Najděte nejlevnejší letenky

Thajsko Maeklong Railway Market

Letenka Thajsko Maeklong Railway Market


Pokud patříte mezi ty, kteří chtějí při cestování zažít něco ojedinělého, pak by pro vás výlet na trh Maeklong Railway Market v Thajsku mohl být nezapomenutelným zážitkem. Tento trh se nachází jen kousíček od Bangkoku, což jej činí jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v oblasti.

Proč je tento trh tak speciální? Je to způsobeno tím, že se nachází na železniční trati, což znamená, že se zde nákladní vlaky projíždějí přímo mezi stánky. Když nenápadný signál oznamuje blížící se příjezd vlaku, stánky se rychle stahují a množství zboží se shromažďuje a vytváří úzké průchody, kudy může železniční vozidlo proklouznout. Poté, co vlak projede trhem, opět se stánky rozmisťují po svých původních pozicích a chod trhu se znovu rozjíždí.

To, co na trhu Maeklong Railway Market naleznete, není omezeno pouze na zeleninu a ovoce - zde se nachází celá řada stánků s jídlem, květin a mnohem více. Ceny jsou při tom všechny velmi rozumné a s velkou pravděpodobností zde můžete nalézt řadu exotických jídel a surovin.

Pokud byste měli zájem o návštěvu trhu Maeklong Railway Market, nejdříve byste si měli rezervovat letenku do Thajska. Letenky do této země jsou obvykle poměrně dostupné a z Bangkoku je odtamtud snadno dostupné jakýkoli další cíl. Z Bangkoku se pak dostanete na trh Maeklong Railway Market nejlépe pomocí meziměstského autobusu.

V souhrnu, pokud hledáte netradiční způsob, jak prožít dobrodružství během vaší cesty do Thajska, pak návštěva trhu Maeklong Railway Market je zaručeně jednou z nejlepších volb. Buďte ale opatrní, abyste se neprovinili příliš blízko do trati, abyste se vyhnuli nebezpečí, které jízda vlaku s sebou přináší.


Ubytování Thajsko Maeklong Railway Market


Thajsko je země plná zajímavých míst, která každý turista určitě musí navštívit. Jedním z nich je Maeklong Railway Market, což je unikátní trh nacházející se na trati. Tento trh se stal populárním díky svému neobvyklému umístění a každoročně přiláká tisíce turistů.

Maeklong Railway Market se nachází v blízkosti města Maeklong, asi 70 kilometrů jihovýchodně od Bangkoku. Trh se každý den rozestaví na trati, a když se blíží vlak, stánky se rychle stahují, aby vlak mohl projet. Jakmile projede, trh se opět rozestaví. Tento proces se opakuje několikrát denně, a proto je trh také nazýván „Trh, který se zatahuje“.

Samotný trh je plný různých produktů, jako jsou čerstvé ovoce, zelenina, ryby, maso, ale také suvenýry a oblečení. Nejlepší čas na návštěvu trhu je ráno nebo brzy odpoledne, protože to je doba, kdy vlaky projíždějí. Pokud máte rádi fotografování, určitě byste měli navštívit trh brzy ráno, kdy zde není mnoho turistů a osvětlení je nejlepší.

Pokud si chcete užít celý zážitek, doporučuje se, abyste se zúčastnili projížďky vlakem. Vlak projíždí trhem pomalu, takže můžete vidět celý trh a zároveň si užít bezpečnou projížďku na vlaku. Projížďka trvá asi 30 minut a stojí kolem 20 bahtů.

Co se týče ubytování, můžete si vybrat z mnoha různých možností. V okolí trhu se nachází několik hotelů a penzionů, například Penzion Obia nebo River View Mae Klong Hotel. Pokud chcete raději zůstat v Bangkoku, existují také každodenní zájezdy na tento trh.

Celkově lze říci, že návštěva Maeklong Railway Market je jedinečným zážitkem, který by si měl každý turista v Thajsku užít. Trh nabízí nejen kvalitní zboží, ale také úžasnou atmosféru, která rozhodně stojí za to. Pokud se rozhodnete zůstat v okolí, můžete si vybrat z mnoha různých ubytováních, což zajišťuje pohodlný odpočinek po náročném dni plném zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Maeklong Railway Market


1. Co je to Maeklong Railway Market?
Maeklong Railway Market je tradiční trh v Thajsku, který se nachází přímo na železniční trati.

2. Proč se trh nachází na železniční trati?
Trh existoval již před zavedením železnice v této oblasti. Když byla železnice postavena, trh zůstal na svém místě a nyní musí při průjezdu vlakům každý den všechny obchodníky sbalit své zboží a stáhnout stánky z trati.

3. Jak často vlaky projíždějí trhem?
Vlaky projíždějí trhem několikrát denně, každý den v určených časech.

4. Je bezpečné nakupovat na trhu během průjezdu vlaku?
Obchodníci na trhu jsou zvyklí na průjezdy vlaků a vědí, kdy musí stáhnout své stánky a zboží. Turistům je doporučeno stát si na stranu a nepřekračovat železniční trať během průjezdu vlaku.

5. Jaké zboží se na trhu prodává?
Na trhu se prodává různé zboží jako ovoce, zelenina, ryby, maso, koření, sušenky a další. Můžete také najít turistické suvenýry.

6. Kdy je trh otevřen?
Trh je otevřen každý den od brzkého rána do pozdního odpoledne.

7. Jak se na trh dostanu?
Trh se nachází asi hodinu jízdy vlakem od Bangkoku. Nejbližší stanice je Maeklong Railway Station a odtud je trh asi 5 minut chůze.


Dovolená Thajsko Maeklong Railway Market


Thajské Maeklong Railway Market, známé také jako "železniční trh v Maeklongu", je jedinečnou turistickou atrakcí, kterou byste určitě neměli vynechat při návštěvě Thajska. Jedná se o trh, který je umístěn přímo na železniční trati, kde běžně projíždějí vlaky.

Trh se nachází v městečku Maeklong, které je vzdáleno zhruba 70 kilometrů jihozápadně od Bangkoku. Market se tady uskutečňují denně a prodávají se na nich produkty zemědělců a rybářů z této a okolních oblastí. Na trhu najdete vše od čerstvého ovoce a zeleniny, přes mořské plody a ryby až po exotické koření a místní pochoutky.

Přestože byste možná nečekali, trh je velmi dobře organizovaný, a když slyšíte houkání vlaku, vystoupíte z cesty a počkáte, až vlak projede. Jakmile se vlak projede, prodejci ihned sbalí své zboží a trh zase ožije, jako by se nic nestalo. Je to fascinující zážitek, díky kterému uvidíte, jak místní lidé s tímto unikátním prostředím žijí a jaké jsou schopni adaptace.

Trh nabízí nejen nezapomenutelný zážitek, ale také skvělou příležitost poznat místní kulturu a tradice. Pokud se rozhodnete navštívit Maeklong Railway Market, nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát, abyste zachytili okamžiky, které se vám mohou zdát až neuvěřitelné.

Kromě návštěvy trhu, se v okolí nachází řada dalších zajímavých turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Mezi nimi je například "schodiště do nebe", což je úzký schodišťový tunel vedoucí z pláže do chřtánu útesu s dechberoucím výhledem, nebo chrám Templerů, uctívajícího Buddhu, který se nachází jen pár kilometrů od Maeklongu.

Navštivte Maeklong Railway Market a prožijte unikátní zážitek v jednom z nejzajímavějších míst v Thajsku!


Počasí Thajsko Maeklong Railway Market


Thajsko je země s velmi teplým a vlhkým klimatem. Proto není s překvapením, že zde najdeme některá z nejzajímavějších počasí na světě, včetně Maeklong Railway Market.

Maeklong Railway Market se nachází v provincii Samut Songkhram v Thajsku. Je to trh, který se nachází přímo na železniční trati. Tento trh se také nazývá „trh, který se zatahují“. Když vlak přijede, prodávající rychle sbalí své zboží a přesunou se před vlak, aby se vůz mohl projet přes trh.

Maeklong Railway Market je velmi populární mezi turisty, kteří chtějí vidět tyto fascinující procesy na vlastní oči. Zároveň však stojí za to vědět, že když se budete chtít podívat na trh v jiném ročním období, můžete se setkat i s odlišnými počasími.

Thajsko je obecně známé pro své horké, vlhké léto. V létě můžete očekávat teploty nad 35 stupňů Celsia. Návštěvníci, kteří mají rádi horké počasí, budou na Maeklong Railway Marketu v létě v sedmém nebi. Avšak, pokud nejste zvyklí na takové prohánějící počasí, nejdříve si zvažte návštěvu trhu v mnohem chladnějších měsících.

Na druhou stranu, v době dešťů, které pokrývají nejvíce Thajska, můžete být svědky scén, které jsou velmi odlišné od těch, které vidíte v létě. Pokud se rozhodnete navštívit Maeklong Railway Market během deštivého období, budete mít možnost vidět trh se zbožím, který se promění v blátivou louži naplavenou vodou.

Maeklong Railway Market je tedy určitě jedním z nejzajímavějších míst na světě k návštěvě, bez ohledu na to, jaké počasí panuje. Pokud máte rádi horké počasí, můžete si užít letních měsíců, když si prohlížíte toto fascinující místo. Pokud preferujete chladnější klima, podzim a zima jsou pro vás tou nejlepší volbou. A poslední ale ne menší, při návštěvě Maeklong Railway Marketu, nezapomeňte přinést deštník, protože nikdy nemůžete vědět, jaké při návštěvě trhu počasí bude!


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky