Najděte nejlevnejší letenky

Jordánsko Wadi Rum

Dovolená Jordánsko Wadi Rum


Vydání do Jordánska je skvělý způsob, jak se dostat k jednomu z nejvíce okouzlujících míst na světě – Wadi Rum. Toto bájné pouštní údolí, také známé jako Údolí měsíce, je domovem některých z nejkrásnějších krajinných útvarů na světě. Pokud hledáte dobrodružnou dovolenou, neváhejte a vydejte se na dovolenou do Jordánska, abyste si tuto neuvěřitelnou krajinu prohlédli na vlastní oči.

Wadi Rum je považováno za jedno z nejkrásnějších míst na světě a není divu, proč je toto místo tak populární u cestovatelů. Jeho krasové skály poskytují úchvatné kulisy, které se staly symbolem krajiny Jordánska. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, budete zde moci objevovat zajímavé skalní útvary, a to jak vysoké hory, tak i strmé kamenné hory. Můžete také navštívit úžasné kaňony a soutěsky nebo se projít po malých vyschlých řekách.

Vzhledem k tomu, že tato oblast je tak jedinečná, zdejší lidé se rozhodli založit množství provozovatelů turistických aktivit, a zejména v oblasti Wadi Rumu funguje mnoho specializovaných turistických kanceláří, které vám mohou pomoci s tou nejlepší dovolenou v Jordánsku. Můžete si například pronajmout horská kola a jet po poušti, pronajmout si kočár a projet se po poušti anebo si objednat prohlídku oblasti s průvodcem.

Pokud jste zdatní turisté, můžete se také vydat na trekking po poušti. V této oblasti jsou k dispozici mnohé verze trasy, a tak si můžete zvolit krátkou cestu nebo i delší výlet. Při turistice po této nádherné krajině budete okouzleni zpodobeními úžasné scenérie, jaké se nedají vidět nikde jinde.

Při návštěvě Wadi Rum si nenechte ujít ani výlet do západní části pouště, která se nazývá Kaptánská poušť. Tato oblast je ještě méně známá než Wadi Rum, a tak se zde můžete těšit na ještě větší opuštěnost a nezměněnost krajiny.

Wadi Rum je skvělým cílem pro ty, kdo hledají dobrodruží a zároveň pro ty, kteří touží zažít přírodní krásy a krásné krajinné skvosty. I když se může zdát, že Jordan je v poslední době stále populárnější turistickou destinací a navštěvují ho masy turistů, stále zde existuje množství neuvěřitelných míst, které si mohou návštěvníci určitě užít ve své plné kráse a které mohou být vlajkovým znamením bohatých výletů po celém světě.


Počasí Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko, malá země v jihozápadní Asii, je známá pro své krásné rudé skalní masivy a pouště. Mezi nejznámější pouště v Jordánsku patří Wadi Rum, která je vyhlášená pro své neuvěřitelné geologické útvary a jedinečnou přírodu.

Wadi Rum leží na jihu Jordánska a tvoří vchod do údolí Jordánského údolí. Tato oblast byla obydlena již v době před lety a dodnes je zde spousta skalních kreseb, které jsou svědky této minulosti. V současné době je Wadi Rum zahrnuta do Světového dědictví UNESCO.

Počasí v Wadi Rum je typické pro pouštní oblasti. V létě jsou zde extrémně vysoké teploty, které mohou dosáhnout až 50 stupňů Celsia. V noci se teploty sice mírně snižují, ale stále zůstávají velmi teplé. Na druhou stranu, v zimě jsou zde velmi chladné noci a rána a teploty mohou klesnout na -5 stupňů Celsia.

Nejlepší období pro návštěvu Wadi Rum je tedy v období mezi říjnem a květnem, kdy jsou teploty příjemné a vhodné pro turisty. Během tohoto období je zde i menší množství turistů a tak si můžete více užít klidného a krásného prostředí.

Při návštěvě Wadi Rum si turisté mohou vychutnat krásné výhledy na skalní hřebeny a klidné pouštní scenérie. Kromě toho zde lze vidět i množství divokých zvířat, jako jsou orli, pískomilové a další druhy zvířat a ptáků.

Turisté zde mohou podniknout různé aktivity, jako jsou například vyhlídkové jízdy na velbloudech, horská turistika, sandboarding nebo se projíždět terénními vozidly. Také můžete navštívit tábor beduínů, kteří zde žijí dodnes a ochotně vám ukážou svůj životní styl, tradiční jídlo a zvyky.

Vzhledem k extrémním teplotám v létě je důležité se řádně připravit na návštěvu Wadi Rum. Doporučuje se nosit ochranné sluneční brýle, klobouk, hydratovat se vodou a případně nosit ochranný krém proti slunci. V zimních měsících si připravte teplejší oblečení pro chladné noci a rána.

Všechny tyto faktory však nezmenšují krásu a originalitu této oblasti v Jordánsku. Návštěva Wadi Rum je zkrátka nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka přírody a dobrodružných aktivit.


Ubytování Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko, malá země v jihozápadní Asii, přitahuje ročně tisíce turistů z celého světa. Mezi největší turistické atrakce Jordánska patří bezpochyby i poušť Wadi Rum, nádherná krajina s červenými skalami, neuvěřitelnými skalními útvary a písečnými dunami. Pokud se také chystáte na dovolenou do této překrásné země a plánujete navštívit Wadi Rum, je velmi důležité si předem zvolit vhodné ubytování.

V Wadi Rum můžete najít celou řadu různých ubytování, od luxusních hotelových komplexů až po kempy v poušti. Nejpopulárnější možností ubytování však je bezpochyby pobyt v beduínském táboře. Beduínové jsou místní obyvatelé pouště, kteří žijí svým tradičním způsobem a nabízejí návštěvníkům možnost pronajmout si jednoduché stanové ubytování a zažít tak autentický pobyt v poušti.

Ve Wadi Rum se nachází mnoho beduínských táborů, z nichž některé jsou velmi luxusní a nabízejí komplexní služby. Většina táborů se nachází v samotné poušti, což vám umožní prožít dokonale autentický pobyt v poušti. V beduínských táborech se často spí v jednoduchých až středně velkých stanových ubytováních, které jsou čisté, útulné a vybavené vším potřebným.

Ve většině beduínských táborů najdete také společenskou místnost, kde si můžete odpočinout a posedět s ostatními návštěvníky. Táborová kuchyně připravuje tradiční jídla, jako jsou hummus, falafel, šakšuka a různé druhy grilovaného masa. Výhodou ubytování v beduínských táborech je i to, že většinou najdete zázemí pro konání různých aktivit, jako jsou výlety na velbloudech, horská turistika nebo noční výlety za hvězdami.

Nicméně, pokud hledáte více luxusní ubytování, v Wadi Rum jsou k dispozici také hotely a resorty. Tyto hotely jsou většinou umístěny blíže k městům nebo k větším turistickým atrakcím a nabízejí celou řadu komfortního ubytování v různých cenových kategoriích.

Zvolit správné ubytování je klíčové pro úspěšnou dovolenou, a pokud chcete v Wadi Rum zažít nezapomenutelnou dovolenou, rozhodně zvažte pobyt v jednom z beduínských táborů. Nabízejí vám příležitost přiblížit se autentickému beduínskému životu a prozkoumat krásu pouště Wadi Rum. Zároveň můžete také zvolit více luxusní variantu ubytování, které vám nabídne nejen výhodnější podmínky, ale i dostupnost zajímavých možností pro trávení volného času. Pro návštěvu pouště Wadi Rum bude bezpochyby vyhovovat jakákoliv forma ubytování, proto neváhejte a zařiďte si svou dovolenou snů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Wadi Rum


1. Co je Wadi Rum?
Wadi Rum je skalnaté údolí v Jordánsku, které je známé svým horským terénem a krásnými panoramatickými výhledy.

2. Jaké aktivity si v Wadi Rum mohu užít?
V Wadi Rum lze podnikat pěší turistiku, horolezectví, výlety na velbloudech, jízdu na písečných dunách a pozorování hvězd.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Wadi Rum?
Nejlepší období pro návštěvu Wadi Rum je od října do dubna, kdy jsou teploty příjemné a pršení minimální.

4. Jak se dostanu do Wadi Rum?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Wadi Rum, je pozvat místního průvodce, nebo se domluvit s někým z místních obyvatel.

5. Lze v Wadi Rum kempovat?
Ano, v Wadi Rum lze kempovat. Existují kempy se základními vybaveními, nebo lze kempovat na divoko.

6. Je potřebný vstupní poplatek do Wadi Rum?
Ano, pro vstup do Wadi Rum je potřeba zakoupit vstupenku, jejíž cena se liší podle délky pobytu.

7. Jaké jsou nejlepší místa pro pozorování hvězd v Wadi Rum?
Nejlepší místa pro pozorování hvězd v Wadi Rum jsou téměř všude. Doporučujeme si ale najít tmavé místo, mimo světla měst a vesnic v okolí.

8. Jaká je výška hor v Wadi Rum?
Nejvyšší hora v Wadi Rum dosahuje výšky 1754 metrů nad mořem.

9. Je vhodné Wadi Rum navštívit s rodinou?
Ano, Wadi Rum je vhodné i pro rodinnou dovolenou. Doporučujeme si ale vybrat místo, které je vhodné pro děti, nebo si pozvat místního průvodce.

10. Je bezpečné cestovat do Wadi Rum?
Většinou je cestování do Wadi Rum bezpečné. Doporučujeme ale sledovat aktuální situaci v Jordánsku a respektovat zvyky a tradice místního obyvatelstva.


Letenka Jordánsko Wadi Rum


Pokud jste vášnivý cestovatel a ještě jste nebyli v Jordánsku, máte šanci na naplnění vašich snů. Wadi Rum je jedno z nejkrásnějších míst na světě a nabízí cestovatelem mnoho zajímavých aktivit. Pokud hledáte letenku do Jordánska s touhou navštívit Wadi Rum, tak vám můžeme poradit s tím, jak najít tou nejvhodnější a nejlevnější letenku.

Jordánsko je zemí s mnoha krásami, od historických památek až po nádhernou přírodu. Mezi nejkrásnější krajinu Jordánska patří poušť Wadi Rum. Toto krásné místo nabízí cestovatelům nejen krásné scenérie, ale také mnoho aktivit. Můžete se projíždět na velbloudech v poušti, objevovat vesmírné scenérie nebo prostě relaxovat a užívat si slunce. Pokud se rozhodnete navštívit tuto lokalitu, musíte vyřídit několik formalit jako například vízum, pojištění a samozřejmě letenku.

Letenky do Jordánska jsou dostupné prostřednictvím mnoha aerolinek. Nejlevnější letenky do Jordánska najdete obvykle v období mimo sezónu. Pokud máte čas, nemusíte cestovat v letních měsících, kdy teploty v poušti stoupají a mohou být pro někoho nesnesitelné. Naopak v období od října do května jsou teploty příjemné, a navíc bývají letenky levnější.

Jestliže hledáte levné letenky do Jordánska, můžete využít některé z vyhledávačů letenek online. Takové webové stránky porovnávají ceny letenek od mnoha aerolinek. Pokud máte přesnou datum a čas, kdy si chcete přesnou letenku koupit, můžete využít tuto možnost. Doporučujeme také monitorovat slevy na letenky, které nabízejí aerolinky v určitém období roku.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete zkusit i last minute nabídky. Některé aerolinky nabízejí velmi levné letenky několik hodin před odletem. Pokud vydržíte tuto nejistotu a máte čas až do poslední chvíle, můžete tak ušetřit nemalé peníze.

Abyste se dostali do Wadi Rum, můžete si zajistit dopravu taxíkem nebo pronajmout auto. Pokud ale nechcete řídit v této neznámé destinaci, nechte si zajistit dopravu při rezervaci vaší letenky. Většina hotelů na místě nabízí dopravu z okolních měst.

A nyní už nic nebrání, abyste si zakoupili levnou letenku do Jordánska. Nezapomeňte na tuto krásnou destinaci a její nevšední přírodu. Wadi Rum to stojí za to vidět!


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky