Najděte nejlevnejší letenky

Slovensko Vysoké Tatry

Letenka Slovensko Vysoké Tatry


Možnosti, jak se dostat do Vysokých Tater, jsou různé. Nejbližší letiště jsou v Popradě a v Košicích. Letecká společnost Ryanair nabízí pravidelné lety z Londýna, Manchesteru a Dublina do Popradu, který je nejblíže k Vysokým Tatram. Let trvá přibližně 2 hodiny a cena letenek se pohybuje v závislosti na sezóně, ale zhruba se dá počítat s cenou od 20 do 150 eur.

Další možností je zvolit let na letiště ve Vídni, Bratislavě nebo Budapešti a odtud se přesunout vlakem nebo autobusem do Tatranské Lomnice, která je největším střediskem v Tatrách.

Pokud preferujete vlastní dopravu, můžete se do Vysokých Tater dostat i autem. Z Prahy je to přibližně 6 hodin jízdy, z Bratislavy 4 hodiny, z Vídně 5 hodin a z Budapešti 4 hodiny.

Vysoké Tatry jsou oblíbeným turistickým cílem a otevírají se zde nejen možnosti pěších túr, ale také adrenalinové zážitky jako paragliding, rafting, horolezectví nebo ziplej.

Pokud jste lety rádi mobilní a vyhnuli se bytovam, určitě vyzkoušejte ubytování v chatách a chalupách anebo zvolte některý z hotelů v Tatranské Lomnici nebo Štrbskom Plesu.

Celkově lze říci, že letenka do Vysokých Tater je skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí dostat k přírodnímu krásnu s minimem úsilí. S cenou letenek, které se pohybují do pár stovek eur pro zpáteční cestu, je získání zážitků v Tatrách velmi dostupné pro každého.


Dovolená Slovensko Vysoké Tatry


Slovensko je krásná země plná přírodních krás a skvělých možností k odpočinku. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, určitě byste měli navštívit Vysoké Tatry, které jsou jedním z nejkrásnějších přírodních parků v Evropě.

Vysoké Tatry se nacházejí v severní části Slovenska a rozkládají se na území přes 750 kilometrů čtverečních. Park je tvořen skalnatými vrcholy, údolími plnými květin a vodopádů a krásnými lesy, které lákají turisty z celého světa.

Za tímto účelem se zde nachází mnoho turistických tras, kde máte možnost zažít krásné výhledy na vrcholky hor a přírodní krajiny. Nejoblíbenější trasou je cesta na vrchol Rysů, který je s výškou 2 499 metrů nejvyšším vrcholem polské části Vysokých Tater.

Dalšími oblíbenými místy v okolí Tatranského parku jsou termální lázně, např. Vysoké Tatry nebo Tatralandia. Zde se můžete těšit na termální vody, tobogány, sauny a další atrakce pro relaxaci a zábavu.

Pokud vás zajímá historie nebo kultura, zajděte do města Poprad, které se nachází jen pár kilometrů od Vysokých Tater. Zde se nachází mnoho historických památek, muzeí a galerií.

Na konci dne se můžete těšit na regionální kuchyni, jako jsou halušky, bryndzové pirohy a další delikatesy, které chutnají nejlépe v místních restauracích.

Slovensko Vysoké Tatry je nezapomenutelnou dovolenou, kterou nebudete litovat. Zde se můžete těšit na krásné výhledy na horské vrcholky, relaxaci v termálních lázních a možnost poznat kulturu místních obyvatel. Navštivte Vysoké Tatry a nechte se okouzlit krásami této nádherné oblasti.


Počasí Slovensko Vysoké Tatry


Vysoké Tatry, královstvo slovenských hor, je známé svojím nádherným scenériom a krásnou prírodou. Tieto hory sú domovom mnohých divokých zvierat a rastlín. Okrem toho, počasie v týchto horách hrá tiež veľmi dôležitú úlohu.

Vysoké Tatry sa nachádzajú v severovýchodnej časti Slovenska. Tento región má všeobecne kontinentálne podnebie so suchými a studenými zimami a teplými letami. Vysoké Tatry sú známe svojimi veľmi strmými svahmi, ktoré prispievajú k vysokým zrážkam v oblasti.

Počas zimy sa Vysoké Tatry pokryjú snehom a jej hory sú omietané snežnými vichricami. To má za následok obmedzený prístup do hôr, ale zároveň poskytuje jedinečnú atmosféru pre návštevníkov. Hory sú prekryté vrstvami snehu, ktoré vyzerajú skvele na fotografii, ale pre tých, ktorí sa venovali zimnej turistike a zimnému lyžovaniu, musia dodržiavať viac bezpečnostných opatrení.

Jarné počasie sa v Vysokých Tatrách veľmi rýchlo mení. Teplo a slnko pomaly topia sneh a rozplynávajú sa ľadovce. Voda začína tiecť zo strmých zamrznutých útesov a voda z potokov a riek začína narastať. S jarným počasím treba byť opatrný a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Letné obdobie je obdobím najväčšej návštevnosti v Tatrách. Teploty sa pohybujú okolo 20 - 25 ° C, čo je ideálne pre turistiku a ďalšie turistické aktivity. Hory sú plné zelene a kvetov, ktoré sú neuveriteľne nádherné na pohľad. Radvanský Ľadovec a Ledový dóm sú prístupné aj v lete, vďaka nízkym teplotám v stále zamrznutom prostredí.

Jesenné počasie v Tatrách opäť prináša zmenu, naštrbujú sa cibule a derú sa prvé mrazy. Farby lístia sa menia na červenú, oranžovú a žltú, čo vytvára nádherný vizuálny efekt.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Tatrách je veľmi zmenlivé a treba byť pripravený. Zimné počasie môže byť nebezpečné, preto treba dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Pri horúčave a slnečnom počasí je potrebné mať výstroj, ktorá chráni pred slnečným žiarením. Ak si chystáte túru v Tatrách, odporúča sa sledovať predpoveď počasia a prispôsobiť sa podľa nej. Napriek tomu sú Vysoké Tatry prírodnou krásou, ktorá láka turistov z celého sveta.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovensko Vysoké Tatry


Níže jsou uvedeny nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Slovenských Vysokých Tater:

1. Kde se nachází Slovenské Vysoké Tatro?

Slovenské Vysoké Tatry se nacházejí na severu Slovenska, v Tatranském národním parku.

2. Jak se dostat do Vysokých Tater?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Vysokých Tater, je buď automobilem nebo vlakem. Existuje také autobusová doprava, ale je často spojena s časovými omezeními a omezenou kapacitou.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Vysokých Tatrách?

Nejlepší aktivity v Vysokých Tatrách jsou turistika, horská cyklistika, lyžování a snowboarding, horské výlety, výlety na ledovce a další outdoorové aktivity.

4. Kdy jsou Vysoké Tatry nejkrásnější?

Vysoké Tatry jsou nejkrásnější v období od jara do podzimu, kdy jsou hory pokryty zelení, květy a barevnými listy.

5. Jaké jsou nejlepší oblasti k turistice v Vysokých Tatrách?

Nejlepší oblasti pro turistiku v Vysokých Tatrách jsou Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Popradské Pleso a mnoho dalších.

6. Kde se nachází nejvyšší vrchol Vysokých Tater?

Nejvyšší vrchol Vysokých Tater je Gerlachovský štít, který se nachází na hranicích Slovenska a Polska.

7. Jaké jsou nejoblíbenější túry v Slovenských Vysokých Tatrách?

Nejoblíbenější túry v Slovenských Vysokých Tatrách jsou túry na vrchol Štrbského plesa, Velkého Choču, Rysy a mnoho dalších.

8. Kde najdete nejlepší panoramatické výhledy v Vysokých Taterách?

Nejlepší panoramatické výhledy v Vysokých Tatrách najdete z vrcholů jako Praded, Vysoká, Ostrá, Lomnické sedlo a dalších.

9. Kde najít nezbytné informace o Slovenských Vysokých Tatrách?

Nezbytné informace o Slovenských Vysokých Tatrách najdete na webových stránkách Tatranského národního parku a turistických informačních centrech v oblasti.

10. Potřebuji nějaké zvláštní vybavení pro návštěvu Vysokých Tater?

Pro návštěvu Vysokých Tater potřebujete vhodné oblečení a obuv pro outdoorové aktivity, stejně jako dostatek pitné vody a jídla. Pokud plánujete výlety na vrcholy, měli byste mít vhodné vybavení pro horolezení a základní první pomoc.


Ubytování Slovensko Vysoké Tatry


Slovensko Vysoké Tatry jsou bezesporu jedno z nejkrásnějších horských letovisek ve střední Evropě. Nachází se na severu Slovenska a zahrnují několik hor, vrcholů a údolí. Kde najít ubytování pro případnou návštěvu tohoto malebného horského kraje?

Vysoké Tatry nabízejí mnoho druhů ubytování, od hotelů a penzionů po levnější priváty a chaty. Cena se samozřejmě liší od toho, jakou kategorii ubytování si zvolíte.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro hotel Grand Hotel Kempinski High Tatras, hotel mohutný Art-Nouveau palác, který byl postavený na konci 19. století a nabízí nejlepší služby, jako je wellness a gastronomie.

Pokud chcete něco více v souladu s vašim rozpočtem, můžete zvolit například penzion Tatry Sedlo, rodinný pension s prvotřídním ubytováním, který se nachází v obci Štrbské Pleso, poblíž lyžařských vleků. Další možností jsou penziony Švýcarský Dom a Penzión Slnečný dom, které nabízejí vzdušné pokoje a kvalitní služby.

Pokud především hledáte levné ubytování, můžete se rozhodnout pro ubytování v chatách nebo malých soukromých apartmánech, které lze pronajmout přímo od majitelů. Tyto možnosti ubytování obvykle nabízejí nižší ceny. Vizitkou těchto druhů ubytování jsou soukromí, útulný interiér a kuchyňka, kde si můžete udělat vlastní jídlo. Pokud chcete zůstat v soukromí a vydat se na tůru do hor bez přeplněných hotelů nebo penzionů, pak je toto rozhodně ideální volbou.

Celkově řečeno, Slovensko Vysoké Tatry nabízí mnoho možností ubytování pro všechny typy návštěvníků. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, kvalitní penzion nebo levné apartmány, budete mít zajištěno pohodlné a kvalitní ubytování, které přispěje k příjemnému zážitku. Užívejte si horského kraje, jedné z nejkrásnějších a nejúchvatnějších částí celé Evropy!


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky