Najděte nejlevnejší letenky

Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park


Dotaz: Jak se dostat do Andasibe-Mantadia National Parku?
Odpověď: Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do parku, je vlakem z Antananariva nebo taxi. Cesta trvá přibližně 3 hodiny.

Dotaz: Kolik stojí vstup do parku?
Odpověď: Vstupné do parku je 35 000 ariary (cca 9 USD) na osobu za den. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit park?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě parku je od října do dubna, kdy je sucho, a pravděpodobnost vidět zvířata je nejvyšší.

Dotaz: Jaké zvířata lze v parku vidět?
Odpověď: V parku žijí různé druhy lemurů, jako je indri, kočkodan východní, sifaka východní a další. Dále můžete pozorovat hady, želvy, plazy a mnoho druhů ptáků.

Dotaz: Jaké aktivity je možné v parku dělat?
Odpověď: Ve parku můžete podstoupit trek po stezkách a pozorovat zvířata. Také je možné podniknout noční procházku s průvodcem a vyslechnout si zvuky nočního pralesa.

Dotaz: Je potřeba si s sebou přinést jídlo a pití?
Odpověď: V parku se nacházejí malé obchůdky s občerstvením, ale pokud si chcete být jistí, je lepší si s sebou donést vlastní jídlo a pití.

Dotaz: Je v parku možné přenocovat?
Odpověď: Ano, v parku se nacházejí různé ubytovací zařízení, od kempů až po luxusní hotely. Je nutné si ubytování předem zarezervovat.


Dovolená Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park


Madagaskar je země, která je označovaná za "ostrov divů", a to s dobrým důvodem. Tato ostrovní země v Indickém oceánu se může pochlubit úžasnou flórou a faunou, stejně jako nádhernými plážemi, zajímavými lidmi a bohatým kulturním dědictvím. Mezi mnoha turistickými destinacemi na Madagaskaru, není Andasibe-Mantadia National Park nijak zvlášť známý, ale určitě stojí za to ho navštívit.

Andasibe-Mantadia National Park je chráněnou oblastí na východě Madagaskaru, která byla založena v roce 1989. Je rozdělen na dvě samostatné oblasti - Andasibe a Mantadia. Park se rozprostírá na více než 155 km² a nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou zkušenost, protože v něm můžete vidět některé z nejvzácnějších druhů rostlin a zvířat na světě, jako jsou lemur pocházející pouze z této oblasti, chameleoni, plazi, ptáci a mnoho dalších.

V Andasibe se nachází největší přirozený les na ostrově Madagaskar, který je domovem jedenácti druhů lemurů, jako jsou dálkové vládci indri a sifaky. Tyto druhy jsou jedinečné pro Madagaskar a žijí pouze na tomto ostrově. Návštěvníci se mohou projít po speciálních stezkách, které jsou vybudovány v lese pro pohodlnou prohlídku. Toto území je také bohaté na endemické druhy rostlin a živočichů.

Mantadia na druhé straně, je druhou částí parku a patří k nejkrásnějším oblastím Madagaskaru. Je známý zvláště pro nádherné scenérie, kde se setkáte s vodopády, křišťálově čistými potoky a říčkami a úžasnou faunou a flórou. V této části parku se také nachází horské oblasti, které nabízejí některé z nejlepších výhledů na okolí.

Návštěvníci si zde mohou užít několik aktivit, například noční procházky, běžky na lyžích, pěší túry nebo pozorování ptáků, aby jmenovali jen několik. Stezky jsou dobře značené a prohlídka parku může být průvodcem, aby vám umožnila lépe pochopit zvířata a rostliny, které potkáte na cestě.

Přestože se Andasibe-Mantadia National Park nachází daleko od hlavního města Antananarivo, je to skvělá volba pro turisty, kteří chtějí vidět něco opravdu jedinečného a autentického. Park je snadno přístupný a nabízí kvalitní ubytování a služby.

Výlet do Andasibe-Mantadia National Parku během dovolené na Madagaskaru je jedinečnou zkušeností, kterou nebudete litovat. Nabízejí se zde úchvatné scenérie a neuvěřitelné zvířata a rostliny, což ji činí nezapomenutelnou destinací pro každého, kdo se zajímá o přírodu a dobrodružství.


Ubytování Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park


Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park je národní park východně od Madagaskaru, který se nachází asi 150 km od hlavního města Antananarivo. Park je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, včetně několika endemických druhů Madagaskaru, jako jsou lemuři Indri a diademed sifaka.

Pokud plánujete návštěvu Andasibe-Mantadia National Park, je důležité pečlivě si vybrat ubytování. V parku je mnoho různých možností a pokojů, které se liší jak z hlediska komfortu, tak z hlediska ceny.

La Terrasse d'Andasibe je jedním z míst, kde se můžete ubytovat. Toto zařízení nabízí pohodlné a prostorné pokoje, kde se můžete uvolnit po dlouhém dni v parku. La Terrasse d'Andasibe má také krásnou restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční kuchyni Madagaskaru.

Dalším velmi oblíbeným místem pro ubytování v Andasibe-Mantadia National Parku je Vakona Forest Lodge. Toto zařízení nabízí soukromé bungalovy s úžasným výhledem na les a propojuje se s nedalekým privátním parkem lemuru, který umožňuje hostům tuto nádhernou zvířecí populaci zblízka pozorovat.

Hotel Feon'Ny Ala je další možnost, která nabízí pohodlné pokoje a snadný přístup k Andasibe-Mantadia National Parku. Toto zařízení má také bazén a zahradu s více než 300 druhy rostlin.

Penzion Andasibe Hotel je dalším ubytovacím zařízením, které může být ideální pro ty, kteří chtějí zůstat v parku se všemi potřebami během svého pobytu. Hosté zde najdou pohodlné pokoje, restauraci a knihovnu.

S ohledem na rozmanitost ubytování v Andasibe-Mantadia National Parku je důležité si vybrat správné místo pro svůj pobyt. Je dobré si přečíst recenze a podívat se na nabídky, které zařízení nabízejí, aby vám pomohly usnadnit rozhodování. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, Andasibe-Mantadia National Park bude jistě nezapomenutelným zážitkem a krásným únikem do přírody.


Letenka Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou dobrodružství, Madagaskar je to pravé místo pro vás. Tento ostrov v Indickém oceánu se může pyšnit jedinečnou biodiverzitou a je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat.

Jedním z nejvíce navštěvovaných přírodních parků na Madagaskaru je Andasibe-Mantadia National Park. Nachází se zhruba 140 km východně od hlavního města Antananarivo a zaujme návštěvníky svými dechberoucími vodopády, obrovskými stromy a sympatickými lemuřími druhy.

Pokud se chystáte na návštěvu Andasibe-Mantadia National Park, nejlepší způsob, jak tam dorazit, je letadlem. Existuje mnoho mezinárodních aerolinek, které provozují lety do Antananariva, jako jsou Air France, Ethiopian Airlines nebo Turkish Airlines. Z Antananariva pak naleznete pravidelné linky, které vás dovedou přímo do města Moramanga, které leží asi 30 km od parku.

Je však také možné využít místní letecké společnosti s menšími letadly, které vás doveze přímo do Andasibe. Pokud byste chtěli prožít opravdu unikátní zážitek, můžete si pronajmout malé letadlo, které vás vezme na let nad parkem a poskytne úchvatné výhledy.

Z Andasibe se pak dá dostat do samotného parku taxíkem nebo motorkou, což je častý způsob dopravy v Madagaskaru. Po příjezdu do parku je možné si pronajmout průvodce, který vám ukáže nejlepší místa na pozorování lemurů a vysvětlí vám vše, co potřebujete vědět o místní přírodě.

Andasibe-Mantadia National Park je jednou z nejkrásnějších destinací na Madagaskaru a bude to pro vás nezapomenutelná zkušenost. Tak neváhejte a soudobé technologie využijte k tomu, abyste si pořídili letenku a vydali se do této jedinečné části světa.


Počasí Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park


Madagaskar Andasibe-Mantadia National Park se nachází na severovýchodě Madagaskaru a je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat. Tento národní park je jedním z nejnavštěvovanějších parků na Madagaskaru a nabízí návštěvníkům možnost spatřit mnoho druhů lemurů, jako například lemuři červenobřichí, lemuři černobílí a mnoho dalších.

Počasí v Andasibe-Mantadia National Parku je vlhké a tropické, se stálými dešti po celý rok. Nejsušší období se vyskytuje mezi květnem a říjnem, ale i v tomto období je pravděpodobnost dešťových srážek stále poměrně vysoká. Průměrná teplota v parku se pohybuje okolo 25°C a roční srážky se pohybují kolem 2000mm.

Navzdory občasným dešťům je Andasibe-Mantadia National Park nejlepší návštěvou během období sucha, nejen kvůli méně deštivému počasí, ale také kvůli vynikající viditelnosti. V období dešťů jsou cesty náročnější a vysoká vlhkost může způsobit skluz nebo padání, což je nebezpečné pro turisty.

Kromě lemurů zde můžete spatřit i mnoho jiných zvířat, jako jsou chameleoni, ptáci a hadi. Národní park Andasibe-Mantadia není jen o fauně, ale také o místní flóře. S téměř 11 000 druhy rostlin je Madagaskar jedním z nejbohatších ekosystémů na světě.

Pro návštěvníky, kteří si chtějí užít krásy Andasibe-Mantadia National Parku a druhů, které zde žijí, je nejlepší návštěvou během období sucha. Pokud se rozhodnete pro návštěvu v období dešťů, je důležité mít na paměti, že terén se může stát náročnějším a deště mohou omezit Vaše možnosti vidět zvířata v parku. V každém případě, Andasibe-Mantadia National Park je jedním z nejkrásnějších a nejúchvatnějších parků Madagaskaru, a stojí za to navštívit, ať je počasí jakékoliv.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky