Najděte nejlevnejší letenky

Jemen Haraz Mountains

Nejčastější dotazy a odpovědi Jemen Haraz Mountains


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Haraz Mountains v Jemenu?
Nejlepší čas na návštěvu Haraz Mountains v Jemenu je během zimy, tedy v období od listopadu do února. V létě je zde velmi horko a v zimě je to nejlepší čas pro prohlídku krajiny.

2. Jaké jsou turistické atrakce v Haraz Mountains v Jemenu?
Haraz Mountains v Jemenu nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou staré vesnice, zahrady kávovníků, skalní útvary a vodopády. Mezi nejznámější atrakce patří Al Hoota jeskyně a Bani Matar citadela.

3. Můžu si najmout auta pro prohlídku Haraz Mountains v Jemenu?
Ano, můžete si najmout auto pro prohlídku Haraz Mountains, avšak doporučuje se najmout místního řidiče kvůli neznalosti terénu a zvyklostí.

4. Jaký druh jídla se zde podává?
Jemen nabízí široký výběr jídel, jako jsou různé druhy kuskusu, masová jídla, rýže a hummus. Místní specialitou je zároveň jemenitá káva.

5. Jak mám zajistit ubytování v Haraz Mountains v Jemenu?
Můžete si zarezervovat ubytování prostřednictvím cestovní kanceláře nebo si sami najít ubytování přes příslušné webové stránky. Nicméně doporučuje se zajistit si ubytování předem, aby bylo zajištěno pro vaši výlet.


Letenka Jemen Haraz Mountains


Plánování cest je v poslední době o to složitější, čím více zemí si stoměsíční pandemie neví rady s nárůstem počtu nakažených. Pokud se však dokážete rozhodnout pro návštěvu Jemenu (po zvážení rizik a získání všech potřebných povolení a potvrzení), neváhejte a vydejte se do Haraz Mountains.

Haraz Mountains se nacházejí v jihozápadní části Jemenu a tvoří z krajiny kouzelnou malbu hor, údolí, skalních útvarů a plantáží, která okouzlí každého návštěvníka. Díky své izolaci od světa zde naleznete klidný a autentický úkryt.

Při návštěvě Haraz Mountains si můžete projít úzkými uličkami městeček, jako je například Al Hajjarah, kde se nachází nádherné kamenné domky a několik mešit. Na vrcholkoch hor se pak nachází malé vesnice, jako je například Dahr Hajjar, kde místní pomalu a s úsměvem žijí svůj každodenní život. Návštěvu Haraz Mountains lze dobře srovnat s cestou do minulosti – celá oblast připomíná atmosféru a kulturu z období prvního tisíciletí před naším letopočtem.

Pro milovníky dobrodružství je tu také několik treků a výletů, které vás povedou horami a údolími, sklípkem přes skalní útvary až do pastevních oblastí. Veškerou logistiku kolem treku můžete nechat na místních průvodcích, kteří vám rádi ukážou to nejlepší z Haraz Mountains.

Vstup do Jemenu není zrovna snadný a rozhodně se na něj není třeba bezhlavě vydávat. Pokud však máte k dispozici platné vízum, vyzkoušejte si letenku do Haraz Mountains a přesvědčte se sami, proč je tato oblast čím dál tím více oceňována nejen návštěvníky, ale i fotografy.

Pouštní krajina, úzké uličky, antické kamenné stavby, horští kmenové lidé a přirozenost to vše zůstalo zachováno a může být objeveno v Haraz Mountains. Nechroňte se v mylném přesvědčení a odvažte se na cestu, která se vám navždy zarezonuje do srdce.


Dovolená Jemen Haraz Mountains


Dovolená v Jemenu? Ano, je to možné! Pokud chcete zažít opravdovou dobrodružnou dovolenou, neváhejte a vydejte se do pohoří Haráz Mountains v Jemenu.

Haráz Mountains jsou pohoří nacházející se v severozápadním Jemenu, v provincii Hajjah. Jedná se o malebnou oblast s krásnou přírodou a úchvatnými výhledy. Horské vrcholky, vesnice zasazené do údolí a četné terasovité pole přinášejí dokonalou kombinaci pro horskou turistiku a prozkoumávání malebných koutů.

Cesta do Haráz Mountains není snadná - Jemen není turistická země a turistická infrastruktura je velmi chudá. Pokud se však rozhodnete tuto oblast navštívit, určitě budete odměněni. Navzdory obtížné cestě budete překvapeni vynikajícím ubytováním a obsluhou, kterou vám mohou nabídnout mistři hotelu.

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Haráz Mountains, je přes města Sana'a nebo Hajjah. Poté se musíte připravit na nezpevněné silnice, které vás dovedou do cíle. Bez vlastního vozidla se také nedostanete příliš daleko, takže nejlepší je pronajmout si jeep a přijmout místního průvodce, aby vás prováděl po oblasti.

Horské túry v Haráz Mountains jsou nedílnou součástí dovolené v této oblasti. K dispozici je mnoho tras, které nabízejí různé stupně obtížnosti a délky. Můžete se vydat na výlet, který vás zavede mezi stinné lesy nebo se projít po terasovitých polích nebo navštívit malé vesničky, kde se podíváte na místní kulturu a tradice. Určitě nezapomeňte na fotoaparát - výhledy jsou nádherné a zaslouží si být zaznamenány.

Další oblast, kterou byste mohli navštívit, je město Shibam. Tento městský stát, který se nachází v provincii Hadramaut, je největší městskou zónou vyrobenou ze surovin z adobe na světě. Tento unikátní architektonický skvost byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO a určitě stojí za návštěvu.

Pokud máte rádi dobrodružství a máte chuť na něco trochu jiného, může být dovolená v Haráz Mountains pro vás ideální volbou. To však není pro každého - tyto krajiny si nárokují silné žaludky a odvahu. Nicméně, pokud jste ochotni se vydat na cestu mimo zavedené turistické trasy, jistě nebudete litovat této cesty do Jemenu.


Ubytování Jemen Haraz Mountains


Jemen Haraz Mountains je úchvatné místo pro ty, kteří jsou nadšení pro přírodu a dobrodružství. Toto pohoří je situováno v blízkosti hlavního města San'a v Jemenu. Jeho neobvyklé skalní útvary, zavěšené domy, zahrady a plantáže ještě stále lákají turisty, aby si zde užili dovolenou.

Aby se turisté mohli naplno ponořit do místní kultury, je nejlepší pobyt trávit přímo ve vesnicích, kde mohou ochutnat místní jídla a vidět, jak tradiční řemesla jako tkalcovství stále existují. Zde jsou některé z nejlepších možností ubytování.

1. Dar al-Henna

Tato ubytovna se nachází ve vesnici Al Himma a nabízí nádherný výhled na pohoří Haraz Mountains. Místní rodina poskytuje návštěvníkům pohostinství a ubytuje je v tradičních zavěšených domech. Návštěvníci se mohou těšit na místní jídla, stejně jako na prohlídky okolí.

2. Dar al-Salam

Tato ubytovna se nachází v oblasti jmenované Wadi Dhahr a poskytuje ideální zázemí pro všechny, kteří hledají klid a pohodu. Místní rodina nabízí návštěvníkům pohostinství a ubytuje je v tradičních zavěšených domech. Návštěvníci si zde mohou užít venkovskou atmosféru a vychutnat si místní kuchyni.

3. Dar al-Nawras

Tato ubytovna se nachází ve vesnici Jabal al-Nar a nabízí úžasný výhled na pohoří Haraz Mountains. Návštěvníci se mohou ubytovat v tradičních zavěšených domech a procházet se vesnicí, aby poznali místní život a kulturu. Místní rodina poskytuje návštěvníkům tradiční jídla, stejně jako možnost prohlídky okolí.

4. Dar al-Hajj

Tato ubytovna se nachází ve vesnici Bani Heli a nabízí dokonalý pohled na pohoří Haraz Mountains. Místní rodina poskytuje návštěvníkům pohostinství a ubytuje je v tradičních zavěšených domech. Návštěvníci si zde mohou užít místní kuchyni, stejně jako prohlídky okolí, kde se mohou podívat na místní trhy a pozorovat místní obyvatele.

Ubytování v Haraz Mountains je nezapomenutelným zážitkem, který návštěvníci budou pamatovat celý život. Místní lidé jsou velmi přátelští a hostinní, a jsou rádi, že mohou sdílet svůj kus Jemenu s ostatními. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli ubytovnu, zaručujeme vám, že se budete cítit jako doma a budete si váš pobyt užívat naplno.


Počasí Jemen Haraz Mountains


Jemen Haraz Mountains jsou známé svým krásným a rozmanitým počasím. Nalézají se na vrcholcích horského pásma, které se táhne severně od Sany. Tento region je rozmanitý a jedinečný z mnoha důvodů, včetně svého podnebí, přírody a kultury.

Chladné a vlhké ráno a teplo a suchý večer jsou typické pro Haraz Mountains. V létě, během dnů, mohou teploty stoupat až k 30 stupňům a v noci klesat na 18 stupňů. V zimě jsou dny mnohem chladnější, s teplotami kolem 15 stupňů a nočními teplotami až pod bod mrazu.

Deštivé období trvá přibližně od května do září, ale srážky se vyskytují celoročně. Během těchto období se mohou místy vyskytovat bouřky a silné větry.

Z těchto podmínek vychází rozmanitá vegetace a fauna v oblasti. V nižších polohách se nacházejí kaktusy a sukulenty, zatímco v horských oblastech rostou horské stromy a různé druhy trávy. Fauna zahrnuje většinou malé druhy zvířat, jako jsou hmyz a drobní savci.

Haraz Mountains jsou významným místem pro mnoho obyvatel Jemenu, kteří zde žijí tradičním způsobem života a stále udržují bohatou kulturu. Hory jsou plné starobylých vesnic, skalních malby a dalších kulturních pokladů.

Navštívit Haraz Mountains je zážitkem, který stojí za to zažít. Vzhledem k rozmanitému počasí je třeba být připraven na jakékoliv změny počasí, ať už plánujete jakoukoliv činnost. V létě si vezměte více vody a chráníte se před přímým sluncem, zatímco v zimě se doporučuje mít s sebou oblečení na ochranu před chladem. Přestože jsou Haraz Mountains relativně bezpečné, doporučuje se mít při sobě průvodce.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky