Najděte nejlevnejší letenky

Peru Pachacamac

Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Pachacamac


1. Co je Pachacamac?

Pachacamac je posvátná archeologická lokalita v Peru, která se nachází 40 kilometrů jižně od Limy. Je to místo, které považovali za posvátné již starověcí domorodí obyvatelé Peru.

2. Jak se dostanu k Pachacamacu?

Nejlépe se dostanete do Pachacamacu autem, taxíkem nebo autobusem. Trvá to asi hodinu jízdy od Limy. Je také možné si objednat průvodce, který vás provede celým místem.

3. Kdy byl Pachacamac postaven?

Historici se domnívají, že Pachacamac byl postaven v 6. století a byl posvátným místem pro mnoho kultur, včetně Chimu, Inky a Limy.

4. Jak vypadá Pachacamac?

Pachacamac se skládá z mnoha ruin a pyramíd, které byly postaveny z adobe. Archeologové také našli mnoho uměleckých děl, jako jsou keramika, korály a kovy.

5. Co mohu vidět v Pachacamacu?

V Pachacamacu můžete vidět mnoho archeologických artefaktů, jako například chrámy a pyramidy. Můžete se také projet kočárem taženým koněm nebo ochutnat místní peruánskou kuchyni v jedné ze mnoha restaurací.

6. Je nutné si objednat průvodce?

I když si nemusíte objednat průvodce, je to velmi doporučené. Průvodci vám pomohou rozluštit historický a kulturní význam mnoha archeologických artefaktů a pomohou vám dobře využít svůj pobyt v Pachacamacu.

7. Jak si objednat průvodce?

Průvodci jsou k dispozici na místě i mimo něj. Nejlepší je si objednat průvodce předem online nebo při návštěvě informačního stánku v Pachacamacu. Můžete však také najmout průvodce přímo v Limě.

8. Může se v Pachacamacu fotografovat?

Ano, můžete si fotografovat vše, co vidíte. Některé části Pachacamacu jsou však chráněny a nelze fotografovat. Pokud váháte, zeptejte se vašeho průvodce nebo personálu muzea.

9. Jaké jsou otevírací hodiny v Pachacamacu?

Pachacamac je otevřen denně od 9 hodin ráno do 17 hodin odpoledne.

10. Můžu si koupit suvenýry v Pachacamacu?

Ano, v Pachacamacu je několik obchodů s tradičními peruánskými suvenýry, jako jsou keramika, textilie a stříbro. Můžete si také koupit publikace o historii a kultuře Pachacamacu.


Letenka Peru Pachacamac


Peru je země plná překvapení a neuvěřitelných zážitků. Pokud máte plány navštívit tuto krásnou zemi, měli byste určitě naplánovat návštěvu Pachacamaca. Tuto archeologickou lokalitu poblíž hlavního města Lime si zamilují nejen milovníci historie, ale i turisté, kteří se rádi dívají na zajímavé památky. Abyste se mohli pohodlně dostat do Peru, můžete si zakoupit letenky Peru Pachacamac.

Pachacamac je starověké město, které bylo založeno v pre-inka období. Nachází se asi 30 km od Lime a během své existence se stalo důležitým náboženským centrem. V lokalitě se nachází mnoho různých staveb, včetně chrámů, pyramid a paláců, které jsou důkazem bohaté historie města.

Pachacamac je v současné době klíčovou archeologickou lokalitou v Peru a patří k nejnavštěvovanějším místům v zemi. Je ideálním místem pro návštěvu pro ty, kteří se zajímají o historii a umění. Místní turistické operátory nabízejí různé zájezdy do Pachacamaca, což je skvělá příležitost pro turisty, kteří chtějí získat hlouběji vědomosti o tomto fascinujícím místě.

Aby se turisté dostali do Peru a z Lima do Pachacamaca, mohou si zakoupit letenky Peru Pachacamac. Tyto letenky jsou k dispozici od různých leteckých společností, které provozují lety do této oblasti. Nejbližším letištěm k Pachacamaca je Letiště Jorge Chavez, které se nachází v Lime. Odtud mohou turisté využít mnoho různých druhů dopravy, jako jsou taxi nebo busy, které je zavezou až k archeologické lokalitě.

Pokud máte plány navštívit Peru, návštěva Pachacamaca by měla být na vašem seznamu povinných míst k navštívení. Je to skvělý způsob, jak si vychutnat krásy této země a zároveň se dozvědět více o jeho bohaté historii. Zakoupit si letenku Peru Pachacamac Vám výrazně ulehčí cestování a usnadní Vám dostupnost k této fascinující památce. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv druh dopravy, určitě nebudete litovat návštěvy tohoto nádherného místa.


Dovolená Peru Pachacamac


Peru je jednou z nejatraktivnějších zemí Jižní Ameriky pro turisty. Tato země nabízí neuvěřitelné zážitky a zkušenosti, např. návštěvy starověkých měst, procházky národními parky, výlety k Andským horám a mnoho dalších. Mezi hlavní turistické atrakce na peruánském pobřeží patří město Pachacamac, které se nachází asi 40 km jižně od hlavního města, Limy.

Město Pachacamac bylo založeno kolem roku 200 n. l. a bylo jedním z nejdůležitějších posvátných míst starověkého Peruánského impéria. Toto město bylo původně vybudováno Mochicasem a později patřilo Tiahuanacu a Inkům. V období inkovského impéria bylo město nazváno „Císařské město Pachacamac“.

Dnes můžeme nalézt v této oblasti mnoho archeologických památek. Mezi ty nejznámější patří Pachacamacský chrám, který je největší stavbou v tomto městě. Tento chrám byl zasvěcen bohu stvořitelům Pachacamacovi a sloužil během Inků jako důležité místo posvátných obřadů. Samotný chrám byl postaven z mohutných kamenných bloků a měl mnoho komnat, z nichž některé se zachovaly dodnes.

Další z atrakcí v oblasti Pachacamacu je Muzeum Pachacamac, které ukazuje historii a kulturu města. Muzeum obsahuje nádherné ukázky keramiky a zlatých šperků. V některých výstavních síních se nacházejí i mumie a archeologické nálezy.

Pokud hledáte odpočinek a klid, můžete se vydat do národního parku Pachacamac. Toto území nabízí úchvatnou krajinu s četnými druhy flóry a fauny. Park se nachází na úpatí hor a návštěvníci si zde mohou užít krásné procházky, turistiku nebo jen pozorování přírody.

Pachacamac je skvělým místem pro všechny turisty, kteří hledají skvělou dovolenou plnou kultury a historie. Objevujte krásy tohoto starobylého města a užijte si úžasné výhledy na okolní krajinu. Zanechte si dostatek času, abyste si užili jeho nádhernou historii a pokochali se vším, co tento klenot na jihozápadě Peru nabízí.


Ubytování Peru Pachacamac


Peru je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě a přitahuje každoročně mnoho návštěvníků z celého světa. Mezi nejnavštěvovanější místa v Peru patří přírodní památky Machu Picchu a Lake Titicaca, historické památky jako Cusco a Colca Canyon a také jiná místa jako Pachacamac.

Pokud cestujete na Pachacamac, nejlepší možností ubytování je zůstat poblíž archeologického parku, protože tímto způsobem budete moci lépe prozkoumat okolní památky a užít si místní kulturu a atmosféru.

Jednou z nejlepších možností pro pobyt v blízkosti Pachacamacu je Hotel & Spa Golf Los Incas. Tento hotel se nachází v prestižním golfovém resortu Los Incas a nabízí luxusní ubytování se vším výbavou, jako jsou klimatizované pokoje, TV s plochou obrazovkou, koupelny s vanou a sprchou a bezplatné Wi-Fi. Hotel má také bazén, lázně a fitness centrum a právě díky poloze je výborným výchozím bodem pro výlety do okolí.

Další možností pro ubytování je Casa Hotel Jockey Plaza Suites. Toto hotelové zařízení se nachází jen kousek od obchodního centra Jockey, což nabízí velmi dobré možnosti nákupů a restaurací. Hotel poskytuje moderní pokoje s klimatizací, TV, minibarem a koupelnou s vanou a sprchou. Hosté mohou také využívat bezplatné Wi-Fi a parkování. V hotelu je také k dispozici fitness centrum a společenská místnost.

Pro ty, kteří hledají levnější možnost ubytování, existuje Hostal Pachacamac. Tento hostal se nachází v malebné oblasti kousek od archeologického parku Pachacamac. Hostal nabízí pokoje se společnou koupelnou a vstupem na venkovní pobytovou zónu s kuchyňským koutem. Hosté mohou také využívat bezplatné Wi-Fi a parkování.

Všechny tyto možnosti ubytování jsou skvělým výchozím bodem pro poznávání této nádherné oblasti Peru. Bez ohledu na Vaši volbu, bude Vaše cesta do Pachacamacu nezapomenutelnou zážitkem.


Počasí Peru Pachacamac


Pachacamac je malebné město, které se nachází v blízkosti peruánského hlavního města Limy. Toto historické město je známé díky svému zvláštnímu charmantu a jedinečnému kulturnímu dědictví. Přestože je tato oblast obecně známá pro své úžasné památky a kulturní bohatství, také zde existuje něco, co zaujme turisty a zajímají se o stav počasí v dané oblasti.

Pachacamac má na rozdíl od některých oblastí v Peru poměrně mírné podnebí. Ve většině letních měsíců je zde vlhký a teplý klima, kdy denní teploty se pohybují mezi 25 a 28 stupni Celsia. V období od září do dubna obvykle prší, obvykle bývají deštivé noci, ale během dne se počasí vyjasní a objeví se slunce. Během zimních měsíců je zde obvykle méně srážek, ale počasí se může stát chladnějším, kdy teploty klesají k 18 stupňům Celsia.

Navzdory tomu, že se počasí většinou řadí mezi teplé a příjemné, byste měli být připraveni na silné slunce, obzvlášť v letních měsících. Proto se doporučuje používat krém na ochranu proti slunci s vysokým faktorem a mít vždy u sebe oblečení, které vás chrání před slunečními paprsky.

Všechny tyto klimatické faktory z nás dělají dobře informované návštěvníky Pachacamacu. Proto se doporučuje vždy sledovat předpověď počasí v této oblasti a být připraven na exteriérové aktivity s ohledem na to, že počasí může být nevyzpytatelné. Viktorkou této oblasti nezbývá nic jiného, než připravit se podle předchozích informací a užít si ty krásy, které Pachacamac nabízí.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky