Najděte nejlevnejší letenky

Salamonovy ostrovy New Georgia

Počasí Salamonovy ostrovy New Georgia


Salamonovy ostrovy, známé také jako Western Province, jsou ostrovy ležící v Tichomoří na západním konci Šalamounova souostroví. Mezi hlavní ostrovy patří New Georgia, which is the largest island in the Western Province. Jaké je zde počasí?

Na ostrově New Georgia zůstává po většinu roku horké a vlhké tropické klima. Průměrná teplota se pohybuje kolem 26°C s minimální teplotou 23°C a maximální teplotou 28°C. Většinou bývá však tepleji a vyskytují se teploty okolo 30°C. Vzhledem k vysoké vlhkosti je horko velmi cítit.

Deštivá sezóna nastává v období od listopadu do dubna. Hodně prší a vlhkost vzduchu je vysoká. Během této doby se vyskytuje nejvíce srážek a deštivá období mohou být intenzivní. V průměru zde prší 3200 mm dešťové vody ročně. To zahrnuje období, kdy hrozí silné bouře, tajfuny a cyklony.

Sušší období nastává od května do října. Toto období je většinou slunné a horké s méně vlhkým vzduchem. Srážky se vyskytují méně často, ale když ano, mohou být stále intenzivní. Nejméně srážek se vyskytuje v červenci.

Tento ostrov se také vyznačuje tím, že trpí častým výskytem zemětřesení a sopečných erupcí.

Přestože je New Georgia celoročně horká a vlhká, ideální období pro návštěvu jsou sušší měsíce od května do října. Pokud hledáte méně lidnatý a přírodní ostrovový ráj, který nabízí nekonečné příležitosti k prozkoumávání, může být Salamonovy ostrovy tou správnou volbou pro vás - ale pamatujte, že byste měli být připraveni na střídání počasí během svého pobytu!


Dovolená Salamonovy ostrovy New Georgia


Dovolená na Salamonových ostrovech New Georgia: Přírodní krása a kulturní dědictví

Pokud hledáte dovolenou, která by vám nabídla nezapomenutelné zážitky, rozhodně se zaměřte na Salamonovy ostrovy, konkrétně ostrov New Georgia. Tento ostrov nabízí návštěvníkům nejen krásné pláže a moře, ale také jedinečnou přírodní scenérii a kulturní dědictví starobylých kmenů.

Přírodní krása

Ostrov New Georgia je součástí Řetězu Šalamounových ostrovů v Tichomoří. Zde se můžete těšit na nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovým mořem, ideálními pro potápění a šnorchlování. Zdejší vody patří k nejjasnějším na světě, a proto je pro mnoho potápěčů New Georgia tím nejlepším místem, kde se mohou potápět.

Kromě nádherných pláží si turisté mohou také užít pěší výlety do tajemného pralesa. Zde najdete nejen unikátní faunu a flóru, ale také několik vodopádů, které vás ohromí svojí krásou. A pro ty, kdo se chtějí vrátit do minulosti, je zde také možnost navštívit starobylé kmeny a podívat se na jejich tradiční rituály.

Kulturní dědictví

New Georgia je domovem několika starobylých kmenů, kteří zde žijí již tisíce let. Ti se stále drží svých tradičních zvyků a rituálů. Můžete se tak setkat s některým z místních obyvatel a ochutnat jejich tradiční jídlo, zahrát si s nimi některou ze starobylých her nebo se podívat na některou z jejich dorozumívacích technik.

Pokud si přejete poznat více o zdejších domorodých kmenů, můžete navštívit některé z místních muzeí a galerií. Zde najdete nejen obrazy a sochy, ale také různé starobylé předměty, jako jsou mušle a kusy dřeva, které mohou být staré stovky let.

Zažijte nezapomenutelnou dovolenou

Pokud hledáte dovolenou, kterou budete moci vzít celý život a bude pro vás zážitkem navždy, rozhodně si zvolte Salamonovy ostrovy, konkrétně ostrov New Georgia. Zde nejen poznáte místní tradiční kulturu a krásu přírody, ale také si odpočinete od ruchu velkoměsta. Tak neváhejte a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou!


Letenka Salamonovy ostrovy New Georgia


Salamonovy ostrovy jsou nezapomenutelnou destinací pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství a úžasné zážitky. Tato souostroví v Jižním Tichomoří jsou domovem exotických rostlin a zvířat, aspoň dvaceti různých kmenů a tisíců let starých tradic.

New Georgia, což je druhý největší ostrov v Salmonech, je ideální destinací pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, ale také pro ty, kteří chtějí objevovat nové kouty světa a zkoumat nové kultury. Hlavním městem ostrova je Munda, jež leží podél magnifikentní zátoky a nabízí návštěvníkům spoustu zajímavostí.

Přestože se New Georgia může zdát poměrně malý, skrývá v sobě obrovské množství atrakcí, které stojí za to navštívit. Úchvatné pláže šedivého písku, jako třeba Rekata Bay a Zipolo Habu, jsou jen některými z nejkrásnějších v regionu. Vyplatí se proto plánovat dovolenou, kterou nebudete muset na poslední chvíli odříkat.

Tento ostrov nezklame ani ty, kteří hledají adrenalinové zážitky. Na New Georgia si můžete vyzkoušet potápění a pozorování podmořského života, nebo se vydat do vnitrozemí ostrova, kde jsou k dispozici různé druhy turistiky nebo vodopády.

Kromě toho je New Georgia rovněž domovem řady památek, které připomínají minulé události a zdroje bohaté historie ostrova. Hrdinové, kteří zde bojovali ve 2. světové válce, jsou v lidové kultuře obrovským hrdiny a jejich hrobky jsou dodnes obývané.

Bez ohledu na to, zda cestujete s rodinou, partou kamarádů nebo sami, ostrov New Georgia nabízí neomezené množství zábavy a odpočinku. Letenky můžete zakoupit snadno a rychle a těšíme se, že na New Georgia strávíte nezapomenutelný pobyt.


Ubytování Salamonovy ostrovy New Georgia


Salamonovy ostrovy jsou skupinou malých ostrovů, které se nacházejí v tichomoří v západní části Šalomounova souostroví. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na Salamonových ostrovech je New Georgia. Tento ostrov nabízí skvělé možnosti ubytování pro turisty, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou dovolenou.

New Georgia je největší ostrov na západě Šalomounova souostroví. Oblast se proslavila zejména díky svým překrásným plážím a malebným kopcům. Ostrov nabízí celou řadu možností, jak si užít dovolenou na plno. Mezi místními oblíbenými aktivitami patří potápění, rybolov, kajakářství, surfing, golf a vodní sporty všeho druhu. V okolí ostrova se nacházejí také mnohé historické památky a botanické zahrady, které stojí za návštěvu.

Pokud hledáte pro svou dovolenou ubytování na Salamonových ostrovech, pak vám New Georgia nabízí širokou škálu možností. Mezi nejlepší ubytování na ostrově patří například luxusní hotely, ubytování typu resort nebo také skromnější penziony a hostely. Některé zázemí nabízí kompletní all-inclusive služby, zatímco jiné vám umožní si sami připravovat jídlo a styk s místními obyvateli.

Luxusní hotely a resorty nabízejí hostům nejkompletnější nabídku služeb a aktivit. Tyto hotely často nabízejí wellness centra, vířivky, sauny a gymsaly. V této kategorii se setkáte s faceliftem a dalšími moderními vybaveními, ale také s velmi kvalitním a profesionálním servisem. Mezi nejlepší hotely na New Georgia patří například Gizo hotel nebo Agnes Gateway hotel.

Hostely a penziony jsou pro turisty, kteří hledají ubytování v přátelském a rodinném prostředí, ideální volbou. Tyto ubytování vám umožní být v těsném kontaktu s místními lidmi, často s nimi můžete sdílet i společné prostory. Hostely a penziony nejsou tak drahé a jsou velmi populární zejména u mladších turistů. Kvalitní penziony a hostely na New Georgia patří například Driftwood Resort nebo Lighthouse Homestay.

Nemusíte být omezování jen na hotely a ubytování typu resort, můžete se také rozhodnout pro něco mezi těmito kategoriemi. Takové ubytování může být ideální pro turisty, kteří chtějí být na dovolené soukromí a nechtějí za to příliš zaplatit. Kvalitní ubytování této kategorie najdete například v SunCrest Cottage nebo v Agnes Lodge.

Celkově lze říci, že je na Salamonových ostrovech New Georgia množství možností, jak si užít perfektní dovolenou. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel nebo skromnější penzion, určitě najdete to, co nejlépe vyhovuje vašim představám. Tak proč si nezarezervovat ubytování na Salamonových ostrovech New Georgia již nyní a vyrazit na nezapomenutelnou dovolenou?


Nejčastější dotazy a odpovědi Salamonovy ostrovy New Georgia


1. Jak se dostat na Salamonovy ostrovy New Georgia?
Ostrovy lze dosáhnout lodí z blízkého města Munda nebo letadlem z hlavního města Honiary.

2. Kdy je nejlepší doba roku k návštěvě ostrovů?
Nejlepší čas k návštěvě je období od června do září, kdy je nejmenší pravděpodobnost dešťů a vysoká teplota.

3. Co dělat na Salamonových ostrovech New Georgia?
Návštěvníci mohou navštívit mnoho historických a kulturních památek, stejně jako se účastnit různých vodních aktivit, jako jsou potápění a rybaření.

4. Jaká je místní kuchyně?
Místní kuchyně se skládá převážně z ryb a koření. Mezi nejpopulárnější jídla patří místní rybí polévky a grilované ryby.

5. Jaký je tam jazyk?
Oficiálním jazykem je angličtina, ale mnoho místních obyvatel mluví také solomonskými pidžiny a místními dialekty.

6. Jaká je místní kultura a tradice?
Místní kultura se silně opírá o zemědělství, rybolov, řemesla a umění. Místní obyvatelé také uchovávají tradiční náboženství a rituály, které se konají při různých příležitostech.

7. Kde se nacházejí nejlepší pláže na Salamonových ostrovech New Georgia?
Některé z nejlepších pláží se nacházejí v blízkosti města Munda a jsou obklopeny tropickou džunglí a korálovými útesy.

8. Jaké jsou ubytovací možnosti na Salamonových ostrovech New Georgia?
Místní obyvatelé poskytují možnosti pronájmu domů nebo apartmánů pro návštěvníky. Existuje také několik hotelů a resortů k dispozici na ostrově.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky