Najděte nejlevnejší letenky

Turecko Batman

Letenka Turecko Batman


Pokud se chystáte na dovolenou do Turecka, určitě byste měli zvážit návštěvu města Batman. Toto město ležící na jihovýchodě Turecka leží poblíž řeky Tigrid a nabízí turistům spoustu zajímavostí. A jak se tam dostat? Jedině letadlem!

Na letiště Batman Airport je možné letět z Istanbulu nebo Ankaře – největších měst Turecka. Vzdálenost mezi Istanbulu a Batmanem je přibližně 1200 kilometrů, což znamená let trvající méně než 2 hodiny. Cena letenky se samozřejmě liší v závislosti na sezóně a doporučujeme si letenku rezervovat v dostatečném předstihu.

Co se v Batmanu nachází? Jde o historické město, které Vám nabídne řadu monumentů a kulturních památek. Oblíbenou turistickou atrakcí je Urfa Bazaar – trh s množstvím kusu, ovoce a zeleniny a spousta tradičních vyhlášených pokrmů.

Mezi hlavní kulturní památky patří hrad Batman Kalesi, který se nachází v centru města. Tento hrad byl postaven v roce 372 před naším letopočtem a v dějinách města hrál důležitou roli. Dále je zde mešita Hasankeyf a vádí s řadou jeskyní.

Pro turisty je zde k dispozici také nadstandardní nabídka ubytování, jako jsou luxusní hotely, kempy a apartmány. Kromě toho je zde také spousta různých obchodů, kde si můžete zakoupit tradiční suvenýry.

V Batmanu si tedy užijete skvělou dovolenou s famózní počasím, skvělými památkami, kulturou a kulinářskými specialitami. A v důsledku je pro Vás velmi snadné dostat se do města, stačí jen zarezervovat letenku. Tak neváhejte a vyzkoušejte tento skvělý kousek jižního Turecka!


Dovolená Turecko Batman


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou dobrodružství a kulturních zážitků, Turecko může být tou správnou destinací. A pokud hledáte méně známé a méně turistické místo, zvažte návštěvu Batmanu - půvabného města na jihovýchodě Turecka.

Batman je největším městem v provincii Batman a leží v blízkosti hranic s Irákem. Město je pojmenováno po řece Batman, která protéká celou provincií. Místní kultura je silně ovlivněna kurdským etnikem a můžete se těšit na tradiční kurdskou kuchyni a různé kulturní akce.

Pro milovníky historie a archeologie, město nabízí množství památek a historických míst. Zcela určitě stojí za návštěvu Malabadi most, který byl postaven v 12. století a je považován za mistrovský kus středověké architektury. Také se můžete projít starým městem, kde najdete historické mešity a tradiční turecké domy.

Pro dobrodružné typy zde existuje rozsáhlá možnost raftingu na řece Batman, kde si můžete užít napínavou jízdu divokou řekou a obdivovat nádherný pohled na okolní krajiny. Pokud máte rádi přírodu, můžete navštívit Nemrut Dağı - horu s četnými archeologickými nálezy, a učarovat se nad nádherným západem slunce.

Kdyžž jste unavení ze všech dobrodružství, můžete si dopřát okouzlující západ slunce na řece Batman a vychutnat si místní kulinářské speciality. Kurdská kuchyně je plná koření, olejů a bylin a chuťové buňky vám rozhodně nezklamou.

Batman je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí vyhnout turistickým pastem a chtějí objevit méně známé místo. Přesto zde najdete všechny základní služby, včetně ubytování a dopravy. Turecko Batman nabízí jedinečnou kombinaci kultury, dobrodružství a krásné přírody, která nezklame žádného cestovatele.


Počasí Turecko Batman


Batman, město v jihovýchodním Turecku, leží na břehu řeky Tigris. Má subtropické podnebí s horkými lety a mírnými zimami.

Léto (červenec až září) je období s vysokými teplotami, které se v průměru pohybují okolo 35 °C. V některých dnech může být dokonce i přes 40 °C. V této době je třeba dbát na dostatečný přísun tekutin a chránit se před sluncem. Noční teploty jsou příjemnější, kolem 20 až 25 °C.

Podzim (říjen a listopad) je období přechodu od horkého léta k chladnějšímu podnebí. Teploty se pohybují okolo 20 až 25 °C přes den a 10 až 15 °C v noci. V této době se také občas vyskytují deště.

Zima (prosinec až únor) je mírná, s teplotami kolem 10 až 15 °C ve dne a 0 až 5 °C v noci. Je zde také vysoká vlhkost a průměrně 15 dní s deštěm měsíčně.

Jaro (březen až červen) je opět období přechodu k horkému létu. Teploty se postupně zvyšují a především v květnu a červnu mohou být docela vysoké, okolo 30 až 35 °C.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Batmenu je horké s vysokými teplotami v létě a mírnými v zimě. Je třeba dbát na dostatečný přísun tekutin a chránit se před sluncem během letních měsíců. Pokud plánujete návštěvu během zimy, nezapomeňte si sbalit i teplejší oblečení a deštník kvůli vlhkosti a častým dešťům. Každopádně město nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí, jako jsou historické památky a krásná příroda podél Tigrisu.


Ubytování Turecko Batman


Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Turecko, by měli zvážit jako možnost ubytování město Batman. Nachází se v jihovýchodní části Turecka, v provincii Batman, poblíž hranic s Irákem a Sýrií.

Pro mnoho cestovatelů může být Batman neznámým turistickým cílem, ale tato oblast má své kouzlo a nabízí mnoho aktivit a vyžití. Město se nachází uprostřed historicky a kulturně bohatého regionu a je ideálním výchozím bodem pro poznávání této části Turecka.

Batman je město s velkou nabídkou ubytování, které uspokojí veškeré nároky turistů na komfort, kvalitu a bezpečnost. V centru města se nachází mnoho hotelů, hostelů a apartmánových domů s různými cenovými a komfortními úrovněmi.

Pro luxusní ubytování mohou turisté zvolit hotel Yaprak Hotel, který se nachází v centru města a nabízí moderní pokoje s výhledem na město a okolní hory. Hotel také nabízí bazén, restauraci a wellness centrum.

Pro turisty, kteří spíše preferují menší a útulnější prostředí, doporučujeme Istanbul Hotel, který nabízí pohodlné a dobře vybavené pokoje s výhledem na město. Tento hotel je vhodný jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny.

Pokud hledáte ubytování s vynikajícím poměrem cena/kvalita, Mini Star Hotel by mohlo být ideální volbou. Nachází se v blízkosti historického centra města a nabízí pohodlné pokoje s veškerým vybavením v útulném prostředí.

Pro turisty, kteří si chtějí užít zážitek ze středověkého města a pobývat ve venkovském stylu, doporučujeme House of Sinanoba. Tento hotel se nachází v blízkosti Sinanoba Castle a nabízí pohodlné a rustikální pokoje s venkovskou atmosférou.

Svým návštěvníkům Batman nabízí mnoho aktivit jako jsou návštěvy historických památek, místních trhů, adrenalinové vodní sporty a mnoho dalšího. Město Batman a jeho okolí tak tvoří ideální místo pro dovolenou pro každého, kdo hledá určitou dávku dobrodružství a poznání nových kultur.

Výběr kvalitního a pohodlného ubytování v Batmanu může pomoci turistům v maximálním užití z jejich dovolené a naplánování zajímavého programu. Batman Turecko nabízí vynikající ubytování a zároveň připomíná historickou a kulturní důležitost této oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Turecko Batman


Mohu tě požádat o více informací o této otázce? Je trochu nejasné, co má být dotazem a co má být odpovědí. Dále prosím o uvedení účelu, proč je tato informace potřebná. Díky tomu vám mohu poskytnout přesné odpovědi na vaše otázky.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky