Najděte nejlevnejší letenky

Rumunsko Bâlea Lake

Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Bâlea Lake


Otázka: Jak se dostanu k Bâlea Lake?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k Bâlea Lake, je půjčení auta a jízda po silnicích 7C a 1. Alternativou je cesta autobusem ze Sibiře nebo Brasovu.

Otázka: Kdy je nejlepší čas k návštěvě Bâlea Lake?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Bâlea Lake je od června do srpna, kdy bude počasí příjemné a vyhled z vrcholu je nejlepší.

Otázka: Kolik stojí ubytování u Bâlea Lake?
Odpověď: Cena ubytování u Bâlea Lake se pohybuje od 150 RON (asi 940 Kč) a více na noc.

Otázka: Jaký je nejlepší výhled na Bâlea Lake?
Odpověď: Nejlepší výhled na Bâlea Lake nabízí kousek po naučné stezce, která vede kolem jezera.

Otázka: Kde se mohu najíst u Bâlea Lake?
Odpověď: K dispozici je několik restaurací a stánků s občerstvením v blízkosti jezera.

Otázka: Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat okolí Bâlea Lake?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak prozkoumat okolí Bâlea Lake, je pěší turistika nebo horské túry pod vedením zkušených průvodců.

Otázka: Je možné se koupat v Bâlea Lake?
Odpověď: Ano, v Bâlea Lake se lze koupat, ale voda je velmi chladná a koupání se nedoporučuje, pokud nejste zkušený plavec.

Otázka: Jaké další atrakce jsou v okolí Bâlea Lake?
Odpověď: V okolí Bâlea Lake se nachází mnoho turistických atrakcí, jako jsou například hory Fagaras nebo horský průsmyk Transfagarasan.


Počasí Rumunsko Bâlea Lake


Bâlea Lake je jedno z nejkrásnějších míst v Rumunsku, které je známé svým minimalistickým stylem a nezapomenutelnou scenérií. Je obklopen pohořím Făgăraș a nachází se ve výšce 2 034 metrů nad mořem, což z něj dělá ideální destinaci pro ty, kteří hledají únik od horkého letního počasí.

V létě lze očekávat mírné teploty s průměrnou teplotou okolo 18 ° C během dne. V noci však teploty klesnou na přibližně 6 ° C, takže se připravte na chladné noci a vzít s sebou teplé oblečení.

V zimě je Bâlea Lake rájem pro lyžaře a milovníky zimních sportů. Sáňkování a jízda na snowboardu jsou další oblíbené aktivity u turistů, kteří přijíždějí do této oblasti během zimní sezóny. Průměrná teplota v zimě je −7 ° C, ale mohou být velmi drsné periody a vítr může být velmi silný.

Přestože Bâlea Lake může mít extrémní počasí, stojí za to ho navštívit při každé příležitosti. Okolní krajina je dech beroucí a nabízí návštěvníkům nespočet aktivit v každém ročním období.

Nejlepší doba pro návštěvu Bâlea Lake je v letních měsících, kdy teploty jsou mírné a výhled na alpskou krajinu je nezapomenutelný. Při návštěvě této oblasti v zimě by měli turisté být připraveni na nejhorší počasí a vědět, že silnice mohou být uzavřeny kvůli silným sněhovým bouřím.

Abyste si užili pobyt na Bâlea Lake, je důležité připravit si správné vybavení a vhodné oblečení. Turisté by měli být připraveni na chladné a vlhké počasí a měli by si vzít dobrou bundu, teplé boty, šálu, rukavice, klobouk a nepromokavé oblečení.

Výlet na Bâlea Lake nabízí nejen krásné krajiny, ale také možnost seznámit se s rumunskou kulturou a tradicemi. Poblíž Bâlea Lake najdete několik tradicionálních horských vesnic, řadu historických památek a možnosti ochutnat místní speciality.

V každém ročním období mohou turisté najít spoustu aktivit a zážitků na Bâlea Lake. Pokud hledáte únik od rušného života města a příležitost k užívání si krásy přírody, pak je Bâlea Lake ideální destinací pro vás.


Letenka Rumunsko Bâlea Lake


Rumunsko je jedinečná země, která nabízí mnoho možností pro turisty, kteří hledají nezapomenutelné zážitky. Jedním z nejkrásnějších míst v Rumunsku je Bâlea Lake, jezero na vrcholu Făgărașských hor. Pokud chcete navštívit tuto krásu, budete potřebovat letenky do Rumunska.

Bâlea Lake se nachází na nadmořské výšce 2 043 metrů a je zcela zasněžené v zimních měsících. V létě se jezero promění v tůňku s azurově modrou vodou, obklopenou překrásným horským prostředím. V každé roční době jezero nabízí úchvatnou krajinnou scenérii a utváří ideální prostředí pro turistické aktivity.

Cesta k Bâlea Lake je sama o sobě velmi zajímavá a adrenalinová. Pro cestu k jezeru je třeba využít horskou silnici s mnoha serpentýnami. Silnice je velmi úzká, takže pokud vaše vozidlo není dostatečně robustní, může být jízda velmi náročná. Napínavá cesta však stojí za to, protože cestou uvidíte nádherné horské kraje v celé jejich kráse.

Jak si ale nejlépe připravit cestu k Bâlea jezeru? Letecká doprava je nejlepší možností pro turisty, kteří chtějí rychle a pohodlně dorazit do Rumunska. V Bukurešti, hlavním městě Rumunska, najdete mezinárodní letiště Henri Coandă. Odtud můžete využít veřejné dopravy nebo některou z nabízených autobusových nebo železničních služeb.

Pokud cestujete do Rumunska z jiného města v Evropě, můžete zvažovat i ostatní přímé lety do místních letišť – například lety do letiště Sibiu nebo Brașov.

Do Rumunska mohou turisté vstoupit bez víz, pokud pochází z některého z evropských států nebo z USA, Kanady a Austrálie s platným pasem.

Navštívení Bâlea Lake se svými skvělými horskými krajinnými výhledy je zážitek, který jistě nezapomenete. A rozhodně se vyplatí udělat si malou návštěvu s pomocí letenek do Rumunska!


Dovolená Rumunsko Bâlea Lake


Pokud se chystáte na dovolenou v Rumunsku a hledáte něco nadpozemského, nemůžeme vám doporučit nic jiného než krásný Bâlea Lake. Jedná se o horské jezero, které se nachází ve vysokých horách Făgăraş, v Transylvánii, v nadmořské výšce 2 034 metrů nad mořem. Procestovat se sem a okolí vás jej pochopitelně bude stát trochu úsilí, ale věřte nám, že stojí to za to.

Způsob, jakým se k jezeru dostanete, je už sám o sobě zvláštní a nezapomenutelný. Můžete se totiž vydat autobusem z hlavního města Rumunska, Bukurešti, až do města Curtea de Argeş, které se nachází na cestě. Pokračovat pak můžete taxi nebo veřejnou dopravou až do údolí Balea Cascada Waterfall, kde se můžete připojit k silničce, která vede na vrchol hor. Oblast Balea Lake je přístupná pouze během léta, protože v zimě je zcela zavalena sněhem a uzavřena.

Při cestě auto nebo autobusem dostanete nejen krásný pohled na rumunskou krajinu, ale můžete si všimnout také sledí, které běžně obývají tuhle oblast. Při příjezdu na vrchol hory se vám otevře pohled na krátký tunel a krásný výhled na sněhem pokryté hory. Když opustíte tunel, uvidíte Balea Lake, které vypadá jako klenot.

V letních měsících, kdy není závěje sněhu a jezero nezamrzne, si můžete zapůjčit lodku a proplout po jeho hladině. V zimě je zde také jedinečná příležitost navštívit ledovou jeskyni, která se nachází v nedaleké oblasti. Když se budete chtít v létě osvěžit nebo prostě jen zůstat v teple, máte k dispozici mnoho kempovacích míst a restaurací. Zde si můžete vychutnat místní kuchyni a obdivovat krásu okolní přírody.

V zimě se Balea Lake nezamrzne a máte možnost si na něj zajet na ledové ploše. V blízkém okolí najdete i lanovou dráhu, na které se můžete projet místním horským masivem Făgăraş. Určitě stojí za to si zarezervovat ubytování, aby bylo možné využít všechny krásy této oblasti. Můžete si vybrat ze stylových horských chat, jednodušších penzionů a hotelských komplexů.

Pokud hledáte pravou přírodu a kouzlo, od samého samého začátku do konce, pak je Balea Lake pro vás tou pravou destinací. Toto horské jezero se nachází ve srdci krásné rumunské krajiny a poskytuje hostům nezapomenutelné zážitky, které by nikdy neuviděli jinde.


Ubytování Rumunsko Bâlea Lake


Rumunsko je země plná nádherných přírodních úkazů a skvělých turistických lokalit. Jednou z těchto míst je Bâlea Lake, které se nachází v Transylvánii, na úpatí pohoří Făgăraș, nejvyššího pohoří v Rumunsku. Bâlea Lake je obklopeno žulovými skalami a nachází se v nadmořské výšce 2 034 metrů, což z něj činí jedno z nejvyšších navštěvovaných turistických míst Rumunska.

Ubytování Bâlea Lake je poměrně snadné najít, protože je to oblíbené turistické místo s mnoha možnostmi, jak strávit několik dní v horách. Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, je zde Bâlea Lac Hotel, který se nachází přímo u jezera a nabízí krásné pokoje s výhledem na okolní hory. Tento hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční rumunskou kuchyni. Ceny za pokoj se liší v závislosti na sezoně a typu pokoje, ale obecně jsou na vyšší úrovni.

Pokud hledáte levnější alternativy, můžete se rozhodnout pro některý z horských penzionů, které jsou v této oblasti hodně rozšířené. Například Pension Casa Balea, který se nachází asi 200 metrů od jezera, nabízí ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením nebo společným sociálním zařízením. Tento penzion má také restauraci, kde si můžete dát snídani, oběd i večeři. Ceny za pokoj jsou mnohem nižší než v hotelu Bâlea Lac.

Další možností je ubytování v chatkách a chatách, které se nacházejí v blízkosti jezera. V tomto případě máte možnost strávit několik nocí venku pod širým nebem a probudit se s úžasným výhledem na okolní hory. Tyto chaty jsou také vybaveny pohodlnými postelemi a vytápěním pro zajištění příjemného pobytu v horách.

Bâlea Lake je perfektní destinací pro ty, kteří milují přírodu, horolezectví, turistiku a sněhové sporty. Ubytování v této oblasti je poměrně jednoduché a nabízí několik možností pro různé typy cestovatelů. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, bude se Vám líbit a přinese mnoho nezapomenutelných zážitků.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky