Najděte nejlevnejší letenky

Irsko Dingle Peninsula

Počasí Irsko Dingle Peninsula


Irsko je známé pro své deštivé počasí a dinglejský poloostrov není výjimkou. Toto malebné pobřeží na jihozápadě Irska může být krásné, ale také extrémně nepředvídatelné. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, být připraven na všechno od deště až po slunce.

Dingle Peninsula je ovlivněna Atlantským oceánem a také výškovým rozdílem v terénu. To vede k rychlým změnám počasí a často se stává, že na jedné straně poloostrova fouká silný vítr, zatímco na druhé straně je klidnější počasí. Také ráno může být velmi jasné, ale během dne se může počasí zhoršit a před setměním začne pršet.

Jako většina oblastí v Irsku, deštivé počasí a silné bouřky jsou běžné na dinglejském poloostrově, zejména během zimy a brzkého jara. Nicméně, i v letních měsících se může stát, že prší, což může snížit viditelnost a zhoršit podmínky řízení.

Naštěstí jsou zde místa kde se můžete ukrýt před nepříznivým počasím. V Dingle můžete navštívit muzea, galerie a tradiční irské bary. V případě, že se cítíte aktivně, můžete vyzkoušet surfování nebo jízdu na koni - ale buďte připraveni, že voda bude pravděpodobně chladná a nečitelná.

Pokud se chystáte na procházku po krajině, nezapomeňte si vzít vhodné oblečení a obuv. Přinést také náhradní oblečení - i když se zdá, že je počasí ideální, může se rychle změnit.

Ačkoli je dinglejský poloostrov počasím nepředvídatelným, poskytuje návštěvníkům nádhernou přírodní scenérii, kterou nelze najít nikde jinde. S trochou dobré přípravy a flexibilitou, můžete si užít svou návštěvu tohoto kouzelného místa.


Dovolená Irsko Dingle Peninsula


Pokud hledáte malebné místo na dovolenou, kde je možné objevovat krásy přírody, zajímavé historické památky a zároveň si užít klidu a odpočinku, mohla by pro vás být irská poloostrov Dingle Peninsula tou pravou destinací.

Dingle Peninsula se nachází na západním pobřeží Irska, mezi městy Killarney a Tralee. Je obklopena Atlantským oceánem na západě, který zde vytváří nádherné útesy a skalnaté pobřeží, zatímco na východě se nachází úrodná krajina s hustými lesy, loukami a pastvinami, které jsou domovem ovcí a krav.

Na poloostrově se nachází mnoho turistických atrakcí, jako například zříceniny opatství Inch Abbey, malebné přístavní městečko Dingle s tradičními pověrami a mnoha možnostmi k ochutnání místních specialit či národní park Killarney, který nabízí nádhernou přírodu a možnosti pro turistické výlety.

Přestože je Dingle Peninsula oblíbenou destinací turistů, stále si zachovává svůj původní charakter a atmosféru. Region je vida jako jedna z nejstarších osad v Irsku, existují zde artefakty z doby kamenné a starověké hrobky, které dokazují dávnou historii této oblasti.

Na Dingle Peninsula můžete najít mnoho ubytování v různých cenových kategoriích, od hotelů a pensionů až po kempy a ubytování v soukromých domech. Pro návštěvu poloostrova se doporučuje si pronajmout auto, díky kterému budete mít možnost prozkoumat všechny krásy okolí.

Pokud chcete zažít přírodní krásy, můžete se vydat například na pěší turistiku v národním parku Killarney, prohlédnout si útesy na západním pobřeží nebo navštívit Blasket Islands, které jsou západním cípem poloostrova. Pro milovníky historie tu jsou zase zříceniny hradu Dunbeg nebo kaštel Minard Castle.

A co se týče místní kuchyně, můžete si vychutnat tradiční irské jídla jako například Irish Stew (dušené maso s kořenovou zeleninou), Boxty (bramborové placky s vajíčky) či krémové mořské plody.

Irský Dingle Peninsula je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dovolenou plnou přírodních krás, historických památek a místní kultury. Zároveň se jedná o klidné a nedotčené místo, které si zachovává své původní kouzlo a pohostinnost.


Ubytování Irsko Dingle Peninsula


Irsko se může pochlubit množstvím krásných a malebných míst, mezi něž patří i Dingle Peninsula, který se rozprostírá na západním pobřeží Irska. Tento region je oblíbeným cílem turistů, kteří sem přicházejí pro jeho neuvěřitelnou přírodu, pohostinnost místních obyvatel a typickou irskou kulturu. Aby se vám pobyt na této nádherné poloostrově co nejvíce zpříjemnil, musíte si vybrat tu správnou formu ubytování. V tomto článku vám přinášíme několik tipů na ubytování na Dingle Peninsula.

Kempy

Pro ty, kdo chtějí strávit několik dní v přírodě, mohou být kempy skvělou volbou. Na Dingle Peninsula je několik kempů, které mají vše, co potřebujete k tomu, abyste si pobyt užili. Kromě stanování lze většinou v kempech najít i chatky či karavany, které nabízejí více komfortu. Mezi nejpopulárnější kempy na Dingle Peninsula patří kempy Ballaghnagare, John Benny Moriarty´s a Dingle Crystal kemp.

Bed and breakfast

Pokud hledáte ubytování v tradiční irské atmosféře, může být nejlepší volbou pronájem pokoje v bed and breakfast. Tento typ ubytování nabízí příjemné a útulné pokoje v domáckém prostředí, a kdykoli vám hostitel rád poradí, kam se vydat nebo co v okolí navštívit. Na Dingle Peninsula existuje mnoho bed and breakfast za rozumné ceny. Mezi nejpopulárnější patří s krajem sahajícím až k oceánu nádherná samostatná budova An Riasc a rodinný podnik Cill Bhreac House.

Hotely

Nejvyšší úroveň pohodlí poskytuje vždy klasický hotel. Na Dingle Peninsula existuje několik luxusních hotelů, ve kterých určitě nebudete litovat strávených nocí. Mezi nejlepší patří The Dingle Skellig Hotel, kde si můžete užít wellness centrum nebo si zajezdit na koni na nedalekém ranči a spa hotel An Díseart, jenž nabízí ubytování v samotném srdci Dingle.

Apartmány a chaty

Pro ty, kteří se chtějí vyhnout hotelové atmosféře, se může hodit některý z místních apartmánů či chat. Ty nabízejí své hosty samostatnost, klid a soukromí. Na Dingle Peninsula můžete najít mnoho apartmánů a chatek s výhledem na moře nebo přímo v nádherné přírodě. Mezi nejpopulárnější ubytování tohoto druhu patří Seaview Heights a The Woodland Villas.

Výběr ubytování závisí především na vašich potřebách a preferencích. Na Dingle Peninsula máte však vybírat z mnoha skvělých možností, které vám zaručí nezapomenutelný pobyt na tomto nádherném místě.


Letenka Irsko Dingle Peninsula


Dingle Peninsula - Skvělé místo pro dovolenou v Irsku

Hledáte něco jiného během vaší dovolené v Irsku? Pokud ano, pak byste měli rozhodně navštívit Dingle Peninsula. Tento poloostrov nabízí mnoho atrakcí jako jsou úchvatné skalnaté pláže, kouzelná krajina, historické památky a hodně jiných.

Jak se tam dostat?

Nejjednodušší cestou je pořídit si letenku do Shannon Airport. Odtud je to asi dvě hodiny jízdy autobusem do Dingle. Pokud byste raději řídili sami, můžete si pronajmout auto na letišti.

Co vidět?

Dingle Peninsula je těžko popsat slovy. Krajina je opravdu zázračná. Při procházení se můžete těšit na panoráma zajišťovaná horskými vrcholy, túry po nefalšované irské krajina a překrásné výhledy na oceán. Pokud máte rádi přírodu, jistě budete oceněni strmými útesy, tajuplnými jeskyněmi a neobyčejnými útesy visícími nad hlubokou modrou vodou.

Na poloostrově rovněž nechybí památky. Můžete navštívit zříceniny hradu, stezky a mnoho míst s nezvyklejší historickou hodnotou, jako například Gallerus Oratory (primitivní kruhovou stavbu z tufu cíleně vysázenou mezi dva balvany, kde místní řídké probíhali bohoslužby), stejně jako přídavné barokní dřevěné budovy s modrechmoidálními sloupy, jako nejlepší příklad tohoto stylu stavby, Muckross House.

Kde se ubytovat?

Dingle nabízí mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů, a B&B. Obvykle se lokality jako Dingle, Tralee a Killarney ukazují jako skvělé reference s špičkovou organizací ubytování a tras.

Co ochutnat?

Irská kuchyně je výborná, neměli byste tedy nic neochutnat. Pokud rádi ryby, zastavte se v některé z místních rybářských vesnic a ochutnejte čerstvé ryby a mořské plody.

Dingle Peninsula je krásným a tichým koutem na pobřeží Irska a určitě stojí za návštěvu. Tam narazíte na většinu kulturních tajemství a zároveň si užijete přírodu, kterou budete potřebovat mnohdy znovu a znovu projít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Dingle Peninsula


1. Jak se dostat na Dingle Peninsula?
Existuje několik možností, jak se dostat na Dingle Peninsula, včetně letu do Dublinu nebo Shannonu a následného pronájmu auta nebo cestování autobusem nebo vlakem do Tralee a poté do Dingle.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity na Dingle Peninsula?
Mezi nejlepší aktivity na Dingle Peninsula patří procházky po plážích, turistické trasy, návštěva starých ruin a místních vesnic, ​​včetně Dingle a Ballydavid, a samozřejmě ochutnávky tradičních irských pokrmů a nápojů.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na Dingle Peninsula?
K návštěvě na Dingle Peninsula patří místní pláže jako Inch Beach nebo Ventry Beach, starověké památky jako Dunbeg Fort nebo Neidin, nebo Slea Head Drive, která nabízí úžasné výhledy na St. Brandonova moře a Skellig Michael.

4. Co je Dingle Way?
Dingle Way je jednou z nejpopulárnějších turistických tras na Dingle Peninsula. Je to 179 kilometrů dlouhá trasa, která zahrnuje návštěvu mnoha místních obcí a atrakcí. Důraz je kladen na krásu krajiny, historické památky a neopakovatelnou atmosféru Dingle Peninsula.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dingle Peninsula?
Dingle Peninsula je krásný po celý rok, ale obecně nejlepší čas na návštěvu je v letních měsících (červenec a srpen), kdy je počasí teplé a slunečné. Nicméně, pokud chcete vyhnout se velkému množství turistů, tak březen a duben a říjen a listopad jsou k ideální návštěvě.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky