Najděte nejlevnejší letenky

Tunisko Zarzis

Dovolená Tunisko Zarzis


Tunisko Zarzis se stalo v posledních letech oblíbeným cílem pro dovolenou. Toto krásné město se nachází na jihu Tuniska, ve vzdálenosti asi 50 km od letiště Djerba-Zarzis. Turisté sem přijíždějí za krásnými plážemi, teplým mořem a bohatou historií.

V Zarzisu najdete několik krásných pláží, které jsou obklopeny palmami a stromy oleandrů. Zde si můžete užít sluneční paprsky a osvěžení v moři. Voda je průzračná a velmi teplá, takže můžete plavat celý den. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete si vyzkoušet windsurfing, kitesurfing nebo jachting.

Pro ty, kteří mají rádi historii a kulturu, je v Zarzisu mnoho zajímavých míst k návštěvě. Například medinu, což je staré město, které se nachází v centru města. Toto místo vás okouzlí úzkými uličkami, barevnými budovami a tradičními sukovými obchody. Kromě toho můžete navštívit mešitu, kde se místní obyvatelé modlí, nebo do muzea, kde se dozvíte více o historii města.

Další zajímavé místo je ostrov Djerba, který se nachází v blízkosti Zarzisu. Tento ostrov je známý svými krásnými plážemi, originálními vesnicemi a archeologickými nalezišti. Pokud hledáte relaxaci, doporučujeme návštěvu města Houmt Souk, kde můžete nakupovat na trhu a pozorovat místní život.

V Zarzisu můžete také ochutnat místní kuchyni, která je plná chutí a vůní. Mezi nejpopulárnější jídla patří kuskus, falafel, hummus a různé druhy ryb a mořských plodů.

Pokud hledáte ideální dovolenou plnou slunce, moře, historie a kultury, Tunisko Zarzis je tou pravou volbou pro vás. Tato destinace nabízí nejen krásné pláže a teplé moře, ale také bohatou historii a tradiční kulturu. Tak neváhejte a vydejte se na dovolenou do Tuniska Zarzis.


Ubytování Tunisko Zarzis


Tunisko je krásná země plná zajímavých míst, která může nabídnout turistům nejen úchvatnou přírodu, ale i fascinující historická místa, kulturní tradice a jedinečnou kuchyni. Pokud plánujete návštěvu této země, nezapomeňte zahrnout do svého seznamu město Zarzis.

Zarzis je městem, které se nachází na jihovýchodě Tuniska, nedaleko hranic s Libyí. Je to populární turistické místo díky své krásné pláži a okolní přírodě. Pokud plánujete pobyt v Zarzisu, rozhodně si vyberte kvalitní ubytování, které splní všechna vaše očekávání.

Existuje mnoho hotelů a resortů v oblasti, kde si můžete užít luxusní a pohodlný pobyt. Tyto hotely nabízejí různé druhy pokojů, včetně apartmánů, apartmánových suít, pokojů s výhledem na moře a mnoho dalšího. Většina z těchto hotelů má také celou řadu zařízení, včetně bazénů, spa a sauna, beach klubů, restaurací a barů a mnoho dalšího.

Mnoho turistů si ale zaslouží experimentovat a vyzkoušet ubytování v místních guest housech, které nabízejí nezapomenutelný zážitek z pobytu v Tunisku. Tyto guest house jsou menší a jsou provozovány místními rodinami, což je skvělá příležitost porozumět místní kultuře a zvyklostem. Pokoje jsou prostorné a pohodlné, ale jednodušeji zařízené než v luxusních hotelech. Hostům je k dispozici společná kuchyň a atmosféra je přátelská a upřímná.

Kromě toho v Zarzisu najdete i různé možnosti ubytování v blízkosti přírodních památek. Můžete si pronajmout plážovou chatku, kde si můžete užít opalování a koupání přímo na pláži. K dispozici jsou také kempy, kde můžete strávit noc v oáze v poušti a prožít nezapomenutelný zážitek.

Výběr správného ubytování je klíčovým faktorem pro úspěšný pobyt v Zarzisu. Ujistěte se, že máte plánovanou rezervaci již před příjezdem, abyste si vybrali to nejlepší ubytování, které nejlépe splní vaše potřeby a očekávání. S vhodným ubytováním se můžete uvolnit a užít si dovolenou v plné pohodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tunisko Zarzis


Několik často kladených otázek a odpovědí na ně týkajících se cestování do Tuniska, konkrétně do města Zarzis, jsou:

1. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Zarzisu?
V městě Zarzis je mnoho hotelů a resortů nabízejících různé druhy ubytování, od luxusních až po cenově dostupné. Mezi nejoblíbenější patří například Hotel Eden Star, Hotel Sahara Beach, Les Maisons de la Mer a další.

2. Potřebuji k cestě do Tuniska vízum?
Občané některých zemí potřebují k vstupu do Tuniska vízum, například občané USA, Kanady, Austrálie či Velké Británie, pro Českou republiku a Slovenskou republiku platí bezvízový režim na dobu pobytu do 90 dnů.

3. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce v Zarzisu?
Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Zarzisu patří návštěva tzv. flamingové laguny, Muzea oázy, Medina Zarzis a poznávání místní kultury a tradic.

4. Je bezpečné cestovat do Zarzisu?
Tunisko obecně je poměrně bezpečnou zemí pro turisty, avšak jako v každé jiné zemi je třeba si dávat pozor na své cennosti, špatně osvětlené a frekventované ulice v noci a zaměřit se na bezpečnost cestování.

5. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Zarzisu?
Nejlepší období pro návštěvu Zarzisu jsou jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a zároveň je méně turistů, letní měsíce bývají velmi horké a rušné.

6. Lze kartou platit i mimo hotely a resorty?
V Zarzisu je možné platit kartou v některých obchodech a restauracích, ale bývá lepší mít s sebou vždy i dostatečné množství hotovosti na menší nákupy a poplatky.

7. Jaký je tam oficiální jazyk?
Oficiálním jazykem je arabština, ale mnoho lidí mluví také francouzsky nebo anglicky. Je dobré si alespoň základní věty naučit z arabského jazyka jako pozdravu a poděkování.


Letenka Tunisko Zarzis


Tunisko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Africe a letenka do Zarzisu je ideální způsob, jak se tam dostat.

Zarzis je město v jihovýchodním Tunisku, které se nachází nedaleko hranic s Libyí. Je umístěno poblíž Středozemního moře a těší se velké oblibě u turistů, kteří sem jezdí kvůli krásným plážím a bohaté historii tohoto regionu.

Letenka do Zarzisu je snadno dostupná z většiny evropských letišť a turisté mohou vybírat z několika leteckých společností, které sem létají. Mezi nejpopulárnější patří Tunisair, Air France, Alitalia a Ryanair.

Cena letenky do Zarzisu se může lišit v závislosti na sezóně a termínu rezervace. Nejlevnější letenky bývají k dostání především v období mimo hlavní turistickou sezónu, tedy v zimě, na jaře a na podzim.

Letenka do Zarzisu z Prahy stojí kolem 5 000 Kč a let trvá zhruba 3,5 hodiny. Zpáteční letenka z Berlína se pohybuje kolem 150 eur, z Paříže kolem 200 eur.

Po příletu na letiště Djerba – Zarzis, které se nachází asi 50 km od města Zarzis, si turisté mohou pronajmout auto, vzít si taxi nebo využít místních dopravních služeb. Důležité je si předem ověřit, zda máte vstupní vízum do Tuniska.

V Zarzisu a okolí turisté mohou navštívit mnoho historických a kulturních památek, mezi které patří například archeologické naleziště Gightis, Zitouna Mosque nebo zámeček El Bourj.

Pokud máte rádi plážovou dovolenou, budete v Zarzisu v naprostém nebi. Připravte se na nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou.

Vychutnejte si exotickou dovolenou v Tunisku a nechte se unášet krásami tohoto nádherného místa. Se správnou letenkou do Zarzisu můžete zažít nezapomenutelnou dovolenou u Středozemního moře.


Počasí Tunisko Zarzis


Tunisko Zarzis, nádherné letovisko s průzračným Středozemním mořem, slunečnými plážemi a skvělým počasím po celý rok, je ideálním místem pro každého milovníka slunce a dovolené.

Tunisko, jak je známo, patří mezi nejteplejší země na světě a Zarzis není výjimkou. Díky své poloze u moře je tu klima měkké a příjemné po celý rok, se středními teplotami v řádu 20 - 25 °C, ale v letních měsících (červenec a srpen) může být velmi horko. Maximální teploty v těchto měsících často dosahují 40 °C a visoká vlhkost vzduchu může způsobit nepohodlí. Nebojte se však, zdejší hotely a pláže nabízejí celou řadu způsobů, jak se zchladit a užít si pobyt v rámci příjemného koupání.

Chcete-li se vyhnout horkým letním teplotám, většina cestovních kanceláří doporučuje návštěvu Zarzisu v měsících květen, září a říjen, kdy teploty jsou stále příjemné, ale ne tak drsné jako v létě.

Pokud jde o srážky, celé Tunisko je během roku velmi suché, ale sezónní deště mohou být přítomny zejména v zimě a na jaře.

Zarzis je jedním z nejlepších letovisek pro tento typ počasí - s jeho skvělými plážemi, mnoha aktivitami, vynikajícím jídlem a přátelskými místními obyvateli nabízí skvělé možnosti pro nezapomenutelnou dovolenou. Tak neváhejte a zarezervujte si svůj pobyt v této kouzelné zemi!


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky