée des beaux-arts, Musée d’histoire or Musée international d’horlogerie.

V letním období probíhají v La Chaux-de-Fonds mnohé kulturní akce, například festivaly hudby a divadla, stejně jako různé sportovní události. V zimě jsou pak velkým lákadlem blízké lyžařské střediska, jako je Mont Tendre nebo Sainte-Croix/Les Rasses.

Pokud se tedy rozhodnete letět do La Chaux-de-Fonds, můžete si být jistí, že máte před sebou skvělý dovolenou se spoustou zábavy, přírody a kultury.Časově to ale doporučujeme minimálně na týden, abyste stihli vše, co město nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko La Chaux-de-Fonds


Jaké je počasí v La Chaux-de-Fonds?
Počasí v La Chaux-de-Fonds je velmi proměnlivé a závislé na ročním období. V zimě jsou teploty velmi nízké a v létě je teplé a slunečné počasí.

Jaké pamětihodnosti najdu v La Chaux-de-Fonds?
La Chaux-de-Fonds je známé pro své hodinářské tradice a vysokou kvalitu hodin. Turisté mohou navštívit Muzeum hodin v centru města, nebo navštívit některé z nejstarších hodinářských dílen.

Jaká je místní kuchyně v La Chaux-de-Fonds?
Místní kuchyně La Chaux-de-Fonds se skládá převážně z tradičních švýcarských jídel a specialit. Patří sem například švýcarské sýry, fondue, raclette, různé druhy masa, ryby nebo různé druhy pečiva a dezertů.

Jak se dostat do La Chaux-de-Fonds?
Nejlepší způsob, jak se dostat do La Chaux-de-Fonds, je letadlem do nejblíže letiště v Curychu a následně autobusem nebo vlakem přímo do města. Vlakové a autobusové spojení jsou dobře organizované a snadno dostupné z mnoha částí Švýcarska.

Jaké jsou nejlepší hotely v La Chaux-de-Fonds?
La Chaux-de-Fonds nabízí mnoho luxusních i cenově dostupných hotelů, jako jsou Hotel Athmos nebo Hotel de la Paix. Ty nejlepší nabízejí nejen kvalitní ubytování, ale i skvělou polohu a možnost využití kvalitních služeb a zařízení.


Ubytování Švýcarsko La Chaux-de-Fonds


Švýcarské La Chaux-de-Fonds patří mezi ty města, která uchvacují svou architekturou a historií. Město se nachází ve francouzské části země a je známé především díky svému výrobě hodinek a nádhernému horskému prostředí. Pokud plánujete cestu do tohoto krásného města, nezapomeňte věnovat pozornost také ubytování, které má opravdu co nabídnout.

Kde se ubytovat v La Chaux-de-Fonds

La Chaux-de-Fonds je poměrně malé město, ale nabízí širokou škálu ubytování. Ve středu města se nachází řada hotelů různých kategorií, od luxusních po cenově dostupnější. Vyberte si tedy podle svých preferencí a finančních možností.

Pokud ale toužíte po něčem unikátním a originálním, máte několik alternativ. Například se můžete ubytovat v historické budově ze 17. století, kterou nyní provozuje hotel s názvem Athmos. Pokoje jsou zde vkusně zařízeny a nabízejí výhled na město.

Další možností je ubytování v bytě nebo studiu nabízeném u místních obyvatel. Tato možnost vám umožní opravdový pohled do života místních a často je to i finančně dostupnější než klasické hotely. Pro takové ubytování se můžete podívat například na portály Airbnb nebo Booking.com.

Co vidět v La Chaux-de-Fonds

La Chaux-de-Fonds je známé především díky svému významu pro výrobu hodinek. Pokud tedy máte rádi tuto oblast, určitě byste neměli vynechat návštěvu Muzea umění a historie místního hodinářství. Muzeum vám ukáže historii hodinářského průmyslu v La Chaux-de-Fonds a ukáže vám, jak se vyvíjela technologie i design hodinek.

Dalším zajímavým místem v La Chaux-de-Fonds je rozhledna Tour Espacité. Ta se nachází v samém centru města a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Co se týče památek, určitě byste neměli minout Maison Blanche, která je nejen významnou historickou stavbou, ale zároveň slouží jako kulturní centrum pro celé město.

Hory a příroda v okolí La Chaux-de-Fonds

Městečko La Chaux-de-Fonds může být zajímavé samo o sobě, ale rozhodně byste neměli minout krásnou přírodu v okolí. Město totiž leží na úpatí horského masivu Jura, který nabízí řadu možností pro pěší turistiku, horskou cyklistiku nebo lyžování.

Na závěr bychom vám rádi poskytli jednu malou tip. Městečko La Chaux-de-Fonds sídlí v švýcarském kantonu Neuchâtel a pokud máte chuť na návštěvu dalšího krásného městečka, můžete zde zůstat a navštívit městečko Neuchâtel. To se nachází jen kousek od La Chaux-de-Fonds a určitě stojí za návštěvu.


Dovolená Švýcarsko La Chaux-de-Fonds


La Chaux-de-Fonds je krásné město v kantonu Neuchâtel ve Švýcarsku. Je to překrásné místo, kde můžete strávit svou dovolenou a relaxovat v uzdravujícím prostředí překrásného města.

La Chaux-de-Fonds je nejen krásné, ale i velmi historické město, které se nachází na úpatí švýcarských Alp. Město je známé především jako rodiště legendárního hodináře A. L. Bregueta a také jako centrum švýcarského hodinářství. La Chaux-de-Fonds je zakladatelské město horologického průmyslu a celý kanton Neuchâtel je dnes stále centrem výroby hodinek.

Město je také známé svým neobvyklým urbanistickým uspořádáním, které bylo navrženo Le Corbusierem, jedním z nejslavnějších moderních architektů. La Chaux-de-Fonds byl jedním z prvních měst na světě, které bylo plánováno podle principů moderního urbanismu a ve své době byl Le Corbusierův urbanistický plán velmi pokrokový.

Kromě hodinářského průmyslu a urbanistického dědictví má La Chaux-de-Fonds také mnoho přírodních krás v okolních horách a lesích. Můžete zde najít krásná jezera, vodopády a přírodní zóny, kde se můžete projít a užít si klidného odpočinku.

Nejlepší způsob, jak prozkoumat město, je pěšky. La Chaux-de-Fonds je velmi pěkné město s uličkami plnými historických budov. Můžete si prohlédnout místní muzea s hodinářskými výstavami a naučit se více o tom, jak se vyrábí švýcarské hodinky. A pokud máte rádi umění, můžete navštívit muzeum umění v městském parku, kde jsou vystavené díla švýcarských a evropských umělců.

Pokud máte rádi gastronomii, La Chaux-de-Fonds nabízí mnoho možností pro vynikající jídlo a pití. Můžete ochutnat místní speciality, jako jsou sýry a vína a zároveň užít si pohled na krásné švýcarské krajiny.

Celkově vzato, La Chaux-de-Fonds je vynikající místem pro dovolenou, kterou určitě nebudete litovat. Překrásné město s mnoha kulturními, uměleckými a přírodními krásami, spolu s vynikající gastronomií a vynikajícím ubytováním. Vytvoříte si zde krásné vzpomínky a přijedete si připadat jako novým člověk.


Počasí Švýcarsko La Chaux-de-Fonds


Švýcarsko je známé svými alpskými vrcholy, ale města jako La Chaux-de-Fonds nabízejí své vlastní kouzlo. Nachází se ve Švýcarském Jura, v nadmořské výšce přibližně 1000 metrů nad mořem, a je proslulé svým hodinářským průmyslem a modernistickou architekturou.

Když mluvíme o počasí v La Chaux-de-Fonds, mohou být místní podmínky poněkud odlišné od klasického švýcarského kli-matu. I když je oblast zimou pokrytá sněhem a několik měsíců ročně, může být léto velmi horké a suché. Zimy jsou obvykle mrazivé a sněhové, s teplotami průměrně pod -5 °C. Průměrné teploty pro letní měsíce jsou kolem 20 °C, ale v extrémním případě průměrné denní teploty mohou dosáhnout až 30 °C.

Protože se nachází v zemi, kde se během roku mění roční období, je dobré vědět, jaké oblečení si vzít sebou, když navštíví-te La Chaux-de-Fonds. V létě bychom doporučovali oblečení jako jsou krátké rukávy, šortky a plavky, avšak byste také měli vzít s sebou lehčí vrstvu oblečení na večery. V zimě byste měli zahr-nout tepelné prádlo, čepice a rukavice, oblečení či bunda na ochranu před větrem a sněhem.

Nejen, že je La Chaux-de-Fonds fascinujícím městem s unikátními součástmi, také nabízí plno turisticky lákavých oblastí. Nejvíce populární je pro krajinné výhledy Monts Val-lée, dále bychom mohli jmenovat Les Brenets s jejími vodopády ve vrcholových údolích, či třeba malou, ale hezkou část města, kde se nachází múzea hodin, a kterou si zamilují příznivci domácí řemeslné výroby.

Ať už jste v La Chaux-de-Fonds kvůli sněhu, dešti nebo slunci, každé tato oblast Švýcarska nabízí něco, co vás přiláká a zaujme. Podívejte se na města Jura prostoupená řemeslnými tradicemi, na hor-ké lét-ní dny, kdy na vás možná sázejí alpské kro-kody, nebo na kouzlo nádherných zim, kde může být i dostatek sněhu na frolování. Neváhejte a vydejte se do této švýcarské oblasti, která je jistě za zvážení.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky