Najděte nejlevnejší letenky

Dánsko Billund

Dovolená Dánsko Billund


Dánsko Billund se nachází v centrální části Dánska a je domovem pro mnoho turistických atrakcí. Billund je nejznámější jako sídlo společnosti LEGO, a proto je toto město velmi oblíbené mezi rodinami s dětmi.

Existují různé způsoby, jak se dostat do Billundu. Nejlepší volbou je letecky, protože město je domovskou základnou letecké společnosti Ryanair. Existují také vlakové a autobusové spoje z Kodaně a Aarhusu. Pokud jste na cestách po Dánsku vlastním vozem, Billund je snadno dostupný po silnici E45.

Jednou z největších turistických atrakcí v Billundu je samozřejmě LEGOLAND. Tento tematický park je perfektní pro rodiny s dětmi, ale zároveň si ho užijí i dospělí. LEGOLAND nabízí mnoho zábavných atrakcí, jako jsou horské dráhy, vodní atrakce a miniatury světových památek postavené z kocourů LEGO.

Pokud hledáte něco víc dospělého, navštivte muzeum umění Trapholt. Toto muzeum ukazuje nejen dánské umění, ale i mezinárodní umělecké exponáty. Uvidíte zde díla od předních umělců jako jsou Pablo Picasso, Marc Chagall a Salvador Dalí. Muzeum je navíc umístěné v krásném parku s výhledem na moře.

Další turistickou atrakcí je Givskud Zoo. Na rozdíl od jiných zoologických zahrad se zde můžete projít mezi zvířaty. Toto je oblíbené zejména mezi dětmi, protože kromě velkých zvířat jako jsou sloni, gepardi a lvi, mohou navštívit také dětskou zoo a hrát si s kozami a ovečkami.

Pokud hledáte klidnou část města, doporučuji navštívit Grindsted. Tato část Billundu nabízí nádhernou přírodu a skvělé možnosti pro cyklistiku a turistiku. Navíc se zde nachází několik malých obchodů a restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Dánsko Billund je skvělým místem pro každého, kdo hledá zábavu a dobrodružství. Svou rodinu zde budete mít jistě zaneprázdněnou celou dovolenou. Ať už se člověk chce projít mezi zvířaty, navštívit LEGOLAND nebo si jen užít klidného dne v přírodě, Billund nabízí mnoho možností pro všechny typy turistů.


Letenka Dánsko Billund


Dánsko, země průmyslu, vysoké kvality života a inovativních technologií, je rozhodně zajímavým cílem pro turisty z celého světa. A jedním z nejzajímavějších míst, které můžete v Dánsku navštívit, je město Billund. Pokud plánujete svou cestu do této části světa, budete potřebovat letenku – a právě o tomto tématu Vám nyní řekneme několik zajímavých informací.

Billund je malé město ležící na západě Dánska a může se jím chlubit neuvěřitelně populárním turistickým centrem: Legolandem. Tento park, který je postaven na základě známých stavebnic pro děti, nabízí návštěvníkům množství zábavy, atrakcí a interaktivních zážitků. Z tohoto důvodu je Billund navštěvován turisty z celého světa každý rok. Pokud přemýšlíte o návštěvě Legolandu, je letenka do Billundu nezbytností.

Z Prahy do Billundu létá několik aerolinií – například Ryanair nebo Norwegian. Let trvá přibližně 1,5 hodiny a vstupenky se dají objednat online. Ceny letenek se v závislosti na sezoně liší, nicméně zpravidla se pohybují kolem 100 eur.

V případě, že cestujete z jiného města než z Prahy, navštivte webové stránky letiště, ze kterého se chystáte odletět, a zjistěte, které společnosti nabízejí letenky do Billundu. Obvykle najdete nabídky letenek v cenové kategorii kolem 130 eur z jiných měst v Evropě.

Až přistáníte v Billundu, budete potřebovat příměstskou dopravu do centra města a ke vstupní bráně Legolandu. Jednodenní lístek na autobus stojí kolem 80 DKK. Pokud se chystáte do Legolandu byste měli zakoupit vstupenky online, což má několik výhod, mezi nimiž vnímavější ceny a zařazení do prioritzované kolejky při vstupu do parku.

Letenka do Billundu je snadným způsobem, jak se dostat do Legolandu a prozkoumat toto malé a kouzelné město v Dánsku. Pokud jste připraveni udělat si dovolenou u nejatraktivnějších pamětihodností Dánska, zabookujte si letenku ještě urgentně a vydejte se objevovat tento skandinávský klenot.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Billund


Dotazy:
1. Jak se dostat z letiště do centra města Billund?
2. Jaké atrakce jsou v Dánsku v okolí Billund?
3. Jak si zajistit vstupenky do atrakcí jako je Legoland Billund?
4. Jaká je nejlepší doby pro návštěvu Dánska a Legolandu Billund?
5. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Billund a okolí?
Odpovědi:
1. Z letiště v Billundu se dá dostat do centra města pohodlně pomocí taxi nebo místního autobusu. Cesta by měla trvat asi 10-15 minut.
2. V okolí Billund se nachází několik zajímavých turistických atrakcí jako například Givskud Zoo, Zámek Koldinghus nebo Himmelbjerget.
3. Vstupenky do Legolandu Billund se dají zakoupit přímo na místě nebo on-line předem. Doporučujeme zakoupit vstupenky předem a vyhnout se tak frontám na vstupu.
4. Nejlepší doba pro návštěvu Dánska a Legolandu Billund jsou letní měsíce (červenec a srpen), kdy jsou atrakce otevřené a počasí je příjemné.
5. V Billundu a okolí se nachází mnoho různých typů ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme rezervovat ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.


Počasí Dánsko Billund


Dánsko Billund je malebné město, které se nachází na západě Dánska a je známé především díky tomu, že se zde nachází největší hračkářská firma na světě - LEGO. Kromě toho je zde ovšem také zajímavé počasí, a to zvláště během letních měsíců, kdy se zde vyskytují příjemné teploty a slunečné dny.

V létě se v Dánsku Billund průměrná teplota pohybuje kolem 20°C. Během dne se mohou teploty zvyšovat až nad 25°C, ale v noci mohou výrazně klesat, a to až k 10°C. Zvlášť příjemné jsou slunečné dny, během nichž se lidé ochlazují v místním aquaparku Lalandia nebo objevují krásy přírody v okolí Billundu. Právě během těchto letních měsíců se také koná největší festival v oblasti - Skrydstrup Airshow, který láká návštěvníky z celého Dánska i z celého světa.

V zimních měsících je počasí v Billundu podstatně chladnější. Průměrná teplota se pohybuje kolem 0°C a mohou zde být kruté mrazy. Během zimy zde také může sněžit a během silných sněhových bouří jsou některé oblasti města dokonce uzavřené. V této době se lidé spíše utápějí v hřejivých interiérech a mohou zde navštívit například interaktivní muzeum LEGOLAND nebo si zajít na bowling.

Celkově se dá říci, že nejlepší období pro návštěvu Dánska Billund je během jara a letních měsíců, kdy se zde můžete těšit na stoupající teploty, slunečné dny a krásné přírodní scenérie. Nicméně i v zimě má Dánsko Billund své kouzlo, a to zejména pro ty, kteří se rádi procházejí po zasněžených krajinách a užívají si lesklý led zaledněných jezer. Ať už přijedete kdykoli, Dánsko Billund si Vás jistě získá svou příjemnou atmosférou a kouzlem typického skandinávského města.


Ubytování Dánsko Billund


Dánsko je známé jako země krásných zámků, zelených luk a mnoha dalších turistických atrakcí. Jedním z největších lákadel je také město Billund, které je domovem pro největší zábavní park v Evropě, Legoland. Pokud se chystáte navštívit toto krásné město, je třeba se podívat také na možnosti ubytování.

Billund nabízí širokou škálu možností v oblasti ubytování, od malých hostelů po luxusní hotely. Záleží na Vašich požadavcích a na rozpočtu, který budete mít k dispozici.

Pro ty, kteří chtějí zůstat blízko zábavního parku Legoland, jsou k dispozici několik ubytovacích možností. K nejlepším patří hotel Legoland, který se nachází přímo u vstupu do parku. Toto špičkové ubytování nabízí komfortní pokoje ve stylu LEGO a další vybavení, například bazén s tobogánem.

Pokud jste spíše cestovatelé s menším rozpočtem, můžete si zvolit například ubytování v Lehni hostel. Tento hostel je vzdálený pouze 3 km od Billundu a nabízí klasické pokoje i apartmány pro rodiny. Hostel má sušičku a pračku a také úložné prostory.

Další možností mohou být například vily, které se nacházejí v okolí Billundu. Ty nabízejí luxusní vybavení, jako jsou velké zahrady, soukromé bazény a výtahy.

V neposlední řadě, pokud hledáte ubytování blízko letiště, můžete se rozhodnout pro hotel Zleep, který má bezplatné parkoviště a je situovaný pouze 5 minut od letiště v Billundu.

Celkově je možností ubytování v Billundu mnoho a záleží jen na Vás, které se rozhodnete. Je dobré si dopředu zjistit, jaké jsou Vaše požadavky a podle toho si vybrat ideální ubytování pro Vás.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky